Anlaşmalı ayrılacağız ama anlaşamıyoruz.Bana akıl verin nasıl çıkarım bu işin içinden.

Şu an halihazırda davam da yok uzaklaştırmam da yok.ben anlaşmalı kurtulmaya çalışıyorum.anlaşma dava aç diyenlere başıma gelenleri yazdım sadece.

Bu kişiden anlaşmalı boşanabilmeniz için taviz üstüne taviz vermeniz.gerekecek ..
Çekişmeli dışındaki formül için çok zaman ve tahmin ettiğiniZden fazla maddi kayıp yaşarsınız diye düşünüyorum.

Yo ablacim inaniyorum da cok pasifsiniz siz @sonanda yi dinleyin
Tapu sizin degil mi? Ev sizin yani. degistirin kilidi, verin kiraya, cikin basin gidin daha sizi nerde bulacak?
Adamin derdi sizi yildirip para koparmak. Tutun bir avukat o ugrassin avukatla. Inanin avukat buyuk rahatlik. Yilmayin, dik durun. Su adama 1TL verirseniz vallahi butun KKnin gozu acik gider!

Ayrı yaşarken kiraya verilmesi halinde eş kişisi kira bedelinin yarısını alma hakkına sahiptir, kredileri konu sahibi ödemeye devam edecek te olsa..

Şöyle ki adamdan nafaka istemediyseniz tazminat ya da takı talebiniz olmadıysa, buna karşılık eşiniz çıkıp ben evden hakkımı istiyorum yoksa anlaşmalı boşanmam dediyse avukatlar öyle der tabi ki. Ama biri de çıkıp senin hakkın şöyle şöyle senin maaşın nedir dekontlar nerde vs demediyse ortada bir sıkıntı var. Sizin işi hiç anlamadım ben. Bir de ödeme yapacağınız miktarı söylemediniz çok sordum ama:/ öderken nasıl ödenmesi gerektiğini de söyledim şakın yarısını vermeyin. Ki zaten bu ödeme mahkemenin belirttiği şekliyle yapılır. Örneğin ev satılacak şu kadarı diğer eşe verilecek gibi... Sizin yaptığınız gibi yapılır mı evet ama resmî birşey olmadan yapılacağı için tamamen şans işi yapıyorsunuz.

Toplamda Maaşının 1/3 'ü tutarında nafaka alabilirsiniz 3 çocuk içim..
200 lira denmiş, bu ancak eşiniz asgari ücretli ise doğrudur..

Avukat böyle konuşmuyorki kilidi değiştirmek suç adamı kovmak suç evin yarısı onun izinsiz satmak suç.elimi kolumu bağlıyor.

Dava açılmadığı müddetçe izinsiz satmak suç değil..
Evin yarısı ancak mahkemeye müracaat halinde onun olarak telakki edilecek.

Dava açmadan kilidi değiştiremezsiniz, o doğru..

Ablacigim niye satiyorsunuz? Satmayin yahu. Ortada bir dava yokken, satin diye bir mahkeme emri yokken, hicbir mecburiyet yokken neye sebep satiyorsunuz? Tapu sizin. Siz imza koymadikca bu ev satilmaz.
Yarin hemen emlakciya soyleyin satistan vazgectim diceksiniz. Israr ederse de savciliga gidin, dolandiriciliktan sikayette bulunun. O emlakci da bu peze..vengin yaninda zaten belli komisyon alacak once onu aradan cekin. Satisi hemen durdurun hemen. Alici ciksa dahi siz diceksiniz ki ben olsem imza atmam satmiyorum. Bu kadar. Yoksa bunlar bir olup sizi kumpasa dusurecekler. Nerde avukatiniz yahu, siz bos yere ev satarken bu adam nerde?

Burasi neresi kucuk bir yer falan mi? Siz bence evi kiraya verin buyuk bir sehre alin cocuklari tasinin basin gidin. Yarin da kilidi degistirin ilk is olarak.
Cherry kadın çalışıyor basıp nereye gidebilir.
Adam iş yerinde bekler, yine bulur izini.
Yapışmış ya, konu sahibi de sinince iyice yüzü yırtılmış.

Anlamadim ki evin yarısını isteyince konu sahibi neden düğün altınlarını, tedbir nafakasını falan istemiyor.

Kocam bana diyecek param yetmez çocuklara ailenle sen bak, bide evin yarısını ver. Ben de tamam diyeceğim. Ya biz çok pisiz, ya konu sahibi çok iyi. Çözemedim

Cherry kadın çalışıyor basıp nereye gidebilir.
Adam iş yerinde bekler, yine bulur izini.
Yapışmış ya, konu sahibi de sinince iyice yüzü yırtılmış.

Anlamadim ki evin yarısını isteyince konu sahibi neden düğün altınlarını, tedbir nafakasını falan istemiyor.

Kocam bana diyecek param yetmez çocuklara ailenle sen bak, bide evin yarısını ver. Ben de tamam diyeceğim. Ya biz çok pisiz, ya konu sahibi çok iyi. Çözemedim
Ben sadece maddiyata önem vermiyorum.ondan gelecek para Allahtan gelsin.

Evi annenin üstüne bağış yapamaz mısın acaba bi araştırsan? Satış yaptığında itiraz edilebiliyor bağış yapıldığında öyle bir imkan yokmuş. Anneannem anneme evi bağış yapmıştı
Araştırayım ama sanmıyorum.off sıfır uyku 3 çocuk okula gideceğim birazdan.ve kafam allak bullak.dua edin ne olur.

1) eve aile konutu şerhi koydurun (boşandıktan sonra da evde yaşamaya devam bu durumda)
2) evi satmayın. Yerine hemen çekişmeli dava açın.
3) ilk duruşmada tedbir nafakasına hükmedilmesini isteyin ( avukat bunu size söylemiş olmalıydı) dava süresince de bu nafakayı alabilirsiniz.
4) çekişmeli davayı açtığınız tarihten itibaren evin kredi borcunun yarısının eşiniz tarafından ödenmesini talep edin..
4. madde çok mantıklı ve çok iyiymiş.
Konu sahibi bence avukatınızda iş yokmuş. 4. madde direncini kıracaktır eşinizin. Çekişmeli ne kadar sürerse sürsün. Siz madem gözden çıkardınız evin yarısını biraz da eşiniz düşünsün.

Bende bu şekil problemler yaşadım yazmıştım. Ama ben evin satılmasını istemedim vurdum kapıyı çıktım haklar yarı yarıya satmak isterse yarısı benim. Ama bu tipler dediğin gibi asalak olduğu için emebildiği kadar kan emme peşindeler. Ben daha fazla 1 kuruş yedirmek istemedim. Boşanmadan önce bir avukatla görüşmüştüm ben. Anlaşmalıya yanaşmıyorsa evde sen kalırsın o uzaklaştırma alır demişti. Çocuklar olduğu için. Ben yüzgöz olmak istemedim uzamasın diye satarız tamam deyip kiraya geçtim. Yani evi oturması için ona bıraktım ben kira ödüyorum. Ya ben bu adamla 17 sene yaşadım bide şunu yazdıkça kan beynime sıçrıyor.Bir avukata gitmeyerek hata yapıyorsun.

Bir avukata gidin zararımız emin olun avukata verdiğinizden çok fazla olur kadınlar avukat yardımı aldığında çok iyi sonuçlar alır boşanma davalarından davadan sonrada ödemeyi çoğu avukat kBül eder bir protokol yapar evin satışı ile herşeye ilgilenir çok iyi niyetliyim diyorsunuz eşinizde affedersiniz tokatı bir tip gibi anlattığınız göre size çok büyük zarar verir....

Hanımlar ben çekişmeli açacağım avukat tutacağım.evet doğru olan bu ama gerçekten gücüm yok şu an.bitik durumdayım.herşeyi burda olduğu gibi anlattım.şimdi diyorumki kendi kendime ben bu adama hakkımı helal etmiyorum.bu bile yeter ona iflah olmaz bu adam.ne ben ne ailem hakkımızı helal etmiyoruz. Bunun için çok geçerli nedenlerimiz var.özetle;annem 10 yıl boyunca çocuklarına baktı.hala da bakıyor şu an hiçbir karşılık almadı.ben onun iki katı para getirdim bu eve evin taksitlerini ben ödedim.çocuklarım 2ve 3 aylıkken işe döndüm.ailesinin bana hiçbir şekilde maddi manevi desteği olmadı.gelip evimde kaldılar haftalarca her lohusalığımı burnumdan getirdiler.o konulara hiç girmiyorum bile.bana diyor ki boşanıyoruz diye ablam ağlıyor.onları üzüyorsun nasıl hesap vereceksin.bahsettiği ablası 3 çocuğuyla gelip bizde kalırdı.kalkıp yemek bile yapmazdı.benim en büyük çocuğum bebekti o zamanlar ağladığında getirip kucağıma verirdi bir de.bel fıtığından ameliyat oldu yine haftalarca biz de kaldı.öncesinde fizik tedavi gördü kıpırdamadan otururdu öyle psikolojimi alt üst ettiler resmen.hiçbirine hakkımı helal etmiyorum.bana diyor ki herkes sana beddua ediyor.bi de o kadar eminki kendinden kim haksızsa Allah belasını versin diyor ya çıldıracağım yakında.evin yarısı benim hakkım kanun bana bu hakkı veriyor diyor.ben de düğünde takılan takılar da benim hakkım kanun bana da bu hakkı veriyor ver o zaman hakkımı diyorum.derdin para diyor.tam öldürmelik adam.hakkımı helal etmiyorum.ev satılınca vereceğim istediğini.benim ailemin çocuklarımın hakkını yiyor resmen.Allahım sen bilirsin diyorum ben artık.sözün bittiği yerdeyim.

Bi de adam ev satıldıktan sonra adamdan 6.aya kadar kira vermeden oturma sözü almış.ben bunu tesadüfen öğrendim.yani ev satılacak.ben çocuklarımla kiraya geçeceğim belki okuluna uzak olacak belki yakın.adam satılmış olan ve hakkını aldığı evimden fayda sağlamaya devam edecek.aklım almıyor.bu evde 6. aya kadar kalınacaksa ben ve çocuklar oturmalı se değil dedim.bana verdiği cevap şu ben elde ettim bu hakkı adamla konuştum ikna ettim.delireceğim yakında .katil olacağım.Allahım aklıma mukayet ol.

Bi de adam ev satıldıktan sonra adamdan 6.aya kadar kira vermeden oturma sözü almış.ben bunu tesadüfen öğrendim.yani ev satılacak.ben çocuklarımla kiraya geçeceğim belki okuluna uzak olacak belki yakın.adam satılmış olan ve hakkını aldığı evimden fayda sağlamaya devam edecek.aklım almıyor.bu evde 6. aya kadar kalınacaksa ben ve çocuklar oturmalı se değil dedim.bana verdiği cevap şu ben elde ettim bu hakkı adamla konuştum ikna ettim.delireceğim yakında .katil olacağım.Allahım aklıma mukayet ol.
Allah yardımcın olsun. Ben olsam satmasına müsade etmem. Çekişmeli açar avukatımla her şeyini alırım. Bi de bu düzenbazlıklarını da delil olarak kullanırdım .

X