Gebeliğe Hazırlık Anne olamamak

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Canım şunu da söyleyeyim ilk anne olduğum da 4 yıllık evliydim

Şu an 3 çocuk annesiyim
Sabredin sakince evliliğinizin tadını çıkarın
Haklısınız bende iki yıldır evliyim bir yıl eşim korundu aslında öncesinde de 6 yılda beraberliğimiz vardı sanki şu an tek eksiğimiz bir evlat gibi kesinlikle haklısınız

Kesinlikle öyle şu an eşimin ailesinin yanına gitmek bile istemiyorum iki aydır evli olan eltim hamile diye herkes beni arayıp haber veriyordu kıskançlık değil İnan’ın ama sormaları bile canımı acıtıyor İnan’ın
Biliyorum yasadim ayni seyi 3.yilimdayken eltim evlendi 3 ay kadar sonra hamile kaldi sabaha kadar agladim kiskancliktan degil sadece kendime uzuldum galiba bilmiyorum o farkli bi kafa. Sonra eltim dusuk yapti inanilmaz uzuldum kendimi bile sucladim sanki ben agladim uzuldum diye o bebegini kaybetmis gbi hissttim ve o an uzulme olayini kapattim. Sonra tup bebekle ben hamile kaldim. Benimkide dustu yine beraber toparlandik. Elticim tekrar hamile kaldi cok sukur saglikla dogdu simdi 9 aylik canimiz cigerimiz bir gun gormesem deli oluyorum. Eltimle ayni donem bende hamile kaldim fakat onunda kalbi durdu. Karisik oldu biraz fakat demek istedigim seni anliyorum. Benzer seyleri yadadim inan bana gececek daha az canin yanacak

Canım şunu da söyleyeyim ilk anne olduğum da 4 yıllık evliydim

Şu an 3 çocuk annesiyim
Sabredin sakince evliliğinizin tadını çıkarın
Daha dun yengem bana dediki evliliginin tadini cikar cocuk olunca asla eskisi gbi olmuyor. Dusundum bardaga dolu tarafindan bakmak lazim cicim aylarim cook uzun suruyormus gbi 😊😂

İçimde garip bişey var . Burukluk sanki. Anlamsızca her an ağlayasım geliyor. Bir yıl oldu hala çocuğumuz yok . Tahlil yaptım hormonlar normal amh normal kist yok pcos yok. Kilo da balık etliyim ama standartlara göre normal . Bu ay adetim akıntı şeklinde kahverengi az az 17 gün oluyor devam ediyor bunu da strese yoruyorum açıkcası . Eşimin gebelik şüphesi yaşadığım aylarda gözündeki o ışıltı aklıma gelince gözlerim doluyor. Her yeni gün birinin hamilelik haberini alıyorum kıskançlık değil sadece üzülüyorum kendime, eşime. Rabbim kimseyi evlatla sınamasın . Düşünüyorum bazen anne olsam nasıl olurum neler alırım nasıl yetiştirim ilk ultrason fotoğrafını nereye koyarım ya belki saçma gelecek ama bazen bebek arabası filan Bile bakıyordum ama bazen de Hiç anne olamayacağım gibi geliyor ve içime bir taş oturuyor . Bir an yazmak istedim neden bilmiyorum 😔😔
Balık etliyim dediniz ama ne kadar balık etli, adetinizin de damla damla olması kilo ile ilgili bir problem nedeniyle olabileceğini de gösteriyor.

Beden Kitle Önsezi sonucunuz ne çıkıyor, Google'de hesaplayıcilardan hesaplayabilirsiniz.
Yada boyunuzu ve kilonuzu yazarsanız ben hesaplarım.

Biliyorum yasadim ayni seyi 3.yilimdayken eltim evlendi 3 ay kadar sonra hamile kaldi sabaha kadar agladim kiskancliktan degil sadece kendime uzuldum galiba bilmiyorum o farkli bi kafa. Sonra eltim dusuk yapti inanilmaz uzuldum kendimi bile sucladim sanki ben agladim uzuldum diye o bebegini kaybetmis gbi hissttim ve o an uzulme olayini kapattim. Sonra tup bebekle ben hamile kaldim. Benimkide dustu yine beraber toparlandik. Elticim tekrar hamile kaldi cok sukur saglikla dogdu simdi 9 aylik canimiz cigerimiz bir gun gormesem deli oluyorum. Eltimle ayni donem bende hamile kaldim fakat onunda kalbi durdu. Karisik oldu biraz fakat demek istedigim seni anliyorum. Benzer seyleri yadadim inan bana gececek daha az canin yanacak
Çok çok üzüldüm sizin için inşallah isteyen herkese verir Rabbim . Umarım umarım daha az canım yanar

Balık etliyim dediniz ama ne kadar balık etli, adetinizin de damla damla olması kilo ile ilgili bir problem nedeniyle olabileceğini de gösteriyor.

Beden Kitle Önsezi sonucunuz ne çıkıyor, Google'de hesaplayıcilardan hesaplayabilirsiniz.
Yada boyunuzu ve kilonuzu yazarsanız ben hesaplarım.
Boyum 1.70 kilom 70,71 arası gidip geliyor

İçimde garip bişey var . Burukluk sanki. Anlamsızca her an ağlayasım geliyor. Bir yıl oldu hala çocuğumuz yok . Tahlil yaptım hormonlar normal amh normal kist yok pcos yok. Kilo da balık etliyim ama standartlara göre normal . Bu ay adetim akıntı şeklinde kahverengi az az 17 gün oluyor devam ediyor bunu da strese yoruyorum açıkcası . Eşimin gebelik şüphesi yaşadığım aylarda gözündeki o ışıltı aklıma gelince gözlerim doluyor. Her yeni gün birinin hamilelik haberini alıyorum kıskançlık değil sadece üzülüyorum kendime, eşime. Rabbim kimseyi evlatla sınamasın . Düşünüyorum bazen anne olsam nasıl olurum neler alırım nasıl yetiştirim ilk ultrason fotoğrafını nereye koyarım ya belki saçma gelecek ama bazen bebek arabası filan Bile bakıyordum ama bazen de Hiç anne olamayacağım gibi geliyor ve içime bir taş oturuyor . Bir an yazmak istedim neden bilmiyorum 😔😔
Beni anlattin seni cok iyi anliyorum sadece yoruldum artik hayirlisi deyip koseye cekildim

1 yil benimde olmadi canim tiroid ameliyati oldum akabinde hamile kaldım. Üstelik 35 yasındaydım kilo kist hormon bozukluğu hepsi vardı. Tüp bebek yaptiracaktim gerek kalmadı. Allah verdikten taşın içinde yaratır yine verir. Moralini bozma duanı et Allaha tevekkül et
Evet öyle adınıza çok sevindim inşallah inşallah bana da nasip olur

Dupbaston u doktor beş ay önce adet olmadığım için vermişti gebeysen bebeğe yaratı olur tutunması için gebe değilsen de adetimi söker demişti üç gün sonra adet olmultım acaba sürekli kullanılsa bir sıkıntı olur mu
Ben sadece bir ay kullandim şubatta verdi nisanda hamile kaldim canım ama ben anlamadım niye verdiğini gitme amacım çocuk değildi aslında ama o direk korunuyomusun falan diye sordu yok ama olmuyo dedim uzun süren bi kanamam olmuştu durmasi için mi yoksa onun için mi bilmiyorum

Ben sadece bir ay kullandim şubatta verdi nisanda hamile kaldim canım ama ben anlamadım niye verdiğini gitme amacım çocuk değildi aslında ama o direk korunuyomusun falan diye sordu yok ama olmuyo dedim uzun süren bi kanamam olmuştu durmasi için mi yoksa onun için mi bilmiyorum
Ama bi tanıdığım 6 ay kullanmıştı bbence eşinden kaynaklı bisey bu yada kafana taktiğin için olmuyo ben tamam artık olmicak dedim ve ilk defa o ay hiç aklıma gelmedi zaten olmuyo diye

Ama bi tanıdığım 6 ay kullanmıştı bbence eşinden kaynaklı bisey bu yada kafana taktiğin için olmuyo ben tamam artık olmicak dedim ve ilk defa o ay hiç aklıma gelmedi zaten olmuyo diye
Anladım canım Rabbim hayırlısını versin Perşembe günü randevum var ama eşimle gideceğim bakalım ne olacak . Birde üç gündür arı sütü polen ve bal karışımına başladım . Aç karnına onu yiyip hayıt suyu içiyorum kendi çapımda bitkisel birşeylrr yapıyorum .

Anladım canım Rabbim hayırlısını versin Perşembe günü randevum var ama eşimle gideceğim bakalım ne olacak . Birde üç gündür arı sütü polen ve bal karışımına başladım . Aç karnına onu yiyip hayıt suyu içiyorum kendi çapımda bitkisel birşeylrr yapıyorum .
Umarım iyi gelir ama bu kadar takılma çok uzun zaman geçmemişki olur inşallah bi tedaviye gerek kalmadan

Öncelikle daha çok yeni evlisiniz.
Eşiniz de mutlaka doktora gitsin
Gerekli tahlilleri yaptırın
Sonrasında ise kafanızı rahat bırakın.
Bebek olunca hiç gezemeyeceksiniz , 1 göz 1 kulak 2 el hep bebekte olacak.
Maddi açıdan da sorumluluk.
Yani olduğunda zaten hayatınızda hep o sorumluluk olacak.
Stres yapınca çok isteyince hiç olmuyor.
Bence önce doktora gidin
Sonrasında akışına bırakın.
Farklı hobiler bulun inançlı iseniz dua edin.
Ama kafayı çok takınca Cidden olmuyor.
İnşallah olur en tez zamanda

Cnm seni o kadar iyi anlayabiliyorum ki bdn 2 sene uğraştım düşündükçe inan zorlaşıyor iş kafada bitiyor sen ne zaman kendini rahatlatırsan o zaman baj gör olacak ben 2 sene bekledim doktora gidicektim adet olmayı bekliyordum ve adet olmadım miniğim benimle cünkü allhıma binlerce kez şükürler olsun rabbim isteyen herkese sağlıklı bir evlat nasip etsin inşallah

SENİN yazdıklarını okurken resmen kendimi gördüm
Hatta şuan gözlerimdeki yaşlara engel olamıyorum
Aynı durumdayız
Mart ayında bebeğimi kaybettim
Bir daha o duyguyu yaşayamadım.
Allah kşmseye bunu yaşatmasın
Bu ay doktora gittim
Benim hormon testlerim bormal
Eşime bakılacak haftasonu
Umarım gğzel şeyler yaşarız.
Üzülme lütfen herşey çok gğzel olucak buna inan

Konu çok eski. ama merak ettim hamile kala bildinizmi acaba. İnşallah kalmışsınızdır

X