Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
U Uzaygemisi35 bebiş sabah 37 çıktı dün gece ayaklarımın altı bile cayır cayır yanıyordu üstüm açık uyumuşum sırtım tutulmuş 😪 saçma sapan rüyalar gördüm sabaha kadar ameliyata girecekmişim falan 😐 bakalım bugün 1 gibi ovülasyon yapacağım yumurtlama ya dün bitti benim ya yeni başlıcak

Eklentiler

• IMG_20210329_073913.jpg
    IMG_20210329_073913.jpg
    41,3 KB · Görüntüleme: 19
Kasık ağrım hiç olmadı. Çatlama ağrısı bile olmadı bu sefer. Sadece bikaç gün önce 1-2 kere batma şeklinde oldu saniyelik o kadar. Bat zamanı regl sancısı oldu bi de ama akıntım hiç geçmedi. Regl yaklaşırken olmazdı genelde ama artarak devam etti
günaydın canım hayırlı olsun çok sevindim gözünüz aydın darısı biz bekleyen diğer anne adaylarının başına inşallh :)

@NealStreet dun butun gece ruyamda senınle uğraştım ya iğnelerini felan gördm bıde hamıle kalmıştın sanırım okdar karsıktı ki ama uyanınca hamıle olarak hatırladm senı .:KK70: senı goruyorum aay dıyorum hıc tahmın ettıgım gıbı degılsın :KK70: gozluklu kısa saçlı felan :KK70:
Hahah hadi inşallah. Kendi dolunay hakkını benden yana kullanman çok bonkörce. Ne desem bilemedim 😇🤣
Saçım o kadar kısa değil. Ekimde şak diye hamile kalacağım için eylülde kestirmiştim dedim ya. O zaman omuz hizasında falandı. Uzadı 🤣 Neyse ki hamileymişim. Sevindim sağ ol 🤣 Gözlüğüm var ama alışamadığım için kullanmıyorum. Dün gece eşime gözlerim iyice bulanık görmeye başladı muhabbeti yaptım. Sen bizim evi mi dinliyorsun yoksa 🧐

Hahah hadi inşallah. Kendi dolunay hakkını benden yana kullanman çok bonkörce. Ne desem bilemedim 😇🤣
Saçım o kadar kısa değil. Ekimde şak diye hamile kalacağım için eylülde kestirmiştim dedim ya. O zaman omuz hizasında falandı. Uzadı 🤣 Neyse ki hamileymişim. Sevindim sağ ol 🤣 Gözlüğüm var ama alışamadığım için kullanmıyorum. Dün gece eşime gözlerim iyice bulanık görmeye başladı muhabbeti yaptım. Sen bizim evi mi dinliyorsun yoksa 🧐
:KK70::KK70: ben baya yaklaşmışım ozaman sana baya göstermişler seni bana :KK70::KK70: sorma ya bi ritüel yapayım dedim sen gırdın ruyama :KK70::KK70:

Günaydın kizlar 😘yok yine test yaptım yine bisey yok cok net tek çizgi olsa artık çıkardı tahminimi söylüyorum benim insülin direnci tekrar hortladı ilaci bırakınca ve çok da dikkat etmeyince aklima başka bisey gelmiyo kilom ayni almadım düzenimi bozacak başka bi durumda yok ama 8 gün geciyo adet kendi kendine mi kist oldu acaba ilac falan kullanmadim ama böyle bisey olabilir mi

Kızlar durumunda değişiklik olan mesaja dönüş yapabilir mi ? :KK15:
ipek_annesi ipek_annesi D Duhanin annesi R Random3 kızlar sizden de soru cevap beklemekteyiz. :spor:
Black Light Black Light 15.03.202119 AYGECİKME
D E V A D E V A 20.03.20219 AYGECİKME
zeynep-ahmet zeynep-ahmet 21.03.20218 AYGECİKME
fiona13 fiona13 25.03.202128 AYGECİKME
merakligzm merakligzm 25.03.202111 AYGECİKME
Umuttllu Umuttllu 26.03.202131 AYGECİKME
Novaa Novaa 26.03.202116 AYGECİKME
A Amanita 26.03.202116 AYGECİKME
@bahtsizlik abidesi 28.03.20215 AY
P Pinkpeonyy 28.03.20214 AY
M minikooommm 29.03.20214 AY
Golldd Golldd 29.03.20214 AY
gecenin_resmi gecenin_resmi 29.03.202118 AY

Son düzenleme:
Günaydın kizlar 😘yok yine test yaptım yine bisey yok cok net tek çizgi olsa artık çıkardı tahminimi söylüyorum benim insülin direnci tekrar hortladı ilaci bırakınca ve çok da dikkat etmeyince aklima başka bisey gelmiyo kilom ayni almadım düzenimi bozacak başka bi durumda yok ama 8 gün geciyo adet kendi kendine mi kist oldu acaba ilac falan kullanmadim ama böyle bisey olabilir mi
insülin direnci yüksekliğine bağlı yumurtlama bozukluğu olabilir mi ?

Yaaa çok sevindim Rabbim bin şükür
Canım benim sağolasın 😍 hemen arkadan bekliyorum sizi de 🥰
günaydın canım hayırlı olsun çok sevindim gözünüz aydın darısı biz bekleyen diğer anne adaylarının başına inşallh :)
Günaydın tatlım çok teşekkür ederim. Çoook amin 🙏🥰 bir an önce hepinizden güzel haberler alalım
Kaçta açılıyor sağlık ocağı. Hadi beraber gidelim. Sabahı zor ettik, kooş 🏃‍♀️
Biz birlikte açtık zaten yaa 🙈 çoktan verdim ben

insülin direnci yüksekliğine bağlı yumurtlama bozukluğu olabilir mi ?
Evet cnm bence öyle yoksa da ne olabilir sorun bilemiyorum hamile olsam en azindan silik bi test olurdu ama o kadar negatif ki gölge falan bile yok insulin ilacini bırakmam iyi gelmedi bana hep tatlı yeme isteğim arttı dayanamadım yedim kac kez de durum bu oldu sonra demekki ben zayıflasam da o ilaca devam edeceğim ömür boyu ailede cok var çünkü şeker hastası genetik oyle kodlanmış bi kere😔😔😔cok üzgünüm yaa o kadar sevinmistim ki adetim düzene girdi diye

Canım benim sağolasın 😍 hemen arkadan bekliyorum sizi de 🥰

Günaydın tatlım çok teşekkür ederim. Çoook amin 🙏🥰 bir an önce hepinizden güzel haberler alalım

Biz birlikte açtık zaten yaa 🙈 çoktan verdim ben
Ne zaman çıkacak? Çıktı bile mi? Randomcım sanki sen Almanyaymışsın da sen hamile kalınca biz de kaldık sayılacakmışız gibi bir heyecan dın dın

Aşk olsun agahhshs
Kocama okudum diyor ki "Ne alıp veremedikleri var şu kahveyle, bi rahat bıraksınlar"
Hipokampüsü de küçültmesi bir yandan iyi olabilir. Benim oralar rezil. Yok yok, ne bulduysa saklamış
Hahahah ben de katılıyorum kocana🤣 valla çer çöp benim de 🙈 ama ben baya hatırlamıyorum çoğu şeyi artık bence etkisi olabilir canım kahve 😍
U Uzaygemisi35 minseo minseo fiona13 fiona13 Dolandırıcı geldi haaaağnım. Biyruuoooon:
Hahaha bu ne bee napacaklarını şaşırmışlar 🤣 ben asla aş etmem bunları diye düşünüyorum o yüzden dolandırılmam 🤣
U Uzaygemisi35 bebiş sabah 37 çıktı dün gece ayaklarımın altı bile cayır cayır yanıyordu üstüm açık uyumuşum sırtım tutulmuş 😪 saçma sapan rüyalar gördüm sabaha kadar ameliyata girecekmişim falan 😐 bakalım bugün 1 gibi ovülasyon yapacağım yumurtlama ya dün bitti benim ya yeni başlıcak
Günaydın canım ay bence dün oldu senin yumurtlama o zaman. Şimdi böyle sabit gider muhtemelen regle kadar. Hayır olsın inşallah rüyan da muhtemelen sıcak soğuk huzursuz etmiştir seni gece 😬 yap bakalım test ben de merak ettim karıştı yine ama bu ovulasyon da pik çıkınca belki de iş işten geçmiş plıyor yani anlayamıyoruz ki ben dra gittiğinden beri ovulasyon testi olayına çok güvenemiyorum
U Uzaygemisi35 bu arada dün gece wc de peçeteye öyle bir akıntı geldi ki bildiğimiz yumurtlama akıntısı ama rengi açık yeşildi 😪 acaba akıntılar ile enfeksiyon mu atılıyor vücuttan?
Aynen canım bence o belki tüpteki tıkanıklığa sebep olan şey belki diğer yerlerdeki enfeksiyon o akıntıyla bir geliyor olabilir. İnşallah atılıyor kurtuluyorsun bence 🤗
Günaydın canım evet malesef insülin direnci yeniden çıkmış olabilir benim de aklıma bu geliyor. Beslenmede ufak bir değişiklik bile etkiliyor..tabi kist falan da olabilir sen ilaç kullanmasan da olabiliyor canım. Bence bu hafta bir gir bakalım insülin direncinr de baktırırsın yeniden. En azından öyleyse çözümü belli uygularsın beslenme düzenini kullanırsın ilacını düzelir. Tabi dönemsel veya işte operasyonlar vs da etkileyebiliyor bazen.. o nedenle bir git sor bakalım canım
Evet cnm bence öyle yoksa da ne olabilir sorun bilemiyorum hamile olsam en azindan silik bi test olurdu ama o kadar negatif ki gölge falan bile yok insulin ilacini bırakmam iyi gelmedi bana hep tatlı yeme isteğim arttı dayanamadım yedim kac kez de durum bu oldu sonra demekki ben zayıflasam da o ilaca devam edeceğim ömür boyu ailede cok var çünkü şeker hastası genetik oyle kodlanmış bi kere😔😔😔cok üzgünüm yaa o kadar sevinmistim ki adetim düzene girdi diye
Aynen canım ailede de varsa muhtemelen önlem için devam edeceksin. Olsun kuzum üzülme yine ilacı belli çözümü belli yine düzene girer. Ve zaten insülin direnci sadece bunun için değil yani tatlı isteği vs bunlar senin için de zararlı zaten. Bir taşla pek çok şeyi tedavi ediyorsun 🤗

X