Anne ve babamın yatak odasi sesleri ve bozulan psikolojim ? Ne yapabil8rim ?

ama sorum saat 10 dedi mi yatakta olmayacak yaştaki çocuklara dair

konu sahibi yahut onun gibi büyük yaştaki çocuklar

örneğin ben lisede geç yatıp ders çalışan bir çok kişi tanıyorum, keza 10 değil de 12 de yatan bir çok ilkokul çağı çocuğu da var

ama çözüm ne

yani çare arasalar da somut çözüm yok ki

ses dediği nefes sesi, yatak sesi, duş sesi

insanlar nara atmıyor ki

yani kapıya içten yalıtımlı yapıp sevişemez ki kimse ev ortamında
Şap şap sesler geliyor odadan diye yazmış konusunda nefes sesi şap şap diye çıkmaz heralde . Ha ben konu sahibi olsam yüzlerine vururdum su ben kardeşinden etkilendim 10 yaşında bu seslere maruz kalmak zorunda değil imkan yaratacaklar çocukların değil ailenin araması lazım çözümü o kadar duskunlerse..

başka bir yöntem varsa ben de öğreneyim, bir ara dubleks ev bakmaya başlamıştım oğlum üst kata mı taşınsa diye
O da çözüm değil, yeğenlerim (22 ve 20 yaş) dubleks evde kızlar üst katta ebeveyn odası alt katta olmasına rağmen sesleri duymuşlar. Çözüm heralde ebeveyn odalarına ses yalıtımı yaptırmak

İnsanlar kapısını kapatmış. Bu eleman da ders çalışıyormuş mecbur uyanık olacak o vakitlerde. Şimdi çocuğun sana gelse dese ki anne sessiz sevişin. Ne dersin? Ay tamam evladım Allah beni kahretmesin hemen babana söylüyorum ve az sevişiyoruz mu dersin? Konu sahibi resmen bunu beklemiş. Annesi de yaptığı uyarıyı almak istememiştir eminim. He hi demiştir geçmiştir. ( Şayet böyle bir olay yaşandıyda. Asla inanmıyorum. ) Ama bizim tuscu görl tatmin olmamış. Ki burda tus çalışan arkadaşlarım var. Aynı zamanda çalışıyor da bu pandemi zamanı hastanelerde insanlar. Eve gelince sızıp kalıyolar. Konu sahibi tuscu görlde ne kulak ve de ne enerji varsa bu olaya takmış. Kardeşi de googledan aramış da banyoyu sormuş da bilmem ne. 🤦🏻‍♀️ Velev ki böyle bi hassasiyeti oluşabilir konu sahibinin, yerinde olsaydım sevişme sesinden çok ben ders çalışırken gece gümbürdeyen fön makinesi sesinden daha çok rahatsız olurdum. 🤣
Benim çocuğum bana bunu asla söylemez ben buna imkan vermem .kızdığım noktada bu zaten 1.5 yaşında kızım var şuan onda bile diken üstünde oluyorum uyanicak diye .ses gidebilir istemeden anlarım uyarı almışsın sallamamak nedir.bitki değil o çocuklar evde. valla kafa yapısı anacim beni böyle yetiştirdi bir kere bile duymadım seslerini .onlarda kardeş kardeş uyumuyirlardir heralde 😊

psikolociniz bozulacak yer arıyor artık
insanlar sevsin sevişsin ve bunu çocukları da bilsin
bilsin ki sevgiyle yaşamayı öğrensin

Benim çocuğum bana bunu asla söylemez ben buna imkan vermem .kızdığım noktada bu zaten 1.5 yaşında kızım var şuan onda bile diken üstünde oluyorum uyanicak diye .ses gidebilir istemeden anlarım uyarı almışsın sallamamak nedir.bitki değil o çocuklar evde. valla kafa yapısı anacim beni böyle yetiştirdi bir kere bile duymadım seslerini .onlarda kardeş kardeş uyumuyirlardir heralde 😊
Sevişirken mı diken üstünde oluyorsunuz?

Anne ve babam 50 li yaşlardalar. 2 gunde bir istisnasiz her gece yapıyorlar. Cinselliği normal karşılaşıyorum ama odalarımız yan yana (ev küçük) ve ben artık sıkıldım. Anneme dayanamayıp artık buyudugumuzu söyledim yani dikkat edin dedim . Ama hala devam ediyorlar. Artık cinsell8kten soğudum, sabah onların suratına baktıkça ben utanıyorum. Bu işin yaşı yoktur ama 2 gün bu yaş için fazla aktif . Şu an Tus Sinavuna hazırlanıyorum ve ne bir istek var icimde ne de erkek arkadaşımla aram da kötüleşiyor. Çünkü paikolojim bozuluyor yavaş yavaş.
Yapacağın şey baya baya annene söylemek. Seslerinizden rahatsız oluyorum diye. Yani ben olsam söylerdim. Ayrıca komik bulunmuş konunuz ama komik olan ne onu da anlamadım. Konu sahibi yaş olarak 21 de olsa ve karşı taraf anne baba da olsa kimsenin cinsel seslerini vs duymak zorunda değil.

Evet yanımda yatıyor beşiğinde beni öyle görmesini istemem veya o anda kucağıma almayı .arkadaşımn çocuğu 4 yaşında anne babasını görmüş sülaleye anlatı annem babam çıplak gördüm diye 🙄
Hımm. Bebek olsun cocuk olsun aynı odada yatarken olmuyor zaten. Ben yapamadım hiç. Başka odada yatarken diken üstündesiniz sandim. Bence odasını ayırabilirsiniz oda varsa yaşı gelmiş artık. Bir de bebek telsizi alırsınız oh mis.

Yapacağın şey baya baya annene söylemek. Seslerinizden rahatsız oluyorum diye. Yani ben olsam söylerdim. Ayrıca komik bulunmuş konunuz ama komik olan ne onu da anlamadım. Konu sahibi yaş olarak 21 de olsa ve karşı taraf anne baba da olsa kimsenin cinsel seslerini vs duymak zorunda değil.
Konu sahibi 26 yaşında. Bu gidişle en az 28 yaşına kadar daha ailesiyle yaşayacak gibi görünüyor. Emekli öğretmen annesinin 8lere kadar fabrikada çalışmasına üzülüp çok çalışayım bir an önce kazanayım maaşımı alayım diyeceğine duvara bardak dayayacak raddeye gelmiş. Kulağında tıkaç varken bile duyuyormus(!) Çünkü.

Hımm. Bebek olsun cocuk olsun aynı odada yatarken olmuyor zaten. Ben yapamadım hiç. Başka odada yatarken diken üstündesiniz sandim. Bence odasını ayırabilirsiniz oda varsa yaşı gelmiş artık. Bir de bebek telsizi alırsınız oh mis.
Ayırmak istedimm defalarca kokumumu alıyor ne yapıyor anlamadım. Çığlık çığlığa kalkiyor 10 dakika sonra .yatmıyor ayrı telsizimiz var odamızda.

Benim çocuğum bana bunu asla söylemez ben buna imkan vermem
Bir kaç yorumunuza denk geldikten sonra söylemeden edemedim, sizi çok fazla gelenekselci buldum. Sürekli yetiştirme tarzından dem vurmanız, ben annemden böyle gördüm tarzı söylemleriniz çok irrite edici. Elbette ki anneniz sizi çok güzel yetiştirmiştir, ancak devir değişiyor, zaman akıyor, okumuş etmiş insanlarız. Şu devirde her bilgiye her kaynağa erişmek bu kadar kolayken annemden öğrendiklerimin üstüne bişey katamıyorsam, neyi doğru yapmış neyi yanlış yapmış analiz edemiyosam şahsen çocuk yetiştirmek üstüne de konuşmam.

Özetle şu yukarıda alıntıladığım kısım, kendi adıma bilmiyorum çok rahatsız edici bi zihniyet. Korkunun getirdiği saygı varsın olmasın. Ben çocuguma gerçek saygının ne demek oldugunu aşılayabildikten sonra, bana söylemek isteyip de söylemesine imkan tanımayacagım hiç bişey yok. Annesi ile iletişim kuramayan çocuk dışarıda napsın?

Hanımlar doğal ihtiyaç,doğal ihtiyaç deyip durmuşsunuz da ,bu kız 26 yaşında gencecik ,eve sevgilisini getirse olur mu doğal ihtiyaçları için :ıslık: Kaç aile müsaade eder buna ?
Kendi başına ya da ev arkadaşı ile yaşayanlar erkek veya kız arkadaşları geliyordur zaten. Kendinin olmayan eve birini getirmek mantıklı mı? Eve yatiya arkadaşın gelecekse bile ailene söyler görüşlerini alırsın neden acaba. Çünkü o evde tek yaşamıyorsun.

Hanımlar doğal ihtiyaç,doğal ihtiyaç deyip durmuşsunuz da ,bu kız 26 yaşında gencecik ,eve sevgilisini getirse olur mu doğal ihtiyaçları için :ıslık: Kaç aile müsaade eder buna ?

bence olur da

toplumun geneli işte o ihtiyaç için evlenip cicili bicili yatak odaları kuruyor

soru net

evliler, yatak odasında kapıları kapalı ve gece saati

duyduğu ses nefes alma, yatak gıcırtısı, ben yazmaya çekinmiştim ama bir üye yazmış ben de yazayım şap şap sesi

şimdi kapı kapalı iken bu sesler gidiyorsa çözüm ne

yani şap şap sesi dediğinin ne olduğunu, yüksekliğinin ne olabileceğini hepimiz biliyoruz

duvarları delen bir ses olmadığı, ağızdan çıkabilecek olan yahut yataktan gelebilecek olanın miktarından daha fazla olmayacağı da aşikar

hepsini geçtim ben artık merak etmeye başladım nasıl sessiz olunduğunu, zira ben sessiz olduğumuz kanaatinde idim de bu şikayet edilen en asgari vücut sesleri nasıl engellenecek

bence olur da

toplumun geneli işte o ihtiyaç için evlenip cicili bicili yatak odaları kuruyor

soru net

evliler, yatak odasında kapıları kapalı ve gece saati

duyduğu ses nefes alma, yatak gıcırtısı, ben yazmaya çekinmiştim ama bir üye yazmış ben de yazayım şap şap sesi

şimdi kapı kapalı iken bu sesler gidiyorsa çözüm ne

yani şap şap sesi dediğinin ne olduğunu, yüksekliğinin ne olabileceğini hepimiz biliyoruz

duvarları delen bir ses olmadığı, ağızdan çıkabilecek olan yahut yataktan gelebilecek olanın miktarından daha fazla olmayacağı da aşikar

hepsini geçtim ben artık merak etmeye başladım nasıl sessiz olunduğunu, zira ben sessiz olduğumuz kanaatinde idim de bu şikayet edilen en asgari vücut sesleri nasıl engellenecek
Tek yapılacak şey mümkünse odaları uzak tutmak gece uykuya dalmasını beklemek yeni uyudu tuvalete kalkmaz diye ummak. Herhalde bunları diyorlardir. Biz iki katlı müstakil evde büyüdük. Ben hiç duymadım. Imkani olan böyle yapsın. Büyükşehirlerde bu çok zor küçük şehirlerde ilçelerde yine bir nebze de.

Bir kaç yorumunuza denk geldikten sonra söylemeden edemedim, sizi çok fazla gelenekselci buldum. Sürekli yetiştirme tarzından dem vurmanız, ben annemden böyle gördüm tarzı söylemleriniz çok irrite edici. Elbette ki anneniz sizi çok güzel yetiştirmiştir, ancak devir değişiyor, zaman akıyor, okumuş etmiş insanlarız. Şu devirde her bilgiye her kaynağa erişmek bu kadar kolayken annemden öğrendiklerimin üstüne bişey katamıyorsam, neyi doğru yapmış neyi yanlış yapmış analiz edemiyosam şahsen çocuk yetiştirmek üstüne de konuşmam.

Özetle şu yukarıda alıntıladığım kısım, kendi adıma bilmiyorum çok rahatsız edici bi zihniyet. Korkunun getirdiği saygı varsın olmasın. Ben çocuguma gerçek saygının ne demek oldugunu aşılayabildikten sonra, bana söylemek isteyip de söylemesine imkan tanımayacagım hiç bişey yok. Annesi ile iletişim kuramayan çocuk dışarıda napsın?
Hangi iletişimde bahsediyorsunuz Allah aşkına annesine soyleyipte takılmamasini çocuğunuz gelse rahatsızım anne ders çalışamıyorum sesinizden dese biz modern bir aileyiz mi diyelim .kız gitmiş söylemiş kale almamış bu kızın suçumu bunu savundum diye gelenekçi geri kafalımi oldum ..nasıl evde çocukların şiddet tarzi sesler duymasına karşıysam bunaada karşıyım ..kaç kişi yazmış aynı sesler bizdede var rahatsız edici diye dün akşam bir bayan banlandi türk aile yapısı bu değil diye bir tek benmisim gibi.gelenekciyim duygusalim çokta mutluyum değişmeyede niyetim yok.. yatak odamda benim mahrimiyetim olsun son yazım bu kim yazarsa cevap vermiyecem cımbızla laf çekip alıyorsunuz..

Şap şap sesler geliyor odadan diye yazmış konusunda nefes sesi şap şap diye çıkmaz heralde . Ha ben konu sahibi olsam yüzlerine vururdum su ben kardeşinden etkilendim 10 yaşında bu seslere maruz kalmak zorunda değil imkan yaratacaklar çocukların değil ailenin araması lazım çözümü o kadar duskunlerse..

ben sizi anladım da siz beni anlamadınız galiba

aile çözüm aramalı kabul ettim de

sizin öneriniz ne dedim

gece herkes yattıktan sonra diyorsunuz, o saat kaç oluyor

yani anne baba denilen kişiler de sabah 7 de kalkıp işe gidecek

uyuyalım saat 3'e alarm kuralım kalkıp sevişiriz diyen varsa saygı duyarım da beni aşar

yine geleneksel yahut dinsel mülahazalarla ilişki sonrası duş alınıyor su sesinin ev içinde duyulmaması mümkün değil

zaten banyolar yatak odalarına yakın genel olarak ses gece daha fazla duyulur

bu durumda gece geç saatte yahut sabah erken saatte kalkıp ders çalışan tıp fakültesi mezunu hanım kızın duymaması için tek çözüm var o da ilişkiye girmemek

konudan bağımsız olarak da çocuğu benimkinden büyük olanlara sorayım

HanimKelesimiGetir HanimKelesimiGetir

Mune Mune

Led_BiR_Vele_DisTiri Led_BiR_Vele_DisTiri

şimdi bunlar aklıma geldi ama benim aklıma gelmeyen ama çocuğu ergenlik çağı ve üstünde olan kişiler yazarsa öğrenelim

hatta özellikle üniversite sınavına hazırlanan yahut üniversite okuyanlar

örneğin karşıda komşum var benden sadece 3 yaş büyük ve kızı üniversiteye gidiyor oğlu lise 3'te

evlerimizin planını ortada

çocukların yatma kalkma saatleri hele de bu online çağda düzensiz, kızın odası yatak odasına bitişik, oğlanın odası banyoya, banyoda yatak odasının olduğu koridorun sonunda

şimdi bu insanlar 40lı yaşlarının başında el etek çekti mi bu dünyadan

Hangi iletişimde bahsediyorsunuz Allah aşkına annesine soyleyipte takılmamasini çocuğunuz gelse rahatsızım anne ders çalışamıyorum sesinizden dese biz modern bir aileyiz mi diyelim .kız gitmiş söylemiş kale almamış bu kızın suçumu bunu savundum diye gelenekçi geri kafalımi oldum ..nasıl evde çocukların şiddet tarzi sesler duymasına karşıysam bunaada karşıyım ..kaç kişi yazmış aynı sesler bizdede var rahatsız edici diye dün akşam bir bayan banlandi türk aile yapısı bu değil diye bir tek benmisim gibi.gelenekciyim duygusalim çokta mutluyum değişmeyede niyetim yok.. yatak odamda benim mahrimiyetim olsun son yazım bu kim yazarsa cevap vermiyecem cımbızla laf çekip alıyorsunuz..
Türk aile yapısı diye ayırmanıza gerek yok. Yabancılar da çat çat ses yapmıyordur aman duysunlar ne olacak diye. Hatta onlar daha büyük evlerde yaşıyorlar cocuk olunca duyma olasılıkları daha az. Bebeklerini erkenden ayırıyorlar. Zaten bizler de olması gereken bu diyoruz. Ama Türk evlerinde de dikkat etsen de gidebilir cocuk tuvalete kalkar duyabilir. Yukarıdan küt diye bir ses gelir Uyanır vs. Yani bunu bu kadar iğrenç kusmalik bir şeymiş gibi aileler bilerek yapiyomus gibi lanse etmeye gerek yok diyoruz. Büyük konuşmamakta da fayda var. Cevap da vermeyeceksiniz ama olsun fikrimi söyledim ben. Mesela ben de şeyden rahatsizim biz çok temiziz sonuçta bu da hep söylenen bir şeydir. Ama sahile ,ormana, pikniğe hele umumi tuvaletlere girdiğimde bu ne çöp pislik dediğim oldu kaç kere. Bebek bezlerinden tut nelere kadar. Yani genellemeler bile yüzde60i anca bulur.

Kulak tıpası kullanmayı düşünmez misiniz? Keşke zorunda olmasanız ama uyarmışsınız devam ediyorlarsa başka çözüm yolu gelmedi aklıma ta ki tustan iyi bir yere atanıp evden ayrılana kadar.

ben sizi anladım da siz beni anlamadınız galiba

aile çözüm aramalı kabul ettim de

sizin öneriniz ne dedim

gece herkes yattıktan sonra diyorsunuz, o saat kaç oluyor

yani anne baba denilen kişiler de sabah 7 de kalkıp işe gidecek

uyuyalım saat 3'e alarm kuralım kalkıp sevişiriz diyen varsa saygı duyarım da beni aşar

yine geleneksel yahut dinsel mülahazalarla ilişki sonrası duş alınıyor su sesinin ev içinde duyulmaması mümkün değil

zaten banyolar yatak odalarına yakın genel olarak ses gece daha fazla duyulur

bu durumda gece geç saatte yahut sabah erken saatte kalkıp ders çalışan tıp fakültesi mezunu hanım kızın duymaması için tek çözüm var o da ilişkiye girmemek

konudan bağımsız olarak da çocuğu benimkinden büyük olanlara sorayım

HanimKelesimiGetir HanimKelesimiGetir

Mune Mune

Led_BiR_Vele_DisTiri Led_BiR_Vele_DisTiri

şimdi bunlar aklıma geldi ama benim aklıma gelmeyen ama çocuğu ergenlik çağı ve üstünde olan kişiler yazarsa öğrenelim

hatta özellikle üniversite sınavına hazırlanan yahut üniversite okuyanlar

örneğin karşıda komşum var benden sadece 3 yaş büyük ve kızı üniversiteye gidiyor oğlu lise 3'te

evlerimizin planını ortada

çocukların yatma kalkma saatleri hele de bu online çağda düzensiz, kızın odası yatak odasına bitişik, oğlanın odası banyoya, banyoda yatak odasının olduğu koridorun sonunda

şimdi bu insanlar 40lı yaşlarının başında el etek çekti mi bu dünyadan
Şöyle anlatayım.
Kızım ilk orta lise döneminde bile bir gün olsun şakasına bile sesiniz geliyor demedi,ha duyduysa bile belki çekindiği için söylememiş olabilir.
Üniye başladığı dönemdede zaten yanımızda değildi,geldiği zaman bile çok dkkat ederdik kendimize.
Burada aslında anne babaya düşen bu konuda dikkat etmek kalıyor.
Cinsellik zaten devam ediyor belli bir yaşa gelince bitecek diyedebir kural yok.
Temelinde sevgi istek ve arzu varsa zaten seks yapılır.

X