Gebeliğe Hazırlık Ankarada sperm testi

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

albini

Nirvana
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2008
134
51
33
Merhaba arkadaslar

8 aydir bebek dusunuyoruz ama henuz olmadi.esime sperm testi yaptirmistik koru hastanesinde korunmayi biraktiktan 3 ay sonra sonuclar soyle

Miktar 5ml
Ph 7,8
Likefikasyon suresi 15dk
Viskosite normal
Lokasit 2-3
Spermatozoa Sayisi 30 milyon
Toplam spermatozoa satisi 150 milyon
Hareket degerlendirilmesi 85
A progresif hareketli %20
B yavas ileri hateketli %40
C yerinde hateketli %25
D hareketsiz %15
Normal sperm orani %12
Anomalli sperm orani %88
Toplam kuyruk amonalli sperm orani %6
Kivrik %6

Sol testiste varikosel tespit edildi.

Doktor sonuçların iyi oldugunu söyledi.hala gebelik olmayinca bi tanidik araciligiyla tup bebek doktoruna gittik medicana hastanesine esime sperm testi yapildi.sonuclar cikinca doktor aradi

Sperm sayisi 6 milyon
İleri hateketli 0 ve
Sperm sekillerinde fazla bozukluklar oldugunu soyledi.normal yolla olmayacagini tup bebek yapmamiz gerektigini soyledi.

Biz esimle cok celiski icinde kaldik iki test arasinda ucurim var resmen.farkli 2 yerde test yaptirmak istiyoruz ama nerede yaptiracaimizi bilmiyoruz yani nereye guvenecegimizi hangisi en dogru sonucu verecek bize bilmiyoruz.

Ankarada esine sperm testi yaptiranlar yardimci olursa cok sevinirim.

Cnm hastanelerin üroloji bölümleri yapıyor. 3 gün cinsel perhiz den sonra veriyorsunuz. Biz demetevler onkoloji hastanesinde üroloji de vermiştik. Aynı gün sonuç çıkıyor

Uroloji bolumun yaptigini biliyorum canım benim tek derdim sonuctan emin olmak istiyorum iki test atasinda cok fark var cunku guvenilir yer olsun istiyorum.sizin sonucunuz nasildi yani hamile kalabildin mi sonuca gore

Uroloji bolumun yaptigini biliyorum canım benim tek derdim sonuctan emin olmak istiyorum iki test atasinda cok fark var cunku guvenilir yer olsun istiyorum.sizin sonucunuz nasildi yani hamile kalabildin mi sonuca gore
Benim daha 8.ayım bir işlem yaptırmadı. Sadece eşimi bir gösterelimdedik. 2 kez yaptırdık hemen hemen aynı sonuçlardı

Benimde 8.ayim bitti bizde tedaviye baslayalim artik diye düşünüyoruz.ikisinide ayni yerde mi yaptirdiniz peki
Zekai tahirde de varmış canım bize doktor orayı önerdi ya da özelde yaptır demiş ama biz Zekai tahirde yaptırcaz tadilattaymış şuan açılınca yaptırcaz inşallah

Zekai tahirde de varmış canım bize doktor orayı önerdi ya da özelde yaptır demiş ama biz Zekai tahirde yaptırcaz tadilattaymış şuan açılınca yaptırcaz inşallah

Daha once yaptirdiniz mi peki canim.biz birisini ozelde yaptirdik digerinide ozel hastanenin tup bebek bolumunde yaptirdik.iki test arasında 5 ay var ama sonuc arasinda cok buyuk fark var.insan ozelede guvenemiyor acaba para icin mi değerleri dusuk gosteriyorlar diye insanin aklina gelmiyor degil

Daha once yaptirdiniz mi peki canim.biz birisini ozelde yaptirdik digerinide ozel hastanenin tup bebek bolumunde yaptirdik.iki test arasında 5 ay var ama sonuc arasinda cok buyuk fark var.insan ozelede guvenemiyor acaba para icin mi değerleri dusuk gosteriyorlar diye insanin aklina gelmiyor degil
Yaptırdık canım 4 ay önce Ankara hastanesinde yaptırdık sadece ileri hız da düşüklük vardı onun dışında bi sorun çıkmamıştı şimdi Zekai Tahiri beklicez

Özeller dediğin gibi para için yanlış bilgi verebilirler çok güvenilir bi yer olacak ki güvenebilesin

Özele güvenmiyorum. Eşim önce özelde yaptırdı sonuçların hepsi sınırda. İçimize sinmedi 15 gün sonra filan devlette yaptırdı. Orada doktor maşallah çok iyi engel bir durum yok dedi.
Servet ödediğimiz klinik sonucu bizi delirtti psikolojik yıprandık.

T tugbis_5200 canim siz onkoloji hastanesinde hangi doktora gitmistiniz.haftaya randevu alacaz bizde.doktordan cok labaratuvar onemli ama yinede sormak istedim.birde hastanede test icin ayri bi oda var mi?yoksa tuvalette mi veriyorlar

X