Bebek Beslenmesi Anne sutu&mama alan bebek beslenme duzeniniz nasil?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

mirage12

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2013
118
160
Merhaba anneler benim bebegim 3 bucuk aylik 10 gun sonra 4 aylik olacak Allahin izniyle oglum 4 kg dogdu ilk dogdunda sutum gelmedi 2.gun geldi aslinda emzirmeye baslayinca goguslerim tas gibiydi yani surekli sut oldugunu hissediyodum ama 2.aya girince birden meme reddi yasadim sag gogsumu almamaya basladi simdi tekrar vermeye basladim ama sadece 30 ml cikiyor saginca birazda istahli bi bebek bu arada tabiki mama takviyesi yaptim su an hem mama hem meme veriyorum bazen yarim saat emziriyorum doydu diyorum cocuk 40 dk sonra cok aglamaya basliyor ve mama vermek zorunda kaliyorum ve susuyor beslenme duzeni olusturamadim ne zaman ve kac ml mama verecegimi bilemiyorum cunku bazen emince 1 bucuk saat susuyor bazende doymuyor acaba 90 ml mama yetmiyormu siz nasil besliyorsunuz?ve kac saat araliklarla doyuruyorsunuz?

Bende doğdu günden itibaren sütüm gelmediği için mama ve annesütü şeklinde devam ettim. Gece hiç mama vermedim hep emzirdim. Gündüz ise 3 kere 90 cc veriyorum. Hala devaö ediyoruz bu şekilde 5. Ayımıza geldik şükür. Doktor kontrolümüz güzel kilosu güzel diyo doktor. Artık azar azar ek gıdaya geçiş önerdi bu ay.

Bende her emzirmeden sonra mama takviye yapiyorum doymuyor çünkü artik 120 ve 150 cc veriyorum bizde 4,5 aylik olduk cok sukur yavas yavas bende gecmek istiyorum ek gidaya

X