Anneler lutfen bakin 🙏

Mavi mavi1

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2017
344
141
35
Herkese merhaba, benim kronolojik 15.5 duzelrilmis 14 aylik kizim var. Cok sukur yurume donme emekleme oturmasi hep vaktinde olmustu. Su an konusma konusunda ve onceden cok sık yaptigi alkis bye bye az yapmasiyla ilgili uykularimi kaciran sorularim var. Kizim Rabbik e sukurler olsun komutlari aliyor. Gel git kapiyi ac ort emzigini cikar otur sunu anneanneye dedeye ver gibi anlayip yapiyor. Baba nerde abi nerde deyince isaret ediyor. Isaret etmediginde de donup onlara bakip guluyor.taklit edebiliyor. Ben eline pecete veriyorum hadi kapiui sil deyince yapiyor. Bebeginin uykusu gelmis uyusun hadi deyince bebegine eliyle eeee deyip yapiyor. Bi ara gel gel diyirdu simdi soylemiyor ama kullaniyor. Mesela cok iatedigi birsey olunca elini ona yonelterek gel gek isareti yapiyor. Hayirdan anliyor. Istemedigi yemek olunca basini salliyor hayir anlaminda. Kitabinda soylememi iatedigi seyi isaret ediyor. Kuzu nerde suyun nerde deyince bulup getiriyor. Al hav e(et) bunlari soyluyir ama ben o kadar evhamliyim ki anlatamam uykularim kacti resmen onceden cook sik yaptigi bye bye i artik az yapiyor ve az konusuyor diye. Tecrubelerinize sormak istedim cok teaekkurlwr simdiden.

Vucut bolumlerinden ayagini sacini gobegini ve ellerini gosterebiliyor. Sukurler olsun goz temasi ve adina donme var. Otur ayakkabini giyelim dediginde oturup ayagini uzatiyor. Kendinden kucuk bebek gorunce ayy deyip seviyor. Abisini bazen ayy deyip seviyor.

Lutfen tecrubeli annelerim yorum yazar misinz benzer seyleri yasayanlar oldu mu evet bizde oyleydik su an cok iyiyiz duymaya ihtiyacim var sanirim.

14 aylık bir oğlum var. Sizin saydığınız bazı şeyleri yapmıyor. Kafama da takmadım. Gayet iyi. Benim oğlum 38 haftakken doğdu. Evham yapmayın. Rabbim bağışlasın evladınızı/evladımızı...🤲🏻☺️

Herkese merhaba, benim kronolojik 15.5 duzelrilmis 14 aylik kizim var. Cok sukur yurume donme emekleme oturmasi hep vaktinde olmustu. Su an konusma konusunda ve onceden cok sık yaptigi alkis bye bye az yapmasiyla ilgili uykularimi kaciran sorularim var. Kizim Rabbik e sukurler olsun komutlari aliyor. Gel git kapiyi ac ort emzigini cikar otur sunu anneanneye dedeye ver gibi anlayip yapiyor. Baba nerde abi nerde deyince isaret ediyor. Isaret etmediginde de donup onlara bakip guluyor.taklit edebiliyor. Ben eline pecete veriyorum hadi kapiui sil deyince yapiyor. Bebeginin uykusu gelmis uyusun hadi deyince bebegine eliyle eeee deyip yapiyor. Bi ara gel gel diyirdu simdi soylemiyor ama kullaniyor. Mesela cok iatedigi birsey olunca elini ona yonelterek gel gek isareti yapiyor. Hayirdan anliyor. Istemedigi yemek olunca basini salliyor hayir anlaminda. Kitabinda soylememi iatedigi seyi isaret ediyor. Kuzu nerde suyun nerde deyince bulup getiriyor. Al hav e(et) bunlari soyluyir ama ben o kadar evhamliyim ki anlatamam uykularim kacti resmen onceden cook sik yaptigi bye bye i artik az yapiyor ve az konusuyor diye. Tecrubelerinize sormak istedim cok teaekkurlwr simdiden.
Gayet normal. Yani bu yaşlarda bir şeyi çok yapar sonra onu unutur başka şeyi çok yapar. Ayına göre birçok çocuktan ileri bile.

Bu kadar takıntı yapılacak bir durum görmedim ben. Gelişimiyle ilgili bir sıkıntı yok.

Aslinda evet o yuzden en cok bide cok konusmamasindan
Konuşması için daha süre var. 3 yaşına kadar konuşmazsa sorun var mı diye düşünebilirsiniz. Daha bebeğiniz 14 aylık. Etrafınızda bebeğinize kıyaslama yapanlar mı var?
Bu arada benim oğlum 10 aylık yürüdü ama 2.5 yaşında konuştu 🤷‍♀️

Allah razi olsun sizden gozlerim doldu mesajinizi okurken yani bilmiyorum cok evhamli biriydim zaten birde kizim erk3n dogunca kuvezde kalinca onu kaybetme korkusunu iliklerime kadar yasadim. 2. Cocugum askinda ama cok tecrubesiz hissediyorm k3ndimi iki kere hapsursa gozunun icine bakiyorum hasta mi olacak diye

Allah razi olsun sizden gozlerim doldu mesajinizi okurken yani bilmiyorum cok evhamli biriydim zaten birde kizim erk3n dogunca kuvezde kalinca onu kaybetme korkusunu iliklerime kadar yasadim. 2. Cocugum askinda ama cok tecrubesiz hissediyorm k3ndimi iki kere hapsursa gozunun icine bakiyorum hasta mi olacak diye
Durumunuzu anlıyorum ama bu kadar üzerine düşerek ona daha büyük zarar verirsiniz. Biraz daha rahatlamaya çalışın. gelişimi gayet normal. düzenli doktor kontrolüne götürüyorsunuzdur zaten. O zaman doktorunuza da sorabilirsiniz ama lütfen sağlık ocağına sormayın çocuk doktoruna sorun

aslinda kimse yok da benden baska. Aylik gelisim seylerine bakiyorum iste bu ayda 10 kelime konusur sunu yapar deyince inanilmaz endiseleniyirum

Bir sakin olun

Bir sorun yok ki “bizde de öyle oldu şimdi iyi” diyelim

Henüz 1,5 yaşında dahi değil, nasıl bir konuşma bekliyordunuz

Bye bye dediğiniz el sallama mı

Artık ilgisini çekmiyordur, farklı şeyler vardır hayatında

İlk yaptığında ilgi çeker tekrarlar sonra rutin olur bırakır

Örneğin attık agulamaz da çünkü o aşama geçti

Lakin bu evhamla ilerleyen aşamada çocuğa zarar verirsiniz, kendinizi telkin edin, olmazsa da doktora gidin

Her çocuk biriciktir, prematüre ama çok değil yani 6 aylık doğanlar büyüdü kendileri anne oldu artık tıp çok gelişti

Cidden buraya yazılacak bir sorun yok ama her anını böyle incelerseniz ileride sorunlar oluşur, salın çocuğu

aslinda kimse yok da benden baska. Aylik gelisim seylerine bakiyorum iste bu ayda 10 kelime konusur sunu yapar deyince inanilmaz endiseleniyirum
O işler öyle kitabına göre olmuyor. Bu çocukların hepsi farklı gelişimleri var. Biz bile birbirimizin aynısı değiliz ki kitapta yazan gidi nizami gitsin her şey

yaklasik 1 ay once cocuk gelisim uzmanina da goturdum denver 2 yapti gayet iyi dedi. Ama iste son zamanlarda bye bye ve alkisi az yapmaya baslayinca bide konusmasi az olunca korktum cok.

Merhaba sağlıkla büyüsün inşallah. Benim oğlum 20 aylık. Oda eskiden yaptığı bazı hareketlerini unutmuş. Yerine yenilerini öğrenmiş. Ben hiç kafaya takmıyorum. Bebekler böyledir. Hep yeni şeyler öğrenirler. Eski öğrendiklerinin bazılarını artık bilerek veya unutmuş olarak yapmıyorlar.

X