Bebeğim emmiyor!!

eazsen

Üye
Kayıtlı Üye
30 Mart 2023
343
232
24
Merhabalar
Neredeyse 4 aylık bebegim var dogdugundan beri önce meme sonra mama veriyordum bu süreçte sütüm çok yetersiz geldigi icin mama verdik , hala sütüm az ,2 gunden beri bebegim asla emmiyor artik tamamen birakti elimde manuel pompa vardi onunla sagdim biraz once 60cc cikti 2 gogusumdende bugun 2. Sagışımdı bu , onu verdm icti , acaba elektirikli pompa alsam sutumu sagip o sekilde versem , sütüm makinaya gelirmi , araştrdim az olan süt fazla makinede inmiyormuş , alırsam inmezse diyede tedirginim , napicagimi şaşırdim, keşke emse ama emmiyor , fikri olan varmi kızlar , veya daha önce başina gelen?? Lütfen bi akıl verin😔

Sağdığınız miktara aldanmayın bebiş emerken daha fazlası gider, mamayı kademeli olarak azaltıp emzirme denemelerinizi veya sağımlarınızı artırın. Öncelikle sabırlı olun, stresinizi azaltmaya çalışın. Bu aylarda meme reddi yaşanabiliyor.

Merhabalar
Neredeyse 4 aylık bebegim var dogdugundan beri önce meme sonra mama veriyordum bu süreçte sütüm çok yetersiz geldigi icin mama verdik , hala sütüm az ,2 gunden beri bebegim asla emmiyor artik tamamen birakti elimde manuel pompa vardi onunla sagdim biraz once 60cc cikti 2 gogusumdende bugun 2. Sagışımdı bu , onu verdm icti , acaba elektirikli pompa alsam sutumu sagip o sekilde versem , sütüm makinaya gelirmi , araştrdim az olan süt fazla makinede inmiyormuş , alırsam inmezse diyede tedirginim , napicagimi şaşırdim, keşke emse ama emmiyor , fikri olan varmi kızlar , veya daha önce başina gelen?? Lütfen bi akıl verin😔
Merhaba 4. Ayda meme/mama reddi zaten oluyor. Sağdığınız süte aldanmayın bebek emdiği zaman kanallardaki sütü de çekiyor. Bol bol memeye teşvik etmeye çalışın türlü oyunlarla ama geçici bir süreç bu ay atağı.

Merhaba 4. Ayda meme/mama reddi zaten oluyor. Sağdığınız süte aldanmayın bebek emdiği zaman kanallardaki sütü de çekiyor. Bol bol memeye teşvik etmeye çalışın türlü oyunlarla ama geçici bir süreç bu ay atağı.
Cok tesekkur ederim yorumladiginiz icin , ama iste hic emmiyor bu sırada sütum tamamen dinerse diye korkuyorm yine her mama vermeden önce meme vermeyi deniyorm ama almiyor

Sağdığınız miktara aldanmayın bebiş emerken daha fazlası gider, mamayı kademeli olarak azaltıp emzirme denemelerinizi veya sağımlarınızı artırın. Öncelikle sabırlı olun, stresinizi azaltmaya çalışın. Bu aylarda meme reddi yaşanabiliyor.
Yorumunuz icin tesekkurler , aciktiginda emmemisti , bu meme reddi ne kadar sure sonra sona erecektir

Yorumunuz icin tesekkurler , aciktiginda emmemisti , bu meme reddi ne kadar sure sonra sona erecektir
O belli olmaz, her an bitebilir 1 ay da sürebilir. Çoğu kişi bu ayda sütüm yetmiyor yanılgısına düşüp mamaya geçiyor ya da mamayı artırıyor. Şimdi çevreye ilgisi yüksek, değişik ilgisini çekecek kolyeler takın, emmediği öğünlerde sütünüzü mutlaka sağın ki azalmasın gerçekten..

O belli olmaz, her an bitebilir 1 ay da sürebilir. Çoğu kişi bu ayda sütüm yetmiyor yanılgısına düşüp mamaya geçiyor ya da mamayı artırıyor. Şimdi çevreye ilgisi yüksek, değişik ilgisini çekecek kolyeler takın, emmediği öğünlerde sütünüzü mutlaka sağın ki azalmasın gerçekten..
Tamm cok tesekkur ederim sagip vericem ❤️

Merhabalar
Emzik ya da biberon kullanımından olabilir mi?

Dogdugundan beri zaten normal biberon almadi , philips avantin biberonunu ve emzigini kullaniyor ondan oldugunu dusunmuyorm aslinda
Emzirme hemşiresi öyle demişti ben ordan biliyorum.Sizin bebeğiniz ondandır değildir bilmiyorum.Ama isterseniz bir emzirme danışmanına sorun

Cok tesekkur ederim yorumladiginiz icin , ama iste hic emmiyor bu sırada sütum tamamen dinerse diye korkuyorm yine her mama vermeden önce meme vermeyi deniyorm ama almiyor
Biberon vermeyin . Bütün biberonlar üst üste verilirse red yapar. Günde 1 kerede bişey olmaz fakat emmedigine göre bu sayı arttigindan hem emzik hem biberon hem meme kafa karisikligi had safhada. Anne memesine uyum yalan pazarlama sadece. Emzirmek istiyorsanız Biberon emziği bırakın. Bebek kolay olana alisir. silikon uçlu Alistirma bardakları var yada kaşık biberon bol bolda emzirmeye çalışın duşda,arabada ,ayakta beyaz gürültu eşliğinde dönebilir. Emzirme sonrası sağım yapın sütun artmasi için. Çıkan süte aldanmayın bebek daha fazlasını çeker zaten bu aşamada meme boş biz artmasını istedigimizden sagiyoruz. Makinadan çıkan miktar makinanın gücünü gösteriyor.

Son düzenleme:
Pompalarla sağdıgınızla emince gelen aynı olmaz. Bebek emerken sut uretimi daha cok oluyo. Meme reddi bende yaşadım vazgecmeyin yatarak emzirdim zıpliyarak gezerek 2 ay surdu. Sonra 24 ay emzirdim. Emdikce süt artar , bol bol su için moral bozmayın.bitti kesildi diye düşünmeyin arz talep süt isi bebis emmeye basladikca artacakdır. Benimki ziplamayla emerdi.

Merhabalar
Merhaba benim bebeğimde 6 aylık.malesef benimde sütüm gelmemişti ve sadece mama ile besleniyordu.Anne sütü günde 40 ml ancak alıyordu.Denemediğim yöntem kalmamıştı. hurma dut kursu vs gibi karısımlar .çaylar ilaclar...
40. gün doğum yaptığım doktora gittiğimde bana akupunturun çok etsisi olduğunu söyledi ve son olarak bunuda deneyelim dedik .
İyikide denemisiz çok şükür sütüm geldi ve mamayıda bırakmak üzereyiz.mutlaka denemelisiz hadi canım ne akakası var diye başladıgım akupuntura iyiki gelmisim diyerek ayrıldık

Alıntı Yorumla

Merhabalar
Kesinlikle elektrikli pompa almanı tavsiye ederim benepin emmese de sağdıkça sütün bitmez hatta artar. Bebeğin emmek istemezse biberonla vermeyi denersin onu da istemezse buzluğa stokla ihtiyacın olduğunda kullanabilirsin

Benim kızım 5 buçuk aylık 3 ayına girdiginden beri meme reddi başladı. Emme pozisyonuna geldiği gibi kafasını geriye atıp ağlıyor kasıyor kendini. Doğduğundan beri biberon kullanmıyor. Denenebilecek her şeyi denedim ve uykuda emzirmek harici bir çözüm bulamadım. 3 4 saatte bir sadece uykusunda emzirebiliyorum bunada şükür diyorum ancak bu da çok yorucu olmaya başladı. Bebeğimle iletisim halindeyken emmesini özledim gözlerime bakmasını benimle oynamasını. İki günde bir defa anca uyanık emiyor o da çok kısa sürüyor ve aşırı hareketli oluyor. Ama olsun yinede emiyor önemli olan bu diyorsun artık

Bizde 4.ayda meme reddi yaşadık, sağınca bende de hep 60 cc çıkardı, mama ve meme birlikte gittik 9 aya kadar. Şuan 26 aylık birakamadik hala memeyi. Demek istediğim şu, bu geçici bir süreç, panik stres yapmayın, her yolu deneyin, ben ayakta gezerek emziriyordum, sadece öyle emmeyi kabul etti çünkü, çok yorucu oluyor ama emmesini istiyorsanız deneyin, arkadaşlarımdan plates topu üzerinde hafif zıplayarak emzirenler , yatarak emzirenler vardı, her yolu deneyin , Allah kolaylık versin

Bizde 4.ayda meme reddi yaşadık, sağınca bende de hep 60 cc çıkardı, mama ve meme birlikte gittik 9 aya kadar. Şuan 26 aylık birakamadik hala memeyi. Demek istediğim şu, bu geçici bir süreç, panik stres yapmayın, her yolu deneyin, ben ayakta gezerek emziriyordum, sadece öyle emmeyi kabul etti çünkü, çok yorucu oluyor ama emmesini istiyorsanız deneyin, arkadaşlarımdan plates topu üzerinde hafif zıplayarak emzirenler , yatarak emzirenler vardı, her yolu deneyin , Allah kolaylık versin
Birebir aynı beni yazdınız. Emzirmeden sonra gider sağım yapardım iki başlarda dibi dolmazdi biberonun. Sonraları 30-40 60 CC iki memeden çıkardı. biz 6. Ayda ek gıdayla mama bitti sadece . 2. Aydan sonra 2-3 öğün 60 CC veriyordum zaten. Tam sütüm arttı yetiyor derken , Birtek emzirirken rahattım diyordum, oturunca ağlardı ayakta evi turluyorduk, Meme reddi başladı 3-4 Ay ayakta zıplatarak şarkılar söyleyerek emzirme süresini uzatttim . Geçici dönemler ataklar geçince duzeliyorlar. şuan 18 aylık hala emiyor .

Merhabalar
Merhaba tam ben başlık açacaktım kin aynısını siz yazmışsınız. Benim de bebeğim 4.5 aylık ve sütüm 120den 60a düştü çünkü artık gece bile içmez oldu günde 2 kez sağıp verebiliyorum sadece. Siz ne yaptınız bebeğinizin reddi azaldı ya da bitti mi? Neler yaptınız bu süreçte acaba?

2 buçuk yıl bıkmadan usanmadan bebeğimi sagarak besledim. İlk günden meme reddi oldu ne yapsam memeyi tuttramadim.duzenli olarak 3 saatte bir gece dahil sagdim.

2 buçuk yıl bıkmadan usanmadan bebeğimi sagarak besledim. İlk günden meme reddi oldu ne yapsam memeyi tuttramadim.duzenli olarak 3 saatte bir gece dahil sagdim.
Merhabalar oglum 8.5 aylık ilk günden beri sağarak veriyorum. Herkes sütün kesilir dedi kesilmedi. İşe dönücem 10. Ayda o zamanda iş yerinde sağıp ertesi gün vericek annem ben işteyken. Stokta buzlukta var ilk günde öyle idare ederim. Siz 2.5 sene mi sağdınız gerçekten? Herkes moralmi bozuyor su anda süt sağmaya kalktım gece 3.gece gündüz sağıyorum 2-3 saatte bir

X