Anne olmak için en uygun yaş sizce ne olmalı?

esila86

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2009
804
0
Anne olmak için uygun yaş ne olmalı, siz kaç yaşında anne oldunuz? Tecrübeleriniz ve tavsiyeleriniz neler?

Bence yasla alakali deil..
anne olmaya hazir hissettiginde olmali...
ekonomik ve psikolojik olarak hazir olunmali bir bebege...
SIKINTILAR insanin mutlu anlarinida bozabilir..
ben 23 yasindayim 30 gun sonra anne olmayi bekliyorum ve cok mutluyum..
allah isteyen herkese yasatsin bu guzel duyguyu

bence 25 ile 30 yaş arası uygundur insanın tam bilincine varabileceği bi yaş, ben 22 yaşında anne oldum gece bebeğim ağlayıpta onu susturmak için kalktığımda ağlama ablası ağla dediğimi çok iyi hatırlıyorumkaydirigubbakcemile3

Kendinizi anne olmaya hazır hissettiğiniz yaşta olmalısınız. Annelik duygusu kabarınca anlayınki hazırsınızdır.
Ben malesef 30 yaşında anne oldum, çocuğum olmadığı için yıllarca tedavi gördüm. Şimdi Allah bağışlarda 2 çocuğum var.

anne değilim ama şuan olmazmışım gibi geliyor çünkü ben kendim daha yeni sorumluluk almaya başladım. Deli doluyum kendim bir nevi çocuğum sanırım bir kaç seneye bende de bir olgunluk olur bu konuda zaten şimdi evli de değilim olgun olsam kaç yaza ki:d

bencede insanın kendini hazır hissetmesiyle ilgili ama 20 yaşın altı benim gözümde çocuk
ben 24 yaşında anne oldum
en ideali 25 ile 35 yaş arası benceyerimseniben

insan kendini ne zaman hazır hissediyorsa o zaman olmalı..ama eğer sağlık problemi yoksa 30 a kadar beklememeli bence..23-27 diyorum ben..

Anne olmak için uygun yaş ne olmalı, siz kaç yaşında anne oldunuz? Tecrübeleriniz ve tavsiyeleriniz neler?

anne olmak için bence sağlık bakımından 35 yaş altı 20 yaş üstü olunmalı.moral ve aile birliği bakımından evlilikten en az 3 yıl sonra olmalı hatta 5e çekilebilir.ama türkiyede tpolum baskısı yüzünden bu çok zor 1 yıl evli kalıp çocuk gözükmeyince sorular başlıyor önce aile büyüklerinden sonra meraklı çevreden.insan illa yapmak zorunda kalıyor.ben 24 yaşında anne oldum 21 yaşımda evlendim şimdiki aklım olsa kocamla daha çok elele kolkola gezer hayatın tadını çıkarır öyle anne olurdum.çocuk olunca haraketleri kısıtlanıyor çiftlerin.dışaşarı çıkma eve dönme zamanları gidilecek yerler hep çocuğa göre ayarlanıyor.benim eşim istememişti eşimin işi sebebiyle doğudaydık gezip tozamadık tam tayin çıktı gezelim dedi eşim 2 yılın acısını çıkaralım hamile olduğumu öğrendim dünyalar benim oldu ben çok istiyordum.ama eşimin istememesinin sebebini erteleyelim demesinin sebebini anladım.herkez elele kolkola gezerkez eşim ve ben bebek bakıyorduk.o yüzden yeni evlilere tavsiyem en az 3 yıl kocalarıyla sevgili hayatı yaşamaları.çocuk elbet olacak zamanla.:emir_bebek:

X