Bebek Beslenmesi Anne sütünü hiç veremeyenler.....

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
benim kızımda 57 günlük ilk günden beri mama takviyesi yapıyorum birazda sağarak veriyorum.aynı endişeleri bende taşıyorum.acaba mama verdiğpim için kızıma bişey olurmu diye .ama yapcak bişey yok.allah sağlık versin.sağarken canım çok yanıyor. s..ğmayı bırakmayı bi,le düşündüm ama vicdanım el vermiyor. ps,kolojimde bozuluyor gitgide

benim 2 oğlumda beni ememedi..göğüs uclarım çok küçük,ameliyat olsaymışım olurmuş ezirme..ama ben bilmiyordum..

buyük oğluma sağarak 20 gün..küçük oğlumada sağarak 40 gün verebildim..günlük toğplam 120-150 gr ancak çıkıyordu..bebek emmeyince süt artmıyor...sen sagabiliğin kadar sağ ver...oldukça kaliteli mamalar var artık...eskiler böyle durumlarda inek sütü veriyormuş..çok şükür biz şanslıyız yinede en azından mamalar var...sağlıkları yerinde olsunda!

doğum yaptığımda hiç sorun yoktu bir hafta çok güzel emzirdim kayınvalidem etraftaki insanların bebek büyütme ile ilgili aptal aptal akıl vermeleri beni delirtmişti loğusalık depresyonu yaşamıştım çok ağladım. sütten göğüslerim şişerken bir haftalıkken bir gecede göğüslerim boşaldı gece açlıktan kıyameti koparmıştı kızım eşim nöbetçi eczaneden sma alıp geldi ertesi gün pompa kiraladım bir ay sürekli sağarak verdim sütüm iyice düzene girdi. sağmayı bırakıp emzirmeye devam ettim. kızım öyle tombul bir bebek değildi 3500 doğmuştu. aylık kontrollerde genelde 700-800 gr alıyordu ama doktor kilosunu boyunu yani gelişimi çok iyi diyordu kızımı 10 aydır emziriyorum. bu seferde sütün yaramıyor diyorlardı bu bebek zayıf diyorlardı. sen mükemmelde büyütsen çocuğunu yine kulp takmayı beceriyorlar. boşverin kafayı takmayın

Bebeğim aralık ayında normal doğumla doğdu hastanedeyken emdi 2. gün eve geldik eve geldiğimiz ilk andan itibaren memeyi ağzına bile kendini parçaladı ağlarken belkide en büyük acemiliği orda yaptık .Sütün 3 gün sonra geleceğini bilmeden bebekte ağlıyor birşey olur diye acelece hemen eşim eczaneye gitti Sma aldı geldi 3 günlük bebeğime biberonla verdik..Sonra biz memeyi vermeye çalıştık o almadı bağardı bu sırada sütü bekledik bekledik gelmedi el pompası aldım önce saat başı sağdım yok on ye bunu şunu yap sütün çoğalsın yine yok tabi bu sırada bebek mamaya devam ediyor ancak günde iki göğüsümden 60cl çıkıyor.
bebek emmeden gelmez süt dediler bebeği zorladımda zorladım ben zorladıkça o istemedi.Kırkım çıktıktan sonra yavaş yavaş almaya başladı memeyi bu seferde boş göğüsü çekmek işini gelmedi :) sütüm iyice azaldı 2. aydan sonra gelmiyor diye sağmadımda :KK43: şuanda 3 aylık elimle göğsümü sıktığımda hiç gelmiyor süt sanırım kesildi .Üzülmüyormuyum çok üzülüyorum bebeğim sadece mamayla büyüyor gibi birşey hala memeyi almıyor belki çekerse gelir diye deniyorum.Tekrar birşey yapmam işe yararmı bilmiyorum.Ama Allahıma şükürler olsun bebeğimin sağlığı yerinde belki acemiliğimizden belki olamayacağından gelmeyince gelmiyor işte mamayı kabullendim aslında ama boyle yazıları okuyunca hala şansım var mı diye düşünmüyor değilim

Bir arkadaşın dediği gibi eskiden anne sütü olmadığında inek sütü verirmiş annelerimiz. Şimdiki nesil şanslı. Ben kızımı 4 ay emzirebildim sadece. 4 ay sonra birgün tamamen kesiliverdi. Kızım açlıktan kırılıyordu resmen. Aptamil verdim her daim. Hiç şaşmadın aptamilden. Maaşallah kızım yaşıtlarına oranla iri gösteren bir çocuktur. Takmayın kafanıza hiç.

Benim kizimda malesef emmedi.1 yasinda su an.sutum tasiyordu akiyordu ama emmedi iste.hala daha inat.:eek: aptamil ve sma ile besledik.arada hipp verdim.simdi inek sutu veriyorum.uyumadan once iciyor.hep tavsiyem sakin antibiyotik kullanmayin.ne olursa olsun.bizimki 6. hastalik oldu ne ates dusurucu ne antibiyotik.bir tek fitil attik.masallah su an biz hastalansak o hastalanmaz.anne sutu almadigi halde.bagisikligini hastaliklari kendi yenerek kazanmali.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Bende ogluma hic sut veremedim sezeryan oldum sut gelmedi dogdugunda sariligi vardi 1 bucuk kilo verdi birden mama vermek zorunda kaldik sütum ztn cok azdi olancasida kesildi bikac gun anca verebilmisimdir. Suan dort aylik sanki cok buyuk kötuluk yapmisim gibi hissediyirum ogluma sizde mamayla buyutmussunuz cok sikinti yasadimi evladiniz .

Benim oglumda 1 dk bile emmedi-sutum çok azdı.ben hep kendimi sucladim çok üzüldüm ama oğlum 2 yasinda ve çok akıllı sağlıklı denilenin aksine obez değil zayıf bi bebek.10 kilo hala.en çok üzüldüğüm o emzirme duygusunu tadamadim ve insanların lafı .allah bidaha bebek verirse inşallah sürekli emer ve ençok da ben mutlu olurum

.Aslinda Allah vergisi ama insan hep kendini sucluyor oglum 4 aylik iki gun once rahatsizlandi doktora goturduk doktor anne sutu alsaydi korurdu dedi kendimi okadar kotu hissettimki insanlar çk acimasiz gercekten umrumuzda degil saniyorlar oysaki bilmiolar bundan en çok bizim canimiz yaniyor.benim oglumda seninki gibi sagikla büyür insallah bole iyi seyler duymak insana çok iyi moral oluyor gercekten

Merhaba,
Benim oğlum da beni hiç emmedi. Emmediği için sütüm olmadı ama inat ettim pompayla düzenli sağdım. 3 litre su içtim, sulu gıdalar tükettim, beslenmeme çok dikkat ettim. Mümkün olduğunca dinlenmeye ve pozitif olmaya çalıştım. 2 hafta bebeğimi mecburen mama ağırlıklı besledim. Sonrasında sütüm arttıkça mamayı azalttım ve şimdi oğlum 4,5 aylık yalnızca sütümle besleniyor. Bence süt sağma mücadelesinden vazgeçmeyin, az da olsa sütünüzü vermeye çalışın.

X