Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Doktora ne zaman gitsem, sorun yok, problem yok, takip edicez, ama sana zararı yok bebeğe yok diyo.
En son ama patlarsaaaaaaaa diye aba altından sopa gösterip yolluyo.
3 doktorun üçü de aynısını yaptı. Doktor değiştiresim de gelmiyo artık. :KK70:
Fazla stres oluyoruz bence ya patlamayacak inşallah 😂😍😍😍

Canım benim sağolasın 😍 hemen arkadan bekliyorum sizi de 🥰

Günaydın tatlım çok teşekkür ederim. Çoook amin 🙏🥰 bir an önce hepinizden güzel haberler alalım

Biz birlikte açtık zaten yaa 🙈 çoktan verdim ben
Canımm hamile misin çok sevindim Allah tamamına erdirsin ins saglikla ilerler ne zaman belli oldu bhcg n kac çıktı darısı bekleyen isteyen herkese ins

Merhaba kızlar, 28 yaşındayım Eylül ayından beri çocuk istiyoruz ama nasip olmadı eylülden beri folik asit kullanıyorum.Adetlerim düzenlidir bildiğimiz bi problem yok çünkü bebek düşünmeden 2-3 ay önce eşimde bende doktora gitmiştik.Bana alttan muayne edip yumurtalıkların iyi demişti düşüneceğin zaman folikasite başla 3 ay öncesinde dedi.Geçen ay ovülasyon testi kullanıp yumurtlama ve sonraki 3 günü değerlendirdim.Aslında hamile olduğumu düşünüyordum bu ay çünkü çok değişik belirtilerim vardı ama adet oldum bugün.Sizlere danışmak istediğim doktora tekrar gitmek istiyorum ama neler yaptırmalıyım ne zaman gitmeliyim bi arkadaş adetin 3. Günü git hormon testi yaptır demişti.Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.☺️
Merhaba canım, hoşgeldin. regl olmadan önce doktoru arıyorsun, reglin ilk günlerinde muayene ediyor, kan alıyor hormonlar için e2, progesteron, fsh, tsh, insülini amh vb hormonlar... değerlerine göre ilaç takviyesi veriyor (klomen veya femara) bu hapları doktorun söylediği güne kadar alıyorsun ve tekrar ultrason da bakıyor, yumurtalar kaç mm olmuş diye, yumurta çatlamasını garanti hale getirmek için iğne veriyor evde vuruluyorsun. bekliyorsun 12-14. gün test yapıyorsun. Genel anlamda böyle.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hani öyle birşey ki, o kadar beklediğin bir hamileliğin var ama senin sevincin gölgede kalıyo, geçen sefer cinsiyetini öğrendik, kalp atışlarını duyduk ama yüzümüz beş karış çıktık ordan, halbuki mutlu ve heyecanlı çıkmamız gerekirdi.
Öyle oluyor haklısın ama can sağlığı olsun ne diyelim. Ablama hiç kıpırdamaman lazım demişti doktor mesela. Eşi de o ara şehir dışındaydı. Ablam gelip bizde kalmıştı. Annem baktı resmen ona

İlk hamile kaldığım ay 5 cm, ikinci ay 7 cm, 4. ayın başında 9 cm.
Doktor da çok rahattı. :)
Canım benm 7ydi bu defa 10 cm olmus gebeligin 8.haftasindayim biz de golgeli seviniyoruz kistin tedirginligi daha fazla carsamba tekrar kontrol var iliski yasak dedi baska bisey demedi ilac vs yok sizin de mi aynı

Sanmam ya benim soğanı bile doğrayıp atmışlığım var buzluğa. Her şeyi koyuyorum ama meyve olmaz bence. Hazır aldığımız dondurulmuş meyvelerin tadı ne kadar kötü oluyor :/
Meyveler konmaz ama çok sevdiğin meyveleri birşeye aroma versin diye veya l,monata smothie vs yapmak için blendırdan geçirip saklayabilirsin dondurucuda, çok güzel oluyor.. mesela ben limonu sıkıyorum buz kalıplarına koyuyorum 5-10 buz kalıbını 1 bardak şeker ve 1.5 suyla karıstırıp içiyorum, çok güzel oluyor.. ve donmuş frambuazı dondurucudan cıkarıp 5 dk bekletiikten sonra yoğurt ve bal katıp blendırdan geçiriyorum.. harika valla tavsiye ederim. tabi meyve olarak yemek istersen mantıklı değil dondurucu..

Sanmam ya benim soğanı bile doğrayıp atmışlığım var buzluğa. Her şeyi koyuyorum ama meyve olmaz bence. Hazır aldığımız dondurulmuş meyvelerin tadı ne kadar kötü oluyor :/

Yazdır yazdır. Bursa'ga gelirim. Ordan beraber gideriz biz 💃🏻
Hiç dondurulmuş meyve yemedim desem 🙈 o nedenle çok saçma bir öneri olabilir diye korkarak yaptım zaten 🙈 o zaman hemen bu ay hamile kalacağın için zaten hepsinden bol bol yersin inşallah 😍😍

Ohh harika olur valla. Yol parasını bölüşürüz 🤣 sizden bebişinle iki kişilik ücret alırımm🤣

Hiç dondurulmuş meyve yemedim desem 🙈 o nedenle çok saçma bir öneri olabilir diye korkarak yaptım zaten 🙈 o zaman hemen bu ay hamile kalacağın için zaten hepsinden bol bol yersin inşallah 😍😍
Ayyyy hep beraber taze taze aşerip taze taze yiyelim 😇
Ohh harika olur valla. Yol parasını bölüşürüz 🤣 sizden bebişinle iki kişilik ücret alırımm🤣
Uzay bizim hamile yolculuğumuzu düşünemiyorum. Bebeklere bir şey olmasın diye bir saat yol gidip o geceyi bir otelde geçiririz. 1 haftada varırız İzmir'e aahjsjshshshhshsjsjs

Öyle oluyor haklısın ama can sağlığı olsun ne diyelim. Ablama hiç kıpırdamaman lazım demişti doktor mesela. Eşi de o ara şehir dışındaydı. Ablam gelip bizde kalmıştı. Annem baktı resmen ona
😂😂 Ben hangi doktora inanayım anlamadım hepsi farklı konusuyor saldım.bende
Canım benm 7ydi bu defa 10 cm olmus gebeligin 8.haftasindayim biz de golgeli seviniyoruz kistin tedirginligi daha fazla carsamba tekrar kontrol var iliski yasak dedi baska bisey demedi ilac vs yok sizin de mi aynı
Bak gördün mü küçülüyor. Senin kist de öyle def olup gidecek inşallah
Bana sadece iş yapma kendini yorma, dikkatli ol vs. dedi. İlişki yasaklamadı hiçbir doktor gebeliğin başından beri ama tabi yasaklanabilir, bilmiyorum. Belki de bu kistin yeriyle alakalıydı. Şuan bebek olduğu için müdahale edemiyoruz dedi. Gittiği yere kadar bekliyolar sanırım. Ameliyat bile olsa bebek ne kadar büyümüş ve kendini toparlamış olursa o kadar iyi diye düşünüyorlar. 5. ayın yarısındayım. 4 ay da geçse böyle kazasız belasız, doğumda alacaklar da, bakalım.
@NealStreet
D Duhanin annesi
S sedanur4004

Bana sadece iş yapma kendini yorma, dikkatli ol vs. dedi. İlişki yasaklamadı hiçbir doktor gebeliğin başından beri ama tabi yasaklanabilir, bilmiyorum. Belki de bu kistin yeriyle alakalıydı. Şuan bebek olduğu için müdahale edemiyoruz dedi. Gittiği yere kadar bekliyolar sanırım. Ameliyat bile olsa bebek ne kadar büyümüş ve kendini toparlamış olursa o kadar iyi diye düşünüyorlar. 5. ayın yarısındayım. 4 ay da geçse böyle kazasız belasız, doğumda alacaklar da, bakalım.
@NealStreet
D Duhanin annesi
S sedanur4004
İnşallah canım bebisler sağlıklı olsun da 🤍

Ayyyy hep beraber taze taze aşerip taze taze yiyelim 😇

Uzay bizim hamile yolculuğumuzu düşünemiyorum. Bebeklere bir şey olmasın diye bir saat yol gidip o geceyi bir otelde geçiririz. 1 haftada varırız İzmir'e aahjsjshshshhshsjsjs
Hahahah aynen öyle kesin bilgi yayalım🤣 bize bir hafta önceden haber verin siz 🙈 ne güzel olur ama ya valla 🤗

@NealStreet
D Duhanin annesi
S sedanur4004
Peki ins gerek kalmaz da mudahale dedigin ne oluyor benim bildigim basit kistleri dogumda almiyolar zaten kanla atılıyor doğum sonrası

@NealStreet
D Duhanin annesi
S sedanur4004
Bence doğuma gelmeden zaten kendiliğinden küçülecek 🤲🏻

Canımm hamile misin çok sevindim Allah tamamına erdirsin ins saglikla ilerler ne zaman belli oldu bhcg n kac çıktı darısı bekleyen isteyen herkese ins
Canımmm çok teşekkür ederim 🥰 hepimizin sağlıkla ilerlesin 🙏 ilk öğrendiğim gün 6,90 dı kuzum 3 gün önce. Bugün tekrar kan verdim bekliyorum

X