Bulaşık Makineleri Ankastre Bulaşık Makinesi..

Bebegimle

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Mayıs 2012
1.269
121
Selam Kızlar..

Ben Bulaşık Makinemi Degiştirmek istiyorum..
Benim Bulaşık Makinem Cok Eski Kayınvalidemden Kalma..
Ve Cokda Enerji Harcadiğinin farkindayim bu yüzden A++ veya A+++ Sınıflarına bakıyorum..

Kafamda Arçelik var cünkü Bosch hem Cok pahalı hemde parcası cok pahalıya geliyormuş öle söyledi kullanan arkadaşim..

Ama velakin bazen şans eseri her seri güzel cikmiyor benim gözüm ankastre serilerinde cünkü cadde üstünde oturuyorum sürekli altını cekip silmeliyim bütün toz altına doluyor bende bununla uğraşacagıma ankastre alayım dedim..

biraz internet sayfasından baktim ve 2 model gördüm.. 2side A+++ ama fiyat farkları cok büyük..

Siz ne dersiniz kızlar bu modellere? Kullanışlımı? iyi mi kötü mü? Kullanıpta memnun olan var mı? İnternette başka model yok A+++ sınıfında ankastre modeli bilen varmı başka?

Arçelik 9480 STA Bulaşık Makinası 1.596 TL

9480%20sta-650x650.png

Arçelik 9300 SI Bulaşık Makinası 2.325 TL

arcelik-9380-ss_2-x.jpg

Çok bilgili değilim, ama 2 sene kadar önce ankastre bir bulaşık makinesi aldım, aklımda kalanları paylaşayım.

Benim hatırladığım kadarıyla tam ankastreler daha pahalıydı,ama sizin baktığınız modellerde bunun tam tersi bir durum var. Yarı ankastre alınca alttaki süpürgelik denen parça ve kapağın ayrı bir fiyatı vardı gibi hatırlıyorum, belki sizin aldığınız fiyata bunlar da dahildir. Donanım forum diye bir forum var o sitede daha doyurucu bilgiler bulabilirsinizö modellerö markalar ve diğer detaylar hakkında.

Bende Arçelik 9380 si var ve baştan beri hiç memnun değilim. Söz verdikleri zaman getirdiler, getirdiklerinde montaj yapmadılar ve getiren elemanları çok kabaydı. Montaj için ayrıca servis geldi. 4 ay kullandım temiz yıkamadığından şikayetçi olarak servisi aradım gelip düzeltmelerini servis ücreti vermeyeceğimi söyledim biraz carlayınca kabul ettiler gelip baktılar gelen eleman " bu ne biçim bağlanmış üst pervanesi yok ben şimdi takarım hallederim" dedi yaptı gitti ama makine hala düzgün yıkamıyor. Temiz yıkamamasının bir nedeni de iç sepeti hiç düzgün değil tabaklar üstüste kapanıyor. Yani arçelik almayın.

X