Anne ???

visneperisi07

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2018
48
34
Çocukluğum kardesime, ve kendime bakarak geçti.+ ev işleri kendi beslenmemiz,

Ödevlerimiz, ateslenmelerimiz bile.. annem calisiyordu (asıl amaç evden uzaklasmak)
Çok cüzi bir rakama bugünün 15 lirasi gibi günlüğü. Hala söyler ben evden kaçmak sosyallesmek icin çalışıyordum diye. Zaten evde dursada cocuklar okuldan dönünce kek cay yapıp bekleyecek anaç bi anne değildi. Nitekim 1 gün haftalık izininde bile kardeşimi dövmeye kalkardı(6gun ben bakiyordum) döverdi.. benide..
Kemerle,odunla,demirle kardeşim her gün annemin hangi gün izinli oldugunu sorardı üzülürdüm annemi istiyor diye farkettim ki çocuk kalmasın istiyormuş evde.

Aksam kapıdan girerken bana ne pişirdin diye sorardi? Ders çalıştin mı bugün okulda ne yaptınız diye sormazdi ama. Bana güvenip misafir cagirirdi.
3 tane yazılımın olduğu günün aksaminda misafir agarlardik odamız yoktu oturma odasinda ki cekyattan misafirler kalkip gidince uyurduk anca. Orasiydi yatagimiz ne ders çalışacak ortam ne de oda vardı.
Tüm bunlara rağmen üni.kazandim okudum, kardesimde kac kere sınıfta kaldı yazlari calistirdim ona da uni.bitirttim zorla.
Tamamen ailesine!(cekirdek degil) kardeslerine annebaba akraba komşu delisi bir kadındi.

Her islerine kosar kazık yer doymazdi ama kendisi hasta olur ameliyat olur yoklar düğün olur yoklar cenaze olur.yoklar.yinede vazgecmez onlardan. anne tasincam.gel yok badana yapicam yardim yok.

Neyse evlendim farkli sehire.
Ailem hic bir sey yapmadi maddi manevi.(okutmuslar)
annem uzağa evlendim diye hep söylendi gelmedi yanima bilet parasi gidiyormuş masraf
(durumlari kötü degil) yılda bir kez ben gidersem gördüler beni.

Çocuğum oldu geldi ilgilendi ama, rezil oldum ☹yemek yerken sofrada gaz cikarmalar😔esimin yaninda..
gulerken kendini kaybetmeler tum gun telefonla konuşmalar..
bağırış çağırış lohusa halimle +tansiyonum cikmisti gebelikte ve lohusaliktada devam etti benimle kavgalar eşim cocuga ben baksam bu kadar yorulmazdim dedi.

Hep kıyas falancanin cocugu gelince dolabı dolduruyormus ben?misal bi yere gideriz bi elbise giyerim halam yanimizda bu elbiseyi halan giyse daha cok yakışırdı der.milletin yanında kardesime 50 yaşında ki adamdan daha yaşlı görünüyorsun der.densiz
😰

Kardeşimi evlendirdi yanima gelmeye paraya acıyan kadın altınlar çifte salonlar, eşyalar, evler her seyi yaptı.ses cikarmadim.

(18inde kardesime araba+ehliyet alinmisti) onun borcunu oderkende yanıma gelemediğini sıkıştıklarını ben oraya gittigimde de 5 lira verip gezemezdik.araba taksidi ödüyorlar fakat kardesim.o arabayla sevgilileriyle fink atiyormus:)

👉10 yıldır uzaktayım evlilik dahil 1 tl harcatmis, istemis degilim.buna ragmen duyduğum.tek sey para yok para yok.

Bir gün sormaz kızım gecinebiliyor musunuz, var mi bi derdin? para yok Böyle söyler 4.evi alır, araba alır, ankastre alır.yazin gittim cocugumla,,eşimle boşanacaktık neredeyse hiç umurunda bile değil, sormadi dahi.
Kardesleri, o bu şu anlatiyor onlar daha önemli çünkü!
Sinirlendim biktim kavga ettim arkamda durmuyorsun,derdimi sormuyorsun dedim bana yapmadiklarini maddi manevi berbat bir anne oldugunu söyledim.
agladi krize girdi,babami kiskirtip üstüme saldi..
sonra koluma vurdu babam itti beni morardi kolum.

Millet kocasından kacar ailesine sığınır ben ailemden kaçtım resmen.(kocamdan bir fiske yemedim simdiye kadar) hemen ogün döndüm.

Şimdiii bunu tüm sulaleye sadece ben para istiyormusum, beklenti icindeymisim gibi anlatmış.
Insanlar beni ariyor neden annenden babandan para istiyorsun üzüyorsun ayıp diye çıldırcagim.(ayrıca özel hayatimizi eşimi herseyi herkese anlatiyor)bu kadar kendi halimde yasayip savaşıp.kimseye yük olmayip bu şekilde yaftalanmak insanlara.lanse edilmek sinirlerimi bozuyor..

Ben böyle bir anneyle napacagim bencil gaddar narsist yarın obur gün başıma bir iş gelse hastalik,boşanma vs.bunlar mi bana sahip çıkacak, annen baban böyleyse kim nasıl olmaz?
Çok yalnız hissediyorum çok.. kahroluyorum, benim ki gibi anneyle hayata 5-0 yenik başlıyorsun ...😭

Son düzenleme:
Öncelikle Çok üzüldüm ,keşke elimden bişey gelse dedim okudukça .. Bu dünyada herşey imtihan bizler için,senin de imtihanın ailen olmuş .. Dilerim rabbimden hayırlı kapılar açar sana.Elinden geldiğince görüşme ,ailenle evliliğinle alakalı ağzına laf verme ,mutluyum de geç .. Kimseye kulak asma bırak ne derlerse desinler ,Allah biliyor ya o kâfi .. Rabbim yar ve yardımcın olsun ,güçlü ol ,kendi ayakların üstünde dur .. Evet gerekli aile ama olmayınca olmuyor ve böyle olacağına olmasınlar ..

Canım belki çok acı ama söyleyeceğim.
Sen böyle anneyi ölmüş say.
Bir ölüden ne beklersen onu bekle.
Çok üzüldüm inan 😔
Kimseye sığınmadan da kendi başına, evladınla ayakta kalmanın bir yolunu mutlaka bulursun 💕

Çok uzun özet geçin diyenlere, uzundu okuyamadım diyenlere sinir olurum ama hem uzun hem paragraf yok onu geçtim bir boşluk bile olurdu. Böyle çok karmaşık olmuş.

Tabi ben bir kisi olarak önemli değilim. Ama az geri dönüş almayın diye söylüyorum. Gören erinir keşke paragraf koysaniz en azından.

Çocukluğum kardesime, ve kendime bakarak geçti.+ ev işleri kendi beslenmemiz.

Ödevlerimiz ateslenmelerimiz bile annem calisiyordu (asıl amaç evden uzaklasmak) Çok cüzi bir rakama bugünün 15 lirasi gibi günlüğü.Hala söyler ben evden kaçmak sosyallesmek icin çalışıyordum diye. Zaten evde dursada cocuklar okuldan dönünce kek cay yapıp bekleyecek anaç bi anne değildi. nitekim 1 gün haftalık izininde bile kardeşimi dövmeye kalkardı(6gun ben bakiyordum) döverdi..benide..kemerle.odunla.demirlekardeşim her gün annemin hangi gün izinli oldugunu sorardı üzülürdüm annemi istiyor diye farkettim ki çocuk kalmasın istiyormuş evde.

Aksam kapıdan girerken bana ne pişirdin diye sorardi? Ders çalıştin mı bugün okulda ne yaptınız diye sormazdi ama. Bana güvenip misafir cagirirdi.
3 tane yazılımın olduğu günün aksaminda misafir agarlardik odamız yoktu oturma odasinda ki cekyattan misafirler kalkip gidince uyurduk anca. orasiydi yatagimiz ne ders çalışacak ortam ne de oda vardı.tum bunlara rağmen üni.kazandim okudum kardesimde kac kere sınıfta kaldı yazlari calistrdm ona da uni.bitirttim zorla.
Tamamen ailesine!(cekirdek degil) kardeslerine annebaba akraba komşu.delisi bir kadındi.her islerine kosar kazık yer doymazdi ama kendisi hasta olur ameliyat olur yoklar düğün olur yoklar cenaze olur.yoklar.yinede vazgecmez onlardan. anne tasincam.gel yok badana yapcam yardim yok.

Neyse evlendim farkli sehire.ailem hic bir sey yapmadi maddi manevi.annem uzağa evlendim diye hep konuştu gelmedi yanima bilet parasi gidiyormuş (durumlari kötü degil)yılda bir kez ben gidersem gördüler. Çocuğum oldu geldi ilgilendi ama rezil oldum yemek yerken sofrada gaz cikarmalar esimin yaninda.gulerken kendini kaybetmeler tum gun telefonla konuşmalar bağırış çağırış lohusa halimle +tansiyonum cikmisti gebelikte ve lohusaliktada devam etti benimle kavgalar eşim cocuga ben baksam bu kadar yorulmazdim dedi.hep kıyas falancanin cocugu gelince dolabı dolduruyormus ben?misal bi yere gideriz bi elbise giyerim halam yanimizda bu elbiseyi halan giyse daha cok yakışırdı der.milletin yanında kardesime 50 yaşında ki adamdan daha yaşlı görünüyorsun der.densiz😰 kardeşimi evlendirdi yanima gelmeye paraya acıyan kadın altınlar çifte salonlar eşyalar, evler her seyi yaptı.ses cikarmadim.(18inde kardesime araba+ehliyet alinmisti) onun borcunu oderkende yanıma gelemediğini sıkıştıklarını ben oraya gittigimde de 5 lira verip gezemezdik.araba taksidi ödüyorlar fakat kardesim.o arabayla sevgilileriyle fink atiyormus:) 10 yıldır uzaktayım evlilik dahil 1 tl harcatmis, istemis degilim.buna ragmen duyduğum.tek sey para yok para yok.

Bir gün sormaz kızım gecinebiliyor musunuz var mi bi derdin?para yok Böyle söyler 4.evi alır, araba alır, ankastre alır.yazin gittim cocugumla,,eşimle boşanacaktık neredeyse hiç umurunda bile değil, sormadi dahi.
Kardesleri o bu şu anlatiyor onlar daha önemli
Çunku sinirlendim biktim kavga ettim arkamda durmuyorsun dedim bana yapmadiklarini maddi manevi berbat bir anne oldugunu söyledim.agladi krize girdi babami kiskirtip üstüme saldi sonra koluma vurdu babam itti beni morardi kolum.millet kocasından kacar ailesine sığınır ben ailemden kaçtım resmen.(kocamdan bir fiske yemedim simdiye kadar) hemen ogün döndüm.simdi bunu tüm sulaleye sadece ben para istiyormusum gibi anlatmış insanlar beni ariyor neden annenden babandan para istiyorsun uzuyorsun ayıp diye çıldırcagim.(ayrıca özel hayatimizi eşimi herseyi herkese anlatiyor)bu kadar kendi halimde yasayip savaşıp.kimseye yük olmayip bu şekilde yaftalanmak insanlara.lanse edilmek sinirlerimi zıplatti.Ben böyle bir anneyle napacagim bencil gaddar narsist yarın obur gün başıma bir iş gelse hastalik,boşanma vs.bunlar mi bana sahip çıkacak, annen baban böyleyse kim nasıl olmaz? Cok yalnız hissediyorum çok.. benim ki.gibi anneyle hayata 5-0 yenik başlıyorsun ...
bende bir anneyim bagzen covuklar beni vok yoruyor cok sinirlendiriyorlar inan tek derdim hic biseyden mahrum kalmasinlar ilerlesinler tek istefigim bagzen esim para verir al kendine bisey al diye ben gidip gonulleri kirilmasim oyuncak alirim. annemizde bizi terlikle suyyla buyla belki sinirdrn dovmistr inan onlar hic aklima gelmiyor imsan anneaini fedakaligini unutamaz bende annemin tarlarda calisisp babamin vermedigi babalaigi da yapardi. bananizda varmis derdi neymis o zamn sizde arayip sormayin

Çok uzun özet geçin diyenlere, uzundu okuyamadım diyenlere sinir olurum ama hem uzun hem paragraf yok onu geçtim bir boşluk bile olurdu. Böyle çok karmaşık olmuş.

Tabi ben bir kisi olarak önemli değilim. Ama az geri dönüş almayın diye söylüyorum. Gören erinir keşke paragraf koysaniz en azından.
Teşekkür ederim, uyarınızı dikkate aldım.

Okurken boğazım düğümlendi kuzum benim kıyamam, keşke yakın olsak hemdert olur, sırdaş olurduk. Birinin seni anlayan dinleyen birinin olması bile rahatlatıcı olurdu. Annen için ne diyeceğim bilmiyorum, benim de babam beni istemiyor ama annem iyi ki var diyorum, iyi ki iki evladım ve annem var. Sende iyi ki evlâdım ve eşim var diyeceksin, farz et ki annen öldü.. Yok sayıp ailene sahip çıkmalısın.. bırak ne halleri varsa görsünler.. Allah yar ve yardımcınız olsun

Bende babamı 10 sene once kaybettim ve annemden hiç sevgi görmedim. Yazliga gider 1 2 hafta kalır 1 kere bile aramaz. Hatta dün butun gun evde odamdaydim. Bir kelime etmedik. Bir kere bile yüzyüze gelmedik aynı evin içinde ve ölsem 1 gün sonra farkeder. Ne bileyim insan bir sormaz mi kizim bir derdin mi var neden odandan cikmadin diye ?
Erkek kardeşim var ona hep daha sevgi doluydu küçüklüğümden beri. Bunlar tabi en hafifi yaşadığım anne sevgisizliginin. Ben az anlatayim siz çok anlayın diyim. Bende cok özeniyorum kızlarıyla arkadaş gibi olan anneleri görünce. Eğer kızım olursa bende öyle olacağım. Ne demeli bilemiyorum. Kendimiz secmiyoruz. Yapacak bir şey yok. En azından evlisiniz ve aynı evde yaşamıyorsunuz. Bu yönden bakın. Inşallah eşinizle çocuğunuzla mutlu bir ömür yaşarsınız da anne eline muhtaç olmazsınız. Sizi çok iyi anlıyorum ben.

Ödevlerimiz, ateslenmelerimiz bile.. annem calisiyordu (asıl amaç evden uzaklasmak)
Çok cüzi bir rakama bugünün 15 lirasi gibi günlüğü. Hala söyler ben evden kaçmak sosyallesmek icin çalışıyordum diye. Zaten evde dursada cocuklar okuldan dönünce kek cay yapıp bekleyecek anaç bi anne değildi. Nitekim 1 gün haftalık izininde bile kardeşimi dövmeye kalkardı(6gun ben bakiyordum) döverdi.. benide..
Kemerle,odunla,demirle kardeşim her gün annemin hangi gün izinli oldugunu sorardı üzülürdüm annemi istiyor diye farkettim ki çocuk kalmasın istiyormuş evde.

3 tane yazılımın olduğu günün aksaminda misafir agarlardik odamız yoktu oturma odasinda ki cekyattan misafirler kalkip gidince uyurduk anca. Orasiydi yatagimiz ne ders çalışacak ortam ne de oda vardı.
Tüm bunlara rağmen üni.kazandim okudum, kardesimde kac kere sınıfta kaldı yazlari calistirdim ona da uni.bitirttim zorla.
Tamamen ailesine!(cekirdek degil) kardeslerine annebaba akraba komşu delisi bir kadındi.

Her islerine kosar kazık yer doymazdi ama kendisi hasta olur ameliyat olur yoklar düğün olur yoklar cenaze olur.yoklar.yinede vazgecmez onlardan. anne tasincam.gel yok badana yapicam yardim yok.

annem uzağa evlendim diye hep söylendi gelmedi yanima bilet parasi gidiyormuş masraf

Çocuğum oldu geldi ilgilendi ama, rezil oldum ☹yemek yerken sofrada gaz cikarmalar😔esimin yaninda..
bağırış çağırış lohusa halimle +tansiyonum cikmisti gebelikte ve lohusaliktada devam etti benimle kavgalar eşim cocuga ben baksam bu kadar yorulmazdim dedi.

Hep kıyas falancanin cocugu gelince dolabı dolduruyormus ben?misal bi yere gideriz bi elbise giyerim halam yanimizda bu elbiseyi halan giyse daha cok yakışırdı der.milletin yanında kardesime 50 yaşında ki adamdan daha yaşlı görünüyorsun der.densiz
😰

Kardeşimi evlendirdi yanima gelmeye paraya acıyan kadın altınlar çifte salonlar, eşyalar, evler her seyi yaptı.ses cikarmadim.

(18inde kardesime araba+ehliyet alinmisti) onun borcunu oderkende yanıma gelemediğini sıkıştıklarını ben oraya gittigimde de 5 lira verip gezemezdik.araba taksidi ödüyorlar fakat kardesim.o arabayla sevgilileriyle fink atiyormus:)

👉10 yıldır uzaktayım evlilik dahil 1 tl harcatmis, istemis degilim.buna ragmen duyduğum.tek sey para yok para yok.

Bir gün sormaz kızım gecinebiliyor musunuz, var mi bi derdin? para yok Böyle söyler 4.evi alır, araba alır, ankastre alır.yazin gittim cocugumla,,eşimle boşanacaktık neredeyse hiç umurunda bile değil, sormadi dahi.
Sinirlendim biktim kavga ettim arkamda durmuyorsun,derdimi sormuyorsun dedim bana yapmadiklarini maddi manevi berbat bir anne oldugunu söyledim.

Millet kocasından kacar ailesine sığınır ben ailemden kaçtım resmen.(kocamdan bir fiske yemedim simdiye kadar) hemen ogün döndüm.

Şimdiii bunu tüm sulaleye sadece ben para istiyormusum, beklenti icindeymisim gibi anlatmış.
Insanlar beni ariyor neden annenden babandan para istiyorsun üzüyorsun ayıp diye çıldırcagim.(ayrıca özel hayatimizi eşimi herseyi herkese anlatiyor)bu kadar kendi halimde yasayip savaşıp.kimseye yük olmayip bu şekilde yaftalanmak insanlara.lanse edilmek sinirlerimi bozuyor..

Ben böyle bir anneyle napacagim bencil gaddar narsist yarın obur gün başıma bir iş gelse hastalik,boşanma vs.bunlar mi bana sahip çıkacak, annen baban böyleyse kim nasıl olmaz?
Çok yalnız hissediyorum çok.. kahroluyorum, benim ki gibi anneyle hayata 5-0 yenik başlıyorsun ...😭

Sil gitsin. Tüm iletişimini kes
Hayatına odaklan. Çocukken bile kendini idare etmişsin kocaman iş güç sahibi kadınken hayli hayli yaparsın.

Bende babamı 10 sene once kaybettim ve annemden hiç sevgi görmedim. Yazliga gider 1 2 hafta kalır 1 kere bile aramaz. Hatta dün butun gun evde odamdaydim. Bir kelime etmedik. Bir kere bile yüzyüze gelmedik aynı evin içinde ve ölsem 1 gün sonra farkeder. Ne bileyim insan bir sormaz mi kizim bir derdin mi var neden odandan cikmadin diye ?
Erkek kardeşim var ona hep daha sevgi doluydu küçüklüğümden beri. Bunlar tabi en hafifi yaşadığım anne sevgisizliginin. Ben az anlatayim siz çok anlayın diyim. Bende cok özeniyorum kızlarıyla arkadaş gibi olan anneleri görünce. Eğer kızım olursa bende öyle olacağım. Ne demeli bilemiyorum. Kendimiz secmiyoruz. Yapacak bir şey yok. En azından evlisiniz ve aynı evde yaşamıyorsunuz. Bu yönden bakın. Inşallah eşinizle çocuğunuzla mutlu bir ömür yaşarsınız da anne eline muhtaç olmazsınız. Sizi çok iyi anlıyorum ben.
Ne kadar güzel yazmışsınız duygularıma tercüman olmuşsunuz. Bende sizi.cok iyi anlıyorum tüm iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. umarım sizi saf ve tertemiz sevecek bir hayat arkadaşınız olur 🌈🦋💘

😰

Benm annemde bi degisigi.yalniz degilsin.aynen bi eziklik diygusu var bende.nefret ediyorum.baskalarina ozeniyorum

Bende annemle anlaşamıyorum.kendisi erkek kardeşime aşırı düşkün ve sinirimi bozuyor.nedir bu annelerin erkek çocuk sevdası?ölü taklidi yapın bence gitmeyin,aramayın.sormayın.inşallah eşinizden yana şansınız boldur.

Ne kadar güzel yazmışsınız duygularıma tercüman olmuşsunuz. Bende sizi.cok iyi anlıyorum tüm iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. umarım sizi saf ve tertemiz sevecek bir hayat arkadaşınız olur 🌈🦋💘

Ne güzel bir temenni. Umarım 💜 çok teşekkürler. Istediğiniz zaman yazabilrsiniz. En iyi benzer şeyleri yasayanlar birbirlerini anlıyor çünkü 🙏

X