Amh rezervi düşüklüğü 1e yakın ve yumurtalık kisti

Doktor her ay adetle azalır demişti bana ama bende tam tersi durum ve arada baya fark var
Ben şöyle biliyorum her ay yumurta olgunlaşır döllenme oluşmaz ise adet kanaması ile atılır diye biliyorum ama mesela bu ay 2 yumurta sonraki ay da 2 yumurta mı olacak daha az veya fazla olabilir mi aynı mı oluyor

Merhabalar 3 yıldır evliyim bir buçuk yıldır nerdeyse korunmuyorduk bu süre zarfında hiçbir gebelik yaşamadım daha öncesinden doktora gittim bebek içinde hormon testi yaptılar herseyim gayet normal olduğunu hiçbir sıkıntımın olmadığını söylediler 4 5 aydır ara kanamalrım oluyordu 2 ay kadar önce tekrar gittim doktora ultrasonla baktılar hersey normal olduğunu söylediler ara kanamaların olabileceğini normal olduğunu bebek için folikasit kullanmam gerektiğini söyledi ve başladım kanamalarım bitmeyince tekrar özel bir hastaneye gittim ve alttan muayene ettiler ilk defa ve doktor iyi huylu yumurtalığımda kist gördü 3.5 cm bunun gebeliğe engel olabileceğini söyledi tedaviye başlamam gerektiğini dile getirdi ilk öncesinden amh baktı ve ilk defa bakılan bir hormondu amh 1.06 çıktı doktor gecikmemem gerektiğini aşılama veya tüp bebek için yönlendirdi öncesinde 6 ay kadar istersek denemelerini yap öyle git gecikme. Dedim ne yapacağımı bilmiyorum beklemelimiyim bu sınırlarda hamile kalan var mı
0,5 ile amh düşüklüğünü öğrendim . Gecikmeden Tüp bebek başlamam gerektiğini söylediler. Fakat ben tercih etmedim . İki yıl içerisinde 0.01 e düştü değerlerim . USG de tek yumurta gözüküyordu ve doğal yolla hamile kaldım .umudunuzu kaybeymeyin .

0,5 ile amh düşüklüğünü öğrendim . Gecikmeden Tüp bebek başlamam gerektiğini söylediler. Fakat ben tercih etmedim . İki yıl içerisinde 0.01 e düştü değerlerim . USG de tek yumurta gözüküyordu ve doğal yolla hamile kaldım .umudunuzu kaybeymeyin .
Ben iki kez ama değeri yaptırdım iki farklı sonuç çıktı hangisine inanacağım sasırdım

X