anket ?

seçtiğiniz doğum tipi nedir?

• normal doğum

OY: 19 41,3%
  • epidural normal doğum

OY: 14 30,4%
  • sezeryan

OY: 9 19,6%
  • epidural sezeryan

OY: 4 8,7%

• Ankete Katılan
    46
selam sarı zambak ,
ben kesinlikle epidural normal doğum diyorum, eğer tabi bebişim olursa ve de herşey yolunda giderse...

elbette normal doğum önemli ama doğum süreci sezeryana doğru gidiyorsa ki bende öle oldu epidural sezeryan çok rahat.narkozdan daha iyi bence...

tabiki normal doğumdan yanayım
ama gelin görünki şartlar el vermediği için sezeryanla doğum yaptım
kısmet işte :)

şu an bi hamilelik söz konusu değil ama eğer hamile kalırsam normal doğumdan psikolojik olarak çok korktuğum için sezaryan isterdim

Allah kısmet ederse ve herhangi bir sorun olmazsa normal doğum istiyorum sezaryanın acısını aylarca çekmektense 1 kere dişimi sıkarım

herkes normal doğumdan yana sanırım
inşallah kimsede terslik çıkmaz ve cesaretimiz çok olurda normal doğum yaparız :))

ben sezeryanla dogum yaptım ve cok memnunum...
eşimin ve doktorumun ıknaları ıse yaramadı dedıgımı yaptım ))
epıdural ignesını olacagıma normalı tercıh ederdım,felaket bısey o ıgneyı olan normal dogum nıe ısterkı???

niyeki ?...................

neden sezeryanmı?
çünki normalda olsa çagdısı gelıyor bana ve korkutucu...
sankı normal dogumda dıkıs agrı olmuyomu?
sezeryanın agrısıda en cok bır hafta...
tek kötü yönu bebegını ıstedıın gıbı kucaklıyıp emzıremıyosun ılk gunler....

teyzem ve kuzenim sezeryan oldu ikiside mecburiyetten oldu ama.
Hiç tavsiye etmiyolar bünyeden bünyeye değişiyo sanırım ağrılar onlar 20 -25 gün rahat hareket edemediler

benim bünyem zayıftır aslında...
doktoruna...
dogum yaptııgın hastahaneye baglı...
ve dogum sonrası bakım...

hep normal istiyordum ama doktorum epidurali çok tavsiye etti.o yüzden allahtan bi aksilik olmazsa epiduralli normal doğum yapacağımmm ve kızıma sağlıkla kavuşacağım inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…