ANKARA BAŞKENT HULUSİ ZEYNELOĞLU

Su an ayni seyleri yasiyorum. Tüp bebek tedavimde orada oldu. Dogumda her an olabilir artik sona geldim bi fiyat alalim dedim kafam karmakarışık oldu. 🙄
Ben son hafta aldim bu kararı ilk dr um sertaç esin hastaneden gitti o anda karar veremedim hastane mi dr mu kafam karıştı .hastanede kalalim dedik eşim hastaneye güvendiği için ayrilmak istemiyordu başka dr la devam ettik ama benim içimde bi huzursuzluk vardi ona ragmen sona yaklaştım diye ses çıkarmıyordum son hafta nst ye girdim çıkışta tekrar fiyat ve şartları konuşmaya gidip oda ve fiyat mevzularını duyunca moralim bozuldu. Akşamına eşime anlattim durumu onunda kafası karıştı ve ertesi gün sertaç beyden randevu alıp muayene oldum bebek dönmüştü zamanın gelmiş dedi ve ertesi gün beni sezeryana aldı. Çok garip ve hızlı bi şekilde hastane değiştirmiş olduk ama aldığım karadan pişman olmadim huzurlu girdim doguma .bir de ben dogum yaparken pamdemi devam ediyordu başkent sadece refakatçi aliriz refakatçi hariç bebegi görmeye kimse çıkamaz gibi birşey söyledi yani eşim bile bebegi eve çıkarken görecekti sanirim.bu sebepler beni çok güvendiğim halde başkentten uzaklaştırdı. Doğum yapan arkadaşlar daha iyi bilgilendirir eminim. Umarim içinize sinen şekilde ve yerde olur.

Merhaba Hulusi hocanın hastası olup boş folikül sendromu yaşayan var mı? Nasıl bir tedavi uyguluyor devamında? Opuda önce 8 9 olgun yumurtam vardı ancak opuda sadece 3 tane toplandı ve döllenmedi bile. Hoca yumurtaların çok kötü durumda dedi:KK43: napacağımı bilemiyorum gerçekten moralim çok bozuk günlerdir ağlıyorum.araştırdığım kadarıyla bu sorunun çözümü de yok.Lütfen bunları yaşayıp çözüm bulan biri varsa yazabilir mi?

Merhaba Hulusi hocanın hastası olup boş folikül sendromu yaşayan var mı? Nasıl bir tedavi uyguluyor devamında? Opuda önce 8 9 olgun yumurtam vardı ancak opuda sadece 3 tane toplandı ve döllenmedi bile. Hoca yumurtaların çok kötü durumda dedi:KK43: napacağımı bilemiyorum gerçekten moralim çok bozuk günlerdir ağlıyorum.araştırdığım kadarıyla bu sorunun çözümü de yok.Lütfen bunları yaşayıp çözüm bulan biri varsa yazabilir mi?
Bu sorunu yakın zamanda Hulusi hocada mı yaşadınız acaba

Evet ama daha önce başka bir merkezde de aynı şeyi yaşamıştım.bu 2. Tüp bebek denememdi.Bir problemim var ama nedir bilemiyorum.
Ben de bunu anlayamıyorum, kısa tedavi mi uygulandı size. Nasıl oldu tedaviniz ve hoca size dondururuz vs demiş miydi ? Yani başka bir yerde yaşadığınız sorunu anlatmışsınızdır, hulusi hoca ayrı olarak nasıl bir tedavi uyguladı size

Bir de 8-9 yumurta görülüp neden 3 tane alındı kistiniz mi vardı ? O 3 tane alınır alınmaz mı boş çıktı

Ben de bunu anlayamıyorum, kısa tedavi mi uygulandı size. Nasıl oldu tedaviniz ve hoca size dondururuz vs demiş miydi ? Yani başka bir yerde yaşadığınız sorunu anlatmışsınızdır, hulusi hoca ayrı olarak nasıl bir tedavi uyguladı size
Daha önceki merkezde tarlusal kullanılmıştı kısa protokoldü. Hoca tarlusala bağladı yumurtaların boş çıkmasını, cetrotide kullandırdı kendi tedavisinde. Endometriozis olduğumu düşündü embriyoları dondurup 2 ay menepoza sokup sonrasında transfer yapacaktı. Tedavi boyunca e2 lh değerlerim güzeldi bir problem görünmüyordu. İnan ben de hiç anlayamıyorum bütün hormonlar güzel amh 3,6 ama yumurta döllenecek durumda bile değil çok kötü. Başka bir protokol olsa ne değişecek diyorum yumurtalar kötüyse.

Bir de 8-9 yumurta görülüp neden 3 tane alındı kistiniz mi vardı ? O 3 tane alınır alınmaz mı boş çıktı
6 7 tane çok kötüydü dedi . Diğer 3ü de 2 gün izlendi ve bir gelişme olmadığını söylediler. Memorialdaki tedavide embriyologla görüşmüştüm o zaman da yine 2 tane boş olmayan vardı. Yine 2 gün izlendi ve yumurtaların şekli kötü morfolojisi bozuk dendi. Kist konusunda çok emin değildi hoca bazen söylüyordu bazen de çikolata kisti diyebilmek için bikaç ay izlemek gerekir diyordu.o konu net değildi yani.

6 7 tane çok kötüydü dedi . Diğer 3ü de 2 gün izlendi ve bir gelişme olmadığını söylediler. Memorialdaki tedavide embriyologla görüşmüştüm o zaman da yine 2 tane boş olmayan vardı. Yine 2 gün izlendi ve yumurtaların şekli kötü morfolojisi bozuk dendi. Kist konusunda çok emin değildi hoca bazen söylüyordu bazen de çikolata kisti diyebilmek için bikaç ay izlemek gerekir diyordu.o konu net değildi yani.
Ne yapıyorsunuz peki şimdi. Benim de 5 toplandı hiç döllenme olmadı. Ne yapacağımı da bilmiyorum

Dün genetik test verdik. Eğer genetikte bir problem çıkmazsa benzer tedavi uygulayıp ovitrelli daha yüksek doz deneyeceğini söyledi.Genetiğin normal çıkması için dua ediyorum şu an 🙏 yumurtaların 3 aşaması varmış g1 m1 m2. M2 döllenme aşaması. Benimkiler m1 de kalmış ilerlememiş. Daha olgun olan 6 7 yumurtam da hiç gelmemiş. Beta hcg hormonu az geldiğinde yumurtalar toplanamazmış. O sebeple ovitrelli artırmayı düşünüyor.ilk tedavimde 1 ovitrell 2. de 1,5 ovitrell yapmıştım sonuç değişmedi. İnşallah buralara olumlu sonuçlar yazıp benzer durumları yaşayanlara umut olabilirim🙏

X