Anket Anayasa değişikliği için referandumda oyunuz ne olacak ?

Anayasa değişikliği için referandumda oyunuz ne olacak ?

• Evet

OY: 594 27,2%
  • Hayır

OY: 1.587 72,8%

• Ankete Katılan
    2.181
ayrıca daha öncede yazdım yeniden yazıyorum.
siz burada ağzınıza geleni yazıyorsunuz diye ülkede çok eğitimli, çok zeki, çok medeni olmuyorsunuz..
tersine ne kadar antidemokratik olduğunuzu gösteriyor. kaldı ki burada yalnız kelimesini bile düzgünce yazamayanların milleti küçümsediğini gördü bu gözler.neyse..
hayırı destekleyenler gelip buraya istediklerini yazıp evet destekçilerini küçümseyemezler.
ha sitede buna izin veriliyor olabilir ama ileri gidilirse izin verilmeyecek mercilere de başvurulur.
normalde beni tanımış olsa gerçek hayatta mesajımı alıntılayıp dalga geçtiğini ! zanneden insanlar bir kelimesini dahi yüzümüze söylemez.
ama işte klavye delikanlılığı böyle oluyor.
çünkü ben bilgisayarımı açık unuttum, başkası yazmış benim adıma diyerek küçülenlerin de hikayeleri mevcut..
önce saygılı olun ki saygı göresiniz.
bin defa yazdım ama bu topikte kendini kaybedenler çok.
yeniden yazıyorum. evet çok iyi evett dedik ve istediğimiz gibi oldu.
Allah Recep Tayyip Erdoğan'ı başımızdan eksik etmesin. başarısını katlanarak daha da ileriye götürmesine yardım etsin inşaallah. aminnn

Çok korkuyorum :KK17::KK17: kuzenim yazmış affet beni :KK70::KK70:

Sizi topikte özel olarak arayıp alıntılayım diye bende sürekli bu forumu takip etmedim. Evet adil olmadığını düşündüğüm bir seçimi asla hazmetmeyeceğim. Aynı duyarlılığı umarım Kılıçdaroğlunu falan fotoğraflayıp dalga geçen kişiler için de yapmışsınızdır. Tartışmak isteseydim daha ciddi şeyler yazardım emin olun. Bana karşılığınızı kendi düşünceleriniz ile vermenizi tercih ederdim, tehditle değil. Çünkü birini tehdit etmek de suçtur.

bak tehdit neymiş ; bir kimseye yönelik saldırı gerçekleştireceğinden bahsetmek olan, hürriyete karşı bir suç.
yani sizin benim yazdıklarımı alıntılayıp ve üstüne hepsiyle dalga geçmenizden hoşlanmadığımı ve daha da ileri giderseniz şikayet edeceğimi söylemem mi tehdit?
neyse zaten herşey ortada. sizin burada neredeyse yüzlerce sayfa yazdıklarınız da ortada. biraz baktım da geçmişe, sadece benim yazdıklarım değil birçok arkadaşla aynı tartışmaları yazmışsınız.
geç oldu okuyup uğraşamayacağım. ama lütfen ironilerinizi benim yazdıklarıma bağlantılamayın.

Sizi topikte özel olarak arayıp alıntılayım diye bende sürekli bu forumu takip etmedim. Evet adil olmadığını düşündüğüm bir seçimi asla hazmetmeyeceğim. Aynı duyarlılığı umarım Kılıçdaroğlunu falan fotoğraflayıp dalga geçen kişiler için de yapmışsınızdır. Tartışmak isteseydim daha ciddi şeyler yazardım emin olun. Bana karşılığınızı kendi düşünceleriniz ile vermenizi tercih ederdim, tehditle değil. Çünkü birini tehdit etmek de suçtur.
Aaa olurmu onlar reisi destekliyor tabi ki onlara herşey mübah :KK66:

bak tehdit neymiş ; bir kimseye yönelik saldırı gerçekleştireceğinden bahsetmek olan, hürriyete karşı bir suç.
yani sizin benim yazdıklarımı alıntılayıp ve üstüne hepsiyle dalga geçmenizden hoşlanmadığımı ve daha da ileri giderseniz şikayet edeceğimi söylemem mi tehdit?
neyse zaten herşey ortada. sizin burada neredeyse yüzlerce sayfa yazdıklarınız da ortada. biraz baktım da geçmişe, sadece benim yazdıklarım değil birçok arkadaşla aynı tartışmaları yazmışsınız.
geç oldu okuyup uğraşamayacağım. ama lütfen ironilerinizi benim yazdıklarıma bağlantılamayın.

Önceki yazdıklarımdan bir şey bulun da şikayet edin ve huzurla uyuyun bence. Yazdıklarınızla ironi yaptım evet ama zaten bundan sonra ironi yapmak için dahi ciddiye almayacağımdan emin olabilirsiniz.

Önceki yazdıklarımdan bir şey bulun da şikayet edin ve huzurla uyuyun bence. Yazdıklarınızla ironi yaptım evet ama zaten bundan sonra ironi yapmak için dahi ciddiye almayacağımdan emin olabilirsiniz.
ben zaten huzurluyum çok şükür.
ayrıca dediğim gibi siz beni alıntılayana kadar sizin varlığınızdan bile haberim yoktu, yazdığınız bişeyi okumamıştım.
ben topiğe düşüncemi yazdım ve çıktım. ayrıca şimdi girdiğimde gördüm yazdıklarınız.
benim yazdıklarımı alıntılayıp normal bir şekilde cevap vermiş olsaydınız. şuan alıntıladığım mesajdaki gibi ben zaten bu şekilde bir tepki vermezdim. kaldı ki ben size yine sizin yazdıklarınız gibi bir tepki vermedim. lütfen yazdıklarımla dalga geçmeyin yazdım.
bu da benim en doğal hakkım.

Aaa olurmu onlar reisi destekliyor tabi ki onlara herşey mübah :KK66:
kimseye herşey mübah değil.
aynı şekilde ben sizin yazdıklarınızı alıntılayıp üstüne dalga geçsem siz ne dersiniz.
çok güzel yapmışsın diye tebrik mi edersiniz?
öncelikle buna cevap verin?

Ben AKP seçmeninin cahil, kafası çalışmayan vs değil bencil olduğunu düşünüyorum. Çevremde de var arkadaşlarım, kimisi belediyede çalışıyor, kimisinin ailesi yardım alıyor, kimisi yine bu parti sayesinde devlette iyi noktalara geldi. Yani kendi çıkarları açısından düşünüyorlar olayı. Oysa pek çok insan hükümetin politikaları nedeniyle mağdur oldu, kpss sorularının çalınması, devletin her noktasında cemaatçilerin yerleşmesi, kentsel dönüşüm adı altında sürdürülen tuhaf uygulamalar (ki bu planlara itiraz etmek bile ayrı bir mağduriyet konusu, toplu değil tek tek başvuruyorsunuz mahkemeye ki masraflarından yılın). Bunlar işte yok bize terörist demiş gibi küçük mağduriyetler değil, insanların hayatları altüst oldu, hayalleri yok oldu.

İşte eskiden başörtüsü mağduriyeti vardı onlara ayrımcılık yapılıyordu denilebilir, sabah namazına kalkmayan insanlar sanki başörtüsü dinin odak noktasıymışcasına bu meseleyi uzattılar da uzattılar. Mesela namaz da farz, devlette çalışan bir insan 5 vakit namaz kılabiliyor mu? Burada mağdur değil misiniz? Devlet sizin inanışlarınıza ve yaşam şekillerinize göre ayarlanmak zorunda mı? Ha ben 21. yy da yaşıyoruz tabi ki genel ahlak kuralarına uygun olduğu sürece giyime karışılmasına karşıyım. Ama o dönem mağdur olduğunu söyleyen insanların son 15 senedeki mağduriyetlere gözlerini kapatmalarını kendilerine müslüman olmak olarak yorumluyorum. Şu anki mağduriyetlerin yanında devede kulak.

Bu konuda bir şey daha söylemek istiyorum madem biz %99 müslüman bir ülkeyiz çarşaf niye devlet kurumlarında yasak? Neymiş aşırıymış. Dinin aşırısı mı olur? Hem araplara baktığımızda dilleri arapça, islamın doğduğu topraklar, onlardan daha mı iyi biliyoruz bu dini? Yoksa Türk örf ve adetlerine mi atıfta bulunacaksınız? Eğer din odaklı yaşayacaksak şu anki durumda sulandırılmış bir durum, hangi arap ülkesinde tesettürü şık bir havaya büründürmek var? Yani kurallarımız o kadar lakaytki ne olduğu da belli değil, dini desen dini değil, dini değil desen dini katmaya çalışan bir havalar. Saçma sapan arada birşey.

Not: Kendimi kibledim dini konular yasak biliyorum, ama dayanamadım

töbe estafurullah sizin dilinizin şirazesi iyice kaymış maşaAllah beş dakkikada süper ötesi analizler
baş örtü magduruyum zamanında türbanla ilgili üç soruşturma geçirdim size sabah namazından sesleniyorum:KK66:
bakın devlet kurumunda çarşaf yasakmı bilmiyorum ama kastettiginiz yüz örtmekse yüz tanınma unsurudur ve sosyal ve iştimai hayatta olmak isteyen birisinin yüz örmesi sıkınlılı olabilir ha örtmek ister kendi tercihidir saygı duyarım .Baş örtüsü yasagı kişisel hak ve özgürlüklere aykırıdır lütfen bırakın bu işleri islam dini kıl tüy dini degil herkesin tercihi adına dini bu kadar küçümsemeyiniz ..Artık bu kafalar bu tartışmalar degişmeli demek ki hiç ilerlememişiz hiçte ilerleyemeyrcegiz sanırım:KK43:

töbe estafurullah sizin dilinizin şirazesi iyice kaymış maşaAllah beş dakkikada süper ötesi analizler
baş örtü magduruyum zamanında türbanla ilgili üç soruşturma geçirdim size sabah namazından sesleniyorum:KK66:
bakın devlet kurumunda çarşaf yasakmı bilmiyorum ama kastettiginiz yüz örtmekse yüz tanınma unsurudur ve sosyal ve iştimai hayatta olmak isteyen birisinin yüz örmesi sıkınlılı olabilir ha örtmek ister kendi tercihidir saygı duyarım .Baş örtüsü yasagı kişisel hak ve özgürlüklere aykırıdır lütfen bırakın bu işleri islam dini kıl tüy dini degil herkesin tercihi adına dini bu kadar küçümsemeyiniz ..Artık bu kafalar bu tartışmalar degişmeli demek ki hiç ilerlememişiz hiçte ilerleyemeyrcegiz sanırım:KK43:

Degismez, degismemesi normal. Cunku gucu eline alan otekinin kafasina vuruyor;o yuzden bas ortu magduriyeti artik bir anlam ifade etmiyor kimseye. Bugun dunden daha beter bir gun ve gelecek bugunden daha da beter olacak gibi. Magdurlar magduriyetkeri yok etmek yerine;yeni magduriyetler ve dusmanliklar yarattilar hepsi bu.
http://www.birgun.net/haber-detay/u...riyor-etkilerini-ilerde-gorecegiz-156693.html

Degismez, degismemesi normal. Cunku gucu eline alan otekinin kafasina vuruyor;o yuzden bas ortu magduriyeti artik bir anlam ifade etmiyor kimseye. Bugun dunden daha beter bir gun ve gelecek bugunden daha da beter olacak gibi. Magdurlar magduriyetkeri yok etmek yerine;yeni magduriyetler ve dusmanliklar yarattilar hepsi bu.
http://www.birgun.net/haber-detay/u...riyor-etkilerini-ilerde-gorecegiz-156693.html
güzel bir yazı olmuş işe gitmeden biraz uyumayı düşünüyordum ama yapamayacagım uykum kaçtı :):110:
aslında bahsettigi bu iki kutubu genel itibariyle nasıl degerlendiriyorum sadece dış kabukları farklı digelim birinin dışı yeşil öbürü mavi kabuklarını soyarsak aynı kafa aynı despotluk aynı dogmatik baskıcı yapı ne acı demi ama araştırmacının dedigi gibi evrimsel yada kalıtsal birşeymi acaba bu bir ortadogu ülkesi olarak bir türlü demokrasiyi içselleştirememek çok farklıyım yada nefret ediyorum dedigi gurupla özde aynı olan iki kutubun yaşadıgı güzel ülkem:KK200::KK43:

güzel bir yazı olmuş işe gitmeden biraz uyumayı düşünüyordum ama yapamayacagım uykum kaçtı :):110:
aslında bahsettigi bu iki kutubu genel itibariyle nasıl degerlendiriyorum sadece dış kabukları farklı digelim birinin dışı yeşil öbürü mavi kabuklarını soyarsak aynı kafa aynı despotluk aynı dogmatik baskıcı yapı ne acı demi ama araştırmacının dedigi gibi evrimsel yada kalıtsal birşeymi acaba bu bir ortadogu ülkesi olarak bir türlü demokrasiyi içselleştirememek çok farklıyım yada nefret ediyorum dedigi gurupla özde aynı olan iki kutubun yaşadıgı güzel ülkem:KK200::KK43:

Kutuplasama had safhada, hir bir donemde bu kadar yoktu. Bu cok tehlikeli;duygusal kopu yasaniyor.

Eee şimdi noldu, 2 500 000 mühürüsüz kaçak oyun üstüne yattılar değilmi!!!
Demekki neymiş demokrasi, sandık, seçim hikayeymiş.
Sandiktan hayir cok fazla ciksa idi o oylari referandumu iptal etmek icin kullanacaklardi muhtemelen.. Bu is sansa birakilamayacak kadar onemliydi kendileri icin. Oyle ya da boyle, bu kez ya da ikincide sandiktan eveti cikartmaliydilar. Her yol denendi ve evetle referandum gecildi. Gecmis olsun Turkiye diyecegim ama daha yeni basliyoruz.

Hoscakal bati, hoscakal Avrupa, hosgeldin Ortadogu.

Sandiktan hayir cok fazla ciksa idi o oylari referandumu iptal etmek icin kullanacaklardi muhtemelen.. Bu is sansa birakilamayacak kadar onemliydi kendileri icin. Oyle ya da boyle, bu kez ya da ikincide sandiktan eveti cikartmaliydilar. Her yol denendi ve evetle referandum gecildi. Gecmis olsun Turkiye diyecegim ama daha yeni basliyoruz.

Hoscakal bati, hoscakal Avrupa, hosgeldin Ortadogu.
Bi halk neden batı yerine, ortadoğu olmayı tercih ederki!!! :KK64:Gözlerinin önünde okadar kötü ortadoğu örneği varken???? :silah:
Neden ben bitürlü anlıyamıyorum bu diğer %50 yi:olamaz:

Hangi sözümde dilimin şirazesi kaçmış? Dün mağdurum diye ağlarken bugün mağdur olanlara 3 maymunu oynuyorsunuz lafımda mı? Yoksa dünün yönetim anlayışını dinsiz bulup şimdi getirilen şey dini mi lafımda mı?

Hangi sözümde dilimin şirazesi kaçmış? Dün mağdurum diye ağlarken bugün mağdur olanlara 3 maymunu oynuyorsunuz lafımda mı? Yoksa dünün yönetim anlayışını dinsiz bulup şimdi getirilen şey dini mi lafımda mı?
yazımda zaten namaz ve çarşaf konusundaki fikirlerimi söyledim e sizde yazınızı kendiniz banlamışsınız e daha ne uzatıyorsunuz hep berabermi banlanadım yönetimede sordunuzmu neden banlandım neresi iyi degil yazımın diye..akp seçmeni hakkında istediginizi düşüne bilirsiniz bence sorun yok tabi benim hakkımdada
iyi günler

X