Amh hızla düşmesi

İki gün gonalf 375 kullandım. 5 yumurtam vardı 8 olmuş. Ama 3 küçük daha doktor onlar gelişmeyebilir dedi. 3 gün daha gonalf kullanacağım pazartesi tekrar muayene olacağım kizlar 🐣
İnşallah çok iyi olur istediğin gibi sana dua edeceğim Allah gönlüne göre versin cnm

5-6 kilo fazlam var onları vermeye çalışıp.Karbonhidratı mümkün olduğunca kesmeye çalışıyorum.Spor yapıyorum haftanın 3 günü.ve diğer takviyeler omega ,d vit ve folik de alıcam .Tavuk bizim için hayat kurtarıyordu günlük menülerde bazen ama kesmem gerekirse de keserim.Yumurta kalitesini arttırmak varolanı korumak anlamında hangi gıdaları yiyip başka hangi takviyeleri alabilirim.Gebelik planlıyorum yaş 35 korkuyorum azcık :KK43:
Saf arı sütü ve arı ekmeği, bal polen Arı sütü karışımı bunları araştırın

Merhaba. 7 ay önce ölçtürdüğüm AMH değeri 1,74; suan 0,66. Doktor 7-8 tane de folikülüm olduğunu söyledi. Bu kadar hızlı bir düşüş normal mi?

Başka bir yere daha test yaptırdınız mı? Belki yanlış sonuç verdi? Folikülleriniz ne durumda?
Sigara alkol hiç kullanmadim. Tüp bebek merkezinde tedavi gördüm amh düşük olduğu için orda da en başta 5 folikul göründu iğnelerle 11 folikul oldu. Tüp bebek merkezindeki doktorlar zaten amh ölçmüyor. Yumurtalıkları kontrol ettiğinde folikulun yasimiza oranla az olduğunu gördükleri için test yapmaya gerek duymuyorlar. Bu arada 27 yaşındayım

Folikul yasimiza oranla az olsa da var. Önemli olan kalitesi diyip kalitelendirmeye çalışıyoruz bakalım. Sayılara takılmayın durumunuzu kabul edip çözüm üretmeye çalışın yoksa insan çok zorlanıyor. 0,78 i gordugumde hüngür hüngür ağlamıştım

Folikul yasimiza oranla az olsa da var. Önemli olan kalitesi diyip kalitelendirmeye çalışıyoruz bakalım. Sayılara takılmayın durumunuzu kabul edip çözüm üretmeye çalışın yoksa insan çok zorlanıyor. 0,78 i gordugumde hüngür hüngür ağlamıştım
ben de öğreneli 1 hafta oldu. 1 haftadır çok kötüyüm, tek tesellim belki testim yanlış çıkmıştır ve 8 folikülüm gözüküyor. Ben de önümüzdeki ay tüp bebeğe başlayacağım

Üzülmeyin 8 folikulunuz olsa da 8 i dollenmeyecek. 7si vücuttan atılıp sadece bir tanesi döllenecek. Bir yumurta bir sperm yeterli embriyo için. Evet diğer çiftlere göre hamile kalmamız daha uzun ve zorlu olacak. Allah nasip ederse inşallah olacak ama. Kaygılarınizi anlıyorum. Sizinle aynı yollardan geçiyorum ben de çok üzüldüm hala kaygilaniyorum ama stres baş dusmanimiz unutmayın. İyi bir doktor ve tüp bebek merkezi bulun tedaviye başlayın. Ya da takviyelerle doğal yolla deneyin. Tüp bebekte de kesin olacak diye düşünüp olmazsa yikilmayin. Benim ilkinde iki yumurta dollendi 5. Gün gelişimleri durdu ve iptal oldu. Transfere bile gecemedim. Dünyanın sonu gibi gelmişti ama değilmiş. Hala vücudum yumurta üretiyor ve hamile kalma şansım var. Dünyanın sonu değil. Sakin olup iyi bir doktor bulmaya çalışın.

Benim ilk baktırdığımda 8.5 du. 10 gün hayıt tohumu kaynatıp içtim. Çok iyi beslendim. 6 ya düştü şu an. Bütün hormonlarım çok güzel çıkıyor. Tüp bebek sürecindeymişsiniz bi şeyler denemek istemezseniz anlarım. Ama bana iyi gelmişti 🌺
Çok teşekkür ederim. 🤍 nasıl yaptınız, aç karna mı içtiniz? Beslenmeniz nasıldı?

X