Ankara'da genoks merkezinde fetal DNA testi yaptıranlar yardımmm !!!

rose2023

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2023
22
68
41
Selam arkadaşlar tüp bebek yaptırıp hamile kalanlar 11+4 de ikili tarama testim yapıldı bebekte bir sorun gözükmüyor herşey normal ama yaş gereği 41 yaş risk çıkabilir dedi doktorum henüz kan sonucumu öğrenmedim ama Ankara'da genoks genetik merkezinde fetal DNA yada nifty testini yaptıranlar var mı varsa ne kadar ücret ödediniz..

Selam arkadaşlar tüp bebek yaptırıp hamile kalanlar 11+4 de ikili tarama testim yapıldı bebekte bir sorun gözükmüyor herşey normal ama yaş gereği 41 yaş risk çıkabilir dedi doktorum henüz kan sonucumu öğrenmedim ama Ankara'da genoks genetik merkezinde fetal DNA yada nifty testini yaptıranlar var mı varsa ne kadar ücret ödediniz..
Merhaba , 1 ay önce 10 bin ödemiştim

Aşkın evren güler yapıyor 11.000 ücreti fetal dna testi ve prof işinde

NIPT testi kesinlikle yapılmalı içiniz rahat etmesi adına ben geçen sene ekimde 8bucuga yaptırmıştım ve hiçbir taramayı yaptırmadım ondan sonra

Merhaba,

12+2 de düşük yaptım 11+4 de fetal dna nipt e yaptırdım 2 hafta beklettiler sonra da yeterli dna çıkmadığı için testi tekrar etmek istediler. Böyle bir şansım yok hem param gitti hem bebek iyi miydi sıkıntı var mıydı onu öğrenemedim. 10 bin küsür Ödemiştik yaklaşık iki hafta önce.
Üstelik benim düşüğüm de çok ani oldu, sadece rahim dışı miyomum vardı onun dışında her şey yolundaydı ctesi kontrole gittim her şey normal dedi doktorum pazartesi hafif lekeye benzer ama çok da net olmayan bir şey gördüm. Salı leke gelfi 2 saat sonra da evde parçalarla şiddetli kanamayla düşük yaptım sonra hastaneye kürtaja. Doktorum bu kadar kısa sürede nasıl olabilir diye kafamı karıştırdı. Normalde günlerce lekelenme oluyormuş benim gibi ani düşük yaşayanlar var mı veya testi sonuçlanmadan düşük yapan var mı acaba?

Merhaba,

12+2 de düşük yaptım 11+4 de fetal dna nipt e yaptırdım 2 hafta beklettiler sonra da yeterli dna çıkmadığı için testi tekrar etmek istediler. Böyle bir şansım yok hem param gitti hem bebek iyi miydi sıkıntı var mıydı onu öğrenemedim. 10 bin küsür Ödemiştik yaklaşık iki hafta önce.
Üstelik benim düşüğüm de çok ani oldu, sadece rahim dışı miyomum vardı onun dışında her şey yolundaydı ctesi kontrole gittim her şey normal dedi doktorum pazartesi hafif lekeye benzer ama çok da net olmayan bir şey gördüm. Salı leke gelfi 2 saat sonra da evde parçalarla şiddetli kanamayla düşük yaptım sonra hastaneye kürtaja. Doktorum bu kadar kısa sürede nasıl olabilir diye kafamı karıştırdı. Normalde günlerce lekelenme oluyormuş benim gibi ani düşük yaşayanlar var mı veya testi sonuçlanmadan düşük yapan var mı acaba?
Merhaba , öncelikle çok geçmiş olsun 🙏🏻 bende fetal dna test yaptırdım ama yeterli dna çıkmadığı için tekrar yaptırıcam. Size neden yeterli dna çıkmadığını söylediler mi. Yaş kilo etkeni oluyormuş kilonuz normalin üstünde miydi?

Valla söylemediler az önce doktorumla konuştum hatta, sonucun %4 ve üzeri olması gerekiyormuş %1 olunca çıkan verinin güvenilirliği olmadığı içim paylaşılmıyormuş. Yani cinsiyet dahi görülememiş o kadar az dna çıkmış. Yaşım 32 kilom da 70 Yani normalden biraz fazlam vardı ama epey kilo da vermiştim zaten. Doktor benzer bir durumu bir hastasının daha yaşadığını ama sürecin normal gittiğini de söyledi bu arada yani az dna çıkması negatif bir durum olduğu anlamına gelmiyormuş. Eğer kan sulandırıcı fln kullanılıyorsa o da sebep olabilirmiş bazen az dna çıkmasına. Öyle söyledi

Genoks en cok sikayet alan merkez. Googlea bi yazın isterseniz.
İntergeni öneririm. En geniş panel 10.500 yaptirdim ocakta.

Merhaba , öncelikle çok geçmiş olsun 🙏🏻 bende fetal dna test yaptırdım ama yeterli dna çıkmadığı için tekrar yaptırıcam. Size neden yeterli dna çıkmadığını söylediler mi. Yaş kilo etkeni oluyormuş kilonuz normalin üstünde miydi?
Ben yeterli dna cikmadigi icin yeniledim ve olumlu sonuclandi testim cok sukur. Obezite, kan sulandirici ilac, annenin kanser olmasi, bebegin hasta olmasi, plasentanin az gecirgen veya kucuk olmasi gibi sebepler var.
Benim kilom yuksek, kan sulandiriciyi 1 gun birak demislerdi 2. Testte 2 gun biraktim ve %14 fetal dna cikti.

Merhaba yaptırdınız mı sonucunuz ne çıktı ?

X