Anasinifi karnesi

Ben de anaokulu öğretmeniyim devlette. Hepimizin şifresi ayrı olur. Birbirimizin yazdıklarını göremeyiz. Şaşırdım bu duruma. Bir de eski öğretmen size yetiştirmek yerine bu durumu keşke şu anki öğretmen ile irtibata geçseydi. Hocam böyle yazmışsınız ama ben bunları hiç gözlemlemedim. Bir şey mi oldu diye.
İkisi hiç iletişime geçmediki banada, acaba x depremden cokmu etkilendi ve degistimi diye düşündüm çok şaşırdım dedi. çünkü gerçekten hangi okula giderse gitsin uyum konusunda hiç sorun yasamadik burda biraz akran zorbaligina uğradı okula gitmek istemedi bazı çocuklar defol git seni okulumuzda istemiyoruz Bi daha gelme falan demişler ama sonradan güzel anlasmışlardı hatta son gün okula gittiğimde cocuk yanıma geldi ben artık x e kotu davranmıyorum değiştim dedi sarıldı hele içlerinden biri çok seviyordu vedalaşırken gözleri doldu yani çok güzel uğurladilar.

konu sahibi ben biraz sizi kaygili gordum o yuzden uzunca yazayim dedim .benim birinci sinf ogretmenim asiri rahatti babam da ayni okulda sinif ogretmeni ama hic karismaz .neyse karne geldi matematik 3 sinifin hepsinin oyle .neyse babam hic sallamiyor hocamiz bizi motive etmek istemis vs vs .ben kizdim babam girgira vuruyor .ikinci sinifta okul degistirdik bu seferde asiri caliskan onden onden giden bir hocaya denk geldim .ben o kadar gerideyim ki benim karne yine dusuk babam yine girgir mod .calisa calisa topladik sukur uniye kadar hep okul birincisi oldum .birinci ikinci sinif okulu sevsin kitap okusun yeter .biz yeni nesil anneler fazla kaygiliyiz emin olun anasnfi olumsuz bir sey olsa da etkilemez yeter ki biz kaygimizla kendimizi cocugumuzu yormayalim . mutlu bir egitim hayati olsun insallah

İkisi hiç iletişime geçmediki banada, acaba x depremden cokmu etkilendi ve degistimi diye düşündüm çok şaşırdım dedi. çünkü gerçekten hangi okula giderse gitsin uyum konusunda hiç sorun yasamadik burda biraz akran zorbaligina uğradı okula gitmek istemedi bazı çocuklar defol git seni okulumuzda istemiyoruz Bi daha gelme falan demişler ama sonradan güzel anlasmışlardı hatta son gün okula gittiğimde cocuk yanıma geldi ben artık x e kotu davranmıyorum değiştim dedi sarıldı hele içlerinden biri çok seviyordu vedalaşırken gözleri doldu yani çok güzel uğurladilar.
Ben de iletişime geçseler iki öğretmen daha iyi olurdu diyorum.

konu sahibi ben biraz sizi kaygili gordum o yuzden uzunca yazayim dedim .benim birinci sinf ogretmenim asiri rahatti babam da ayni okulda sinif ogretmeni ama hic karismaz .neyse karne geldi matematik 3 sinifin hepsinin oyle .neyse babam hic sallamiyor hocamiz bizi motive etmek istemis vs vs .ben kizdim babam girgira vuruyor .ikinci sinifta okul degistirdik bu seferde asiri caliskan onden onden giden bir hocaya denk geldim .ben o kadar gerideyim ki benim karne yine dusuk babam yine girgir mod .calisa calisa topladik sukur uniye kadar hep okul birincisi oldum .birinci ikinci sinif okulu sevsin kitap okusun yeter .biz yeni nesil anneler fazla kaygiliyiz emin olun anasnfi olumsuz bir sey olsa da etkilemez yeter ki biz kaygimizla kendimizi cocugumuzu yormayalim . mutlu bir egitim hayati olsun insallah
Ne bileyim diger ogretmenimiz arayip oyle deyince ben de bi an panik oldum cocukta sorun var da bana soylenmedimi diye bu arada Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim evet ben biraz fazla kaygılıyım bu konuda da destek almam gerektiğinin farkındayım.

Benim sorum farklı yalnız. Ana sınıfı karnesi, bir çocuğun tüm ilkokul hayatını etkileyebiliyor mu ? Yanlış bir ifade veya değerlendirme çocuğun RAM a gönderilmesine yol açabiliyor mu ?
Hayır bu mümkün değil.
RAM’a yönlendirme okul PDR’si tarafından yapılır okul müdürünün onayı da şarttır.

Bu konu özelinde konu sahibi gözlem-gelişim raporunda -dikkatinizi çekerim karne değil/rapor- yazılanlara biraz fazla hassasiyet gösteriyor, onu konudan haberdar eden eski anaokulu öğretmeni de işgüzarın önde gideni.

Not: Branşı okul öncesi öğretmenliği olan okul müdürü olarak görev yapan bir öğretmenim.

Bizim cocuklarin zamaninda hic boyle seyler yoktu.ozele de gitti devletinkine de gitti.bizimkiler paso kesme bicme, boyama,oyun,sarki falan calistilar.(yuvarlak hesap 10 sene oncesi diyeyim)su an cocuklara cok gereksiz ve fazla yukleniliyor.1. Sin8fta nasil olsa bunlari ogrenecekler.sirf 1 seneleri bunlari (zaten biliyor olduklari seyleri) ogrenmekle gececek.
Oglum 1. Sinifin basinda okumayi, yazmayi, toplamayi cikarmayi falan ogrenmisti.1. Sinifta inanilmaz zorluk yasadi cunku cok ama cok sikilmisti.

Bnm kızım 4- 5 yaş grubu kreşe gidiyor dada okul öncesi bile değil. İngilizce öğretmeni bir satıra tek gül yüz koymuş diye çok iclendi. Akşam karnesine baktığımda kurşun kalemle iki gulen yüz daha eklemiş. Çocuğun şevkini kırmaya gerek var mı ? Sizinki çok çok daha acımasızca olmuş

Tamm da o kadar gittim geldim görüştüm neden bana bise soylemedi bin kere sordum kaygı dışında Bi sorun varmi uyumu nasıl diye
Aklıma çok farklı şeyler geldi. Sanki bilerek kötü niyetle yapılmış gibi bir yazı. Tüm yorumları okumadim. Oğlunuz öyle dahi olsa ilk sizinle paylaşması gerekirdi keza anasınıfı karnasine bu tür şeyler yazılmaz. Bizim de okula birçok öğrenci geldi deprem bölgelerinden inanın öğretmenler el üstünde tuttular, memleketlerine dönerken 5. Sınıf bir kızımızı gözyaşlarıyla uğurladılar hatta. Çok sevilmişti çünkü. Çoğunluğu da maşallah başarılı öğrencilerdi derece yaptılar sınıflarında. Oğlunuz bu yazılardan haberdar değildir inşallah bütün yorumları okumadim ama inşallah değildir

Aklıma çok farklı şeyler geldi. Sanki bilerek kötü niyetle yapılmış gibi bir yazı. Tüm yorumları okumadim. Oğlunuz öyle dahi olsa ilk sizinle paylaşması gerekirdi keza anasınıfı karnasine bu tür şeyler yazılmaz. Bizim de okula birçok öğrenci geldi deprem bölgelerinden inanın öğretmenler el üstünde tuttular, memleketlerine dönerken 5. Sınıf bir kızımızı gözyaşlarıyla uğurladılar hatta. Çok sevilmişti çünkü. Çoğunluğu da maşallah başarılı öğrencilerdi derece yaptılar sınıflarında. Oğlunuz bu yazılardan haberdar değildir inşallah bütün yorumları okumadim ama inşallah değildir
Bu ogretmende de davranış olarak bir art niyet sezmemistjm hatta dediğim gibi kaygısını ilaçsız atlattık güzelce vedalasmistik kaç kere konuştuk herhangi bir şey söylemedi kaygisi icin psikiyatriye bile gerek olmadığını soylemisti ben kendim götürmüştüm.oglumun haberi yok karnen çok iyi dedim öğretmeni aradım ama açmadı o yüzden soramadım

Hayır bu mümkün değil.
RAM’a yönlendirme okul PDR’si tarafından yapılır okul müdürünün onayı da şarttır.

Bu konu özelinde konu sahibi gözlem-gelişim raporunda -dikkatinizi çekerim karne değil/rapor- yazılanlara biraz fazla hassasiyet gösteriyor, onu konudan haberdar eden eski anaokulu öğretmeni de işgüzarın önde gideni.

Not: Branşı okul öncesi öğretmenliği olan okul müdürü olarak görev yapan bir öğretmenim.
Ogretmen hanım şimdi normalde çocukta Bi sorun görülüyorsa aileye söylenir rehberlik öğretmenine yönlendirilir o da psikiyatriye götürmemizi söyler şimdi bizim eski ogretmenimiz beni aradı ama bu çocuk depremden çok mu etkilendi de böyle yazıldı çok şaşkınım dedi aslında o da art niyetli değildi bense sok oldum çünkü sürekli soruyor konuşuyordum Bi kaygı durumumuza vardı ya sürekli iletişim halindeydik ve birlikte süreci çok guzel yonetmistik

raporda gerçekten diğer öğretmenin söylediği şeyler mi yazıyor?
ben ilk dönem için velileri işin içine daha fazla katmak çocuklarıyla daha fazla ilgilenmelerini sağlamak için bazen olumsuz gibi görünen şeyler yazabiliyorum. yine de bu kadar katı yazılmamalı tabi ki. desteklenmeli, yardıma ihtiyaç duyabilir vs diye yazarım..
deprem bölgesinde yaşayan biri olarak bu iki öğretmenin tutumunu da hiç doğru bulmadım.
yazdıkları gerçekten hoş değil çocuğunuz öyle olsa bile sizinle paylaşmalıydı gelişim raporuna böyle yazması hiçbir şeyi çözmez sadece kalpleri kırar..
yerinizde olsam o raporu yırtıp atardım anı olarak saklamak isteriz ama pek güzel bir anı değil.
ayrıca anasınıfında o söylediklerinizin öğretildiğini ilk defa duydum…

Naçizane tavsiyem; çocuğunuzun öğretmeninden "öğretmenimiz", kaygı durumundan "kaygı bozukluğumuz" vb şeklinde bahsetmemeniz. Bazıları da "babamız" diyor. Hepsi çok yanlış.
Onun dışında öğretmene kızmakta ve konuya üzülmekte haklısınız, size başka diğer öğretmene başka konuşması çok çirkin. Durumu çocuğunuza yansıtmamışsınızdır diye umuyorum.

ogretmenle yuzlesin ne demek arkadaslar ogretmen oyle uygun gormus oyle yazmis kadinin adamin yazacagi seye de veli olarak biz mi karisalim .yazmasa iyimis o ayri tabi
Niye ogretmenler sorgulanamiyor mu ? Yok oyle kafasina gore at kosturmak. Uygun gormusmus once kuralina gore yapmayi ogrenecek sonra ogretmenlige baslayacak.
Hem annesine hic bisey demeyecek her sey iyi hos guzel diyecek hem karnede boyle seyler yazacak depremzede
Cocuga pes vallahi.

Eski ogretmenimiz aradı naklini bize alıp karneyi benim yazmamı istermisiniz dedi bu cocukla ilgili yazdıklarına sok geçirdim x değiştimi depremden çok mu etkilendi diye düşündüm aynı cocuktanmi bahsediyoruz dedi ki benim oğlum istiklal marşını ezberledi okudu 20 sayfalık hikayeyi Bi kere okuduk bütün arkadaşlarına anlatmıştı öğretmeni ben 10 sayfa veriyordum x 20 sayfayı anlattı demisti
Oglunuzdan supheniz olmasin, masallahi var gercekten. Sakin oglunuzu sorgulamayin. Problem ogretmende. Muhtemelen psikolojik sorunlari falan vardir. Var boyle tip ogretmenler, tecrube ettim ben de. Insallah ilkokulda daha iyi ogretmenlerle calisir oglunuz. Su an icin yapacacaginiz en faydali sey, ogretmen okul arastirmak olur.

X