Gebeliğe Hazırlık Anne olmak istiyorum

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Ruhudeli

Kadrolu Deli
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2016
1.486
1.175
Merhaba arkadaşlar 33 yaşındayım ve 10 aylık evliyim biliyorum daha evliliğin yeni diyeceksiniz ama ne yapıyım elimde değil çok istiyorum.Erken hamile kalabilmek için yapılabilecek şeyler varmıdır ?

öncelikle bi doktora git sonra sonuca göre davranırsın, ayrıca kelin ilacı olsa başına sürermiş :KK43:

O stres yapmamak ,olmuyor düşüncesine kapılmamak. Herşeyi akışına bırakmak. Eğer sağlıkla ilgili sorun yoksa tek çare bu. Doğal akışına bırakın herşeyi. Zaten ummadığınız anda geliyor. Allah hayırlı vakitte anneliği tattirsin sizede

Birde folik asit başlayın derim. Hem olabilecek gebelikte bebeğin ihtiyacı karşılanmış olur. Hemde daha erken hamile kalmaya sebep diyorlar. Kızıma hamile olmadan iki ay önce kullanmaya başladım. İlk ay kimyasal yaşamıştım bir ay sonra hamile olduğumu ogrenmistim

Birde folik asit başlayın derim. Hem olabilecek gebelikte bebeğin ihtiyacı karşılanmış olur. Hemde daha erken hamile kalmaya sebep diyorlar. Kızıma hamile olmadan iki ay önce kullanmaya başladım. İlk ay kimyasal yaşamıştım bir ay sonra hamile olduğumu ogrenmistim
Kimyasal yaşadım demişsiniz ya o ne demek?birde iki ay önce yoğun akıntı nedeniyle gittim doktora muayene oldum hazır gitmişkende bilgi alayım dedim adetim düzenli çok şükür kist vs yok sadece daha erken stres yapma baktın olmadı birkaç ay sonra eşinle gel ona sperm testi vs yapalım sana da hormona bakarız dedi

O stres yapmamak ,olmuyor düşüncesine kapılmamak. Herşeyi akışına bırakmak. Eğer sağlıkla ilgili sorun yoksa tek çare bu. Doğal akışına bırakın herşeyi. Zaten ummadığınız anda geliyor. Allah hayırlı vakitte anneliği tattirsin sizede
Amin inşallah siz hamilesiniz sanırım.hamilelerin duası kabul olur derler içinde benimde olduğum tüm anne olmak isteyenlere dua edin lütfen

İlişki sonrası 10 dk filan sırtüstü uzanmak gerekiyordu, birde çok stres yapmamak lazım , ne zaman gebelik fikrini aklından çıkarınca oluyor :)
Birde buradaki gebelik topiklerine bak baya şeyler paylaşıyorlar

İlişki sonrası 10 dk filan sırtüstü uzanmak gerekiyordu, birde çok stres yapmamak lazım , ne zaman gebelik fikrini aklından çıkarınca oluyor :)
Birde buradaki gebelik topiklerine bak baya şeyler paylaşıyorlar
Hangi başlıkta aramam gerekiyor

Kimyasal yaşadım demişsiniz ya o ne demek?birde iki ay önce yoğun akıntı nedeniyle gittim doktora muayene oldum hazır gitmişkende bilgi alayım dedim adetim düzenli çok şükür kist vs yok sadece daha erken stres yapma baktın olmadı birkaç ay sonra eşinle gel ona sperm testi vs yapalım sana da hormona bakarız dedi
Kimyasal gebelik hamilelik hormonu yükseliyor ama adet günü adetle birlikte düşüyor. Ben istediigm için adetten iki gün önce test yaptım baktım çıktı. Heveslendim. Sonra baktım adet oldum. Meğer birçok kadın bunu yaşar ama farketmeyebilirmis. Dr a gittiğimde dr bunun için üzülme sevin hiç değilse hamile kalabiliyorsunuz onu gördünüz demişti... bence hiç stres yapmayın. Kafanız sakin olsun. Bana da dr un dediği stres olursa olacağı varsa da olmaz. Sakin ol

Allah en kısa zamanda gönlünüze göre bebeginizi versin inşallah.

1- dahiliye ye kan verip kan değerlerini düzene sokacaksın özellikle demir,Ferritin ve tsh
2-folik asit kullanmaya başlayacaksın
3-hormonlu gıdalardan uzak duracaksın mümkün olduğunca
4-stres yapmayacaksın,ilişkinin tadına varacaksın,oldu mu tuttu mu diye yapmayacaksın
Eğer eşinde bi problem yoksa hamile kalırsın :)
İstersen ovulasyon testi al çatlama gününü talip et

X