Anlayışsız eş

Şuan nasıl boşanırım bilmiyorum çünkü ailemden başka gidecek yerim yok ailemde belli anlattım oraya gitsem daha çok baskı altına gireceğim birde bu evliliği ben istedim
Bunların hepsi bir araya geldiği için ; kocanız zaten gidemeyeceginizi biliyor.
Oynayacağınız kartlar belli,adam bu yüzden rahat.

Şuan nasıl boşanırım bilmiyorum çünkü ailemden başka gidecek yerim yok ailemde belli anlattım oraya gitsem daha çok baskı altına gireceğim birde bu evliliği ben istedim
Bir iş bulamaz mısınız 😍hem biraz odağınız değişmiş olur hem de sizin ekonomik özgürlüğünüz olur , bu sayede eşinizin avuçlarının içinde olmamış olursunuz.O zaman bakın davranışlarına ,duruma göre karar verirsiniz.

Ben çalışmak istiyorum diyin bunun için izin almayın.Yani bana göre sizin hayatınızda güzel değişiklikler olması lazım 🙏 çalışmaya başlamak gibi

Boşanıp annenize gitseniz , anneniz sizi rahatsız eder , kocanızdan beter olursunuz. Kocanızı getirdiğini sayın , kendini yok sayın

Bir iş bulamaz mısınız 😍hem biraz odağınız değişmiş olur hem de sizin ekonomik özgürlüğünüz olur , bu sayede eşinizin avuçlarının içinde olmamış olursunuz.O zaman bakın davranışlarına ,duruma göre karar verirsiniz.
Çoçuğuma bakacak kimse yok kreşler 12 bin olmuş yani çok az bir paraya çalışmış olacağım

Gitmek çözüm olsa gidersem boşanırım çünkü kendi çok inat boyun eğmez bunu düşünüp tartıp gitmem gerekiyor
Boşanamam, çalışamam, çocuğu kreşe veremem, eve dönemem, kocam ilgisiz… insanlar size çözüm yolu sunuyor ama hepsine çok kapalısınız. Ne diyelim o zaman? Konuşmadığı sürece konuşmayın mutsuz evliliğinize devam edin madem

Gitmek çözüm olsa gidersem boşanırım çünkü kendi çok inat boyun eğmez bunu düşünüp tartıp gitmem gerekiyor
Boşanacak durumunuz olsa adam sizi böyle ezemez zaten. Ailenizin evine dönseniz parlak bir hayatınız olmayacağının o da farkındadır. Verilen tüm tavsiyelere kapalisiniz.Adamin gözünde değeriniz yok evde hizmetçi olarak görüyor sizi olay bu. Boşanma seçeneğiniz yoksa iyi ezilmeler size.

Acı ama gerçek şunu iyi anlayın adamın size ne saygısı var ne sevgisi.Evde çocuğa bakan ,temizleyen,yemek yapan arada gönlünü eden kadın kişisisiniz . Başkalarına sizi iyi anlatmıyor,ortamlarda kaale almıyor,gidemeyeceginizi bilip eziyor öyle karakter yoksunu yani.Elinizdeki mal bu ona göre geleceğinizi düşünün.Borc bitip refaha erince aldatır ( şu an bile yaptığına eminim ama ispatlayamam)

Oto elektrik daha önce telefonunu çok karıştırdım ama biley bulamadım işte çoçuğun odada yatmasına izin vermiyor laf söylüyor bende park yatağı var ona yatırıyorum ama eşim oğlumun odasına yatıyor
4 yaşında çocuk annesinin yanında park yatakta yatmamalı artık. Eşinizin saçmalığına ortak olmayın ikide bir kontrol etmek ne uyuyan çocuğu? Bence başka sıkıntılar var eve geç gelme vs oluyor mu

Çoçuğuma bakacak kimse yok kreşler 12 bin olmuş yani çok az bir paraya çalışmış olacağım
Ufak bi para bile olsa kenara atarsınız boşanacak gücü bulana kadar. Çocuk normal devlet anaokuluna başlayacak seneye zaten, maaşınız cebinize kalır belki kendinize yeni düzen kurabilirsiniz ayrılıp seneye

Burada mesele kaç paraya çalışacağınız değil. Gerekirse bütün kazandığınız çocuğun kreşine gitsin. Önemli olan evden dışarı çıkmanız. Ev dışında bir hayatınızın olması. Eşinize "bak gerekirse ben kendi ayaklarımın üstünde dururum" mesajı vermeniz. Üstelik çocuğunuz kısa bir süre sonra ilkokula başlayacak. Yani kreş masrafı (eşiniz ödemeyecekse) sadece 1,5-2 yıl gibi bir süre sizin cebinizden çıkacak.

Burada mesele kaç paraya çalışacağınız değil. Gerekirse bütün kazandığınız çocuğun kreşine gitsin. Önemli olan evden dışarı çıkmanız. Ev dışında bir hayatınızın olması. Eşinize "bak gerekirse ben kendi ayaklarımın üstünde dururum" mesajı vermeniz. Üstelik çocuğunuz kısa bir süre sonra ilkokula başlayacak. Yani kreş masrafı (eşiniz ödemeyecekse) sadece 1,5-2 yıl gibi bir süre sizin cebinizden çıkacak.
Haklısınız aslında ben şehirden uzak oturduğum için öyle düşünmüştüm yol parası vs bir iş vardı bugün olmazsa bir görüşmeye gideyim olur belki saatleride malum sabah 8 akşam 5

Malesef duygularımın farkında bile değil düşünce yok düzelmez sanırım artık birde her akşam hemen hemen içip geliyor sarhoş olmuyor ama 1 tanede olsa içiyor iki tane arkadaşı var bir gün sahile gittik bi tanesiyle hanımıyla felan bana akıl veriyorlar bende de şöyle suç var çok konuşmayı severim adam dedikş en karıma Kadir eşimin adı Kadir bu kadına nasıl katlanıyor dedin dedi şok oldum eşim yorum da bile bulunmadı
Arkadaşının eşi bu kadar rahat nasıl sizinle ilgili yorumda buluna biliyor?

Malesef yok evin ihtiyaçları dışında kendi ihtiyaçlarımı bazen alır idare et diyor hep
işte idare et dediği anda iş aramaya başlamalıydınız
bir mesleğiniz var mı?
sakın çalışmama izin vermiyo demeyin
çocuğunuz da büyümüş

kendi psikolojiniz ihtiyaçlarınız sgk nız vs için çalışsanız?

X