Gelinlik Modelleri ANKARA' da Gelinlik

Dantelin kilo saklama gibi bir görevi yokki bir de kalın dantel kilo örter vs yani çok çok yanlış bir düşünce
Yani şöyle olacak gelinliğin kol ve omuzlar kalın güpür gibi olan dantelle kaplanıp hem daha yaşlı hem daha kilolu görüneceksin çünkü bu tarz uygulamalar dantel ince narin yani fr danteli olmadıkça büyük ve iri gösteriyor gelini hem çok klasik bir model ayrıca gelinliğin modeline neden gelinlikçi karar veriyor?? O elbette kendince en rahat en az maliyetli dikeceği gelinliği söyleyecektir ki sana dediği modelde 1.000.000.000 tane gelinin üzerinde görülen bir model ....sana verdiği dantelde en ucuz ve en sıradan dantel oradan kar etcek... Bence araştır farklılık yarat dediğim mağazalara git farklı modeller çok oralarda...
Ayrıca omuz genişliği hiç önemli değilki beninde omuzlarım çok geniş ama straplez giyicem:)) çünkü düğüne kadar egzersiz kol inceltme vs şeyler yapılırsa hiçte kötü durmaz aksine çok iddialı ve farklı olursun...sen boşver kolunu omuzun falan dantelle kapamayı egzersizle halledebilirsin:))
Ben gelinlik aldığım mağazaya gittiğimde oradaki bayandan çok daha araştırıp gelmiştim hiç onlara birşey bırakmadım hayret ettiler şimdi beğendiğim ayrıntıları int den çıktı alıp kolaj yaptırıp ilk provaya gidicem:)))

Kızlar ne zormuş gelinlik seçimi ya:KK43: 2 gündür 8 gelinlikçi gezdim en az 30 gelinlik denemişimdir rahat. Bir Yada iki tanesini beğendim üç desen yok. Haftaya yine 8 gelinlikçiden randevu alıcam. Diva ve beyaz butikten randevu aldım; aynur gelinlik, akay gelinlik, henna düşünüyorum bi de. Başka önerini vArmı? Aysira, mis Defne, Oleg Cassini, dremon, pier cardin, coco gelinlik, Zeynep Ekin, Dai gezdiklerim.

Kızlar ne zormuş gelinlik seçimi ya:KK43: 2 gündür 8 gelinlikçi gezdim en az 30 gelinlik denemişimdir rahat. Bir Yada iki tanesini beğendim üç desen yok. Haftaya yine 8 gelinlikçiden randevu alıcam. Diva ve beyaz butikten randevu aldım; aynur gelinlik, akay gelinlik, henna düşünüyorum bi de. Başka önerini vArmı? Aysira, mis Defne, Oleg Cassini, dremon, pier cardin, coco gelinlik, Zeynep Ekin, Dai gezdiklerim.

Merhabalar

Ben de geçen ay bu telaşı yaşıyordum. Oleg Cassini'de aradığımı buldum, hatta ilk baktığım yer burasıydı. Çok fazla ve çok şık model olduğunu düşünüyorum. Gülüzar hanım çok yardımcı olmuştu. Bence buraya tekrar bir şans verin :)

aysira da tam istediğim işte bu dediğim ufak bir iki değişiklik yapılacak gelinlik modeli var pazar günü gidip deniycem inş :)

Cumartesi gittim ilk provaya Dai gelinlikte biraz heyecanlıydım çünkü birsürü model götürdüm konuştuk ordan burdan kafamdaki modeli gayet anladılar kumaşları gösterdiler içimi öyle rahatlattılarki 2. Provayı sabırsızlıkla bekliyorum eminim sadece güzel değil acayip güzel birşey çıkacak yani burada diken kişilerin dediklerinize ve kafanızdakilere yabancı olmaması ilk defa duymuş gibi davranmaması çok önemli ki götürdüğüm modelleri şak diye bildiler belliki yeni modelleri takip ediyorlar bu çok önemli:)) provada da bazı şeyleri yakışmaz diye yapmadı ölçü alan bayan ki evet düşününce haklıymış resmen 'hayır ben öyle yapmak istemiyorum yakışmaz ' dedi
Bride wars gelinliğide vardı orda o mu olsun diye giydiğimdede yine dai deki görevliden kesinlikle hayır cevabını almıştım kiiii iyiki almışım çünkü hiç olmamıştı yoksa kartopu olurdum:))))
Her gelinliğe ay çok güzel ay buda güzel deyip ben giyinirken kabine dalıp hiç yakışmayan modelleri satmaya uğraşan bazı modaevlerini gördükten sonra içim rahat rahat gelinliğimi bekliyorum
2. Provayıda anlatırım :KK66:

yarın daiye gidip anlaşmamızı yapıyoruz bizde :KK70: bunları okuyunca yüreğim öyle ferahladı ki anlatamam :) karar verdim istediğim model belli dai de ki ilgi güzeldi ama devamı nasıl olacak diye korkularım vardı silip geçtiniz teşekkürler :)

Arkadaşlar geçtiğimiz yaz gelinliğimi izmir caddesinde seda modaevine diktirdim çok memnun kaldım tam hayalimdeki gibi bir gelinliğini sadece tariflerimle diktiler. çok profesyonel ve sıcak kanlılardı zaten ailece çalışıyorlar bir uğramanızı tavsiye ederim

büyük çarşıda meltem gelinliğide tavsiye ediyorum oraya da bak bence ben oraya diktiriyorm
bugun ilk provama gittim hatta:nazar:
Canım merhaba kaç yıl geçmiş ama forumda gezerken gördüm gelinliğinizi büyük çarşıda meltem gelinliğe diktirmişsiniz. nasıldı memnun kaldınız mı bend oraya dıktırıcem yarın ılk provaya gıdıcem ilgi alaka güzel onda sıkıntım yok dikimi nasıl acaba? :)

Ben Tunalı'da Yusuf fashionhouse'da diktiriyorum gelinliğimi. İstanbul ve Anlara'da bir çok yer gezdim, en tanınmış olanlarından hiç kimsenin uğramadıklarına kadar. Bu fazlasıyla kafa karışıklığı yarattı zaten. İstanbul'da Seren Moda Evi'nin tasarımcısı şuanda benim gelinliğimi yaptırdığım Yusuf Bey. İnanılmaz ilgili. Ben gelinliğin şık olmas, üzerime yakışması kadar kullandıkları malzemenin kaliteli olması gerektiğini de düşünüyorum. Tüm samimiyetimle gördüğüm en yumuşak ve rahat tülleri kullandıklarını söyleyebilirim.

Merhaba :) 2 haftadır gelinlik bakıyoruz, tunalıdan kızılaya gezmediğimiz yer kalmadı diyebilirim. İzlenimlerimi paylaşmak istiyorum. Öncelikle tunalıda ve kızılayda ismi çok piyasa yapmış bazı gelinlikçiler var Aysira, Zeynep ekin gibi.. Buralardan alınan fiyatların, gelinlik için genel anlamda pahalı olduğunu düşünüyorum. Atölyemiz burada vb. söylemleri var ancak gerçekten Ankara'da dikimini yapan yerler ile görüstügümde bu tip piyasa yerlerin neredeyse yarı fiyatına aynı gelinlik alınabiliyor. Danteli vs kalitesizdir diye düşünülebilir ancak dantellerinin alındığı yerler aynı bunu da araştırdım :). Hepimizin en özel günü o gün elbet para konu edilmez ancak yarı yarıya fark etmesi de tuhaf gerçekten. Açıkcası piyasa görünen gelinlikçilerden almayı düşünmüyorum. Kızılay and çarsısında da bütün gelinlikçilere baktım denedim, bazılarının yaklaşımları çok güzel, hemen üzerinizde deneme gelinliğinde bile aklınızdakini canlandırıp güven veriyorlar. Bazıları da ben şöyle istiyorum burası böyle olabilir mi dediğimde, işimi öğretmeyin gibi tavırlara giren tipler. Kafam gerçekten bu konuda çok karışıktı, en son dün sevgililer gününde pasajın açık olmasını fırsat bilip tekrar gittim, daha önce bu forumda da ismini duyduğum elma gelinlik ile görüştüm, örnek gelinliği denedim istediğim ekstraları söyledim onlar da bu konuda fikri verdiler ve içim rahatladı, gerçekten hem yaklaşımları çok ılımlı, hem de ben bu işten para kazanacağım pahalı olan şeylere yönlendireyim mantığında değiller. İstediğinizi en güzel şekilde yapmanın derdindeler. Hala nerede diktireceğime karar veremedim ama büyük ihtimalle Elma Gelinlik ile anlaşacağım.

bütçeniz nedir bilmiyorum ama eğer ben paramıza kıyabilseydim kesinlikle Pronovias'tan alırdım, her gelinlik ayrı güzel duruyor, kesimi kumaşı herşeyi kendini belli ediyor. ama ne biliyim 2-3 bin TL fazla vermeye gönlüm razı olmadı ama işte aklım da kaldı :mad:

Ayy burayı okuyunca çok heyecan yaptım düğünüm temmuz 17 ve ortada bi gelinlik yok hala kilo vermeye çalışıyorum ama stresten kilo veremeyip alan nadir cinslerdenim :KK43: neyse ya anlaşılan gelinliğe bakmanın zamanı gelmiş, bi arkadaşım da and çarşısında Firdevs moda evine yaptryomus çok ilgili ve sevecen olduklarından bahsetmişti oraya bakmayı düşünüyorum bilgisi olan var mı ? :/

Ayy burayı okuyunca çok heyecan yaptım düğünüm temmuz 17 ve ortada bi gelinlik yok hala kilo vermeye çalışıyorum ama stresten kilo veremeyip alan nadir cinslerdenim :KK43: neyse ya anlaşılan gelinliğe bakmanın zamanı gelmiş, bi arkadaşım da and çarşısında Firdevs moda evine yaptryomus çok ilgili ve sevecen olduklarından bahsetmişti oraya bakmayı düşünüyorum bilgisi olan var mı ? :/

canım kilo önemli değil zaten son kilona göre daraltma yapıyorlar, bende özellikle onu sordum, düğünden 1 hafta önce gelirsin son provayı yaparız dediler, bird 1 ayda dikiliyormuş bende aldım şimdiden ama acelesi de yokmuş aslında :KK14:

Gelinlik dikimi için provaların sakin ve zaman aralıklı olması gerçekten önemli, acele etmeden yapılan işler daha özenli olur. Ben elma gelinlik ile anlaşmıştım. Her ay 1 prova yapıcaz. İlk provaya dün gittim büstiyerin hassas ölçüleri filan alındı. Gelişigüzel çalışmıyorlar hoşuma gitti. Özenerek iş yapıyorlar üstelik. 5.provada gelinliğimi teslim alıcam ve düğüne 1 hafta kala son defa gözden geçirme yapıcaklarki herhangi bir olumsuz durum olmasın diye. 1 ayda diker bitiririz diyenlere güvenip işinizi aceleye getirmeyin. Her kızın hayali gelinlik ve her kız gerçekten güzel gelinliği hakediyor.

Merhabalar

Ben de geçen ay bu telaşı yaşıyordum. Oleg Cassini'de aradığımı buldum, hatta ilk baktığım yer burasıydı. Çok fazla ve çok şık model olduğunu düşünüyorum. Gülüzar hanım çok yardımcı olmuştu. Bence buraya tekrar bir şans verin :)

benimde gelinlik telaşım başladı,düğünüm temmuz sonu,yarın gelinlikçileri dolaşıcam izlenimlerimi paylaşırım kızlar :KK15:

aysira da tam istediğim işte bu dediğim ufak bir iki değişiklik yapılacak gelinlik modeli var pazar günü gidip deniycem inş :)

Arkadaşlar bende Erzurum'dan gelinlik almaya Ankara ya gelicem. Bahsettiğimiz yerlerde tesettür gelinlik modelleri de var mı ? Ankara'yı bilmiyorum. Önereceğiniz moda evleri var mı ? Yer olarak da yazarsanız sevinirim

buraya mesaj atanlar hep reklamcı sanırım ya 1 mesajı 2 mesajı var yok seda evi yok hakan evi süper diyen çıkmış herkes kendini övüyor sahte üyelikle sanırım neye kime güvenelim şimdi

X