ANKARA'DA DOĞUM İÇİN HASTANE VE DOKTOR TAVSİYESİ...

Kızlar bir yandan da telefon görüşmesi yapıyorum hastanelerle.

Yeşim Gürel hocanın muayene ücreti 300 TL Doğum ücreti de ortalama 7000 - 8000 arası. Yılbaşından sonra fiyatlar atıyomuş. Memorial'da anne bebek dostu doğum yaptırıyor.

Ahmet Bostancı hocanın muayene ücreti 250 TL anlaşmalı hastaneleri Medicana, Tobb, Güven ama doğum ücretleri hakkında bilgi vermediler.

Yine Memeorial'da Nesrin Fener hoca muayene ücreti 250 TL Normal doğum 5700 Epidural Normal Doğum 6150 Sezaryen Doğum 6600 Epidural Sezaryen 6950 dediler.

Normal Sezaryen ve Epidural Sezaryen arasında ne fark var ki ? Normalde uyuşturmadan mı kesiyolar anlamadım :/

Ben gazi hastanesinde doğum yapmıştım.Doktorum Nuray Bozkurttu.Alanında iyi biri ama özelde gitsen özel bir ilgi bekleme.Inanılmaz yoğun bir hasta trafiği var.Sezeryan olursa giriyor doğuma ama normal doğuma hiç biri girmiyor hocaların.Ben normal dogum istediğim için devlete gittim..Memnunda kaldım bir sıkıntı yaşamadım.

Bilgi hastanesinde bayan bi doktordu galiba adı nida idi ben onda doğum yaptim memnun kaldim fiyati da çok uygun ben 1250 ye yaptirmistim ilgililerde

Merhaba aynı şey bana da lazım

Ben henüz hamile değilim
Ama hamilelik düşündüğüm tarihten 6 ay önce bir doktor ve hastane bulup hamilelik öncesinden itibaren takip edilmek istiyorum
Tamamlayıcı sağlık sigortam olduğundan özel hastane de tercih sebebim

Size yazsam önerdiğiniz ya da önermediğiniz hastaneleri söyler misiniz

Akay
Akropol
Çankaya hast.
Çankaya yaşam hast.
Liv hospital
Minasera aldan
Özel ankara umut hast
Koru (buna hayatta gitmem gerçi)
Yeni med
Medicalpark
Etimed
Özel eryaman

eryamanda oturuyorum
Ama gider gelirim hangisi iyiyse

Ben henüz hamile değilim
Ama hamilelik düşündüğüm tarihten 6 ay önce bir doktor ve hastane bulup hamilelik öncesinden itibaren takip edilmek istiyorum

Akay
Akropol
Çankaya hast.
Çankaya yaşam hast.
Liv hospital
Minasera aldan
Özel ankara umut hast
Yeni med
Medicalpark
Etimed
Özel eryaman

eryamanda oturuyorum
Liv hospital güzel bir hastane .

Ben gazi hastanesinde doğum yapmıştım.Doktorum Nuray Bozkurttu.Alanında iyi biri ama özelde gitsen özel bir ilgi bekleme.Inanılmaz yoğun bir hasta trafiği var.Sezeryan olursa giriyor doğuma ama normal doğuma hiç biri girmiyor hocaların.Ben normal dogum istediğim için devlete gittim..Memnunda kaldım bir sıkıntı yaşamadım.

Ya evet çok haklısın özel'de normal doğuma girmiyorlar. Kötü olan bu zaten. Acile git doktorun gelmesin nöbetçi doktor ve asistanlar doğumu yaptırsın. Ayyy asistanlar zaten benim korkulu rüyam. Kendilerini Prof. zannediyolar.

Nida hanım bayramdan sonra medical parka geçecekti.ben su an medical parka gidiyorum ahmet beye. Ama biraz pahalı.ilk doğumu zekai tahir burak ta yapmıştım.lokman hekim ve ortadogu hastanesinde fiyatlar daha uygun

Ben henüz hamile değilim

Akay
Akropol
Çankaya hast.
Çankaya yaşam hast.
Liv hospital
Minasera aldan
Özel ankara umut hast
Yeni med
Medicalpark
Etimed
Özel eryaman

eryamanda oturuyorum

Medicalpark, Liv Hospital, Minesera Aldan ve tercihlerin arasında yok ama Acıbadem iyi bir hastane. Ben üroloji doktorları ile çalıştığım için bu hastanelerde bizim hekimler var. Hijyen ve insana davranış yönleri gelişmiş bence :)

Hala Koruda mı görev yapıyor. Ben gittiğimde bu ilacı kullan hamile kalırsın demişti 3 sene oldu ilacın adını hatırlamıyorum. Birde hiç yüzüme bile bakmamıştı. Pco var dedi sadece.

Birde korunun doğum fiyatları biraz düşmüş malum yaşanan kötü olaylardan dolayı. Eğer koruda görev yapıosa hiç gitmem eşimde istemez.

Korudan ayrılalı baya oluyor hatta o olaylar olmadan önce ayrılmıştı yanlış hatırlamıyorsam. instagram üzerinden bi bakın isterseniz. Kendi ekibini kurdu.

arkadaslar koru hastanesinde ne olay oldu? Ozelden de yazabilirsiniz. Benim evime yakin oldugu icin orasi vardi aklimda. Merak ettim simdi...

Nida hanım bayramdan sonra medical parka geçecekti.ben su an medical parka gidiyorum ahmet beye. Ama biraz pahalı.ilk doğumu zekai tahir burak ta yapmıştım.lokman hekim ve ortadogu hastanesinde fiyatlar daha uygun

Medicalparkta Ertan Öztürk varmış. Onada iyi bir hekim diyorlar? Ertan hocaya giden gebelik takibi yada Ertan hocada doğum yapan var mı? Tecrübelerini bizimle paylaşsalar

Ya evet çok haklısın özel'de normal doğuma girmiyorlar. Kötü olan bu zaten. Acile git doktorun gelmesin nöbetçi doktor ve asistanlar doğumu yaptırsın. Ayyy asistanlar zaten benim korkulu rüyam. Kendilerini Prof. zannediyolar.
Öyleler ama ben tüm hepsinden cok memnundum.Geneli sirin ve rahatlatıcı tiplerdi.Hatta tam doğumuma doktorum bir muayenede yokken yerine bakan baş asistanı gelmişti.Onu gördüğümde o an bi mutlu olmuştum sorma.Tanıdık bir yüz:)

Yeşim Gürel hocanın muayene ücreti 300 TL Doğum ücreti de ortalama 7000 - 8000 arası. Yılbaşından sonra fiyatlar atıyomuş. Memorial'da anne bebek dostu doğum yaptırıyor.

Ahmet Bostancı hocanın muayene ücreti 250 TL anlaşmalı hastaneleri Medicana, Tobb, Güven ama doğum ücretleri hakkında bilgi vermediler.

Yine Memeorial'da Nesrin Fener hoca muayene ücreti 250 TL Normal doğum 5700 Epidural Normal Doğum 6150 Sezaryen Doğum 6600 Epidural Sezaryen 6950 dediler.

Normal Sezaryen ve Epidural Sezaryen arasında ne fark var ki ? Normalde uyuşturmadan mı kesiyolar anlamadım :/
birinde genel anestezidir, epiduralde ise sadece belden asagisini uyusturuyorlar, bebegini hemen goruyorsun dogar dogmaz

Prof. Dr. Polat dursun bir tedavi için gittim
Çukurambarda özel muayenehanesi var
Normal muayenesi 300
Gebelikte kaçtır bilmiyorum
Ama işinin ehli kibar bir insan
Hamileler geliyodu ben tedavi olurken
Koru da yapıyor galiba doğumu
Belki başka hastanelerde de yapıyodur
İşini iyi yapan biri onu da araştırabilirsiniz ücret sıkıntınız yok ise
Ben ücreti çok bulduğumdan onu düşünmedim

Adını yanlış yazmışım polat dursun

Prof. Dr. Dursun polata bir tedavi için gittim
Çukurambarda özel muayenehanesi var
Normal muayenesi 300
Gebelikte kaçtır bilmiyorum
Ama işinin ehli kibar bir insan
Hamileler geliyodu ben tedavi olurken
Koru da yapıyor galiba doğumu
Belki başka hastanelerde de yapıyodur
İşini iyi yapan biri onu da araştırabilirsiniz ücret sıkıntınız yok ise
Ben ücreti çok bulduğumdan onu düşünmedim

Ya işte ücrette çok önemli. Haddinden fazla pahalı. Bu durumda insan düşünmeden edemiyor.

Liv hospital güzel bir hastane .

Medicalpark, Liv Hospital, Minesera Aldan ve tercihlerin arasında yok ama Acıbadem iyi bir hastane. Ben üroloji doktorları ile çalıştığım için bu hastanelerde bizim hekimler var. Hijyen ve insana davranış yönleri gelişmiş bence :)

Teşekkürler
Acıbademi sigorta karşılamıyor :KK43:
Hayaller hayatlar işte :)

Diğer önerilerinizi araştıracağım teşekkürler

Bunu öğrendiğim çok iyi oldu. Gata'yı da mutlaka araştıracağım. Aklımda birde Gazi var. Mesut Öktem. Ben üroloji doktorlarıyla çalışıyorum. Gazide tanıdığım bir üroloji prof. var. Ondan bilgi alıp en son karar vermeyi düşünüyorum.

gata şu anda gülhane eğitim ve araştırma hastanesi oldu ama kadrosu aynı bildiğim kadarıyla.

odalar, banyo-tuvalet kullanabilme olanağı da iyiydi. 2 özel oda vardi ben normal 2 kişilik odada tek kalmıştım, tuvaletler ortak ama her girdiğin yer klozet-duşakabin ve lavabo şeklinde, normal doğum yaptım birkaç saat sonra da duş almıştım-temizdi:)
ebeler de çok ilgiliydi.
ama o zamanlar yoğunluk yoktu sadece tsk mensupları doğum yapabildiği için şimdi nasıldır bilmiyorum(yoğunluk açısından)

Evet sadece doğurmaya 8000 verirsem çocuğun bakımına param kalmaz
Sizin özel sağlık sigortanız var mı?
Ben doğum teminatlı 12 ay beklemeli tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdım geçen sene
Daha bekleme sürem dolmadı
Ama gebelik öncesi testleri kapsamıyomuş
Ne anladım ben bu işten onu da bilmiyorum
1300 tl ödedim
1300 kadar da yeniletince ödeyeceğim ama 4-5 ay da gebelik düşünmeyeceğim sonrasında
Yani seneye yaza kadar
O yüzden o tarihlerde hamile kalırsam doğuma yetişmeyeceği için 1300 falan daha ödemem gerekir

4000 i bulacak zaten
Bir de karşılamayan yere gidersem bu ödediğim para hiç bi işe yaramaz o yüzden hastane ve doktor arıyorum şimdiden :)

Umarım siz içinize sinen bi yer bulursunuz

Ya işte ücrette çok önemli. Haddinden fazla pahalı. Bu durumda insan düşünmeden edemiyor.

Evet sadece doğurmaya 8000 verirsem çocuğun bakımına param kalmaz
Sizin özel sağlık sigortanız var mı?
Ben doğum teminatlı 12 ay beklemeli tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdım geçen sene
Daha bekleme sürem dolmadı
Ama gebelik öncesi testleri kapsamıyomuş
Ne anladım ben bu işten onu da bilmiyorum
1300 tl ödedim
1300 kadar da yeniletince ödeyeceğim ama 4-5 ay da gebelik düşünmeyeceğim sonrasında
Yani seneye yaza kadar
O yüzden o tarihlerde hamile kalırsam doğuma yetişmeyeceği için 1300 falan daha ödemem gerekir

4000 i bulacak zaten
Bir de karşılamayan yere gidersem bu ödediğim para hiç bi işe yaramaz o yüzden hastane ve doktor arıyorum şimdiden :)

Umarım siz içinize sinen bi yer bulursunuz

Benim özel sağlık sigortam yok. Her hastanede özel sağlık sigortası anlaşması da yok. İnsanları iki arasa bi derede bırakıyolar. Bakalım ben inanıyorum iyi bir hekim bulacağımıza. Burda arkadaşlar yazıyorlar sağolsunlar bende anında araştırıyorum.

Ozel eryaman hastanesine gidiyorum oskar beye memnunum gereksiz hicbir tahlil istemedi benden dogum fiyatlarida tahlilerde uygun doktorda iyi her gittigimde hastasida bol tercih edilen bir doktor hastane temiz ortami guzel

X