anlayışsız müdür..

Rapor hakkı uyanamadım gelmeyecem demek için yok adı üzerinde rapor hastaysan alırsın iyi niyetli olsaydın müdüre yetişemedim uyuyakallmışım en kısa zamanda gelmeye çalışırım derdın

eğer ben gezicem tozucam , okula gitmeyi canım istemiyor diye alsam o raporları evet sorumsuzluk yapmış olup hakkımı kötü yönde kullanmış olurum. Ama kırk yılın başı olan bir durum için sorumsuzluk diyerek bana haksızlık etmeyin bence.
geçen hafta da uyuyakalmışım yazmıştınız .
bu hafta da
erken yatın erken kalkın.
sorumluluk sahibi insan bunu yapar . uyuyakalmaz . kalmamak için gayret eder. ya da müdürün çocuk gibi azarlamak zorunda kalması karşısında alınmaz .

neyse arkadaşlar konu fazla uzadı. herkese yorumları için teşekkür ederim ben daha fazla bir şey yazmayacağım.

yaptığım yorumları okumayıp hala niye kalkınca gitmedin diyen arkadaşlar servisi kaçırdığım zaman gitme imkanım kalmıyor köye ulaşım yok bu bir.

ikincisi benim bozulduğum konu bir daha olmasın demesi çocuk azarlar gibi, tehdit eder gibi. Çok kırıldım açıkçası ya da fazla hassas davrandım bilemiyorum..

ve sonuncusu yorulmak ayıp mı günah mı. Benim bağışıklık sistemim çok zayıf. Mevzuat bana 21 saat ders alma gibi bir hak tanımış. Ben bu hakkı kullanmak istediğimde neden kötü öğretmen ilan edildim.
ayrıca ben okulda bulunduğum 21 saat içinde kendimi parçalıyorum çocuklar için. Daha az çalışıp, daha zinde olup verimli olmak istiyorum. Ben maaşından, ek dersinden vazgeçmişim sağlığımı ve çocukları düşünüyorum gerisi kimi ilgilendirir.

aslında iyi oldu konuyu açtığım. bu da bana bir ders oldu. ben müdüre bozulmuştum açıkçası sizler daha aşırı tepki verdiniz. Bu da demek oluyo ki bu hayatta seni senden başka kimse anlamaz, düşünmez.. Bundan sonra telefon alarmı yanında çalar saat de kuracağım :)

Teşekkürler hepinize
ben ilçede çalışıyorum. memurum.
3 çocuğum var ve sabah kalkıp onlara kahvaltı hazırlamak için 6 ya doğru uyanmak zorundayım.
onlar okula çıkıyor . ben evden ilçeye gitmek için çıkıyorum.
geç kalmak gibi bi lüksüm yok. geç kalmamak için elimden geleni yaparım. bunu da müdürüm bilir. çünkü sorumluluk sahibi olduğumu bilir . çünkü geç kalmışlığım yoktur.

Vah benim annecigime vah!!!! Evin isini yap iki cocugu bakiciya birak yemegini utusunu iviri ziviri yap birde sabahin 5 inde kalk 6 sinda koye okula git. Aman cocuklar herseyi bilsin diye neler gotururdu yaninda birde. Buarada sene 1992..yani oyle yumusak koltuklu otobusler falanda yok.

İs zor geliyorsa yer isgal etmeyin sizin yerinize canla basla calisacaklar vardir eminim

Sizi idare etme gibi bir görevi olmayan birine idare etmedi diye tavır almanız doğru değil.

Kendi rızanızla tercih yaparak atandığınız bir köy okulunda görev başında olamayışınızın bahanesi olarak yolu göstermeniz de doğru değil. Ben doğuda görev yaparken ilçelerde tek arabası olan köylere taksiler 100 lira gibi bir ücretle müşteri götürüyorlardı. Raporun ek ders kesintisine sebep olacağı için kimsenin rapor almaya yanaşmayacağı düşüncesine sığınmak yerine görev sorumluluğu ile hareket edip bir kaç ek ders parasını feda ederek bir taksiye atlayıp işinizin başında olmalıydınız. İlk sefer insanlık hali gitmediniz, müdür de idare etti ama ikinci sefer sadece idare edin demeye utandığınız için bile olsa bunu yapmanız gerekirdi. Fakat siz müdürünüze trip atmayı tercih etmişsiniz.

Müdürünüzün yerinde ben olsam, ikinci kez gelmeyip bir de bunun mahcubiyetini yaşamak yerine trip atan bir öğretmene asla müsamaha göstermez tutanağı hazırlar, ertesi gün imzanızı alır, bir daha tekrarlamanız durumunda işleme koymak üzere sümen altına koyardım gözünüzün önünde. Çünkü onun da yapmakla görevli olduğu bir işi var ve sizin okulda olmamanızdan kaynaklanacak bir sorunda buna izin verdiği ve tutanak altına almadığı için ilk onun yakasına yapışacaklar.

Her şey yasalarla belirlenmişken kimse kimseyi idare etmek zorunda değil. Yasal hakkınızın elinizden alınması size de başka yasalara aykırı davranma hakkını vermez. Fazla ders yazıldı ise siz de yasal yollardan hakkınızı ararsınız ama hem bana fazla ders veriyor hem idare etmiyor gibi bir açıklama sizin yasa dışı davrandığınız gerçeğini değiştirmez.

Sabah sabah canım sıkıldı kızlar içimi döküp rahatlamak istiyorum.

Ben bir öğretmenim ve köy okulunda çalışıyorum. Okula gitmek için sabah 5 te kalkıp 6 ya çeyrek kala yollara düşmem lazım. Haliyle hiç kolay olmuyor.

Bu sabah da şöyle oldu: ben alarmın çaldığını hatırlıyorum ama gerisini gerçekten hatırlamıyorum. uyandığımda saat altıyı geçmişti ben okula gidemedim. İşin kötüsü geçen hafta da bu durum yaşanmıştı. Gripten dolayı sanırım uykudan uyanamıyorum.

Neyse ben o saatte aramıyım diye okul müdürüne mesaj attım. hocam uyuyakaldım gelemicem bilginiz olsun diye..

Bugün de nöbetçiydiniz nolucak şimdi demiş..
Ben de benim yerime başka bir hoca tutsun rica edin ben de onun gününde tutarım dedim..

Rapor alın bir daha olmasın böyle şeyler demiş

sinirden çatladım. Bence öğretmenlerin de insan olduğu unutulmamalı size kolay gelsin dedim..

Ben kendimi bünyemi bildiğimden fazla ders istemiyorum boş gün istiyorum vermiyor. Zorla hafta sonu kursu açtırıyor. Benim bünyem fazla yorugunluğa dayanamıyor işte sonra da bik bik ötüyor.

Çok canım sıkkın çok o okuldan kurtulup memleketime döneceğim günü iple çekiyorum.
tek demek istediğim şey şu, bazısı atanmak için kendini yırtar, bazısı atanıp işten kaytarmaya çalışır. uyanamadım da gidemedim nedir ya :KK70: müdür ne demiş ki de bu kadar atar gider yaptın anlayamadım. hakikaten allah kıymetini bilmeyene veriyor ya ben de buna üzülüyorum

Ben bir öğretmenim ve köy okulunda çalışıyorum. Okula gitmek için sabah 5 te kalkıp 6 ya çeyrek kala yollara düşmem lazım. Haliyle hiç kolay olmuyor.

Bu sabah da şöyle oldu: ben alarmın çaldığını hatırlıyorum ama gerisini gerçekten hatırlamıyorum. uyandığımda saat altıyı geçmişti ben okula gidemedim. İşin kötüsü geçen hafta da bu durum yaşanmıştı. Gripten dolayı sanırım uykudan uyanamıyorum.

Neyse ben o saatte aramıyım diye okul müdürüne mesaj attım. hocam uyuyakaldım gelemicem bilginiz olsun diye..

Ben de benim yerime başka bir hoca tutsun rica edin ben de onun gününde tutarım dedim..

sinirden çatladım. Bence öğretmenlerin de insan olduğu unutulmamalı size kolay gelsin dedim..

Ben kendimi bünyemi bildiğimden fazla ders istemiyorum boş gün istiyorum vermiyor. Zorla hafta sonu kursu açtırıyor. Benim bünyem fazla yorugunluğa dayanamıyor işte sonra da bik bik ötüyor.

Çok canım sıkkın çok o okuldan kurtulup memleketime döneceğim günü iple çekiyorum.
Bi öğretmen olarak meslektaşım olarak yazdıklarınız hiç hoşuma gitmedi.Başka da yorum yapmak istemiyorum

Uyuyakalmaniz insanlik hali evet dedigi gibi rapor almaniz lazim ama mudurun soylediklerine bozulmaniz olmamis.Size mevzuattan bahsetmis.Benim bunyem alisik degil bos gun istiyorum diye bir sey yok bilirsiniz.Nobetlerin aslinda boş gunlere verilecegi yonetmeliginden umarim haberiniz vardir.Ben 8 yildir koylerde calisiyorum ve hergun okula 1 saat koy arabasiyla gidiyorum.Bu kadar isyan etmedim hic.Sizin yerinizde olmak isteyen yuzbinlerce ogretmen adayini dusunurseniz bence bu meslegi goturebilirsiniz.Mudurunuzun bik bik otecek bir durumu da yok.Mevzuattan bahsetmis size yani dedigim gibi.Fazla hafife alinmamali diye dusunuyorum.
+1

Şaşkınlıkla okudum, nasıl kendinizi haklı görebiliyorsunuz?

1. Hafta sonu kursu açabilir müdür, ama kurs vermek için biz başvuru yapıyoruz, başvurmazdınız olurdu biterdi.

2. Ders saatiniz fazla ise demek ki ilkokul değil branş öğretmenisiniz, bir dilekçe yazacaktınız 21 saati geçmemesi üzerine olacaktı bitecekti. Ha o branştan tek kişi sizseniz, nezaket ve öğrencilerin iyiliği için idare al derse almanız gerekir.

3. Okulda değilsiniz, ama gitmiş gibi o dersin ücretini nasıl alacaksınız? İnsan utanır o parayı harcamaya. Elbette rapor al diyecek, rapor almayayım, ama okuldaymışım gibi ücretim yatsın. Pe-hey.

Siz anlayışsız müdür görmemişsiniz, buyurun bizim okula gelin de görün neymiş.
Ya bir de konu açılmış ya, düşündükçe sinirleniyorum. Hem suçlu hem güçlü etiketi yapılsın bu konuya.

birsey dememiski adam dogrubolani soylemis. calisiyorsan hastaysan rapor alirsin.
ben hamileligimin 34. haftasinda merdivenlerin tepesind kalin kalin dosyalari tasidigimi bilirim. asil anlayissiz ona denir.
sizin bunyeniz zayif olabilir ama bu isin duzenini bozmanizi gerektirmez.
ogretmenlere saygimsonsuz yaptiklari meslek cok agir ama Kusura bakmayin sizinki de biraz simariklik yok bos gun yok bilmem ne. uzgunum hicbi meslekt olmadigi gibi ogretmenlikte yan gelip yatma yeri degil. daha fedakar daha anlayisli olmalisin. bir suru kucuk cicuk senin sozlerinle gelisecek gelecege sahip

• Beğen
Reactions: GCA
O bu değil de ben sizin öğrencileriniz adına çok üzüldüm. Ne kadar bencilce tavır içindesiniz. Çocuklar derslerinden geri kalır diye üzülmüyorsunuz da bende insanım uyuyakalırım vs bahane derdindesiniz. Doğruluk payı nedir bilmiyorum ama devlet memurları içinde en çok rapor alan öğretmenler diye duymuştum. Çok acı bence eğitim sitemimiz açısından.
Mesleğiniz zordur eminim. Ama büyük sorumluluk gerektirdiği ortada. Keşke bu güzel ve özel mesleği yapabilecek kişilik ve beceriye sahip olmayanları eleyen bir sisteme sahip olabilseydik keşke...

Bünyeniz fazla çalışmayı kabul etmiyor mu? Ne güzel yaaaa. Özelde hiç çalışmamışsınız belli.Valla o bünyeyi öyle bir alıştırırlarki çalışmaya sen bile anlamazsın neye uğradığını.Arkadaşım 12 yıl 5:30 da kalktım.6:15 te servise bindim.Hamile halimle bile bunları yaptım sen hangi bünyeden bahsediyorsun???? Edep yahu

ay ben okullara başvurdum çağırsınlar diye bekliyorum, o küçücük meraklı gözlere ders anlatmak, onlarla vakit geçirmek istiyorum sizin yaptığınıza bakın aa.

Valla ben hastaliktan kırılsam yine de arayamam öyle idarecimi falan. Ogretmenler rahat deyince de hiç eleştiri kabul etmiyorsunuz.
Gerekiyosa taksi tutup yada birinden rica edip gidecektin okula. Bız normal memurlar öyle yapıyoruz çünkü

hafta sonu kursu zorunlu değilse açmayın.
ancak bir idareci olarak bu şekilde davranması çok normal, olması gereken.

Ağzım açık kaldı okurken. Aynı ülkede mi öğretmenlik yapıyoruz şüphe ettim. Müdür anlayışlı bile davranmış. İkinciye böyle bir şeyle karşılaşıyor ve hakkında işlem yapmak yerine rapor alın diyor. Bi de üstüne trip yiyor. Maaşınızı müdür verseydi mesaj atıp ''uyuyakalmışım gelmeyeceğim, nöbete de birini ayarlarsınız" gibi bir açıklama yapmaya cesaretiniz olur muydu? Nasıl olsa devletin parası di mi müdür de kimmiş

X