Anne Sütü Bağışı, Anne sütü arıyorum

eakgull

İnstagram : Tupbebekhikayem
Kayıtlı Üye
28 Kasım 2013
2.176
842
27 Aralık 2015 doğumlu bir erkek bebeğim var. Ankara da gelip sütü alabilecek ve bebeği erkek olan anne sütüne ihtiyacı olan kişi varsa lütfen iletişime geçsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sütü içince genetiği değişmeyecek ki. Doğacak kızla, süt içmiş diğer erkeğin ilişkisinin ne zararı var?

Islama göre süt kardeş oluyorlar. Süt veren anne ve ailesiyle iletişim halinde olunmalı. Çocuklar birbirini tanımalı.
Bir kaç kişiye ayrı ayrı da süt dağıtmak bu karışıklığı daha da artırır.

Sor
un olmuyo diye biliyorum ama belki yanlisim vardır

Şahsen bebeğimin kismetini baskalarina satamam

Bebeği hiç emmeyenler var,ya da vefat edenler. Zor durumdaysa maddi yönden bu yola basvurabiliyor bazı anneler. Bazen de keyfi yapılıyor. (Ancak çok sakıncalı. Dinen de dikkat etmek gerekiyor. Sağlık yönünden de.)
Dondurma , yoğurt yapıp satanlar bile var.

Bebeği hiç emmeyenler var,ya da vefat edenler. Zor durumdaysa maddi yönden bu yola basvurabiliyor bazı anneler. Bazen de keyfi yapılıyor. (Ancak çok sakıncalı. Dinen de dikkat etmek gerekiyor. Sağlık yönünden de.)
Dondurma , yoğurt yapıp satanlar bile var.
Hayır sitede süt satışı veya bağışlanmasi sorun olmuyodur dedim dinen ztn gerekliliğini biliyorum satışı gerçekten beni düşündürüyo ama

İslamda nasıl geçtiğini bilmiyorum. Sadece aynı sütü içen iki insanın birbirini bilmeden evlenmelerinin bile genetik bir sorun teşkil etmeyeceğini biliyorum. Bu zamanda amca oğlu ile evlenenler vs vs var. Ki bu engelli bireyleri dünyaya getirmek demek. Aynı sütten ne kan değişir ne DNA

İslamda nasıl geçtiğini bilmiyorum. Sadece aynı sütü içen iki insanın birbirini bilmeden evlenmelerinin bile genetik bir sorun teşkil etmeyeceğini biliyorum. Bu zamanda amca oğlu ile evlenenler vs vs var. Ki bu engelli bireyleri dünyaya getirmek demek. Aynı sütten ne kan değişir ne DNA
Genetik olarak herhangi birşey olurmu bilmiyorum ama manevi olarak büyük sıkıntılar doğaracağı kesin. Resmen kardeş sayılıyolar allah katında. Öyle basite alınacak bi durum değil bu

Peki o zaman insanlığın başında neden ikizler diğer ikinci karın ikizlerle birlikte oldular? Dinen de bir önemi olduğunu düşünmüyorum. Kaldı ki akraba evliliğine karşı bi insanım bunu da belirteyim.

Mesele DNA değil mesele dinin hükümleri, Örnek olarak sen işinin anne babası ile ilişkiye giremezsin... boşanmış olsalarbir evlenemezsin. Onlar senin daimi annen baban olur... Bu da buna benzer bir mevzu... Siz olaya sadece DNA açısından bakmışsınız ve bütün sorunu sadece DNA ile çözülebileceğini zannediyorsunuz. Olayın, sosyal kültürel ahlaki ve daha bilinmeyen bir çok yönü var.... Bunlar da DNA yı etkilemiyor ama toplumun DNA! olduğu için bunlar kimi zaman hücre DNA sından daha önemli.

İşin özeti şu ki, Sür vermek almak, emzirmek caizdir vede çok iyidir. Şu konuya çok dikkat etmek lazım; Süt verdiğiniz bebeğin büyük küçük tüm kardeşleri sizin tüm çocuklarınızla süt kardeş oluyor. O sebeple sürekli irtibatlı olmak lazım. Bir kaza olmasın diye... Bunun dışında sosyal ve toplumsa açıdan büyük bir dayanışma...

Mesele DNA değil mesele dinin hükümleri, Örnek olarak sen işinin anne babası ile ilişkiye giremezsin... boşanmış olsalarbir evlenemezsin. Onlar senin daimi annen baban olur... Bu da buna benzer bir mevzu... Siz olaya sadece DNA açısından bakmışsınız ve bütün sorunu sadece DNA ile çözülebileceğini zannediyorsunuz. Olayın, sosyal kültürel ahlaki ve daha bilinmeyen bir çok yönü var.... Bunlar da DNA yı etkilemiyor ama toplumun DNA! olduğu için bunlar kimi zaman hücre DNA sından daha önemli.

İşin özeti şu ki, Sür vermek almak, emzirmek caizdir vede çok iyidir. Şu konuya çok dikkat etmek lazım; Süt verdiğiniz bebeğin büyük küçük tüm kardeşleri sizin tüm çocuklarınızla süt kardeş oluyor. O sebeple sürekli irtibatlı olmak lazım. Bir kaza olmasın diye... Bunun dışında sosyal ve toplumsa açıdan büyük bir dayanışma...
Boşuna kendinizi bu kadar yormuşsunuz. Sizin dininiz, sizin çevreniz ve sizin normlarınız benim düşüncelerimi ve bilimi etkilemiyor. İyi geceler.

Ben izmir de yasiyorum. bol bol sutum var, isteyen evime gelip alabilir. anne sutu bir besindir, kardeslikle ne iliskisi var anlamadim. islama gore kuzeninle evlenebilirsin, 13 yasinda kizla evlenebilirsin, ama ayni sutu ictigin kisiyle evlenemez misin? cok sacma. kim uydurmus anlamadim. neyse kim neye inaniyorsa kendi sorunu, ben kendi sutumu tamamen iyi niyetimle sutu olmayan arkadaslarimin bebeklerine verebilirim isteyen ozelden ulassin.

X