ANNEDE YÜKSEK ATEŞ SÜTÜ AZALTIR MI? KESİLMESİNDEN KORKUYORUM .

Kummsaati

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2022
133
109
32
Merhaba kızlar , bebeğim 5 buçuk aylık , 2 gündür ateşleniyorum, 2 3 kez oldu ilaç aldım düştü.
Sütüm azaldı.
Yüksek ateş sütü azaltır mı eski haline gelmesi ne kadar sürer , yaşayan bilen var mı?
Bebeğimin anne sütü almasını istiyordum özellikle ilk yıl ama daha da azalmasından korkuyorum .

Mastit olmuşsunuz yüksek ihtimalle, göğüslerinizde ağrı var mı? Süt kanalları tıkanınca ağrı olur hem süt zor gelir hem de ateş ve titreme yapar

Mastit olmuşsunuz yüksek ihtimalle, göğüslerinizde ağrı var mı? Süt kanalları tıkanınca ağrı olur hem süt zor gelir hem de ateş ve titreme yapar
Sütümü 2 3 gün önce 12 saat kadar sağmayınca sol göğsümde sertlik oluşmuştu mastit demiştim ama sanırım biraz daha başlangıcı çok çok hafif sızı var sadece belirti olarak .

Mastit olmuştursunuz. Doktora gittiniz mi? İlaç kullanmanız gerekiyor ihmal etmeyin, kendi kendine geçmez. Sütünüzün azalmasından önce vücudunuzda oluşan enfeksiyonu düşünmeniz lazım önce. Kanallar tıkanacağı için zaten süt az gelmeye başlar. Hemen doktora gidin.

Mastit olmuştursunuz. Doktora gittiniz mi? İlaç kullanmanız gerekiyor ihmal etmeyin, kendi kendine geçmez. Sütünüzün azalmasından önce vücudunuzda oluşan enfeksiyonu düşünmeniz lazım önce. Kanallar tıkanacağı için zaten süt az gelmeye başlar. Hemen doktora gidin.
Mastit belirtisi olarak sadece çok hafif sızı var süt dolmaya başlayınca olan , yine de gitmem gerekir mi ? Ben de sıcak kompresör yapıp geçirmeye çalışıyordum yetersiz mi sizce ?
Ateşe kabahat bulmuştum bende oysa ki.

Mastit belirtisi olarak sadece çok hafif sızı var süt dolmaya başlayınca olan , yine de gitmem gerekir mi ? Ben de sıcak kompresör yapıp geçirmeye çalışıyordum yetersiz mi sizce ?
Ateşe kabahat bulmuştum bende oysa ki.
Mastit oluştuğu için ateşiniz var zaten muhtemelen. Gerekli ilacı kullanmazsanız geçmez daha da ilerler. Aile hekimine de sorabilirsiniz. İhmal etmeyin.

X