Anasinifi karnesi

karneden rama giren duymadim hoca isterse gider ama onda da ramda bisi cikmaz cocugun sorunu yoksa egitim hayatini etkilemez .ne diye dusunuyorsunuz anasnfi ogretmeni rama gonderdi bu cocuk doktor,nuhendis olamaz mk dicekler
Yok yani Bi sorunu varsa benimle konusmali yönlendirmeli bende cozum bulmaliyim diye düşünmüştüm bide ilkokul öğretmeninin on yargılı olacağını düşündüm sanirim ogretmenimizin beni arayip x le ilgili boyle yazmis demesinden dolayi Bi panik oldum

Hayır, veli görüşmesinde verilen bilgilerle örtüşmeyen karnenin etki alanını merak ettim.
suna katiliyorum once veli ile konusulmali .ama onun harici ogretmen uygun gordugunu karneye yazma hakkina sahip .cunku dil gelisimi geri olan ,sinifta hircin olan bir suru cocuk var .hepsinin karnesine yalan seyler mi yazsin .
merak etmeyin kucukken otizm tanisiyla rama,gidip doktor olan bile var .anasnfi ogretmenin karnesi kimseyi oyle hayati etkilsmez

Hayır, veli görüşmesinde verilen bilgilerle örtüşmeyen karnenin etki alanını merak ettim.
Aslında 4. Sınıfa kadar karnenin Bi etkisi falan yok. 4.sınıfa kadar olan karneler çocuğu biraz motive edecek karneler olmalı o yüzden kurdelalarla çıkartmalarla yıldızlarla falan verilir. Anasınıfına giden çocuğa başarısız karne vermek de mantıklı değil. Eksik yanları aile ile görüşülmesi saha mantıklı.

suna katiliyorum once veli ile konusulmali .ama onun harici ogretmen uygun gordugunu karneye yazma hakkina sahip .cunku dil gelisimi geri olan ,sinifta hircin olan bir suru cocuk var .hepsinin karnesine yalan seyler mi yazsin .
merak etmeyin kucukken otizm tanisiyla rama,gidip doktor olan bile var .anasnfi ogretmenin karnesi kimseyi oyle hayati etkilsmez

Sorun çocukların RAM a gitmesi değil ki. Mesela örneğinizdeki otizm tanısı, hatalı teşhis miydi ? Bu yüzden bir çocuk yıllarca farklı değerlendirmelere maruz kalıyorsa; sonuçta doktor olmuş olması geçmiş yaraları geçirmez ki.

Ana sınıfı karnesinin, ilkokul hayatına bir etkisi yoksa, neden diğer öğretmen müdahale ihtiyacı hissetmiş ?
O yüzden ana sınıfı karnesinin etki alanını ve işleyişini merak ettim.

olabilir tabi keske aile ile konussaydi ama ogretmenin degerlendirmesi olan karneyi cimere sikayet etmek sacma geliyor madem ogretmen istdeigini yazamicak alalim biz evde dolduralim gibi oluyor .usul konusunda size hak veriyorum tabi ki
Bu tarz bir konu depremzede yeğenimin başına gelmeseydi ben de öğretmen arkadaşımla alakalı bir yanlış anlama var diyebilirdim.Bazi öğretmenlerin depremzede öğrenciler konusunda çok hassas davranmadigini yeğenimin acı tecrübesiyle öğrenmiş oldum.

Sorun çocukların RAM a gitmesi değil ki. Mesela örneğinizdeki otizm tanısı, hatalı teşhis miydi ? Bu yüzden bir çocuk yıllarca farklı değerlendirmelere maruz kalıyorsa; sonuçta doktor olmuş olması geçmiş yaraları geçirmez ki.

Ana sınıfı karnesinin, ilkokul hayatına bir etkisi yoksa, neden diğer öğretmen müdahale ihtiyacı hissetmiş ?
O yüzden ana sınıfı karnesinin etki alanını ve işleyişini merak ettim.
hatali teshis koymak ogretmenin isi mi ? tabi ki hayir ogretmen eksiklik goruyorsa bunu bildirir ailede cocuk psikiyatristi ile bu durumu degerlendirir .bir nevi on tani - kesin tani diyebiliriz
ogretmenler sorumluluklari geregi cocuklarin eksik yanlarini saptamali bu eksik yanlara gore aile cozum bulmali .karnede sene sonu degerlendirmesi diyebilirz eksiklik varsa yazilmasi gereken .herkese her sey cok iyi yazilcaksa kisiye ozel karne olmazdi.sistem de olmazdi .5 yildizli karnelerimzi fotokobiyle cogaltirdik oh mis

hatali teshis koymak ogretmenin isi mi ? tabi ki hayir ogretmen eksiklik goruyorsa bunu bildirir ailede cocuk psikiyatristi ile bu durumu degerlendirir .bir nevi on tani - kesin tani diyebiliriz
ogretmenler sorumluluklari geregi cocuklarin eksik yanlarini saptamali bu eksik yanlara gore aile cozum bulmali .karnede sene sonu degerlendirmesi diyebilirz eksiklik varsa yazilmasi gereken .herkese her sey cok iyi yazilcaksa kisiye ozel karne olmazdi.sistem de olmazdi .5 yildizli karnelerimzi fotokobiyle cogaltirdik oh mis

Forumdaki konulara bir bakın, ana sınıfı öğretmeni otizm dedi diye; bir üye çocuğunu 3 farklı psikoloğa ve RAM a götürdü. RAM ve 1 psikolog, hayır otizm değil dedi. Veli bu durumdan o kadar olumsuz etkilendi ki; en son, ya varsa diye hâlâ farklı psikologlara gidiyordu.

O yüzden karnenin etki alanı nedir diye sordum.

Forumdaki konulara bir bakın, ana sınıfı öğretmeni otizm dedi diye; bir üye çocuğunu 3 farklı psikoloğa ve RAM a götürdü. RAM ve 1 psikolog, hayır otizm değil dedi. Veli bu durumdan o kadar olumsuz etkilendi ki; en son, ya varsa diye hâlâ farklı psikologlara gidiyordu.

O yüzden karnenin etki alanı nedir diye sordum.
karnenin etki alani bu iste .doktora goturmesini saglamak .ogretmen tani koymucak ki yonlendirme yapacak.eger ogretmen yonlendirme yapmazsa cocuk hic tani almazsa egitim sansi kacar.dil terapisi almasi gerekiyorsa almaz bu yuzden 1.snfta basarili olamaz .zaten o kisi de yanlis gitmis psikolog tani koyamaz cocuk psikiyatristine gitseymis keske

karnenin etki alani bu iste .doktora goturmesini saglamak .ogretmen tani koymucak ki yonlendirme yapacak.eger ogretmen yonlendirme yapmazsa cocuk hic tani almazsa egitim sansi kacar.dil terapisi almasi gerekiyorsa almaz bu yuzden 1.snfta basarili olamaz .zaten o kisi de yanlis gitmis psikolog tani koyamaz cocuk psikiyatristine gitseymis keske

Üye doktor ifadesi kullanmış, ben hatalı yazmışım.

Bizim eski okulumuzda sizinki gibiydi veli toplantısında bana x 4 5 yas grubu kreşe mi gitti dedi 5 er saymayı geçin 3 er saymayı bile dayattı ben onu bilerek ogretmedim
Bence o kendini sınıf öğretmeni sanıyor. İnanın üzülerek okuyorum yazdıklarınızi. Sınıf öğretmeniyim. Anaokulundan çocuk bize bunları öğrenerek gelse bizede onu fen lisesine hazırlamak kalırdı herhalde 🙄 özel bir kreş mi orayı kaçırdım mi diye düşündüm şuan. Özel kreşlerde sesli harfler falan artık veriliyor. Ama 3 er ritmik sayma 2. Sınıf müfredati bunu ona hatırlatırsaniz iyi olur.

ogretmenle yuzlesin ne demek arkadaslar ogretmen oyle uygun gormus oyle yazmis kadinin adamin yazacagi seye de veli olarak biz mi karisalim .yazmasa iyimis o ayri tabi
O zaman bi zahmet öğretmen öğretmenliğini yapıcak veliyi sene içerisinde durumla ilgili bilgilendiricek, kadın kırk kere sorduğu halde gerek yok diyip film çevirmicek

O zaman bi zahmet öğretmen öğretmenliğini yapıcak veliyi sene içerisinde durumla ilgili bilgilendiricek, kadın kırk kere sorduğu halde gerek yok diyip film çevirmicek
konu sahibi ogretmen sayesinde kaygi bozuklugu yasamadik cok ilgilendi demis .bana ogretmenligini yapmis gibi bu yazilanlardan

Bir sorum var. Konuya bakınca anlaşılıyor ki sisteme girilen her bilgi, tüm öğretmenlerce görülebiliyor. Burada ek bir denetim mekanizması olmaması da belli ki ciddi bir sorun. Ana sınıfı öğretmeni elindeki imkanı kötüye kullanıp, karneleri baştan savma dolduruyorsa ( böyle bir ihtimal varsa) ; bu karne sahibi çocuğun ilkokul hayatını da etkilemeyecek mi ?
Vallahi bende öğretmenim kendi e okul modülümden girince sadece kendi sınıf subemi görüyorum. Kimse kimsenin yazdığını görmüyor . ayrıca verdiği notu görmek gibi durum da yok. Ama bu kişisel e okul sistemimiz için geçerli. Okulun yani bir idarecinin şifresi ile giriş yapılırsa ancak bütün şubelerin notlari, karne görüşlerini falan görebilir.. sanırım ilk öğretmen böyle bir şey yapmış. Yada burda çocuk geçici olarak kayıt aldırdıgi için çocuk halen ilk öğretmeninin listesinde görülüyor. Bizde de bu durum branş öğretmenleriyle oluyor. 4. Sınıfta ingilizce öğretmenin verdiği yazılı notunu görebiliyoruz. Birinci sınıfta veli bir şey demedikce ve sınıf öğretmeni çocukta hazirbulunusluk düzeyinde problem görmedikce okulun ilk günü anasınıfı öğretmeninin karne görüşüyle ilgilenmez ki.. zamanla mesela sohbet havasında çocukla konuşunca anasınıfı deneyimlerini öğrenirim. Bu nasıl bir devlet okulu dedirtti bana yaşadığım ilin en iyi özel kreşi bile 3 er ritmik sayma vermiyor. 😅

Vallahi bende öğretmenim kendi e okul modülümden girince sadece kendi sınıf subemi görüyorum. Kimse kimsenin yazdığını görmüyor . ayrıca verdiği notu görmek gibi durum da yok. Ama bu kişisel e okul sistemimiz için geçerli. Okulun yani bir idarecinin şifresi ile giriş yapılırsa ancak bütün şubelerin notlari, karne görüşlerini falan görebilir.. sanırım ilk öğretmen böyle bir şey yapmış. Yada burda çocuk geçici olarak kayıt aldırdıgi için çocuk halen ilk öğretmeninin listesinde görülüyor. Bizde de bu durum branş öğretmenleriyle oluyor. 4. Sınıfta ingilizce öğretmenin verdiği yazılı notunu görebiliyoruz. Birinci sınıfta veli bir şey demedikce ve sınıf öğretmeni çocukta hazirbulunusluk düzeyinde problem görmedikce okulun ilk günü anasınıfı öğretmeninin karne görüşüyle ilgilenmez ki.. zamanla mesela sohbet havasında çocukla konuşunca anasınıfı deneyimlerini öğrenirim. Bu nasıl bir devlet okulu dedirtti bana yaşadığım ilin en iyi özel kreşi bile 3 er ritmik sayma vermiyor. 😅
Sanirim depremzede ogrenciler misafir öğrenci olarak sistemde çıkıyorlar.Eski okulları da görebiliyor.

konu sahibi ogretmen sayesinde kaygi bozuklugu yasamadik cok ilgilendi demis .bana ogretmenligini yapmis gibi bu yazilanlardan
Yani kaygı bozukluğunu aştı o konuda hakkını yiyemem ancak çok hızlı gidiyorduk ve hocam kaygı dışında arkadaşlarıyla uyumu olsun gelisimi olsun Bi sorun varmi hersey yolundami diye sordum çünkü bu konuyu onemsiyorum

Sanirim depremzede ogrenciler misafir öğrenci olarak sistemde çıkıyorlar.Eski okulları da görebiliyor.
Galiba bende şuan bu ihtimalin olduğunu düşünüyorum. Gorunmeseymis iyimis anne deprem tedirginliği üstüne birde bunun kaygısını yaşadı. Gerçi karne her türlü ellerinde olacaktı .

Valla 3 er saymayı da öğretti şarkıyla hatta kedili Bi şarkıydı sözlerini tam hatirlamiyorum😅ama ben ogretmedim zorlamadim sınıfımda sadece 4 çocuk bilmiyor dedi bunlardan biri de benimkiydi

X