Ankarada Gün gün labioplasti sürecim

Afbri

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2013
66
15
33
Kızlar merhaba, yıllar süren kararsızlığımdan sonra sonunda labioplasti yaptırdım geçen hafta Cuma günü. Ankarada oldum ve doktor arayışımı, sürecimi anlatmak istiyorum. Maddi anlamda beni biraz zorlayan bir süreç oldu. Kimisine göre uygun fiyatlar olabilir ama benim için asla değil :/

3 doktora muayene oldum. İlki dr. Zeynep Türkşen. Kendisi neorama plazada çalışıyor. Oldukça ilgili, tatlı bir kadın ve ön görüşme için ücret istemiyor. Lokal anestezi ile klinik ortamında ameliyatı olabiliyorsunuz ancak ben kendisinde karar kılamadım çünkü before after fotoğraflarını etik gereği pek paylaşmak istemedi. İzni olan birkaç hastanın fotoğrafını gösterdi ancak ben de bundan pek bir sonuca varamadım.

Araştırmalarım devam etti ve forumlarda sürekli Esra Çabuk Cömert'in adını duymaya başladım. Kadın doğumda çalışan hemşire bir arkadaşım da kendisii övünce tamam dedim, kesinlikle ona yaptıracağım. Parası da önemli değil. Kendisi doğum yapmıştı, işe döner dönmez ilk tarihlere bir randevu aldım. Bir öneri de Esra Demir Yüzer olarak geldi. Muayene olmadım, sadece ön görüşme yapmaya gittim ama kafamdaki isim hala Esra Çabuk Cömertti.

Esra demir yüzer, beklemediğim kadar ilgili ve sıcak bir kadındı. Muayene olmama rağmen uzun uzun anlattı, sorularımı cevapladı. Klinikten gayet memnun ayrıldım ve sonra Esra Çabuk Cömert'in randevusuna gittim.
Randevu 350 tl, kartla ödeme almıyorlar ama ameliyat olursanız bu 350 tl'yi ameliyat masraflarından düşüyorlar. Kliniği yine neorama plazada. Tam saatinde gitmeme rağmen yaklaşık yarım saat/40 dk bekledim muayene olmak için. Çalışanlar tarafından en ufak bir açıklama da yapılmadı. Hoş bir davranış değildi bence. Sonuçta randevu iki tarafın da işini gücünü ayarlayıp ona göre mesai harcadığı bir şey. Neyse sonunda muayeneye girdim, baktı, süreci anlattı. Herkesin bahsettiği gibi öyle çizerek milimetre hesaplarıyla falan da anlatmadı. Kitap üzerinden fotoğrafları göstererek anlattı. Herkesin bahsettiği gibi aşırı cana yakın aşırı ilgili de değildi. Bana söylediği" Seninki zaten çok kötü, ameliyattan sonra ne olursa olsun bu halinden iyi olur". Yahu kötü de madem öyle sana bu kadar parayı vereceğime gideyim herhangi bir yerde daha uyguna olayım bu ameliyatı. Niye kasıyoruz ki? After fotoğrafı gösterdi. O da beklediğim gibi değildi ama ameliyat sonrası ödem vs zaten mükemmel bir görüntü beklemiyordum. Benim memuniyet oranım %90dır belki de sen o %10luk insan olacaksın diyor. Haklı, memnun olmayan 100 kişiden 10. kişi olabilirim. İstatistiksel olarak ufak olsa da bu kadar parayı(benim için gerçekten çok para, başkasını bilemem) verdikten sonra biraz daha rahat olmak isterim. Bundan sonra google yorumları okudum ve birkaç tane hastasıyla atışmalı yorum gördüm. Haklılık durumuna girmeyeceğim çünkü bilmiyorum olayların iç yüzünü. Ama cevapları çekinmeme sebep oldu. Daha sakin daha profesyonel bir yaklaşımı yakıştırırdım kendisine. Kendisini seçmeme sebebim tamamen tavrıydı. Eli nasıldır, başarılı mıdır değil midir herhangi bir yorumda bulunamam. Belki de mükemmeldir. Ancak ameliyat sonrası gerçekten ilgilenen bir doktor bulmak çok önemli. Ben kendinden o enerjiyi alamadım.

Esra Demir Yüzer'e ameliyat olmaya karar verdim ve kendisiyle yeniden görüştüm bu sefer muayene olarak. Aynı ilgi aynı yaklaşım, çok güzel. Beni bu süreçte uğraştıran kan testlerini vs kendim yaptırmam oldu. İsterseniz ameliyat olacağınuz yerde veya doktorun kliniğinde de bu testleri verebilirsiniz ancak ben sigortam olduğu için ek para ödemeden yaptırmak istedim. Haftaiçi testlerimi yaptırdım, perşembe günü korona testini verdi ve cuma günü akşam 6da ameliyata alındım.

Ameliyattan sonra ağrım o kadar azdı ki çok şaşırdım ve görüntü gerçekten çok güzeldi. Öyle boğum boğum dikiş izleri asla yok. Çoğunluğu estetik dikiş. Kendisi de before after fotoğrafımı gösterdikçe mutlu oluyor. İçten bir kadın :)

İlk gün zaten hastaneden geç çıktık. Anesteziden sonra çabuk ayıldım ama her ayağa kalkışımda tansiyonum düştüğü için yataktan hemen kalkamadım. Çıkışımız gece 12'yi buldu. Eve geldim, bir şeyler atıştırıp uyudum.

Cumartesi günü ağrı yoktu, tuvalet beni biraz zorladı. Çok yavaş yavaş yaptım çişimi. Dayanılmayacak gibi değil ama biraz yanıyor.
Pazar günü oturmam kalkmam biraz rahatlaştı. Oturmam derken hala sandalyeye oturur gibi oturamıyorum. Kalçamın üstüne yan yan oturuyorum. Pek şişliğim de yok. Şişlik için bi sıvı verdi, onu beze döküp 15 dk bekletiyorum günde 3 kez. Buz koymalı mıyım diye sordum, eğer şişlik olursa koy dedi. Henüz onu yapmadım.

Bugün pazartesi, 3 gün oldu ve hala ağrım yok. Hiç ağrım olmadı. Sadece çişimi yaparken biraz acım oluyor. Katı gıda tüketmeye çekiniyorum açıkçası kabız olurum diye. Bugün biraz kaşıntılar başladı. Hem iç taraftan hem de dış taraftan kaşıntı hissediyorum. Hala eğilip tüm görüntüye bakmadım. Ödemli duruyor üstten ve ben detaylı incelemek istemiyorum henüz.

15 gün sonra ilk muayenem olacak. Şimdiye kadarki sürecim iyi geçti. Umarım bundan sonra da iyi geçer. Diğer günler de yazmaya devam edeceğim. Olabildiğince açık olmaya çalıştım. Umarım yardımcı olabilirim birilerine.

Öncelikle çok geçmiş olsun ben de bu durumdan çok rahatsıZım fakat aşırı bir korkum var bir doktorla görüştüm İstanbul’dan anlaştık uçak biletimi falan aldım fakat sonra sorduğum sorulardan yola çıkarak çok korkuyorsunuz bence daha sonra yapalım dedi . Ve ameliyatı yaptıramadım . Şuan doktor araştırıyordum . Siz ne kadara oldunuz bu ameliyatı , hastanede mi kaldınız il dışından gelenler için nasıl bir süreç oluyor acaba şimdiden teşekkür ederim

Öncelikle çok geçmiş olsun ben de bu durumdan çok rahatsıZım fakat aşırı bir korkum var bir doktorla görüştüm İstanbul’dan anlaştık uçak biletimi falan aldım fakat sonra sorduğum sorulardan yola çıkarak çok korkuyorsunuz bence daha sonra yapalım dedi . Ve ameliyatı yaptıramadım . Şuan doktor araştırıyordum . Siz ne kadara oldunuz bu ameliyatı , hastanede mi kaldınız il dışından gelenler için nasıl bir süreç oluyor acaba şimdiden teşekkür ederim

Çok teşekkür ederim. Ben Ankarada yaşıyorum ama ilk etapta operasyonu İstanbulda olmayı düşünüyordum hatta konu da açmıştım. Harun Özkan vardı aklımda ama burada okuduktan sonra şehir dışına gitmekten vazgeçtim. Oturmak kalkmak zor olur diye, Ankarada yaptırdım. 6000 tl ödedim ameliyat için. ancak ek masraflar çıkıyor, korona testi, ilaçlar tahliller gibi. Akşam 6da ameliyat oldum genel anestezi ile, gece 12 gibi de çıkış yaptım.

Ben ameliyattan pek korkmuyordum buradaki revizyon hikayelerini okuyana kadar. Gerçekten araştırmak gerektiğine inanıyorum. Hata olduğunda geri dönüşü zor bir operasyonmuş çünkü.

Benim ameliyat sonrası ağrım pek olmadı ama bana hala şehir dışı çok zor geliyor. Hala tam oturamıyorum çünkü. Uçakta, arabada nasıl otururdum bilemiyorum. Ayrıca kanamanız da oluyor tuvalete gittikçe, özellikle ilk gün. Belki çok daha rahat geçirenler vardır bu süreci, benim için böyle

Çok teşekkür ederim. Ben Ankarada yaşıyorum ama ilk etapta operasyonu İstanbulda olmayı düşünüyordum hatta konu da açmıştım. Harun Özkan vardı aklımda ama burada okuduktan sonra şehir dışına gitmekten vazgeçtim. Oturmak kalkmak zor olur diye, Ankarada yaptırdım. 6000 tl ödedim ameliyat için. ancak ek masraflar çıkıyor, korona testi, ilaçlar tahliller gibi. Akşam 6da ameliyat oldum genel anestezi ile, gece 12 gibi de çıkış yaptım.

Ben ameliyattan pek korkmuyordum buradaki revizyon hikayelerini okuyana kadar. Gerçekten araştırmak gerektiğine inanıyorum. Hata olduğunda geri dönüşü zor bir operasyonmuş çünkü.

Benim ameliyat sonrası ağrım pek olmadı ama bana hala şehir dışı çok zor geliyor. Hala tam oturamıyorum çünkü. Uçakta, arabada nasıl otururdum bilemiyorum. Ayrıca kanamanız da oluyor tuvalete gittikçe, özellikle ilk gün. Belki çok daha rahat geçirenler vardır bu süreci, benim için böyle
Büyük geçmiş olsun 💐 en kısa sürede tamamen düzelir umarım .
Kayseri’de bu ameliyatı yapabilecek doktor yok diye biliyorum . Varsa bile sürekli yaptıkları bir şey olmadığı için güvenemiyorum . Ben de bana en yakın ve bu konuda gelişmiş yer olarak Ankara yı düşünüyorum . Ama çok zor görünüyor süreç. Süleyman Eserdağ düşünüyorum fakat öven çok övmüş yeren tam yermiş . O yüzden aşırı kararsızım . Çok iyi düşünülmesi gereken bir ameliyat olduğu için kafam çok karıştı . Sizin doktorunuzu da araştıracam 🙏🏼

Büyük geçmiş olsun 💐 en kısa sürede tamamen düzelir umarım .
Kayseri’de bu ameliyatı yapabilecek doktor yok diye biliyorum . Varsa bile sürekli yaptıkları bir şey olmadığı için güvenemiyorum . Ben de bana en yakın ve bu konuda gelişmiş yer olarak Ankara yı düşünüyorum . Ama çok zor görünüyor süreç. Süleyman Eserdağ düşünüyorum fakat öven çok övmüş yeren tam yermiş . O yüzden aşırı kararsızım . Çok iyi düşünülmesi gereken bir ameliyat olduğu için kafam çok karıştı . Sizin doktorunuzu da araştıracam 🙏🏼
Ya ben onun içeriklerinin yarısının reklam olduğunu düşünüyorum ne yalan söyleyeyim. Ya imkanınız varsa buraya gelin, doktorlardan size before after fotoğraflarını paylaşmasını isteyin, gerçi bir çoğu göstermek için muayene istiyor o da 300den başlıyor. Ben buradan sürecimi paylaşmaya devam edeceğim, şimdilik memnunun ama tam iyileşmeyi görmeden de bir şey diyemem. Memnun kalırsam size yeniden dönüş yaparım. Umarım gönlünüze göre birini bulup yaptırırsınız

Ya ben onun içeriklerinin yarısının reklam olduğunu düşünüyorum ne yalan söyleyeyim. Ya imkanınız varsa buraya gelin, doktorlardan size before after fotoğraflarını paylaşmasını isteyin, gerçi bir çoğu göstermek için muayene istiyor o da 300den başlıyor. Ben buradan sürecimi paylaşmaya devam edeceğim, şimdilik memnunun ama tam iyileşmeyi görmeden de bir şey diyemem. Memnun kalırsam size yeniden dönüş yaparım. Umarım gönlünüze göre birini bulup yaptırırsın

İnşallah 🙏🏼 Ben 5 yıl önce de Süleyman beyin ismini duyuyordum . Çok fazla ameliyat deneyimi olması ve bu konuda doktorlara eğitim vermesi çekici geliyor . ( eli alışkındır diye ) fakat klinikte lokal anesteziyle yapması kafamı karıştırıyor . Kimisi lokal anestezi asimetrik olmasına sebep oluyor diyor .
istanbuldan görüştüğüm Özgür Kartal da sonradan başka doktorlarla da görüşün çok korkuyorsunuz dedi ki içimi rahatlatacağına daha çok tedirgin oldum ısrarla ameliyatı ertelemek istedi çünkü. Maddi olarak da ikisinin de fiyatları yüksek fakat böyle ciddi bir ameliyat için uygun yerlere yaptırıp kobay olarak kullanılmakta istemiyorum . Bu yüzden tecrübelerinize ihtiyacımız var :)
Çok teşekkürler

İnşallah 🙏🏼 Ben 5 yıl önce de Süleyman beyin ismini duyuyordum . Çok fazla ameliyat deneyimi olması ve bu konuda doktorlara eğitim vermesi çekici geliyor . ( eli alışkındır diye ) fakat klinikte lokal anesteziyle yapması kafamı karıştırıyor . Kimisi lokal anestezi asimetrik olmasına sebep oluyor diyor .
istanbuldan görüştüğüm Özgür Kartal da sonradan başka doktorlarla da görüşün çok korkuyorsunuz dedi ki içimi rahatlatacağına daha çok tedirgin oldum ısrarla ameliyatı ertelemek istedi çünkü. Maddi olarak da ikisinin de fiyatları yüksek fakat böyle ciddi bir ameliyat için uygun yerlere yaptırıp kobay olarak kullanılmakta istemiyorum . Bu yüzden tecrübelerinize ihtiyacımız var :)
Çok teşekkürler
Ya Süleyman bey'in işi hakkında hiçbir fikrim yok, belki çok başarılıdır ama sürekli reklam görmek biraz irite edici bence. Durduk yere güven kaybettiriyor insana. Google yorumlarını da mutlaka okuyun hekimlerinizin. Ameliyattan sonra hastasının yüzüne bakmayan hekimler de var ne yazık ki.

Lokal anestezi için ben de aynısını duydum, ameliyat esnasında şişlik oluşabileceği için asimetriler olabiliyormuş. Genel anestezi de hastane ortamında olduğu için fiyatı arttırıyor maalesef.

Çok haklısınız . Süleyman bey kendi klinikteki malzemelerinin daha geniş kapsamı olduğunu şöyledi ama bence de hastanede olunması gerekiyor . Peki sizin tuvalete gitme durumunuz nasıl şuan . Beni en çok korkutan durumlardan birisi de bu .

Çok haklısınız . Süleyman bey kendi klinikteki malzemelerinin daha geniş kapsamı olduğunu şöyledi ama bence de hastanede olunması gerekiyor . Peki sizin tuvalete gitme durumunuz nasıl şuan . Beni en çok korkutan durumlardan birisi de bu .

İlk gün açıkçası zorlandım biraz, hafif yanma vardı. Çok yavaş yavaş yaptım ve bişeyler içmeye çekindim :) Şu an daha rahatım ama hala hafif de olsa hassasiyet var, o yüzden yine çok dikkatli gidip geliyorum ve her tuvalet sonrası pansumana devam ediyorum. Ufak ufak kanamalarım oluyor, normal mi değil mi bugün doktoruma soracağım.. Kabızlık yaşamamak için çorba ve yeşillik yiyorum sürekli. Dayanılmayacak bir acım olmadı şimdilik.

Geçmiş olsun, atlatmışsın, senin adına çok sevindim. Gelişmeleri yazmaya devam et :)

İlk gün açıkçası zorlandım biraz, hafif yanma vardı. Çok yavaş yavaş yaptım ve bişeyler içmeye çekindim :) Şu an daha rahatım ama hala hafif de olsa hassasiyet var, o yüzden yine çok dikkatli gidip geliyorum ve her tuvalet sonrası pansumana devam ediyorum. Ufak ufak kanamalarım oluyor, normal mi değil mi bugün doktoruma soracağım.. Kabızlık yaşamamak için çorba ve yeşillik yiyorum sürekli. Dayanılmayacak bir acım olmadı şimdilik.
Geçmiş olsun bende 11 gün oldu olalı bol su için ilaçlardan dolayı hemde kabızlık için.Ufak kanamalar normal 1 hafta kadar sürüyor.Dikkat etmeniz gereken en önemli husus mantar hafif yanma kaşıntı veya akıntı hissederseniz hemen ilaç isteyin dr unuzdan çünkü antibiyotik kullanımına bağlı mantar olabiliyor ben öyle oldum 😔 aklınıza takılan bişey olursa sorabilirsiniz insan bocalıyor böyle zamanlarda

Geçmiş olsun bende 11 gün oldu olalı bol su için ilaçlardan dolayı hemde kabızlık için.Ufak kanamalar normal 1 hafta kadar sürüyor.Dikkat etmeniz gereken en önemli husus mantar hafif yanma kaşıntı veya akıntı hissederseniz hemen ilaç isteyin dr unuzdan çünkü antibiyotik kullanımına bağlı mantar olabiliyor ben öyle oldum 😔 aklınıza takılan bişey olursa sorabilirsiniz insan bocalıyor böyle zamanlarda
Çok geçmiş olsun şuan nasılsınız ? Doktorunuz kimdi

Çok teşekkür ederim. Evet bahsettiğiniz kaşıntı oldu aslında doktorum da mantar olabileceğini söyledi ama ne yazık ki reçeteyi almaya gidemiyorum :KK43: çok şükür azaldı şu an kaşıntım. Dikişlerinizin iyileşmesi rahatça oturmanız ne kadar zamanınızı aldı?

Bugün 6 gün geçti üstünden. Yürümem daha kolay artık. Çok hafif yüzeysel kaşıntılarım var. Tuvalete giderken de pek sıkıntı çekmiyorum ama hala otururken sıkıntım var. Arabada bi 10 dk oturduktan sonra ağrım oluyor mesela. Ki olabildiğince üstüne oturmamaya çalışıyorum.

Dün ilk defa duş aldım. Duş alana kadar inanılmaz bir yanmam vardı, neden olduğunu anlamadım. Duşta ise Biraz hassastı açıkçası çok su şampuan denk getirmemeye çalıştım ama duştan sonra çok rahatladım. Korktuğum gibi olmadı.
Klitoris tarafı da sanki hassas gibi. Günlük pedin üstüne gazlı bez koyarak kullanıyorum. Umarım bu da geçicidir

Çok teşekkür ederim. Evet bahsettiğiniz kaşıntı oldu aslında doktorum da mantar olabileceğini söyledi ama ne yazık ki reçeteyi almaya gidemiyorum :KK43: çok şükür azaldı şu an kaşıntım. Dikişlerinizin iyileşmesi rahatça oturmanız ne kadar zamanınızı aldı?
İyi maşallah aman azalsın hatta bitsin o kaşıntılar.Nacizane tavsiyem kullanabilseniz keşke ilacı yani görevli falan birine aldırsanız.Yada tanıdık bi eczaneye durumu izah edip getirtseniz.Tedavi edilse daha iyi.Daha dikişlerim duruyor 1 tanesi düştü sadece bugün 12. Gün otururken hala çok bacağımı birleştirmeden sağ veya sol kalçaya doğru oturuyorum düz oturmak için daha erken benim için perinede falanda dikiş var baskı olsun istemiyorum.Batıyor zaten.Ama hareketlerim daha rahatladı.

Afbri Afbri kaç gün ilişki yasak ,

aslında benımde çok ihtiyacım var ama eşime bunun açıklmasını yapmam ömrümün geri kalanını alır :halay::halay:
böyle bir amelıyattan dünyadan bir haber oldugu için , aklına yatması imkansız ,

olanlara çok geçmiş olsun güle güle kullanın :KK48::rapci:

İyi maşallah aman azalsın hatta bitsin o kaşıntılar.Nacizane tavsiyem kullanabilseniz keşke ilacı yani görevli falan birine aldırsanız.Yada tanıdık bi eczaneye durumu izah edip getirtseniz.Tedavi edilse daha iyi.Daha dikişlerim duruyor 1 tanesi düştü sadece bugün 12. Gün otururken hala çok bacağımı birleştirmeden sağ veya sol kalçaya doğru oturuyorum düz oturmak için daha erken benim için perinede falanda dikiş var baskı olsun istemiyorum.Batıyor zaten.Ama hareketlerim daha rahatladı.
Ya ne yazık ki hiç tanıdık yok ne eczane ne ilacı alacak birisi. Cumartesi eşimle gidip almayı düşğnüyorum. Benim de perinede dikişler var ben de kalçaya doğru oturuyorum ama 10 dkdan fazla sürerse ağrıyor. Düştüğüni nasıl anlıyorsunuz dikişin? İp mi oluyor çamaşırda?

X