Bebek Beslenmesi Annelere sesleniyorum lütfen okuyun

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
canım arkadaşım çok geçmiş olsun üzüldüm :çok üzgünüm: şimdi bebekler hasta olduğu zaman anneler onlardan daha çok hasta oluyor üzüntüden burnu akıyorsa canım kusması ondandır geniz akıntısı olmuştur oda balgam olarak dışarı atmıştır işallah çabuk atlatır dediğin gibi inek sütü vermicem benim bebişde bugün ağlayıp durdu gaz sancıları çekti yavrucum iki buçuk ay kolik sancısı çekmişti yavrum 4 aylıktan sonra biraz düzelmişti hala ara sıra oluyor tabiki hasta olmıcaksa bugünkü gaz sancıcı diye düşünüyorum benimde çok kötü dişim ağrıyo perşembe günü doktora gitmişdim yirmilik dişimi çekti o ağrıyor diye meğerse o değilmiş yanlış diş çekmiş hala ağrıyor pazartesi tekrar gidecem anlıcan canım bir dişten olduk.senağlama

canim seni yalniz brakmayaz tabiki,cok gecmis olsun canim,dr hatasi uzunden bir disin daha cekilcek,bence bu sefer paraodenmemen lazim,baska ulke olsak bu dr mahkemeye verilirdi,:eek:klava:

canım erken baslamıssın cıcı bebe vw pırınc ununa bu donemde meyva ve kasık maması yeterlı

iyi akşamlar canım paşam bugün düne bakış daha iyi fazla ağlamadı ama ben onunla ilgilenemedim evi serdim tüm gün işle uğraştım babamız baktı.şu yogurt işi canımı sıkıyor ya mamayla yapiyorum çok cıvık oluyor sütle yapayımmı benim oğlan yogurdu pek sevdi bu hiç içime sinmiyor.

cici bebenin üzerinde 4 aylıkta kullanılabilir diyor ama bebişim çokta seviyor meyve püresinin içine katıyorum ne yapsamki

iyi akşamlar canım paşam bugün düne bakış daha iyi fazla ağlamadı ama ben onunla ilgilenemedim evi serdim tüm gün işle uğraştım babamız baktı.şu yogurt işi canımı sıkıyor ya mamayla yapiyorum çok cıvık oluyor sütle yapayımmı benim oğlan yogurdu pek sevdi bu hiç içime sinmiyor.

sut alerjisi yoksa rahatlikla inek sutu yogurt olarak verebilirsin,tabiki gunde en fazla 150 ml,bizim dr boyle demisti.

cici bebenin üzerinde 4 aylıkta kullanılabilir diyor ama bebişim çokta seviyor meyve püresinin içine katıyorum ne yapsamki

genelde cici bebe 6 aydan sonra verilir icindeki gluten kucuk bebeklere cidti hastilga yol acabilir,eger bebgine ishal yapmiyorsa verebilirsin.ama abartmamak lazim,gunde birkactane yeterlidir,

canım benim cici bebeyi iki tane veriyorum günlük ishalde yapmadı sütün alerji yaptığını nasıl anlıcazki

ben bebeğime altı ay sadece anne sütü vermiştim sonra ilk olarak elma suyu ve günlük pastorize sütten yaptığım yoğurt vermeye başladım bir ay kadar anne sütü meyve suyu ve yoğurt verdim sonrasında da yavaş yavaş sebze çorbaları meyve püreleri vermeye başladım ve azar azar başlayarak yumurta sarısı sekiz aydan sonra bebe bizküvisi ise bence besin değeri yüksek olmayan ve gereksiz şişmanlık yapabilecek bir gıda 1-1.5 yaşından önce vermemeni öneririm ne zamnki düzenli kahvaltı vermeye başaldın işte o zaman bir iki tane ekleyebilirisin karışımına nacizane tavsiyem bu tabiki bebeğim şu an 23 aylık ve hala emiyor ve düzenli olarak da günlük beş öğününü yiyor sende merak etme zamanla hepsi olacak her çocuğun yapısı beslenme şekli ayrıdır en iyi anneleri tanır dediğim gibi sizin beslenme düzeninizde zamanla şekillenecektir ama ev yapımı yoğurdu tavsiye ederim küçük kavanozlarda günlük olarak hazırlayabilirsin

X