Elektrikli Mutfak Aletleri ankastre fırın lütfen akıl verin..

88li

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2012
1.580
2.445
Kızlar çok acil ankastre ocak almam gerekiyor. Fırını siemens aldım daha kurulmadı. Soracaklarım şunlar:

Marka farkeder mi? Ben onu da siemens ya da bosch almayı düşünüyordum. Termikel de satış yapan yerli daha iyi hem parça sıkıntısı olmaz falan dedi. Kafam karıştı.

Cam ocakta karar kıldım ama beyaz mı siyah mı daha iyi karar veremedim. Mutfak dolapları altı kırmızı üstü beyaz tezgah da beyaz ama fırını siyah aldım.

Elektrikli kafamı kurcalamaya devam ediyor temizlik ve görsellik açısından ama kullanışlı değil anladığım kadarıyla.

Hangi marka ne renk kullanıyorsunuz ? Memnun musunuz?

Yardımcı olursanız çok sevinirim. Temiz kalması da kullanışlı olması da benim için çok önemli. Çok uzun yıllar kullanmama gerek yok ama zırt pırt arıza çıkarmamalı.

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim...:KK68:

Elektirikli ocak mı, evlerden ırak!
Franke marka kullanıyorum, siyah cam olan modellerinden.
Ki marka olarak ankastrede oldukça açık ara önde gelen firmalardandır ama buna rağmen lanet ettim.
Ne temizliği iyi oluyor, ne yemeği güzel pişiriyor ne de lekeler çıkıyor!
Ocaklarla beraber satılan temizleyicileri de kullandım, kendim de çözümler üretmeye çalıştım ama nafile...
Bir süre sonra özellikle sık kullandığınız ocaklarda hare hare lekeler, renk açıklıkları meydana geliyor.
Ayrıca tencere ve tavalarınızın boyaları resmen yanıyor!
Yemekten çok boyanın yanık kokusunu alıyorsunuz bu sebeple.
1.5 yıldır ağız tadıyla bir yumurta kırıp yiyemedim çünkü bu ocaklar istediğiniz ısıya gelince yanmaya devam etmeyip, kendini söndürüyor.
Isısı düştüğü an geri yükseltiyor, aynı şekilde kıstığınızda da soğutarak o ısıya kadar düşürüyor.
Yani yemekleri ya yakıyorsunuz, ya da pişsin diye uzun bir süre bekliyorsunuz.
Hele sıcak tencereyi ocağın başka bir bölümüne koyduysanız orada oluşacak şekilleri görünce çıldırmamak elde değil.
Ha bir de sıcakken temizlenmediği için, dökülen her şeyi soğuyana kadar bekletip, kurutup, ardından kazımanız gerekiyor.
Sakın ha sakın almayın!
Evimde gaz hattı olsa fırlatıp atacağım ama mecburum elektrikli ocağa!

Elektirikli ocak mı, evlerden ırak!
Franke marka kullanıyorum, siyah cam olan modellerinden.
Ki marka olarak ankastrede oldukça açık ara önde gelen firmalardandır ama buna rağmen lanet ettim.
Ne temizliği iyi oluyor, ne yemeği güzel pişiriyor ne de lekeler çıkıyor!
Ocaklarla beraber satılan temizleyicileri de kullandım, kendim de çözümler üretmeye çalıştım ama nafile...
Bir süre sonra özellikle sık kullandığınız ocaklarda hare hare lekeler, renk açıklıkları meydana geliyor.
Ayrıca tencere ve tavalarınızın boyaları resmen yanıyor!
Yemekten çok boyanın yanık kokusunu alıyorsunuz bu sebeple.
2.5 yıldır ağız tadıyla bir yumurta kırıp yiyemedim çünkü bu ocaklar istediğiniz ısıya gelince yanmaya devam etmeyip, kendini söndürüyor.
Isısı düştüğü an geri yükseltiyor, aynı şekilde kıstığınızda da soğutarak o ısıya kadar düşürüyor.
Yani yemekleri ya yakıyorsunuz, ya da pişsin diye uzun bir süre bekliyorsunuz.
Hele sıcak tencereyi ocağın başka bir bölümüne koyduysanız orada oluşacak şekilleri görünce çıldırmamak elde değil.
Ha bir de sıcakken temizlenmediği için, dökülen her şeyi soğuyana kadar bekletip, kurutup, ardından kazımanız gerekiyor.
Sakın ha sakın almayın!
Evimde gaz hattı olsa fırlatıp atacağım ama mecburum elektrikli ocağa!
Cok teşekkür ederim ben görüntüsüne aldanmıştım ama sonra bu dediklerinizi bir kaç kişiden duyunca vazgeçmek zorunda kaldım. Gazli ocakta beyaz mı siyah cam mı daha iyidir sizce?

Cok teşekkür ederim ben görüntüsüne aldanmıştım ama sonra bu dediklerinizi bir kaç kişiden duyunca vazgeçmek zorunda kaldım. Gazli ocakta beyaz mı siyah cam mı daha iyidir sizce?
Çok şükür vazgeçmişsiniz, balkonuma tüp alacağım deyip duruyorum, o derece deli ediyor beni ocağım.
Ayrıca normal ocaklardan boyu olarak çok daha büyük olduğundan tezgahı hem daraltıyor, hem de üzerine bir şey koyulamadığından boşa yer işgal ediyor.
Kısaca zarif görüntüsü hariç hiçbir avantajı yok bu ocakların.
O sebeple hemen sizi de uyarayım dedim.
Tegzahınız beyazmış.
Ben bütünlük olması açısından beyazı tercih ederdim sizin yerinizde olsaydım.
Hem temizliği gösteriyor hem de renk atması diye bir şey yaşanmaz.
Siyahlarda maalesef çizilme, el ve bez izleri, kalan lekeler hem de toz çok belli oluyor, misafir gelmeden 5 dk önce silseniz bile onlar gelince utanıyorsunuz ocağı görünce.
En güzeli beyaz gazlı ocak derim.

Siyah cam Bosch ocağım var esasen set fırın da siyahlı grili

Ben memnunum gelenler şık buluyor

Burda bazıları temizliği zor vs yazmıştı başka konularda ama bence iyi fakat ben öyle ayy su lekesi oldu öldüm diyen birisi değilim

Altı üstü Ocak temiz olsa ne azıcık kirli olsa ne

Beyaz al derim gazlı. Evde ki ankastre gri ama temizliği zor.

Siyah cam Bosch ocağım var esasen set fırın da siyahlı grili

Ben memnunum gelenler şık buluyor

Burda bazıları temizliği zor vs yazmıştı başka konularda ama bence iyi fakat ben öyle ayy su lekesi oldu öldüm diyen birisi değilim

Altı üstü Ocak temiz olsa ne azıcık kirli olsa ne
Elektrikli mi gazlı mı peki

Çok şükür vazgeçmişsiniz, balkonuma tüp alacağım deyip duruyorum, o derece deli ediyor beni ocağım.
Ayrıca normal ocaklardan boyu olarak çok daha büyük olduğundan tezgahı hem daraltıyor, hem de üzerine bir şey koyulamadığından boşa yer işgal ediyor.
Kısaca zarif görüntüsü hariç hiçbir avantajı yok bu ocakların.
O sebeple hemen sizi de uyarayım dedim.
Tegzahınız beyazmış.
Ben bütünlük olması açısından beyazı tercih ederdim sizin yerinizde olsaydım.
Hem temizliği gösteriyor hem de renk atması diye bir şey yaşanmaz.
Siyahlarda maalesef çizilme, el ve bez izleri, kalan lekeler hem de toz çok belli oluyor, misafir gelmeden 5 dk önce silseniz bile onlar gelince utanıyorsunuz ocağı görünce.
En güzeli beyaz gazlı ocak derim.
Peki marka fark eder mi

Bosch beyaz cam ocak kullanıyorum tavsiye ederim siyah yatay yüzeyde tozu çok belli ediyor yerini musaitse 5 li ocakta güzel oluyor.

Peki marka fark eder mi
Marka farketmez ama mutfakta genelde ben tek marka tercih ederim.
Davlumbaz ve fırınınız hangi marka ise oradan alabilirsiniz.
Çünkü gazlı ocakta şu marka çok kötü ya da çok iyi diye bir şey söz konusu değil.

Marka farketmez ama mutfakta genelde ben tek marka tercih ederim.
Davlumbaz ve fırınınız hangi marka ise oradan alabilirsiniz.
Çünkü gazlı ocakta şu marka çok kötü diye bir şey söz konusu değil.
Ya bende o yüzden siemens istiyordum aynı olsun diye. Ama eşim aradaki fiyat farkını görünce başka mı alsak fark yoksa falan dedi. Fırın için güvenemedim başka markalara ama ocak için de eşimin gönlü olsun. Zaten 2 seneye daha büyük bi eve geçmeyi düşünüyoruz muhtemelen fırın ocak burda kalır. Boşuna iki üç katı para vermiyim şimdi

Ya bende o yüzden siemens istiyordum aynı olsun diye. Ama eşim aradaki fiyat farkını görünce başka mı alsak fark yoksa falan dedi. Fırın için güvenemedim başka markalara ama ocak için de eşimin gönlü olsun. Zaten 2 seneye daha büyük bi eve geçmeyi düşünüyoruz muhtemelen fırın ocak burda kalır. Boşuna iki üç katı para vermiyim şimdi
O evde kalacaksa hiç gereği yok fazla ücret vermenin.
Yerli markaları tercih edin, gazlı ocakta hiçbir sıkıntı yaşamazsınız.
Tek aradığınız özellik ocak kilit taşlarının makinaya atılabilme özelliği olsun, gerisi farketmez.

O evde kalacaksa hiç gereği yok fazla ücret vermenin.
Yerli markaları tercih edin, gazlı ocakta hiçbir sıkıntı yaşamazsınız.
Tek aradığınız özellik ocak kilit taşlarının makinaya atılabilme özelliği olsun, gerisi farketmez.
Tamam öyle yaparım çok teşekkür ederim

Benimki siyah cam .gazlı,demirleri döküm.Markası termikel.fırını çok iyi ,ocak normal, servis berbat.

Cam kısmını hergün siliyorum diğer ocak gibi ama cam beziyle. hani naylon gibi bir bez ve sadece suyla.

Döküm demirlerini haftada iki defa sadece amwayın fırın jeliyle temizliyorum ilk gün gibi duruyor.

Benimki gazlı

Hiç elektrikli kullanmadım bilmiyorum

Ama arkadaşın yazdıklarını okuyunca asla dedim sanki fazla uğraştırıcı gibi
Beni de çok korkuttu. Gazlı tercih edicem teşekkür ederim.

Benimki siyah cam .gazlı,demirleri döküm.Markası termikel.fırını çok iyi ,ocak normal, servis berbat.

Cam kısmını hergün siliyorum diğer ocak gibi ama cam beziyle. hani naylon gibi bir bez ve sadece suyla.

Döküm demirlerini haftada iki defa sadece amwayın fırın jeliyle temizliyorum ilk gün gibi duruyor.
Cok teşekkür ederim. Ben de gazlı beyaz cam ocak alıcam sanırım. En kullanışlısı o gibi

Siemens buzdolabi almistik 2 yilda motoru yandi 800 tl masrafi cikti bizde dolabi atip yenisini aldik.
O gunden sonra siemense tovbeliyiz.
Elektrikli ocaklar kullanissiz. Firininiza uygun renkte set ustu ocak almalisiniz.

X