Anlaşmalı boşanma yardım

Kusura bakmayın ama avukat tutmadan bu kadar sorunlu birinden hak alarak ayrilamazsiniz.Bir şekilde bütçe ayırıp avukat tutun.Bunlar burdan olacak işler değil

Çekişmeli olmasından neden korkuyorsunuz ki? O videoyla onu hoplatırsınız. Tazminat bile alırsınız. Önce avukat tutun, boşanma davanızı açın. Taleplerinizi sıralayın. Eğer anlaşmalı boşanma için aramazsa veya arayıp da anlaşamazsanız o videodan dolayı ceza davası açın. Üstünden 6 ay geçmeden yapın bu işi tabii yoksa açamazsınız dava. Mecbur kapınıza gelip istediğiniz şartlarda anlaşma yapar. Çocuk var mı?
Neden 6ay geçmemesi lazım?

Anlaşmalı ayrılsam birşey talep etmeden ayrıldıktan sonra o video üzerinden dava. Acabilirmiyim ceza alması için peki durusmamiz çok yaklaştı çünkü

Videoyu kendim çektim gizlice çekildigi için kanıt sayılırım onun haberi yoktu .tek derdim işte uzaması ailesi beni bir kere bile aramadı bu durumdan dolayı .birde şunu merak ediyorum diyelim ki bir şey talep etmeden anlaşmalı ayrıldım .ayrıldıktan sonra bu video için dava acabilirmiyim amaç ceza alması yani bu videodan dolayı ceza verirler mi boşa mı uhrasmis olurum
Evdeki şiddeti kanıtlamakta kullanılıyor böyle video, foto ve ses kayıtları. Sadece ev içi şiddet için geçerli bu durum.
Bir şey talep etmeden niye ayrılıyorsunuz ki? Korkuyorsanız önce uzaklaştırma çıkartın bu videoyla. Sonra davanızı açın ama mutlaka bir avukatla anlaşın. Başka türlü kurtulamazsınız bu adamdan, söyleyeyim. Anlaşma protokolünü hazırlarsınız, mahkemede bile vazgeçebilir. O zaman ne yapacaksınız? Sizin korktuğunuzu, çekindiğinizi gördükçe o korkularınıza oynar ve daha çok üstünüze gelir, yıldırır sizi.

Kizlar bir konu hakkında bilgi almak istiyorum eşim dediğim insan ile 3 yıl evli kaldık sürekli kavga gürültü kendisi alkolik bir insan evlenirken beni kandirmisti alkolü bıraktım çalışıyorum vs vs diye ama bu insan evlendiğim günden beri içmediği gün olmadı hergun mutlaka içer iş çıkışı gece ikiden önce eve gelmez bana bir çok kez şiddet uyguladı artık küfür ve hakaretler geçiyorum ,ailesi içtiğini bir türlü kabul etmedi yani kabul etse de velki bana öyle davrandılar ilk zamanlar evlendigimde çalışıyordum maaş kartıma el koydu bana yol parası bile vermek zoruna gidiyordu daha sonra ben çocuk bakmaya başladım haftada üç gün bakıyordum parasını beğenmiyordu ve kiramiz çok azdı yani alkol olmasa aslında rahat gecinebilirdik bana ufakcisin kucukcusun diyordu ve alkol hersee devam ediyordu demek istediğim sürekli kavga halindeydi artık ben dayanamıyorum kendiside sorumluluk alçak bir insan değil bu yüzden evi terk etti yaklaşık bir ay oldu bende anlaşmalı olarak ayrılmak istiyorum dilekçe verdim ama kendisi vermiyor bu mehirimi mahkemede talep edebilirmiyim duruşma günü dilekçede belirtmedim ordaki bayana sordum dursmada talep edebilirsin dedi ama nasıl yapcam bilmiyorum bilgisi olan var mı
Anlaşmalı adı üstünde iki tarafta ortak protokolü imzalıyor.Madde madde talepler yazılıyor.Ama ben bu adamın mehir odeyebilecegini düşünmüyorum.Yinede hakkınızı arayın.

Kizlar bir konu hakkında bilgi almak istiyorum eşim dediğim insan ile 3 yıl evli kaldık sürekli kavga gürültü kendisi alkolik bir insan evlenirken beni kandirmisti alkolü bıraktım çalışıyorum vs vs diye ama bu insan evlendiğim günden beri içmediği gün olmadı hergun mutlaka içer iş çıkışı gece ikiden önce eve gelmez bana bir çok kez şiddet uyguladı artık küfür ve hakaretler geçiyorum ,ailesi içtiğini bir türlü kabul etmedi yani kabul etse de velki bana öyle davrandılar ilk zamanlar evlendigimde çalışıyordum maaş kartıma el koydu bana yol parası bile vermek zoruna gidiyordu daha sonra ben çocuk bakmaya başladım haftada üç gün bakıyordum parasını beğenmiyordu ve kiramiz çok azdı yani alkol olmasa aslında rahat gecinebilirdik bana ufakcisin kucukcusun diyordu ve alkol hersee devam ediyordu demek istediğim sürekli kavga halindeydi artık ben dayanamıyorum kendiside sorumluluk alçak bir insan değil bu yüzden evi terk etti yaklaşık bir ay oldu bende anlaşmalı olarak ayrılmak istiyorum dilekçe verdim ama kendisi vermiyor bu mehirimi mahkemede talep edebilirmiyim duruşma günü dilekçede belirtmedim ordaki bayana sordum dursmada talep edebilirsin dedi ama nasıl yapcam bilmiyorum bilgisi olan var mı
Bu şekilde anlaşmalı boşanma olmaz. En doğrusu dava dilekçesinin ekinde anlaşmalı boşanma protokolünü sunmaktır. Hadi sunmadınız bunu duruşmada sunmanız lazım. Duruşmadan önce görüşüp bir protokol hazırlayacaksınız.

Bu şekilde anlaşmalı boşanma olmaz. En doğrusu dava dilekçesinin ekinde anlaşmalı boşanma protokolünü sunmaktır. Hadi sunmadınız bunu duruşmada sunmanız lazım. Duruşmadan önce görüşüp bir protokol hazırlayacaksınız.
Kimle görüşmem gerekiyor eş kisisiyle mi protokol olmadan mahkemede dile getirebilir miyim peki ,dosyaya ek protokol eklendi ama ne için eklendiği yazılmadı

Hayır taraflarca ıslak imzalı bir protokol sunulmalı. Bunu da duruşmadan önce karşılıklı hazırlayıp imzalayıp mahkemeye sunacaksınız
Peki şu an hiç bir şey sunmadan anlaşmalı ayrılsam çünkü bu ruh haliyle onunla aynı soy ismini daha fazla taşımak istemiyorum ayrıldıktan sonra elimdeki video ile ceza davası acabilirmiyim

Peki şu an hiç bir şey sunmadan anlaşmalı ayrılsam çünkü bu ruh haliyle onunla aynı soy ismini daha fazla taşımak istemiyorum ayrıldıktan sonra elimdeki video ile ceza davası acabilirmiyim
Bu şekilde hemen ayrılamazsınız ama. Oturup anlaşmanız gerekiyor eşinizle. Protokolü de mahkemeye sunmalısınız. Mahkemede de eşinizin de sizin de boşanmayı istediğini, protokolü onayladığını sözlü olarak beyan etmesi gerekiyor. Yoksa hemen boşanamazsınız. Önce bunu bir anlamanız gerek. Diğer sorunuzu da avukatla konuşun. Ben bilmiyorum. Belki avukat arkadaşlar görür ve yanıtlar.

Bu şekilde hemen ayrılamazsınız ama. Oturup anlaşmanız gerekiyor eşinizle. Protokolü de mahkemeye sunmalısınız. Mahkemede de eşinizin de sizin de boşanmayı istediğini, protokolü onayladığını sözlü olarak beyan etmesi gerekiyor. Yoksa hemen boşanamazsınız. Önce bunu bir anlamanız gerek. Diğer sorunuzu da avukatla konuşun. Ben bilmiyorum. Belki avukat arkadaşlar görür ve yanıtlar.
Çünkü teşekkürler cevabınız için♥️

X