Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
gördüm canım şimdi filmini sağda mı varmış solda mı ? bence de bi filmi tekrarla benim de sağ tıkanık çıktı doktor açmış biraz geçiş olmuş ama kavite tam net değil ben de 3-4 aya rahim filmini tekrarlıcam

Diğer değerleri sormuştum aslında. Sayı ve hareket nasıl? Benim eşimin de morfoloji %1'di. Sayı da biraz düşüktü. Hormon takviyesi, başka ilaçlar ve takviye verdiler iki ay. Sayı ve hareket de kötüye gittiği için bizi tüp bebeğe yönlendirdiler. Ben 34 olmak üzereyim eşim 35

canım tek tüpse, ki bende de tıkanıklık cıktı ameliyat dedi, uğraşma direkt tüp yapalım dedi, eşte de değerler iyi değilse imkanın da varsa tüp yaptır, kafan ağırmasın....
Tıkanıklık solda canm.sperm sayısı 13 milyon hareketlilik sayısı bilmiyorum ama o da kötüymüş. Şimdi benim hidrosalpenks başlangıç ama eşim 3 ay vitamin alıp sperim düzelmesini beklersek benim ki kötüleşebilirmiş. Ama şimdi direk tüp yaparsak da hidrosalpenks engelleyebilirmiş. Nm88326 Nm88326 canım sana ameliyat olmadan mı tüp dediler

Tıkanıklık solda canm.sperm sayısı 13 milyon hareketlilik sayısı bilmiyorum ama o da kötüymüş. Şimdi benim hidrosalpenks başlangıç ama eşim 3 ay vitamin alıp sperim düzelmesini beklersek benim ki kötüleşebilirmiş. Ama şimdi direk tüp yaparsak da hidrosalpenks engelleyebilirmiş. Nm88326 Nm88326 canım sana ameliyat olmadan mı tüp dediler
O zaman önce senin durumu çözerler, sonra tüp bebek denersiniz. Doktorlar nasıl bir yol önerdiler? Ürologla da görüştünüz mü bu durumu?

Kizlar ben simdi klomen falan kullanıyorum ya bakıyorum enabizda tedavi detayı yok muayane gibi yani ilerde aşılama için önce bi klomen tedavisi istenirmis ya bunu ben aşılama olmak istersem ve o zamana ankara ya taşınarsak nasıl istap etcem gittiğim doktora

O zaman önce senin durumu çözerler, sonra tüp bebek denersiniz. Doktorlar nasıl bir yol önerdiler? Ürologla da görüştünüz mü bu durumu?
Ürolog vitaminleri önerdi sabah akşam günde 4 hap onların da maliyeti bin TL buluyo. 3 ayda 3 bin artı tekrar rahim filmi muayene. Doktor ya şimdi direk tüp bebek ya da 3 ay sonra duruma göre karar sizin diyo

Evet düşük sonrası gebelik planlayanlar başığında yazmış burada yaşadığım bir durumdan dolayı diye. Bence de direkt o yüzden ama az geri çekilip sakinleşseydi keşke üyelik iptal etmeden. Herkes merakta kaldı, bebikleri var
Hamile miydi en son aşılama oldu biliyordum ben ama sonuç belli değildi gün sayıyordu

sen beni yazış şeklimden bile tanıman lazım. yok eğer tanıyamıyorsan aşiret toplanp hakkında gereken kararı verir icabında
Ya sen kimsin ki kimsin kim kim? Aşiret gelsin aşağı, çıkışta görüşelim. Onlar da kiminle dans ettiklerini bilsin!!! Herkes yerini bilecek!!!1!1!1! cCc terelellireyiz cCc

Ürolog vitaminleri önerdi sabah akşam günde 4 hap onların da maliyeti bin TL buluyo. 3 ayda 3 bin artı tekrar rahim filmi muayene. Doktor ya şimdi direk tüp bebek ya da 3 ay sonra duruma göre karar sizin diyo
Hangi şehirdesin? Tüp bebek merkezlerinin ücretsiz ön görüşmeleri oluyor. İkinizin bütün sonuçlarıyla gidip bi fikir alabilirsiniz. Takviyeler maalesef öyle, masraflı. Bizde hiçbir işe yaramadığı gibi geriye gitti ama çok faydasını gören, eşi takviye kullandığı ilk ay hamile kalan da var. Biraz size kalıyor yani karar. Senin durumun tüpte engel teşkil ediyor mu diye bunu da gittiğiniz merkez ya da merkezlerle görüşebilirsin. Eğer önce ameliyat olman gerekiyorsa boşuna tüp bebek tedavisinde hormon yüklenip hem zaman hem para kaybetmiş olmayın

ikiz transferi olmuş canım tüp bebe
Neeeee tüp bebek mi aaaaaa çok şaşırdım en son aşılama olacakti düşük sonrası tekrar onu olmuş olmamis bir de üstüne tüp bebek mi olmuş hay maşallah nasıl hızlı işte ankara da olunca secenek bol ben de taşınmayı bekliyorum dört gözle... Bi sey dicem yaş sorunu olmadıkça iki transfer kesinlikle yasak diye biliyorum ben o nasıl olmuş???

X