Anne babanın sürekli tartışması

Asosyalkiz

Üye
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2021
118
157
Merhabalar. Bu ara yine canım çok sıkkın
Annem babam sürekli tartışıyor daha doğrusu annem tartışır bağırır çağırır babam ya susar yada iki cümle söyler öyle susar.
Zaten çocukluğumuz gençliğimiz çoğu günler annemin kavgalarıyla geçti ya babama çatar ya bana ya kardeşlerime. Çabuk sinirlenen ağresif bir yapısı vardı hep ve hiç bir zaman düzelmedi. Şu an evliyim aynı şehirde değiliz ama ister istemez onların kavga ettiklerini duyunca modum düşüyor. Kavgaların yüzde 90 I da hep para meselesi.
Annem biraz parayı seven bir insan işin kötü tarafı da babam da parayı seven bir insan öyle olunca annem ister babam vermez kıyametler kopar sonra yıllarca bitmedi bunun kavgası. Ne annem pes etti ne babam. İkisine de kızıyorum. Babamın işi durumu gayet iyi istese her ay biraz harçlık verebilir susar annem en azından ama huyu bu demek ki vermiyor. Bugün aradım annem artık eve doğru düzgün yiyecek bile almadığını eskisinden beter olduğunu söyleyip yakındı çok inanmadım kardeşime mesaj attım biraz öyle dedi oda. Babamın durumu dediğim gayet iyi ama neden bu eziyet neden bu çileyi çektiriyor anlamıyorum artık eskiden de ben evlenmeden de vardı biraz bu huyu ama bu kadar ileri gideceğini düşünemedim hiç. Ben çalışıyorum eşim de çalışıyor ben bir ay yollasam iki yollasam nereye kadar gider kendimi kötü hissediyorum öyle olunca ama bir evi geçindirmekten bahsediyorum durumları kötü olsa yine herşeyi yaparım ama babamın durumu bizden çok daha iyi yine arada harçlık yolluyorum anneme ama her zaman yollama şansım olmuyor ki zaten tatmin de etmiyor onu.. 3 kardeşim var evde ben çektim bitti şimdi onlar çekiyorlar her gün kavga gürültü. Annem de dediğim gibi agresif bir yapısı var sinirinden kime çatacağını şaşırdı aradı beni hamileyim ben doğum için yanıma gelecek bi kaç güne dün babam aradı bir ihtiyacın falan var mı bende yok herşeyimiz tam dedim eksiğimiz yok dedim oda annen sürekli para istiyor senin için çocuğa eşya alacam diye bende sağolun gerek yok dedim. Babam da anneme bir eksiğim yok diyor kız daha para isteme benden demiş annem de beni arayıp sen neden öyle dedin babana bende ne deseydim yolla para al eşya mı deseydim dedim ayıp olurdu. Meğersem annem beni sürekli bahane göstererek para alıyormuş babamdan toruna şunu alcam bunu alcam ayağına halbu ki benim bir şeyden haberim yok ve bişey aldığı da yok üstelik annem aldıklarının parasını baban vermiyor sen yolla parasını ben alayım diyordu bende yolluyordum. Gerçekten 600 km var aramızda ama yine de başardılar bunalttılar beni alet etmesine ayrı sinir oldum anneme . Şimdi de onlarda kavga kıyamet var yine bir kaç gündür Buda ister istemez huzursuz ediyor beni. Eşime anlattım durumu istersen her ay para yollayabilirsin annene çokta abartmadan tabi bizimde bir sürü kredi ödememiz var çünkü ama yollayacağım paranın onu çokta tatmin edeceğini sanmıyorum babam da her ay bir şey verse belki biraz düzelirler herşeyi de en çok evde ki kardeşlerim için istiyorum o huzursuzluğu yıllarda yaşadım şahit oldum onlarda olsun istemiyorum. Öyle işte kızlar düşünüyorum milletin ne dertleri sıkıntıları var bide bizim derdimize bakın yazarken utandım ama herkesin kendince derdi var işte. Ben ailemin huzurlu olmasını istiyorum sadece ama onlar bunu pek beceremiyor maalesef..

Aynısı yaşadım ve bu durum değişmez.Kafaya takmamayi öğreneceksiniz.Annenizin öfke kontrolü problemi var sanırım kavga ederek istediğini yaptimaya çalışıyor.Benim annem de böyle kavgasız para vermiyor diyor.Onlar için alışılagelmiş bir durum yoksa bir arada yasayamazlardi.Uzulme sen para gönderdikce ileride sana daha da yansıyacak kavgayı para almak için o yüzden dikkatli ol huzunuz kacmasin

Babanizin durumu iyise neden vermiyor ki?
Ailenizde en az eleştirdiğiniz de babaniz.
Kadını bu hale o getirmiş.
Yeri geliyor evin erzagini bile almıyormus.
Diğer kardeşiniz de şikayetçi olmuş.
Sizin yapabileceğiniz çok sey yok elinizden geldiği kadar sadece her ay harçlık verebilirsiniz.
Ama bu hikayede en suçlu babanız.
Kadını çıldırtmış ihalede anneye kalmış.

Bencede duzenli gondermeyin bayramlarda harclik yaparsaniz .sonra göreviniz olur. gondermeyince kötü olursunuz. Her ne kdr anneniz olsa bile bazi seyler insana görev oluyor sonra.iki bayramda harclik gonderin her ay 100 tl anneniz icin atin 1000 tl bir 500 tl bir verirsiniz yada daha fazla imkanınıza göre arada bir iki kiyafet alirsiniz oda mutlu olur

Babanizin durumu iyise neden vermiyor ki?
Ailenizde en az eleştirdiğiniz de babaniz.
Kadını bu hale o getirmiş.
Yeri geliyor evin erzagini bile almıyormus.
Diğer kardeşiniz de şikayetçi olmuş.
Sizin yapabileceğiniz çok sey yok elinizden geldiği kadar sadece her ay harçlık verebilirsiniz.
Ama bu hikayede en suçlu babanız.
Kadını çıldırtmış ihalede anneye kalmış.
Ben babama da kızıyorum tabi ki ama kendimi bildim bileli annem bizim hiç suçumuz olmamasına rağmen yıllarca bütün hıncını da ben ve kardeşlerimden çıkarıp durdu. Babam işe giderdi çatacak birini arardı haliyle oda ben ve kardeşlerim oluyordu o yüzden ona daha fazla kızıyorum çünkü babamın böyle olmasında bizim bir suçumuz yoktu bizim elimizden bişey gelmezdi ama en ufak şeyde bize çatıp sizde o adamın çocuklarınız sonuçta diyip kinlenip duruyordu bize. Her ikisi de çok haksız bu konu da ama biz çocukların hiç bir suçu yoktu arada yanan biz olduk hala da oluyoruz işte.

Bebeğinizi sağlıcakla hayrla kucağınıza alırsınız inşaallah..
Cimri insanla yaşamak çok zor biliyorum bizde annem cimri bütün ceplerinden çantasınin gözlerinden para çıkarırdı ben harçlık isteyince param yok derdi...
Babamdan gizli deterjan stoklar evde ki bitince indirimden aldığı deterjanı market rafı fiyatına aldım der parasını cukkalar..
Size tavsiyem annenize para göndermeyi görev haline getirmeyin evladınız olacakmış Rabbim uzun ömürlü sağlıklı hayrlı evlat eylesin artırdığıniz paranızı gelecek olarak biriktirin çocuğunuza...
Annenize de ihtiyacı olanı sorup onu alıp verin

Eviniz ayrı yolunuz ayrı ayrı şehirdesiniz siz keyfinize bakın huzurunuzu bozmayın

Iki koca insan birbirine girsin dursun yıllarca böyle olmuş düzelmez de
Ayrıca eşinizden para alil yada kendiniz yollamayın sizede bu mevzular sıçrar evliliğimiz sarsılır
Babanızın maddi durumu iyiymiş muhtaçlık geçinememe yok keyfi kavga cimrilik
O paraları baban mezarda harcayacak galiba üzmek için demiyorum ama öyle
Annende huyunu biliyor madem yıllardır alışması gerekir ve bir yerde susmayi bilmeli

Siz keyfinize bakın kör olun sağır olun hatta uzakta oluşunuza şükredin

Annem babam sürekli tartışıyor daha doğrusu annem tartışır bağırır çağırır babam ya susar yada iki cümle söyler öyle susar.
Zaten çocukluğumuz gençliğimiz çoğu günler annemin kavgalarıyla geçti ya babama çatar ya bana ya kardeşlerime. Çabuk sinirlenen ağresif bir yapısı vardı hep ve hiç bir zaman düzelmedi. Şu an evliyim aynı şehirde değiliz ama ister istemez onların kavga ettiklerini duyunca modum düşüyor. Kavgaların yüzde 90 I da hep para meselesi.
Annem biraz parayı seven bir insan işin kötü tarafı da babam da parayı seven bir insan öyle olunca annem ister babam vermez kıyametler kopar sonra yıllarca bitmedi bunun kavgası. Ne annem pes etti ne babam. İkisine de kızıyorum. Babamın işi durumu gayet iyi istese her ay biraz harçlık verebilir susar annem en azından ama huyu bu demek ki vermiyor. Bugün aradım annem artık eve doğru düzgün yiyecek bile almadığını eskisinden beter olduğunu söyleyip yakındı çok inanmadım kardeşime mesaj attım biraz öyle dedi oda. Babamın durumu dediğim gayet iyi ama neden bu eziyet neden bu çileyi çektiriyor anlamıyorum artık eskiden de ben evlenmeden de vardı biraz bu huyu ama bu kadar ileri gideceğini düşünemedim hiç. Ben çalışıyorum eşim de çalışıyor ben bir ay yollasam iki yollasam nereye kadar gider kendimi kötü hissediyorum öyle olunca ama bir evi geçindirmekten bahsediyorum durumları kötü olsa yine herşeyi yaparım ama babamın durumu bizden çok daha iyi yine arada harçlık yolluyorum anneme ama her zaman yollama şansım olmuyor ki zaten tatmin de etmiyor onu.. 3 kardeşim var evde ben çektim bitti şimdi onlar çekiyorlar her gün kavga gürültü. Annem de dediğim gibi agresif bir yapısı var sinirinden kime çatacağını şaşırdı aradı beni hamileyim ben doğum için yanıma gelecek bi kaç güne dün babam aradı bir ihtiyacın falan var mı bende yok herşeyimiz tam dedim eksiğimiz yok dedim oda annen sürekli para istiyor senin için çocuğa eşya alacam diye bende sağolun gerek yok dedim. Babam da anneme bir eksiğim yok diyor kız daha para isteme benden demiş annem de beni arayıp sen neden öyle dedin babana bende ne deseydim yolla para al eşya mı deseydim dedim ayıp olurdu. Meğersem annem beni sürekli bahane göstererek para alıyormuş babamdan toruna şunu alcam bunu alcam ayağına halbu ki benim bir şeyden haberim yok ve bişey aldığı da yok üstelik annem aldıklarının parasını baban vermiyor sen yolla parasını ben alayım diyordu bende yolluyordum. Gerçekten 600 km var aramızda ama yine de başardılar bunalttılar beni alet etmesine ayrı sinir oldum anneme . Şimdi de onlarda kavga kıyamet var yine bir kaç gündür Buda ister istemez huzursuz ediyor beni. Eşime anlattım durumu istersen her ay para yollayabilirsin annene çokta abartmadan tabi bizimde bir sürü kredi ödememiz var çünkü ama yollayacağım paranın onu çokta tatmin edeceğini sanmıyorum babam da her ay bir şey verse belki biraz düzelirler herşeyi de en çok evde ki kardeşlerim için istiyorum o huzursuzluğu yıllarda yaşadım şahit oldum onlarda olsun istemiyorum. Öyle işte kızlar düşünüyorum milletin ne dertleri sıkıntıları var bide bizim derdimize bakın yazarken utandım ama herkesin kendince derdi var işte. Ben ailemin huzurlu olmasını istiyorum sadece ama onlar bunu pek beceremiyor maalesef..
Anneyı kım sınır hastası yaptı acaba?Objektıf olamıyorsunuz sanırım babanıza karsı.
Eve yıyecek alamamak ne demek?Tas mı pisirsin bu kadın?Babanızla konusacagınıza annem sınır hastası demıssınız.Kimse durduk yere sınır hastası olmuyor yanı.
Objektıf olun.Bakamıyacaksa bosansın,versin kadına nafakasını.Aynen boyle derim ben olsam.

Ben babama da kızıyorum tabi ki ama kendimi bildim bileli annem bizim hiç suçumuz olmamasına rağmen yıllarca bütün hıncını da ben ve kardeşlerimden çıkarıp durdu. Babam işe giderdi çatacak birini arardı haliyle oda ben ve kardeşlerim oluyordu o yüzden ona daha fazla kızıyorum çünkü babamın böyle olmasında bizim bir suçumuz yoktu bizim elimizden bişey gelmezdi ama en ufak şeyde bize çatıp sizde o adamın çocuklarınız sonuçta diyip kinlenip duruyordu bize. Her ikisi de çok haksız bu konu da ama biz çocukların hiç bir suçu yoktu arada yanan biz olduk hala da oluyoruz işte.
Babanız cekıyor kapıyı gıdıyor ıse,kadın evde 3 cocuk ,pinti koca?Tmm cocuklardan cıkarması normal değil ama kadını delirtmıs.O da evde kım varsa ona sarmıs.
En buyuk hatası bu adamı bosamamak olmus annenızın.
Bosayacaksın,alacaksın nafakanı.Ne halı varsa gorsun.

Babaya cimri denmiş ama anne ne alıyor da baba vermek istemiyor? Detay belirtilmemiş. Bu sebeple babaya yüklenilmesi bana tuhaf geldi. Kadınları illa kocası mı bu hale getiriyor, önceden de böyleydi belki?

Konu sahibinin annesi gereksiz şeyler satın alıyor olabilir. Babası normal ihtiyaçları gereksiz görüyor da olabilir. Yazılandan bir çıkarımda bulunmak zor. Anneniz para seviyorsa çalışsın bir zahmet. Evlerde iş yapanlar da var. Kazanan kazanıyor.

Evin temel ihtiyaçları dururken kendi zevkleri için parayı çar çur edenler var. Böyle biri tam dibimde, borç para bile vermiyorum artık. Evlenmeden önce de derdi bana "Ben parayı seviyorum. Cebimde para olmalı. Harcayınca mutlu oluyorum." diye. Kocası fazla para versin, üç saate yok eder. Adama da acıyorum. Yakında hacze gelirler. Hazretleri çalışmaz da, hep bahaneler bulur iş bulduğumda.

Annen ona buna satasacagina, acsin davayi, bosasin. Mallarin yarisi ona kalir. Her ay nafakasini da alir, rahatina bakar. Cocuklarinin huzurunu bozmaya ne hakki var?
Anne boşanınca düzelecek mi ki? Çocuklar yine annede kalacak. Anne yine çocuklara çatar. Sadece babaya laf atma biraz kesilir.

Anneniz anladığım kadarıyla sizi de dolandırmış.
Hem adamdan "toruna bir şey Alacam" diye para almış,hem sizden "toruna bir şey Alacam" diye para almış, ama o paraların hepsini iç etmiş,torununa da bir şey almamış.
Evlerden ırak ya...bence bu anneye para falan yollama. Kardeşlerine özelden harçlık at üç beş,söylemesinler annenlere

Acik acik para isinize beni karistirmayin diyeceksin. Ayrica heray para gonderme fikride tatmin etmez bence annenizi . Simdiye kadar degismeyen degismez cekirdek ailenize odaklanin.

Çoğu insan tavsiyede bulunmuş zaten. Ben başka bir konuda size uyarıda bulunmak istiyorum. Ailenizle birlikte iken yaşadığınız bu sıkıntıları eşinizle paylaşmayın fazla. Burada bize açıldığiniz gibi eşinize anlatmayın bence. Sonra yüzünüze vurabilir, bir tartışma anında aileniz hakkında konuşabilir..

Yazdığınız herşeyi okudum haklısınız ama bir konuya açıklık getireyim onu belirtmediğim için olay anlaşılmadı. Annem parayı eve bişeyler alayım çocuklarıma bişey alayım vs gibi sebeplerden istemiyor cebimde para olsun yeter diyor annem de tonca para olsa bile ne çocuklarına ne eve bir dal bişey almaz tek derdim cebim para görsün diyor bunu kendi diyor ben demiyorum. Babamsa evdekilerin karnı doysa yeter geri kalan herşey lüzümsuz ve gereksiz gezmek gereksiz beraber bir yerlere gidip bişeyler yapmak gereksiz tek gerekli olan para biriktirmek ve en minimal şekilde harcamak.. he hepimizin okul masrafı olsun sağlık masrafı vs ne gerekirse yaptı yapıyor onun mantığı en temel şeyleri yapayım onun haricinden herşey gereksiz. Ben ne annem haklı diyorum ne babam. İkisi de biribirinden haksız tek bildiğim arada kalan ve yanan biz çocuklar olduk işte.

Oldu pasam.3 cocuk yapmayaymıs ozaman.Anne keske gırıp calıssaymıs zamanında.Psikolojısı de duzelırdı belkı.
Onu da denedi annem bir süre ama evde çocuklara yemek bile yapmaz olmuştu artık.. ev ev olmaktan çıkmıştı ahır gibi olmuştu pislikten evde 3 çocuk 2 si erkek yaşları çok küçük değil lise öğrencileri ama yemek yapmasını temizlik yapmasını nerden bilsinler zaten okulları var hepsinin.. bir kaç ay çalıştı annem öyle evde düzen iyice bozuldu işte çocuklar artık ya Amcamlara ya teyzemlere gidip kalıyordu orda daha güzel yemekler yiyorlardı hergün makarna yemekten bıkmışlardı onlarda. Bide kavgalarından bıktık diyip akşamları orda burda dolanıyorlardı. Zaten bir kaç ayda kazandığını da annemin bir akrabası gelip borç istedi annemden oda verdi ama çocuklarına bir kuruş bile vermedi o çalıştığı süreçte çünkü onun için akrabaları ve başkaları hep daha öncelikli oldu babamla hiç anlaşamadığı için bizde onun çocukları olduğumuz için bize karşı hep haksızlık yaptı..

X