Elektrikli Mutfak Aletleri ankastre fırın lütfen akıl verin..

Siemens buzdolabi almistik 2 yilda motoru yandi 800 tl masrafi cikti bizde dolabi atip yenisini aldik.
O gunden sonra siemense tovbeliyiz.
Elektrikli ocaklar kullanissiz. Firininiza uygun renkte set ustu ocak almalisiniz.
Cok teşekkür ederim ama ben siemens aldım fırını. Benim için uzun zaman kullanmak çok önemli değildi. 2 yıl sonra evi değiştirmeyi düşünüyoruz. İnşallah arıza çıkarmadan geçiririz bu zamanı. :/

Elektirikli ocak mı, evlerden ırak!
Franke marka kullanıyorum, siyah cam olan modellerinden.
Ki marka olarak ankastrede oldukça açık ara önde gelen firmalardandır ama buna rağmen lanet ettim.
Ne temizliği iyi oluyor, ne yemeği güzel pişiriyor ne de lekeler çıkıyor!
Ocaklarla beraber satılan temizleyicileri de kullandım, kendim de çözümler üretmeye çalıştım ama nafile...
Bir süre sonra özellikle sık kullandığınız ocaklarda hare hare lekeler, renk açıklıkları meydana geliyor.
Ayrıca tencere ve tavalarınızın boyaları resmen yanıyor!
Yemekten çok boyanın yanık kokusunu alıyorsunuz bu sebeple.
1.5 yıldır ağız tadıyla bir yumurta kırıp yiyemedim çünkü bu ocaklar istediğiniz ısıya gelince yanmaya devam etmeyip, kendini söndürüyor.
Isısı düştüğü an geri yükseltiyor, aynı şekilde kıstığınızda da soğutarak o ısıya kadar düşürüyor.
Yani yemekleri ya yakıyorsunuz, ya da pişsin diye uzun bir süre bekliyorsunuz.
Hele sıcak tencereyi ocağın başka bir bölümüne koyduysanız orada oluşacak şekilleri görünce çıldırmamak elde değil.
Ha bir de sıcakken temizlenmediği için, dökülen her şeyi soğuyana kadar bekletip, kurutup, ardından kazımanız gerekiyor.
Sakın ha sakın almayın!
Evimde gaz hattı olsa fırlatıp atacağım ama mecburum elektrikli ocağa!
Mrb kızlar Franke adını okuyunca hemen tecrübemi faylaşmak istedim ben de franke ocak ve ankastre fırın kullandım.Gerçekten berbat ötesi, anlatılmaz yaşanır ne ocağı bir türlü temizlenebiliyor, nede doğru düzgün çalışıyor. Ankastre fırını derseniz ikinci el en kötüsü bile franke ankastre fırından daha iyidir 4 senedir ne bir kere olsun kek pişirdi, ne de et yemeği...Lekeler deseniz çıkacak gibi değil fırından, temizlik diye bir şey yok kesinlikle tavsiye etmiyorum. En kısa zamanda değiştirmeyi planlıyoruz arkadaşlar. Biz yandık siz yanmayın.

X