Amniyotik bant hakkında ! Ne olur yarım edin, fikirlerinizi paylaşın.

Saol cnm verdigin bilgive morel icin ALLAHyardimcimiz olsun senin demi soltaraf suaysanadacok tskrlr cnm kac haftan kaldi

benimki sag tarafa daha yakın fakat nerede olduğuna cok takılma. bir ara kafasını cıkaramıordu. 16. haftada çıkardı o bantın içinden sorun olmayacak Allahın izniyle hiç korkma .

Cok sagol canim :KK19:
Bende de 12. Haftaya kadar kendini gostermedi canim...
7,4 mm kalinligindaymis bant....
Yok ben uzulmuyorum...
Bebegimin bana , benim ise morale ihtiyacim var....
Haftaya sali gunu gidecegiz esimle ayrintili usg icin....
Detayli olarak yazarim ben size ne oldu ne bitti diye....
Bebegime bazen uyarilarda bulunuyorum o engele dokunma ciz hemen cek elini ayagini diye :KK20:
Bakalim bebegim annesini dinleyecek mi....
Ben inaniyorum bebegim saglikli olarak gelecek annesinin kucagina :nazar::emir_bebek:
Rabb'im hepimizin yardimcisi olsun ♥♥♥

Ayrica 12. Haftandan itibaren kac gunde bir kontrollere gittin canim ...
Birde rica etsem amniyonik batin oldugu ultrason resmi atabilir misin ?
Bizim resmimiz bu ....

Eki Görüntüle 886097

Bacilar ben aylar oncesinden bu mesaji yazmistim....
Konuyu bulamadigim icin hemen cevap yazamadim kusuruma bakmayin....
Gittikten sonra haber veririm diye yazmistim cunku....
Bant denildikten sonra 15. Haftalarimda hemen bir perinatologa gittik esimle....
Ve bu gordugunuz resimdekinin bant olmadigini bir tur plasenta sekli oldugunu ogrendik ve cok mutlu olduk :KK76:
Cunku plasenta bagi zararsizmis bir tur plasenta sekliymis....
Ve cogunlukla amniyonik bant ile karistiriliyormus....
Su an 27. Haftalarimdayim cok sukur bu bag boyle gorundugu gibi degil yok oldu olacak ve cok yukarda boyle ortada degil.....
Amniyonik bant teshisi konulan bacilarim icin icinizi yiyordur eminim....
Bnce en kisa zamanda bir perinatolog tarafindan ayrintili usg ye girmeniz bant mi yoksa zararsiz olan bag mi bunun ogrenmeniz....
Simdi yakisikli bir oglan bekliyorum teyzeleri....
Herseyimiz cok guzel ilerliyor cok sukur :KK16:
Darisi sizlerin basina :nazar::nazar::nazar:
Kalin saglicakla :KK19: Hepinize saglikli gebelikler :KK49:

Bant denildikten sonra 15. Haftalarimda hemen bir perinatologa gittik esimle....
Ve bu gordugunuz resimdekinin bant olmadigini bir tur plasenta sekli oldugunu ogrendik ve cok mutlu olduk :KK76:
Su an 27. Haftalarimdayim cok sukur bu bag boyle gorundugu gibi degil yok oldu olacak ve cok yukarda boyle ortada degil.....
Bnce en kisa zamanda bir perinatolog tarafindan ayrintili usg ye girmeniz bant mi yoksa zararsiz olan bag mi bunun ogrenmeniz....

Canım bu mesajına çok sevindim.benimde amniyotik bantım cıktı.kaç haftadır kendi kendimi yiyorum bebeğim dolanmasın diye.ne olur bana da dua et bant olmuş olmasın :KK43:( hatta konu bile açtım bu konuda.Bende bir erkek bebiş bekliyorum.Allahım saglıcakla kucağımıza almayı nasip etsin..

kızlar dünderdir neler yaşıyorum bır bılseniz çarşamba gece fenalaştım gögüsağrım sırtıma vurdu resmen gece 3 e kadar zor dayandım eşim acile götürdü zekaı tahır kadın doğuma neyse gittik tahlıl ultrason derken herşsey ıyıydı bebekte ıyıydı yalnız kötü bırsey vardıkı kesenın ıcınde yanı amnıyotık bant oluşmuş cok şükür bebeğime değmemiş ama cok tehlıkelıymiş bebeğin koluna dirseyine ayak bıleyine deydiğinde dolanıp kan akışını engelleyip gelişmiyormuş allah korusun parmaklarda eksıklık felan yaratıyormuş 3 doktor başıma gelip baktı doktorum bu durumu ızah ettimi sana dıye bende 12 haftada gördü ama korkulacak bırsey yok dedı zaten ne olduğuna dair bır fıkrım bıle yoktu bebek geliştiğinde kese deforme olmuş kendını yenılerkende kat oluşuyormuş buda bebek kesedeyken zarar verıyormuş senın bebeğine denk gelmemış ama buyudükçe dolana bılır süreklı takıp altında olman lazım dedi tabı ben odadan ölü gibi cıktım eşime hiç birsey söyleyemedım üzülmesin diye sabah 4,5 kadar hastanedeydık dun uykusuz bır sekılde ıse geldim hemen internette amnıyotık bantı araştırdım ve hiç iyi şeyler okumadım ama bunun konyada bır doktor ameliyatını yapıyormuş dıye yazı okudum neyse teyzemı annemı arayıp durumu anlattım hemen doktorumu aramamı ve anlatmamı ıstedıler ama ben bir türlü doktor hanıma ulaşamadım acıl dediğim halde hemen ızın alıp hastane ye gittim taaa en son benı aldılar ıcerı acıl dediğim halde neymişdoktor hanım dıyorkı ben sana söyledim bu durumu bende söylediniz ama acıklamasını yapmadınız zararlarından bahsetmedınız neyse ultrasonla baktı suan bebeğe zararı yok dedi bende bu olmayacak anlımına geliıyormu dedim tabı o kadar cok ağladımkı sısten gözlerimi acamıyordum ben bunun amelıyatı varmış dedım hocasını aradı hocasıda onlar yalan dolan dedı tabı bu acıklama benı tatmın etmedı detaylı ultrason istedım gerek yok dedı bende ordan ayrıldım tabı annem eşime durumu anlatmış eşim aradı bır bır anlattım oda özel bır hocaya gıdelım ne gerekıyorsa yapalım dedi bende konyadakı hocayı aradım ben kliniğimde bu ameliyatı yapıyorum bırı 13 haftalık bırı 17 haftalık 2 amelıyat yaptım ve suan cok ıyıler dedı benım rıskım varmı dedim oda aynı diğer doktorlar gibi olmayacak anlamına gelmez gel küçük bır operasyonla alalım dedi risk varmı dedim amnıyosentez kadar rıskı var dedı çünkü amnıyosentez nasıl yapılıyorsa o sekılde girip ucunda cok ufak bır makas varmış alıp cıkartıyormuş tabı ben cok korkum yınde buyuk bır rısk benım ıcın neyse hemen acıbademde calışan bır tanıdığımız var annem onu aramış dururmu anlatmış oda ordakı hocaya durumu anlatmış hastayı görmem lazım pazartesı salı gelsın burda detaylı ultrasonlarla bakalım demiş ona göre ne gerekıyorsa yaparız demiş kız anneme burdakı doktorların hepsi hoca doç prof demiş uzman doktor yok bende araştırdım hepsı gazının hocaları neyse ıste pazartesi yada salı doktora gıdeceğiz ne olur arkadaşlar duanızı eksık etmeyın cok korkuyorum :KK43::KK43:

eğer bu konu hakkında bılgısı olan yada yaşıyan arkadaşlar varsa ne olur allah rızası ıcın bana yardım etsin

Merhaba şuan aynı durumdayım ilk defa böyle bişey duydum 18. haftamdayım doktorum band teşhisi koydu çok tedirginim interneti de okuyunca iyice gerildim sizin adınıza sevindim sürekli aklım bebeğimde acaba şeride dolandı mı diye ne yapmalıyım çok korkuyorum :-(

Merhaba şuan aynı durumdayım ilk defa böyle bişey duydum 18. haftamdayım doktorum band teşhisi koydu çok tedirginim interneti de okuyunca iyice gerildim sizin adınıza sevindim sürekli aklım bebeğimde acaba şeride dolandı mı diye ne yapmalıyım çok korkuyorum :-(
Ben de dün öğrendim böyle bir problemimiz olduğunu, hele internetteki bilgilerden sonra moralim iyice bozuldu. Ama forumda yazanlar içimi rahatlattı biraz. Elimizden gelen, tedavi edebileceğimiz birşey yok, o yüzden üzülüp bebeğimi üzmemeye karar verdim, sadece dua edebiliyorum bebeğim için.

Ben de dün öğrendim böyle bir problemimiz olduğunu, hele internetteki bilgilerden sonra moralim iyice bozuldu. Ama forumda yazanlar içimi rahatlattı biraz. Elimizden gelen, tedavi edebileceğimiz birşey yok, o yüzden üzülüp bebeğimi üzmemeye karar verdim, sadece dua edebiliyorum bebeğim için.
Haklısınız ben de detaylı ultrasona gireceğim iki hafta içinde kaç aylıksınız peki doktorunuz nasıl sürekli baktırmak istiyorum ben de çok can sıkıcı Rabbim yardımcımız olsun bebeğimizi korusun

Haklısınız ben de detaylı ultrasona gireceğim iki hafta içinde kaç aylıksınız peki doktorunuz nasıl sürekli baktırmak istiyorum ben de çok can sıkıcı Rabbim yardımcımız olsun bebeğimizi korusun
Bacilarim ben nasil gozden kacirmisim sizleri....
Oglum su anda 5 aylik....
Masaallah hicbir sikintisi yok bacilarim...
Lutfen stres yaparak hem ke dinizi hem de bebeklerinizi uzmeyin...
Sizleri cok iyi anliyorum cok zorlu bir surec...
Rabb'im yardimciniz olsun...
Yalniz bu bant ile plasenta bagini hep karistirirlarmis...
Ben resminide koymustum gormussunuzdur onceki sayfalarda...
Bant keskin zararli oluyormus bebek dolanabilir dolandigi yerin gelisimi durur evet...
Ama bag zararsiz olani ve cogu hamile saglikli bir sekilde dogumunu gerceklestirebiliyor....
Doktorumuz normal olur sikinti yok dedi fakat suyumun gelmesiyle 35 haftalikken zorunlu sezzeryan oldum...
Ve hicbir sorun yasmaadim bu bag ile ilgili cok sukur...

Detayli usg nizi guvenilir iyi bir perinatolog tarafindan yaptirirsaniz daha iyi sonuclari alirsiniz...
Radyologlar da anlamayabiliyor cunku...
Hepiniz saglikli bir sekilde alin yavrularinizi ins. ♥♥♥

Bacilarim ben nasil gozden kacirmisim sizleri....
Oglum su anda 5 aylik....
Masaallah hicbir sikintisi yok bacilarim...
Lutfen stres yaparak hem ke dinizi hem de bebeklerinizi uzmeyin...
Sizleri cok iyi anliyorum cok zorlu bir surec...
Rabb'im yardimciniz olsun...
Yalniz bu bant ile plasenta bagini hep karistirirlarmis...
Ben resminide koymustum gormussunuzdur onceki sayfalarda...
Bant keskin zararli oluyormus bebek dolanabilir dolandigi yerin gelisimi durur evet...
Ama bag zararsiz olani ve cogu hamile saglikli bir sekilde dogumunu gerceklestirebiliyor....
Doktorumuz normal olur sikinti yok dedi fakat suyumun gelmesiyle 35 haftalikken zorunlu sezzeryan oldum...
Ve hicbir sorun yasmaadim bu bag ile ilgili cok sukur...

Detayli usg nizi guvenilir iyi bir perinatolog tarafindan yaptirirsaniz daha iyi sonuclari alirsiniz...
Radyologlar da anlamayabiliyor cunku...
Hepiniz saglikli bir sekilde alin yavrularinizi ins. ♥♥♥
İnşallah sizi okudukça rahatlıyorum biraz maşallah büyümüş bile bebeğiniz Rabbim bize de nasip etsin benim doktorum da hiç bir şey söylemedi netten okuyunca iyice korktum cinsiyetine bile sevinemedim ikisini aynı anda öğrendim Allah korusun ama hep bi ya olursa ya şöyleyse diye düşünceler gitmiyor aklımdan :110:

İnşallah sizi okudukça rahatlıyorum biraz maşallah büyümüş bile bebeğiniz Rabbim bize de nasip etsin benim doktorum da hiç bir şey söylemedi netten okuyunca iyice korktum cinsiyetine bile sevinemedim ikisini aynı anda öğrendim Allah korusun ama hep bi ya olursa ya şöyleyse diye düşünceler gitmiyor aklımdan :110:
Boyle dusunmeniz gayet normal...
Birde hamilelik psikolojiside uzerine eklenince ...
Diyorum ya Rabb'im size sabir versin...
Inanin bu gunler gececeek o mus kokulunuzu kucaginiza aldiginizda hersey sifirlanacak ve sadece odaginiz o pamuk ellere sahip yavrunuz olacak...
Icinizi rahat tutun siz dualarinizi eksik etmeyin bacim ♥♥♥

Canim merhaba senin yaşadığın durumun aynisini ben yasadim.ben de zekai tahire gidiyordum takiplerim orda oldu ve dogumum da...cok sukur bebegime bir zarari olmadi.dogum yapali 3hafta oldu.daha yeni yasadim yani.korkma Allahin izniyle birsey olmaz.kac haftalik hamilesin sormak istediklerin varsa sorabilirsin.
Merhabalar ben 16 haftalik hamileyim bendede bant goruldu doktorum oladabilir olmayadabilir bu riskler dedi ilk bebegimi de 39 haftada pihhtilasmadan kaybettim cok korkuyorum bana yasadiklarinizi anlatir misiniz

Nasıl anlatsam bılmıyorum 2016 hamile kaldım hamileligimin ilk aylarında bir gariplik oldugunu hissettim aslında ama konduramadım ve hamılelıgın 20 haftasında bır gece koyu kahve kan degıl ama pelte gıbı bırsey geldı ve ılavetende cok az su ben yıne anlamadım fakat gunduz atesım cıkınca hemen hastaneye kostum normalde acılde hemen almazlar fakat benı hemen aldılar ve baktıklarında rahım kapanmıs dedıler ve benı baska bır hastaneye sevk ettıler buradada benı alttan muayene ettıler ve cok entrasan bır sekılde vucudun susuz kaldıgını onun ıcın bu reaksıyonu gosterdıgını soyleyıp benı eve gonderdıler.ben ertesi doktoruma gıttım ve bana hıc bırsey olmadıgını senı bır fakülte hastanesıne gondermek ıstıyorum cocugunun ayagında cloop feet olabılır dedı bende pekı dedım bu konusmadan sonra 4 hafta randevu tarhımı bekledım hataneye gıttım benı utrasona aldılar normalde yarım saat sürmesi gereken ultrason 2,5 saat surunce ben telaslandım ve gorevlı kadın bana mudurun gelıp gormek ıstedıgını onay verımem gerektıgını soyledı ben pekı dedım sonra oradan cıkıp aynı hastanedekı bır doktorun bana herseyı soylıyecegını beklemem gerektıgını soyledıler doktorun yanına gıttıgımde 24 haftalık hamıleydım ve bana ılk soyledıgı cok uzgun oldugu ama malesef rahmımın ıcınde olması gereken plesantanın rahmın dısında ve kızımın ellerını goremedıklerını ve ayagındada problem oldugunu hemen amelıyata alınıp bu hamılelıgın sonlandırılması gerektıgını hayatımın cok buyuk bır rısk altında oldugunu heran bır kanama olursa kurtulma snasımın olmadıgını soyledı oyle buyuk bır sok yasadımkı kızım karnımda o oyle soyledıkce daha cok tekmelıyo ve ben hep aglıyorum nasıl yaparım ama esım ben ıstemıyorum cocugu esımı kurtarın deyınce dahada kotu oldum o bana kıyamıyor ben bebegıme sonrasında aynı gun ıcerısınde benı acılen sızı bır doktor gormek ıstıyor dıye 4 kata gonderdıler karşıma yaslı bır bayan cıktı ve bana dedıkı butun tekkıklerı yapalım daha sonra karar verelım hemen ertesı gun tomografıye alındım ve malesef teshısın dogru oldugunu anladık fakat bu arada 25 hafta kanada yasal sınırı cocugu almak ıcın bu arada ben kanadada yasıyorum daha sonrasında dokttor hastaeye yatmamı ve burada kesınlıkle kontrol altında kalmamııstedı ama benım 6 yasında bır kızım vardı ve yanımda aılemden kımse yoktu bırakamam dedım doctor olam dedı oluyosun herhangıbır durumda hemen müdahale etmem demesıne ragmen ben eve gıtmek ıstedım ve ayaga kalkmamı bıle yaskladı ama oda evlat kımsem yok bu arada doktor benı 911 aramalarına kırmızı noktayla ısaaretledı ve ben 911 aradıgımda hemen o hastaneye sevkedılıcegım cumku dıger hastaneler bukadar tesekkullu degıl fakat ben 2 hafta evde yattıktan sonra bu arada doktor benım aılemı sormustu nerede dıye bende turkıyede demıstım o hemen annemle babam ıcın bır kagıt hazırlıyor bana verdı ve acıl yazısıyla turkıyenın kanada baskolonluguna gonderdı ve bır ıkı hafta ıcınde aılem geldı ve ben gonul rahatlıgıyla hastaneye yattım fakat bende okadar sorun vardıkı soyle anlatayım basımda ıkı hemsıre odam cok guzel yemeklerımı kendım secıyorum menum gelıyor bıyere gıdıcegım zaman yardımcı ınsanlar gelıyor ve benı tekerleklı sandalyeyle heryere goturuyor dusuma kadar herseyımıle ılgılenen ınsanlar var fakat hastanede mavı kodda 2 hasta var bır ben bırde yanımdakı hasta ultrason a gıttım bırgun sadece 5 dakıka bakmaya ızın var plesanta patlar dıye korkuyorlar adam agladı bes dakıkada goremeyınce doktoru aradı dotor mavı kodda deyınce adam agladı resmen cok ozur dılerım deyıp mavı kod olum yolundakı hastalara verılen kod bu arada sonunda doktorların kararı ıle 33 haftaya kadar bır terslık olmassa beklemek ve bebegıde kurtarmak cunku rahımde alınıcagı ıcın e bırdaha anne olamıyacagım ıcın herseyı yapmak bu arada o yaslı doktor hastanenın bashekımı koskoca hastanede herkesın agzının ıcıne baktıgı bır bayan ve dıger doktorum Harvard mezunu kanadada bırcok odul almıs bır profesör ben 14 ekımde sabah saat 9,30 amelıyata gırdım amelıyatımı soyle ozetlıyeyım amelıyattan once hesey sana tek tek anlatılıyor benım boynumun sag tarafındakı atardamardan ve ıkı kolumdan amelıyat boyunca kan verıldı vucudumdakı butun kan degıstı nefesımı makınelere bagladılar bu arada alanında uzman 20 doktorla 6 saat suren amelıyat sonunda 7 saat sonunda amelıyattan cıktım fakat zaten soyledıkler cıksan bıle kalbe cok fazla yuklenıldıgı ıcın kalp krızı gecırebılırsın ve vucuduna pıhtı atabılır doktorların hepsı o gece hastanede bekledı ama korkulan olmadı ama malesef ıdrar kesemın ustune plesanta yelestıgı ıcın keseden alındı oraya tup baglandı ve ben 1 ay sondayla gezdım ve hayatımın en acı ve zor gunlerımı o zaman gecırdım cunku 1 saatte bır ıdrar yolundan pıhtıları temızlemek ıcın su verıldı allah kımseye yastmasın cok zor cok 4 gun yogun bakımda kaldım bu arada guzel prensesım canım 1880gr dogdu sol elının 3 parmaagı yok ve sag ayagında ıce dogru egrılık vardı dogduktan sonra 2 gun goremedım kuzumu doktorlar herseyı ıyı gıdıyor ama vücut ısıdını koruyamıyor deyınce yogunbakımdan zorda olsa cıktım onun yanına gıttım ve koynuma soktum ve kızımın ısısı yerıne geldı ben daha sonra taburcu oldum ama kızım 1 aydaha hastanede kaldı hatane 1,5 saat benım gıtmem zor esım her aksam ısten cıkıp gıttı sut goturdu arada bende gıttım optum kokladım anlatırken bıle canım acıyo hala sonra doktorlar 2 gun hastanede kalmamı ve bakıp bakamıyacagıma karar vereceklerını soyledıler cunku cok kucuk bu arada o kadar agır bır amelıyat gecırmeme rahmen anne sutunu vermek ıstedım onun ıcın daha az ılac aldıgım ıcın cok agrım oldu sonra eve geldı kızım sımdı 1,5 yasında hıperaktıf hıc yerınde duramayan herkesten once konusan yuruyen oturan cok tatlı bır kızım var bu arada kızımın 5 tane doktoru var her ay kontolu ve fızık tedavısı var ama ellerını%75 kullanabılıyor hersey normal su an el ıcın hersene bır doktorumuz var ona gıdıyoruz hayatta hersey ınsanlar ıcın ılk defa boyle bıseyle karsılasıyoruz hem kendı hem etrafında ama kızımın ve benım mutlak olumden kurtulmamızın hıkayesı bu anlatmak ıstedım

kızlar dünderdir neler yaşıyorum bır bılseniz çarşamba gece fenalaştım gögüsağrım sırtıma vurdu resmen gece 3 e kadar zor dayandım eşim acile götürdü zekaı tahır kadın doğuma neyse gittik tahlıl ultrason derken herşsey ıyıydı bebekte ıyıydı yalnız kötü bırsey vardıkı kesenın ıcınde yanı amnıyotık bant oluşmuş cok şükür bebeğime değmemiş ama cok tehlıkelıymiş bebeğin koluna dirseyine ayak bıleyine deydiğinde dolanıp kan akışını engelleyip gelişmiyormuş allah korusun parmaklarda eksıklık felan yaratıyormuş 3 doktor başıma gelip baktı doktorum bu durumu ızah ettimi sana dıye bende 12 haftada gördü ama korkulacak bırsey yok dedı zaten ne olduğuna dair bır fıkrım bıle yoktu bebek geliştiğinde kese deforme olmuş kendını yenılerkende kat oluşuyormuş buda bebek kesedeyken zarar verıyormuş senın bebeğine denk gelmemış ama buyudükçe dolana bılır süreklı takıp altında olman lazım dedi tabı ben odadan ölü gibi cıktım eşime hiç birsey söyleyemedım üzülmesin diye sabah 4,5 kadar hastanedeydık dun uykusuz bır sekılde ıse geldim hemen internette amnıyotık bantı araştırdım ve hiç iyi şeyler okumadım ama bunun konyada bır doktor ameliyatını yapıyormuş dıye yazı okudum neyse teyzemı annemı arayıp durumu anlattım hemen doktorumu aramamı ve anlatmamı ıstedıler ama ben bir türlü doktor hanıma ulaşamadım acıl dediğim halde hemen ızın alıp hastane ye gittim taaa en son benı aldılar ıcerı acıl dediğim halde neymişdoktor hanım dıyorkı ben sana söyledim bu durumu bende söylediniz ama acıklamasını yapmadınız zararlarından bahsetmedınız neyse ultrasonla baktı suan bebeğe zararı yok dedi bende bu olmayacak anlımına geliıyormu dedim tabı o kadar cok ağladımkı sısten gözlerimi acamıyordum ben bunun amelıyatı varmış dedım hocasını aradı hocasıda onlar yalan dolan dedı tabı bu acıklama benı tatmın etmedı detaylı ultrason istedım gerek yok dedı bende ordan ayrıldım tabı annem eşime durumu anlatmış eşim aradı bır bır anlattım oda özel bır hocaya gıdelım ne gerekıyorsa yapalım dedi bende konyadakı hocayı aradım ben kliniğimde bu ameliyatı yapıyorum bırı 13 haftalık bırı 17 haftalık 2 amelıyat yaptım ve suan cok ıyıler dedı benım rıskım varmı dedim oda aynı diğer doktorlar gibi olmayacak anlamına gelmez gel küçük bır operasyonla alalım dedi risk varmı dedim amnıyosentez kadar rıskı var dedı çünkü amnıyosentez nasıl yapılıyorsa o sekılde girip ucunda cok ufak bır makas varmış alıp cıkartıyormuş tabı ben cok korkum yınde buyuk bır rısk benım ıcın neyse hemen acıbademde calışan bır tanıdığımız var annem onu aramış dururmu anlatmış oda ordakı hocaya durumu anlatmış hastayı görmem lazım pazartesı salı gelsın burda detaylı ultrasonlarla bakalım demiş ona göre ne gerekıyorsa yaparız demiş kız anneme burdakı doktorların hepsi hoca doç prof demiş uzman doktor yok bende araştırdım hepsı gazının hocaları neyse ıste pazartesi yada salı doktora gıdeceğiz ne olur arkadaşlar duanızı eksık etmeyın cok korkuyorum :KK43::KK43:

eğer bu konu hakkında bılgısı olan yada yaşıyan arkadaşlar varsa ne olur allah rızası ıcın bana yardım etsin
Uzerinden cok zaman gecmis biliyorum insallah bebeginizi saglikli birsekil de kucaginiza almussiniz. Bende 14 haftalik hamileyim bu amniyotik bant bende de varmis.Sizin yillar once yasadiginizi yasiyorum siz ne yaptiniz operasyon gecirdiniz mi?

Merhabalar konunun üstünden çok zaman geçmiş iç ferahlatanlardan Allah razı olsun bebeğini kucağına sağlıkla almıştır herkes umarım. 19. Haftamdayım plasenta hep öndeydi net görüntü alınamıyordu bu hafta biraz daha netleşti götüntü, amniyotik bant gördüğünden şüphelendi doktorum. Bugün perinatoloğa gideceğim detaylı ultason için. Çok korkuyorum internette yazılanlar berbat:110:

Kızlar son durum ne amniyotik bant ile ilgili sağlıklı doğum yapanlar yazar misnuz
Sizde de mi amniyotik bant var ne yaptiniz durumu nasıl bebeğin.Ben de 10 hafta 4 günlük hamileyim ultrasonda 11 hafta 3 günlük çıktı bugün kontrolde ve bana da amniyotik bant var dendi çok endişeliyim.17.ya da 18. haftada perinatolojide ayrıntılı ultrasona girip baktır bebeğe zarar vermiş mi diye dedi

Sizde de mi amniyotik bant var ne yaptiniz durumu nasıl bebeğin.Ben de 10 hafta 4 günlük hamileyim ultrasonda 11 hafta 3 günlük çıktı bugün kontrolde ve bana da amniyotik bant var dendi çok endişeliyim.17.ya da 18. haftada perinatolojide ayrıntılı ultrasona girip baktır bebeğe zarar vermiş mi diye dedi
Merhaba ben doktor amniyotik bant dedikten 10 gün sonra perinatologa baktirdim öyle bir şey yok dedi yanlış görüyorlar dedi ve ayrıntılı inceledi. Hiç o haftalara kadar kendini yıpratma canım bence hemen git perinatologa

Merhaba ben doktor amniyotik bant dedikten 10 gün sonra perinatologa baktirdim öyle bir şey yok dedi yanlış görüyorlar dedi ve ayrıntılı inceledi. Hiç o haftalara kadar kendini yıpratma canım bence hemen git perinatologa
Haklısın canım ben de dün Konya daki doktoru aradım bantın operasyonunu yapan doktoru.O da iyice baktır bant olduğuna emin olurlarsa gel bakayim dedi ben hemen iyi bir perinatoloğa bakıtayım çok teşekkür ederim canım Rabbim yavrularımızı korusun inşallah

X