Anket Anayasa değişikliği için referandumda oyunuz ne olacak ?

Anayasa değişikliği için referandumda oyunuz ne olacak ?

• Evet

OY: 594 27,2%
  • Hayır

OY: 1.587 72,8%

• Ankete Katılan
    2.181
Bu laflarım buradan kimseyi hedef almıyor ama üstüne alınan olursa kendi sorunu.
Bizden başka millet var mı atalarıyla bu kadar övünüp yerinde sayan?
Benim atam bu benim atam şu... Layık olmak için sen ne yaptın ne yaralı parmağa derman oldun derler adama...
Aman benim atam Fatih Sultan, ee peki sen Türkçe harici kaç dil öğrenmek için poponu kaldırdın? Onun aldığı eğitimin beşte birini almak için çaba gösterdin mi? Fethettiği İstanbul parsel parsel yabancıya peşkeş çekilirken halka açık sahiller iskeleler satılırken niye sustun? Fatih Sultan Mehmet'in kemiklerini daha fazla sızlatmak için mi?
Atatürk şöyle Atatürk böyle demekle olmuyor Nutuk'u bir kez okumuş mudur acaba bu çok konuşanlar. Anca ezberletilen beylik laflar. Selanik, Zübeyde Hanım, Bandırma vapuru, cumhuriyet... Atatürk'ü ne zaman anlamaya çalışacaksınız acaba? Anladığınız da çok geç olmaz umarım.
Hep çok konuşup icraatte sıfır olduğumuzdan bu haldeyiz.

Evet çıkınca ülke ucacak demişlerdi, haklılarmışda.

Türkiye'de hasta muayene ücretlerine ve ilaç katılım paylarına yüzde 20 ile yüzde 60 arasında zam geldi.

:halay::halay::halay:

Bide toplu açılışlar vardı o noldu yaa, oda evet çıkınca artcaktı hani, bir anda bıcak gibi kesildi:bicak: Gerçi döne döne açılışını yapacak yerde bırakmadılar ama olsun, başdan bidaha:KK53:

Türkiye'de hasta muayene ücretlerine ve ilaç katılım paylarına yüzde 20 ile yüzde 60 arasında zam geldi.

Bide toplu açılışlar vardı o noldu yaa, oda evet çıkınca artcaktı hani, bir anda bıcak gibi kesildi:bicak: Gerçi döne döne açılışını yapacak yerde bırakmadılar ama olsun, başdan bidaha:KK53:
Toplu açılışlar Tarafsız Cumhurbaşkanımızın gövde gösterileriydi erken seçime gidilince başlar yine..Sanki fabrikalar kuruyorlar açılışmışmışş aynı yerleri döne döne tekrar aç:)Paralarımıza yazık....Ver mehteri...

Kesinlikle az olmus %100 yakışır bize askolsun

hayırlı uğurlu olsun sonuç :)
kadınlar kulubu anket sonucu bizi bi kere daha yanılttı üzülerek söylüyorum :olamaz:
Tayyip Erdoğan'ın tabiki bu emeği çok fazla ve onun sayesinde oldu. bu bir gerçek.
Rabbim uzun yıllar onu bizim başımızdan eksik etmesin.:KK200:

Sorma cidden Erdoğan tek başına uğraştı yaa. Ysk'ya falan son dakika müdahale ne gerek vardı bunlara ki Erdoğan'ı uğraştırıyorlar hayır yani Ysk dediğin zaten Erdoğan'ı tutmalı, ne demek tarafsız olmak Koskocaa Ysk ve tarafsızlık olacak iş mi nerede görülmüş. Dediğin gibi Erdoğan tek başına uğraştı. Tek başına çıktı o yola ya adam diyor kardeşim vermeyin şu korumaları ama yok Kılıçdaroğlu yapacağını gene yaptı devletin tüm imkanlarını kullandı Zırhlar araçlar uçaklar falan, toplu açılışlar.. Oysa Evetçi kardeşlerimiz terörist ilan edildi ta kampanyanın başında. Olacak iş mi.. Evet veren teröristtir dedi Kılıçdaroğlu.. Anayasa falan anlatmak ne alakaysa zaten.. Yapılması gereken EYYYY Kılıçdaroğlu demek ve yuhalatmaktı ve Erdoğan iyi ki var bunu yaptı.. Minnettarız çok güzel Eyy.. hitabı gerçekleştirdi. Umarım çoook çoook uzun yıllar yaşar ve umarım hep böyle devam eder. Umarım başımızdan eksik etmez ve her daim %50'yi aşağılamaya devam eder. Amin dimi?

Ne demek %60 neden %100 değil ne biçim ülkeyiz uf Güçlü Türkiye dedik %100 yakışır bize :)
Bu arada o toplu açılışlara 4 yıl önce milletin yürüş yaptığı parkı yıkıp hızlı tren gelecek deyip o 2 saatlik yola bir türlü hızlı trenin gelmemesi de dahil olur mu? Parkı yıkıp AÇILAN ve 4 yıldır da dolmayan yollar dahil mi? Açılış yoksa bu mu :KK70: Bi kapanışı da hakediyor bence yollarımız :KK70:

Ne demek %60 neden %100 değil ne biçim ülkeyiz uf Güçlü Türkiye dedik %100 yakışır bize :)
Bu arada o toplu açılışlara 4 yıl önce milletin yürüş yaptığı parkı yıkıp hızlı tren gelecek deyip o 2 saatlik yola bir türlü hızlı trenin gelmemesi de dahil olur mu? Parkı yıkıp AÇILAN ve 4 yıldır da dolmayan yollar dahil mi? Açılış yoksa bu mu :KK70: Bi kapanışı da hakediyor bence yollarımız :KK70:
Ama ama 3.köprü var Dünyanın en büyük Havaalanı bizde Marmaray Avrasya Tüneli ya duble yollarımız Anayasayı boşver sen ne gerek var...Ya hastanelerimiz içinde doktor olmayan modern binalarımız var bizim tabii ki güçlü Türkiyeyiz...Edirneden Kars'a..Asgari ücret 5000 tl fakirimiz yok çok şükür Güçlü Türkiyeyiz...Terörist başı idam edildi Terör bitti 15 yılda daha ne istiyorsun bacım...Hee bi de Dünya Liderimiz var Tvden hergün konuşan Eyyy Almanya Eyy Holanda Daha ne olsun?Yetmez mi Sende yani...Bundan sonra seçime de gerek yok zaten:)))))Tek Lider var işte demokrasi de neymiş :))Bırak Allahsen Diğerini Adam Ssk yı batırdı Sağlık Bakanıyken:KK9::ukala:

Sorma cidden Erdoğan tek başına uğraştı yaa. Ysk'ya falan son dakika müdahale ne gerek vardı bunlara ki Erdoğan'ı uğraştırıyorlar hayır yani Ysk dediğin zaten Erdoğan'ı tutmalı, ne demek tarafsız olmak Koskocaa Ysk ve tarafsızlık olacak iş mi nerede görülmüş. Dediğin gibi Erdoğan tek başına uğraştı. Tek başına çıktı o yola ya adam diyor kardeşim vermeyin şu korumaları ama yok Kılıçdaroğlu yapacağını gene yaptı devletin tüm imkanlarını kullandı Zırhlar araçlar uçaklar falan, toplu açılışlar.. Oysa Evetçi kardeşlerimiz terörist ilan edildi ta kampanyanın başında. Olacak iş mi.. Evet veren teröristtir dedi Kılıçdaroğlu.. Anayasa falan anlatmak ne alakaysa zaten.. Yapılması gereken EYYYY Kılıçdaroğlu demek ve yuhalatmaktı ve Erdoğan iyi ki var bunu yaptı.. Minnettarız çok güzel Eyy.. hitabı gerçekleştirdi. Umarım çoook çoook uzun yıllar yaşar ve umarım hep böyle devam eder. Umarım başımızdan eksik etmez ve her daim %50'yi aşağılamaya devam eder. Amin dimi?
evet aynen amiinnn.
öncelikle uslubun daha ileri gitmesin lütfen.
ben insan gibi yazıyorum o şekilde karşılık verin.
sizin düşünleriniz neyse beni ilgilendirmiyor. beni alıntılayıp altına bir sürü dalgavari şeyler yazmayın.
bu yazım tarzınız hoş değil aynı şekilde cevap vermiyorum. daha ileri giderseniz cevabınız alırsınız.
herkes oyunu verdi. varsa bir sıkıntınız gider şahsi olarak suç duyurusunda bulunursunuz.
yazdıklarımıza dikkat edelim. sonu hepimiz için savcılıkta bitmesin.
burası sanal ortam diye herkes ağzına geleni yazamaz ne bana ne de devlet büyüklerine.
karşılıklı saygısızlık yapmayalım birbirimize. en iyi ihtimal hakaretten HAGB yemek hoş olmaz değil mi?

Ama ama 3.köprü var Dünyanın en büyük Havaalanı bizde Marmaray Avrasya Tüneli ya duble yollarımız Anayasayı boşver sen ne gerek var...Ya hastanelerimiz içinde doktor olmayan modern binalarımız var bizim tabii ki güçlü Türkiyeyiz...Edirneden Kars'a..Asgari ücret 5000 tl fakirimiz yok çok şükür Güçlü Türkiyeyiz...Terörist başı idam edildi Terör bitti 15 yılda daha ne istiyorsun bacım...Hee bi de Dünya Liderimiz var Tvden hergün konuşan Eyyy Almanya Eyy Holanda Daha ne olsun?Yetmez mi Sende yani...Bundan sonra seçime de gerek yok zaten:)))))Tek Lider var işte demokrasi de neymiş :))Bırak Allahsen Diğerini Adam Ssk yı batırdı Sağlık Bakanıyken:KK9::ukala:

Anayasa en son konuşulacak şey gerçekten bu kadar yol köprü varken o mu kaldı konuşulacak. Biz aslan gibi Ysk'mızla dünya ülkeleri arasında Avrupa'nın göreceği en demokratik seçimi yaptık veeeee olmasa da olsundu dedik tek adamı seçtik hüloğğğğğğğ :KK70:

Anayasa en son konuşulacak şey gerçekten bu kadar yol köprü varken o mu kaldı konuşulacak. Biz aslan gibi Ysk'mızla dünya ülkeleri arasında Avrupa'nın göreceği en demokratik seçimi yaptık veeeee olmasa da olsundu dedik tek adamı seçtik hüloğğğğğğğ :KK70:
Anayasaya hiç luzüm yok devlet yasayla filan yönetilmez zaten ne gerek var...Tek adam ne derse o hüloğğğğ....

ayrıca daha öncede yazdım yeniden yazıyorum.
siz burada ağzınıza geleni yazıyorsunuz diye ülkede çok eğitimli, çok zeki, çok medeni olmuyorsunuz..
tersine ne kadar antidemokratik olduğunuzu gösteriyor. kaldı ki burada yalnız kelimesini bile düzgünce yazamayanların milleti küçümsediğini gördü bu gözler.neyse..
hayırı destekleyenler gelip buraya istediklerini yazıp evet destekçilerini küçümseyemezler.
ha sitede buna izin veriliyor olabilir ama ileri gidilirse izin verilmeyecek mercilere de başvurulur.
normalde beni tanımış olsa gerçek hayatta mesajımı alıntılayıp dalga geçtiğini ! zanneden insanlar bir kelimesini dahi yüzümüze söylemez.
ama işte klavye delikanlılığı böyle oluyor.
çünkü ben bilgisayarımı açık unuttum, başkası yazmış benim adıma diyerek küçülenlerin de hikayeleri mevcut..
önce saygılı olun ki saygı göresiniz.
bin defa yazdım ama bu topikte kendini kaybedenler çok.
yeniden yazıyorum. evet çok iyi evett dedik ve istediğimiz gibi oldu.
Allah Recep Tayyip Erdoğan'ı başımızdan eksik etmesin. başarısını katlanarak daha da ileriye götürmesine yardım etsin inşaallah. aminnn

evet aynen amiinnn.
sizin düşünleriniz neyse beni ilgilendirmiyor. beni alıntılayıp altına bir sürü dalgavari şeyler yazmayın.
bu yazım tarzınız hoş değil aynı şekilde cevap vermiyorum. daha ileri giderseniz cevabınız alırsınız.
herkes oyunu verdi. varsa bir sıkıntınız gider şahsi olarak suç duyurusunda bulunursunuz.
burası sanal ortam diye herkes ağzına geleni yazamaz ne bana ne de devlet büyüklerine.
karşılıklı saygısızlık yapmayalım birbirimize. en iyi ihtimal hakaretten HAGB yemek hoş olmaz değil mi?

Hangi devlet büyüğüne hakaret etmişim ? İroni de mi hakaret sayılıyor anlamadım ? Vardı bir sıkıntım gerekeni de yaptım evet. Savcılıkta bitecek bir durum var da benim mi haberim yok? Zorunuza giden bir şey dedim sanırım. Bi de böyle savcılık falan tehditli konuşmalara gerek yok bence. Zira ben bunlarla korkacak insan değilim.

Son düzenleme:

evet aynen amiinnn.
Tehditvari konuşuyorsunuz ama uslubunda ne gibi bir yanlış görüyorsunuz da bu şekilde tepki gösteriyorsunuz.Zaten olan bu değil mi yapılmadı mı söylenmedi mi yani.Sadece siz de değilsiniz karşı taraftan bir tepki alındığında hep bu şekilde uyarılar yapılıyor zaten çifte standartta başlar yakında sizin bu şekilde mahkemede görüşürüz demeleriniz havada kalmaz Türkiye de ki bu adalet sistemiyle kolayca sokarsınız bizi içeri.

Hangi devlet büyüğüne hakaret etmişim ? İroni de mi hakaret sayılıyor anlamadım ? Vardı bir sıkıntım gerekeni de yaptım evet. Savcılıkta bitecek bir durum var da benim mi haberim yok? Zorunuza giden bir şey dedim sanırım.
valla arkadaşım herkesin yazdıkları ortada.
aşağıda da kocaman kırmızı yazılarla burada yazdıklarınızdan kendinizin sorumlu olduğu ve hiçbir şekilde silinmeyeceği...
ben sana senin uslubunla cevap versem burası mahalle kahvesine döner ki ben vermiyorum
ve uyarıyorum evet çok da ciddiyim. Bimer her türlü şikayetleri değerlendirip içerisinde hakaret barındıranlar hakkında savcılığa intikal ettiriyor. ve siz burada gördüğüm kadarıyla çok rahat normal hayatta birbirimize (en azından benim çevremde böyle) yüzümüze söyleyemeyeceğimiz şekilde şeyler söyleyip , halkın yarısının iradesiyle dalga geçiyorsunuz.
gerçek hayat buradaki gibi değil bunu da bilin. asla tehdit etmiyorum. kaldı ki normalde aynı uslupla karşılaşsam aynı tepkiyi veririm. kimse karşısına geçip zeka seviyesine laf söyleyen, dalga geçen insanları hoş görüyle karşılamaz.

not olarak şunu de ekliyim. aşağıda yazan TCK 125 hakaret ve benzeri suçları içine alıyor. ve bir insanın zeka seviyesini küçümsemek. gerizekalı olduğunu ima edecek söylemlerde bulunmak da hakarete giriyor.

valla arkadaşım herkesin yazdıkları ortada.
aşağıda da kocam kırmızı yazılarla burada yazdıklarınızdan kendinizin sorumlu olduğu da.
ben sana senin uslubunla cevap versem burası mahalle kahvesine döner ki ben vermiyorum
ve uyarıyorum evet çok da ciddiyim. Bimer her türlü şikayetleri değerlendirip içerisinde hakaret barındıranlar hakkında savcılığa intikal ettiriyor. ve siz burada gördüğüm kadarıyla çok rahat normal hayatta birbirimize (en azından benim çevremde böyle) yüzümüze söyleyemeyeceğimiz şekilde şeyler söyleyip , halkın yarısının iradesiyle dalga geçiyorsunuz.
gerçek hayat buradaki gibi değil bunu da bilin. asla tehdit etmiyorum. kaldı ki normalde aynı uslupla karşılaşsam aynı tepkiyi veririm. kimse karşısına geçip zeka seviyesine laf söyleyen, dalga geçen insanları hoş görüyle karşılamaz.

Tehdit etmiyorum deyip çok ciddiyim, Bimer falan cümlesi kurmanız da çok ilginç doğrusu. İstediğinizi yapabilirsiniz. Ha benim gibi siz de çok iyi biliyorsunuz ki bu yazdıklarım yalnızca ironi. Bunu hakaret olarak görmek komik doğrusu. Amacınız beni bu şekilde tehdit edip benim gerçekten bir hakaret etmemi sağlayarak şikayet etmek is o fırsatı da bulamazsınız üzgünüm. Üslubumda ironi olduğu çoook açık. Demokratik bir ülkede ironi yapmak bir hakaret değildi. Ama muhalif olmam suç ise buyrun Bimer'e ya da istediğiniz yere şikayet edin :)

Tehdit etmiyorum deyip çok ciddiyim, Bimer falan cümlesi kurmanız da çok ilginç doğrusu. İstediğinizi yapabilirsiniz. Ha benim gibi siz de çok iyi biliyorsunuz ki bu yazdıklarım yalnızca ironi. Bunu hakaret olarak görmek komik doğrusu. Amacınız beni bu şekilde tehdit edip benim gerçekten bir hakaret etmemi sağlayarak şikayet etmek is o fırsatı da bulamazsınız üzgünüm. Üslubumda ironi olduğu çoook açık. Demokratik bir ülkede ironi yapmak bir hakaret değildi. Ama muhalif olmam suç ise buyrun Bimer'e ya da istediğiniz yere şikayet edin :)
kişisel olarak beni alıntılayıp yazdığınız için evet uyardım. yoksa ben sizin bu topikte olduğunuzdan bile haberdar değilim. son iki sayfayı okudum ve yazdıklarınız hep dalga ve ucu açık sözler.
ha siz kendiniz, kendi kendinize yazsaydınız gelip sizi Bimer 'e şikayet edicem zaten demezdim.
direkt bana yazdığınız için bunu söyledim. benim yazdıklarıma ironi yapmanızı istemiyorum.
bu da benim gayet doğal hakkım.
ayrıca buraya ne zaman bir şey yazsam biri gelip alıntılayıp tartışma çıkartmaya çalışıyor.
bu kadar hazımsızlıkla ve bu kadar negatif duygular size zarar verir.
kendi kendinize olsun ama zararınız. bana değil. lütfen beni alıntılayıp medeni bir şekilde paylaştığım düşüncelerime ironilerinizi katmayın

kişisel olarak beni alıntılayıp yazdığınız için evet uyardım. yoksa ben sizin bu topikte olduğunuzdan bile haberdar değilim. son iki sayfayı okudum ve yazdıklarınız hep dalga ve ucu açık sözler.
ha siz kendiniz, kendi kendinize yazsaydınız gelip sizi Bimer 'e şikayet edicem zaten demezdim.
direkt bana yazdığınız için bunu söyledim. benim yazdıklarıma ironi yapmanızı istemiyorum.
bu da benim gayet doğal hakkım.
ayrıca buraya ne zaman bir şey yazsam biri gelip alıntılayıp tartışma çıkartmaya çalışıyor.
bu kadar hazımsızlıkla ve bu kadar negatif duygular size zarar verir.
kendi kendinize olsun ama zararınız. lütfen beni alıntılayıp medeni bir şekilde paylaştığım düşüncelerime ironilerinizi katmayın

Sizi topikte özel olarak arayıp alıntılayım diye bende sürekli bu forumu takip etmedim. Evet adil olmadığını düşündüğüm bir seçimi asla hazmetmeyeceğim. Aynı duyarlılığı umarım Kılıçdaroğlunu falan fotoğraflayıp dalga geçen kişiler için de yapmışsınızdır. Tartışmak isteseydim daha ciddi şeyler yazardım emin olun. Bana karşılığınızı kendi düşünceleriniz ile vermenizi tercih ederdim, tehditle değil. Çünkü birini tehdit etmek de suçtur.

X