Anasinifi karnesi

Yukarda sanki bahsedilmiş acaba cidden taslaklardan mı doldurdu hoca karneyi? Kopyala yapıştır yaparak ki oluyor zümrem olur kendisi hocamın hani suçlamak istemem onu da ama ihtimal.. ya bir şey yok ki ama hani okuduğum kadarıyla. Burda öğretmenin bakış açısı farkı da olabilir. Bahsettiğim o 200 kazanımdan hepsini taşıyan öğrenci yok denecek kadar azdır. Kimi öğretmen içlerinden önemlilerine odaklanır ve olumsuz ifadeye yer vermez karnede. Ama ben de ‘şu alanda desteklenmesi gerek’ diye belirtiri. Diğer türlüsü bama da gerçekçi gelmiyor, tek olumsuz ifadeye odaklanmayon lütfen
Evet ogretmenimiz öyle dedi sanki kopyala yapıştır yapmış bazı yerlerde çelişiyor dedi

Tamm da o kadar gittim geldim görüştüm neden bana bise soylemedi bin kere sordum kaygı dışında Bi sorun varmi uyumu nasıl diye
yok siz sorabilirsiniz tabi ki belki deprem nedenli travma yasadi sizin destek vermeniz gerekiyor .ama genel olarak bi ogretmen cocugun gelistirilmesi gereken yonlerini de yazabilir cimere sikayet et laflari komik geldi ee o zaman karne almayalim cocuklarimizin eksik yanini gormeyelim gibi oluyor . belki sizim yanlislik olmustur

Bilgi verdiğiniz için çok teşekkür ederim şimdi ben karneyi bizzat görmedim ilk ogretmenimiz öyle söyleyince Bi panik oldum çünkü ben bu konuyu gerçekten çok önemsiyorum cocuklarim belli Bi yasa gelene kadar tv açmıyorum elimden geldiği kadar ilgilenmeye çalışıyorum okulun verdiği görevleri yapmaya çalışıyorum 3 er sayma dışında kendisi ne istediyse uyguladım ki gerçekten kaygı bozukluğunu da asmistik bu konuyla çok güzel ilgilenmisti hatta bileklik yapıp hediye etmiştik sadece biraz fazla ilerde gitmesini garipsiyordum
3 erli sayma falan.. o da zümrem olur ama ezber ritmik saymadan çok daha önemli kazanımlar var bilişsel alanda. Öğretmenin tek doğru kendi bakış açısı gibi görüp sizi de telaşlandırması çok saçma. Her karnede olumlu ifadelerin yanında desteklenmesi gereken ifadeler de olur, olmalı yani. Hiçbir çocuk o kadar mükemmel değildir çünkü

yok siz sorabilirsiniz tabi ki belki deprem nedenli travma yasadi sizin destek vermeniz gerekiyor .ama genel olarak bi ogretmen cocugun gelistirilmesi gereken yonlerini de yazabilir cimere sikayet et laflari komik geldi ee o zaman karne almayalim cocuklarimizin eksik yanini gormeyelim gibi oluyor . belki sizim yanlislik olmustur
Ilk ogretmenimiz görünce şaşırmış çünkü o oglumdan çok memnundu ve ilgilenildigi belli diyordu o cok sasirmis bi sorun goruyorsa neden bana söylemedi diye üzüldüm ama nankörlük yapamam çünkü kaygıyı çok güzel yönetti ve gerçekten o sorunu ilaçsız aştık oğlumla beraber bileklik yapıp hediye etmiştik. Güzel şeyler de yaşadık sadece çok hızlı gidiyordu yani baya önden ilerliyordu

3 erli sayma falan.. o da zümrem olur ama ezber ritmik saymadan çok daha önemli kazanımlar var bilişsel alanda. Öğretmenin tek doğru kendi bakış açısı gibi görüp sizi de telaşlandırması çok saçma. Her karnede olumlu ifadelerin yanında desteklenmesi gereken ifadeler de olur, olmalı yani. Hiçbir çocuk o kadar mükemmel değildir çünkü
Hocam anasinifinda 3 er ritmik sayma 50 60 a kadar kadar sayıları tanıma bunlar müfredata varmi çünkü bizim diğer okulumuzda yoktu

Hocam anasinifinda 3 er ritmik sayma 50 60 a kadar kadar sayıları tanıma bunlar müfredata varmi çünkü bizim diğer okulumuzda yoktu
Hayır yok bunlar. Ancak sınıfın potansiyeli iyiyse öğretmen ileri götürebilir belki ama o da bir yere kadar bence. Program kitabımızda belirtilen kazanımlar bunlardan çok daha basit. Ancak nasıl desem.. bence öğretmenlere öğretmek eğitmekten kolay geliyor, yani eleştirmek için deiil de.. olumlu bir davranış kazandırmaktan daha kolay geliyor bunları öğretmek ki bemce de öyle. Öğretmenler birbirileri ile yarışıyor, x öğretmen çok iyi densin diye çocuğu zorlamanın ne anlamı var?

Hayır yok bunlar. Ancak sınıfın potansiyeli iyiyse öğretmen ileri götürebilir belki ama o da bir yere kadar bence. Program kitabımızda belirtilen kazanımlar bunlardan çok daha basit. Ancak nasıl desem.. bence öğretmenlere öğretmek eğitmekten kolay geliyor, yani eleştirmek için deiil de.. olumlu bir davranış kazandırmaktan daha kolay geliyor bunları öğretmek ki bemce de öyle. Öğretmenler birbirileri ile yarışıyor, x öğretmen çok iyi densin diye çocuğu zorlamanın ne anlamı var?
Evet bende çok şaşırmıştım böyle inanılmaz hızlıydı hatta sessiz harfleride verirdim ama sınıf öğretmenlerimiz istemiyor dedi ben soka girdim.

Evet bende çok şaşırmıştım böyle inanılmaz hızlıydı hatta sessiz harfleride verirdim ama sınıf öğretmenlerimiz istemiyor dedi ben soka girdim.
Sessiz harflerin söylenişini çocuklar yanlış öğrenirse düzeltmesi ilkokul öğretmenine düşüyor çünkü. Yanlışı düzeltmek yeniden öğretmekten de zor. Burda sınıf öğretmenleri bilinçli davranmış, özellikle öğretmesini isteyenleri de biliyorum ben çünkü. eski öğretmeniniz alanında çok başarıldır muhakkak ama bu hırsının nedenini anlayamadım. her çocuk birbirinden farklıdır, bu tutumu sınıfın hadi yarısına iyi geliyorsa yarısını da yıpratır çünkü

Sessiz harflerin söylenişini çocuklar yanlış öğrenirse düzeltmesi ilkokul öğretmenine düşüyor çünkü. Yanlışı düzeltmek yeniden öğretmekten de zor. Burda sınıf öğretmenleri bilinçli davranmış, özellikle öğretmesini isteyenleri de biliyorum ben çünkü. eski öğretmeniniz alanında çok başarıldır muhakkak ama bu hırsının nedenini anlayamadım. her çocuk birbirinden farklıdır, bu tutumu sınıfın hadi yarısına iyi geliyorsa yarısını da yıpratır çünkü
Bencede oglum diğer okulunu ve ogretmenini çok ozluyordu bu ogretmenine anne çok sinirli eski okuluma gitmek istiyorum diyordu.Bi de hocam birinci sınıfa hazırlamak adına çocuğu sıkmadan gunluk 20 dakika Bi müzik açıp çizgi çalıştırması yaptırayımmi yoksa çocuğu bogarmiyim

Bencede oglum diğer okulunu ve ogretmenini çok ozluyordu bu ogretmenine anne çok sinirli eski okuluma gitmek istiyorum diyordu.Bi de hocam birinci sınıfa hazırlamak adına çocuğu sıkmadan gunluk 20 dakika Bi müzik açıp çizgi çalıştırması yaptırayımmi yoksa çocuğu bogarmiyim
Bence gerek yok; hayatın içinde fırsatlar verin. Parmak kaslarını yalnızca kalem çalıştırm; birlikte vakit geçirin, sorumluluklar verin, spora kursa yazdırın…

Gelişim raporlarına çocuğun olumlu özellikleri ve geliştirilmesi gereken özellikleri yazılır. Öncelik olarak çocuğun yapabildikleri daha sonra geliştirmesi gereken özelliklerini yapıcı bir üslupla ifade etmek önemli. Örneğin: Duygularını ifade etmekte geri değilde duygularını ifade etmekte bazen rehberliğe ihtiyaç duyar yada desteklenmesi gerekiyor şeklinde.

Gelişim raporlarına çocuğun olumlu özellikleri ve geliştirilmesi gereken özellikleri yazılır. Öncelik olarak çocuğun yapabildikleri daha sonra geliştirmesi gereken özelliklerini yapıcı bir üslupla ifade etmek önemli. Örneğin: Duygularını ifade etmekte geri değilde duygularını ifade etmekte bazen rehberliğe ihtiyaç duyar yada desteklenmesi gerekiyor şeklinde.
Diğer ogretmenimiz arayıp ayni deyince depremden çok mu etkilendi deyince ben soka uğradım

Anlamadım neden öğretmenine sormuyorsunuz? Hocam böyle biyle baba neler diyorsunuz buraya neden böyle yazıyorsunuz,he yada yazdınız tamam madem öyle benim neden bunlardan haberim yok vb ? Sormanız gerekli ,ben valla duramam anında arardım ,giderdim neyse yani.

olay burda öğretmen yani ,direkt onunla konuşmanız gerekir buraya yazmaktansa
Merhaba arkadaşlar 6 yaşında anasinifina giden bir oğlum var biz deprem bölgesinden antalyaya geçtik oğlumun naklini antalyaya aldirmistim ordaki öğretmeni baya hızlı ilerliyordu oğlumda ona ayak uyduruyordu yani gider gitmez 5 er sayma 10 ar sayma sesli harfleri tanıma yazma bunların hepsini öğrendi yalnız biraz kaygı bozuklugumuz vardı yani onu okulda birakacagimizı düşünüyordu öğretmeni, ben bu sorunu asarım dedi. ben yinede psikiyatriye götürdüm öğretmeni gerek olmadığını kendinin halledebilecegini söyledi ki öyle de oldu onu da çözdük ve öğretmene surekli nasıl olduğunu soruyordum cocuk, benim öğrencilerimin ilk başladığı seviyede ama güzel ilerliyor çok zeki bir çocuk diyordu. Dun oglumun eski okulundaki ogretmeni aradi ve dediki; x hanim cocugunuzun ogretmeni oyle seyler yazmiski inanamadim ayni cocuktanmi bahsediyor diye dusundum ve cok sasirdim dedi bende ne yazmis hocam dedim dil gelisimi geri arkadaslarinin haklarina saygi gostermez desteklenmeli gelistirilmeli gelisimi digerleriyle ayni degil benim kafamdan asagi kaynar sular dokuldu nasil boyle seyler yazar diye ki eski ogretmenimiz de soka girdi degistirmemi istermisiniz dedi bende evet cocuk bire baslayacak etiketlensin istemiyorum dedim.oğlumda biraz dikkat ksikliği var bunu kabulediyorum gelişimine de bu zamana kadar çok önem verdim öğretmeniyle kaç kere konuştum kaygı dışında Bi sorun varmi diye sordum. kesinlikle yok diyordu sinirlerim harap oldu dünden beri nasıl böyle şeyler yazdı diye ki cocuk oraya sadece bir buçuk ay gitti ve bu sürede kendine ayak uydurdu psikiyatriye bile götürmemem gerektiğini soyleyen ogretmen bunları karneye nasıl yazar anasinifi karnesi kotu olan tek cocuk sanirim benim çocuğum.bide arkadaşlar böyle durumlarda rehberlik öğretmenine yönlendirmesi gerekmiyormuydu kafam allak bullak oldu.

Eski ogretmenimiz aradı karneyi benim vermemi istermisiniz dedi bende evet dedim işin açığı etik değilse bile beni aramakla çok iyi yaptı çünkü oglumun anasinifi karnesinde bunlar yazsa inanın mahvolurdum cocuk bire baslayacak ve dediğim gibi 1 buçuk ayda 5 er sayma 10 ar sayma sesli harfleri saati hepsini öğrendi bide sorunlu öğrenciyi işin açığı kimse istemez bu kesinlikle hazirana kadar gelsin dedi durdu
Oğlunuzu tanıyan öğretmene değer verin değiştirirse değiştirsin (zaman geçti umarım öyle olmuştur)

çocuk gerçekten geri kalmış veya bazı şeyleri yapamıyor olabilir buna saygı duyarım. fakat size herşeyin pozitif olduğunu belirtip sonra karnede olumsuz göstermesi çok saçma olmuş hiç hoş değil. bunca zaman sizi bilgilendirse önlem alabilirdiniz veya karneyi o şekilde görünce şoka girmezdiniz. ben sizin yerinizde olsam öğretmenle muhakkak görüşürdüm. karşımdaki tavırlara istinaden olay bile çıkartabilirdim. dediğim gibi mesele kötü olması değil bunun belirtilme şekli.

Buradaki asıl konu öğretmenin depremzede bir çocuk için yazdıkları.Normal şeyler yaşamamış bu çocukları değerlendirmek icin önceki öğretmeninden bilgi alması gerekirdi.Mesela çocuğun dil gelişiminde bir sorun yokken depremden etkilenip gerilemiş olabilir.

Buradaki asıl konu öğretmenin depremzede bir çocuk için yazdıkları.Normal şeyler yaşamamış bu çocukları değerlendirmek icin önceki öğretmeninden bilgi alması gerekirdi.Mesela çocuğun dil gelişiminde bir sorun yokken depremden etkilenip gerilemiş olabilir.
olabilir tabi keske aile ile konussaydi ama ogretmenin degerlendirmesi olan karneyi cimere sikayet etmek sacma geliyor madem ogretmen istdeigini yazamicak alalim biz evde dolduralim gibi oluyor .usul konusunda size hak veriyorum tabi ki

Yani ben anne olarak Bi gerileme sezmedim okulda biraz çekingen duruyordu o da normal geldi çünkü yeni başladığı Bi okuldu sonra alismisti anne neden geldin oyun oynuyordum demeye başlamıştı 0

X