Popüler Konu Dr. Felice Gersh, PCOS SOS adlı kitabın özeti.

Smfr

🤲sabırla bekliyorummmm
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2017
720
709
Evet kuzum ben açayım yemekten sonra etiket yapayım
Aç aç baya daraliyorum bu aralar her sey ustume geliyo sankiii o kadar dikkat ediyorum o kadar caba yooook yanii yooooook cikmis biride artistlik yapiyo kilolu ya kendi bunun yani hanile kalmanin kiloyla alakasi yokmus da akil vermeleri yokmu su insanlarin beni benden aliyor ☹

Peripella

Hiç birşey sebepsiz değildir.
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Mayıs 2019
1.551
2.765
Hanımlar ben yeni bir post açtım.
Günlük orada yaptıklarımızı vs paylaşalım diye.
Gelmek isteyeni bekleriz :KK68:

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 103 gün geçti.

Ahenkkk

Üye
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2018
5
0
13 Mayıs'tan beri un, şeker tüketmiyorum. Tamamen sağlıklı beslenmeye geçiş yaptım.
22 Haziran'dan beri de ateş ölçerek takip yapıyorum.
Temmuzun ilk haftalarından beri myo- inositol, d vitamini, omega 3, zerdeçal (curcumin) alıyorum. Yine Temmuz ayından beri yatmadan önce 3 mg melatonin alıyorum, akşamları ashwaganda tüketiyorum.
Yazıdaki diğer ana takviyeleri ise yani NAC, Quercetin, Multivitamin ve Probiyotiği 1 Ağustos'tan beri kullanıyorum.
Yine 1 Ağustos'tan beri her gün bahçe nanesi çayı içiyorum. Uyku düzenime dikkat ediyorum.
Son yıllarda maalesef adetim çok ama çok az geliyor. Bazen 3 ay hiç gelmiyor, bazen de 10 gün kahverengi leke, sonra birkaç gün temiz, sonra tekrar lekelenme... Ne adet olduğunu anlıyorum ne de rahat bir temiz dönem geçirebiliyorum. Adet düzeni adına aklımda hiçbir şey yok diyebilirim.

Peki bu takviyeleri aldıktan sonra ne oldu?

Ateş takibine göre 12 Ağustos'ta yumurtlama oldu ve yumurtlamadan sonra 15. gün yani 27 Ağustos'ta adet söktürücü kullanmışım gibi çok güzel bir şekilde 1 hafta adet oldum. Normalde bu miktarda bir adeti ilaçsız asla ama asla görmedim. Belki ergenlik dönemlerinde olmuştur ama uzun yıllardır ilaçsız bu şekilde adet olduğumu hatırlamıyorum. Ayrıca tüylenmede de azalma oldu. Aldığım takviyeler ilaç değil hepsi ya vitamin, ya amino asit, ya bitki, ya balık yağı... Böyle gıda takviyeleri... Ateş tablomu da paylaşıyorum bakmak isteyenler için.

Eki Görüntüle 2304026
Merhaba kullandığınız takviyelerin markalarını öğrenebilir miyim, özellikle inositol için baya bir araştırma yaptım ama emin olamadim hangi ürünü ürünleri almam konusunda ?

nisandeniz

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2015
7.371
11.549
Merhaba. Ben prowomen kullanıyorum. İnofolic Combi de kullanmıştım ama onun ek vitaminleri daha az

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-07-2021

Hamileliğimin 22. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 128 gün kaldı.

Bebeğiniz erkek ise, bugünlerde testisleri pervis bölgesinden testis torbasına doğru inmeye başlayacaktır. Unutmayın yumurtalıklar ve testisler aynı dokudan meydana gelirler. Aynı dokular bir araya gelerek kızlarda geniş dudakları ve aynı dokular birleşek erkeklerde testis torbasını oluşturur. Doğum planınızı yapmaya başlayabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 470 gr. - Yaklaşık boyu : 26.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

ayneyn

Nevbahara kaç mevsim var bilemem
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2014
1.135
1.323
Merhaba kullandığınız takviyelerin markalarını öğrenebilir miyim, özellikle inositol için baya bir araştırma yaptım ama emin olamadim hangi ürünü ürünleri almam konusunda ?
Jarrow formulanın ürünleri biraz uygun fiyatlı olduğu için genelde onu seçiyorum ama Amerikadan almıştım ben. Türkiyede anca inofolic var.

Smfr

🤲sabırla bekliyorummmm
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2017
720
709
Selam hanimlar tabi ben adet oldum cok sukur 2 3 gun gecmisti zaten ama buna da sukur eskiden 2 ay olamazdim ocakta kurtaj subatta va martin son gunu adet oldum cok sukur bin sukur her sey duzeliyo sanki ve duzenli spor yapiyorum agirlik ve cardio gunlere boluyorum 44 bedenlerden 38 bedenlere dustum size tavsiyem spor yapin ayneyn ayneyn Arkadasimixij paylastigj bi cok seyife yapiyorum uyku duzeni takviyelerin bi kismida olsa d vit multivit hepsini kullaniyorum gunesleniyo aksam uykuma dikkat ediyorum insallah yakin bi zamanda basardimda diyecegim sizlere buna inancim tam hepiniz kendinize iyi bakin 😘

yalniz kalpler

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2019
5.223
10.107
pcos im var.. bir yili asti gebe kalamadim.. sebep de yok cok sukur esimin degerleri de iyi.. kilom aslinda normal fazlaligim yok ama belki gobek bolgem biraz yagli.. belki. 4-5 kilo vermek faydali olabilir.

gluten, karbonhidrat ve sekeri kesmekle gebe kalanlar var. dun okudum daha burada.. sizler ne dersiniz.. bugun boyle bir karar aldim. malum evdeyiz yiyip oturuyoruz kilo da aliyoruz.. onun da onune gecer bu durum.

simdi basligi yeniden okuyacagim bastan sona..

basliktaki inositol u alip kullandim takviyelerden kullandim berberine gibi.. benim insulin direncim yok diye biliyorum belki o yuzden inositole gerek kalmadi.. cenemde sivilce problemim var. reglim duzenli denebilir.

fikirlerinize önerilerinize ihtiyacim var.. ne sekil dusunecegimi sasirdim. goremedigimiz ne var? spor yaptigim donem oldu simdi gidemiyorum salona..

calistigim donem oldu simdi izinliyim.. okula gittigim donem oldu cok yogundu.. bu yogunluklarda fark etmeden kafaya takmadan gebe kalirim diye dusunuyordum nasip olmadi.. hep derler ya kafani mesgul tut dusunme diye..

ne sekil dusunsem.. hangi bakis acisiyla baksam.. denemedigim bir seker ver gluteni kesmekti ona basladim.. hikayelerinizi duymaya ihtiyacim var. her sey gonlunuze gore olsun.

yalniz kalpler

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2019
5.223
10.107
İnşaallah yakında bizede nasip olur canim..
Dua edelim..
Ben bugün şekersiz hayata başladım. Şekeri bal dan meyve den flan alıcam.
Bende kilo yok ama lh amh yüksek
Belli olmuyo pko
merhaba ben de sekersiz ve glutensiz beslenmeye basladim bir kac gundur. ondan sonra mi gebe kalabildiniz? simdiden hayirli olsun saglikla kucaginiza alin insallah.

Duammmm

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2016
1.100
806
merhaba ben de sekersiz ve glutensiz beslenmeye basladim bir kac gundur. ondan sonra mi gebe kalabildiniz? simdiden hayirli olsun saglikla kucaginiza alin insallah.
Merhaba çok teşekkür ederim. . İnanın tam bilemiyorum tamamen nasip diyeyim. Aşırı dikkat etmedim spor da çok yapamadımak. Ama hala çay ı sekersin içiyorum. Çay çok içtiğim için önemli oranda şeker azalmış gibi oldu. İnşaallah bu hafta bebeğimi görmek te nasip olur çok dua edin sizlerde dualarimda siniz. .
Amin amin amin 😊😙

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 89 gün geçti.

yalniz kalpler

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2019
5.223
10.107
Merhaba çok teşekkür ederim. . İnanın tam bilemiyorum tamamen nasip diyeyim. Aşırı dikkat etmedim spor da çok yapamadımak. Ama hala çay ı sekersin içiyorum. Çay çok içtiğim için önemli oranda şeker azalmış gibi oldu. İnşaallah bu hafta bebeğimi görmek te nasip olur çok dua edin sizlerde dualarimda siniz. .
Amin amin amin 😊😙
cok sevindim sizin adiniza. ben zaten seker atmam caya. kek kurabiyeyle tuketirim sekeri. onu da uc gundur kestim. gluteni kestim. evdeyiz spor yapamiyoruz. cok sukur pko disinda sorunumuz yok. tek denemedigim sejeri unu kesmekti..

Duammmm

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2016
1.100
806
cok sevindim sizin adiniza. ben zaten seker atmam caya. kek kurabiyeyle tuketirim sekeri. onu da uc gundur kestim. gluteni kestim. evdeyiz spor yapamiyoruz. cok sukur pko disinda sorunumuz yok. tek denemedigim sejeri unu kesmekti..
Evet karbonhidrat kesmekte çok artı.. az yağlı az tuzlu her öğün
Tereyağ ı da çok azalttim. Yersem çoğunlukla zeytinyağ ı. Umarım hepimi sağlığımız a kavuşuruz hemde bebeklerimiz e kavusuruz

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 89 gün geçti.

ayneyn

Kayıtlı Üye
10 Nisan 2014
1.135
1.323
pcos im var.. bir yili asti gebe kalamadim.. sebep de yok cok sukur esimin degerleri de iyi.. kilom aslinda normal fazlaligim yok ama belki gobek bolgem biraz yagli.. belki. 4-5 kilo vermek faydali olabilir.

gluten, karbonhidrat ve sekeri kesmekle gebe kalanlar var. dun okudum daha burada.. sizler ne dersiniz.. bugun boyle bir karar aldim. malum evdeyiz yiyip oturuyoruz kilo da aliyoruz.. onun da onune gecer bu durum.

simdi basligi yeniden okuyacagim bastan sona..

basliktaki inositol u alip kullandim takviyelerden kullandim berberine gibi.. benim insulin direncim yok diye biliyorum belki o yuzden inositole gerek kalmadi.. cenemde sivilce problemim var. reglim duzenli denebilir.

fikirlerinize önerilerinize ihtiyacim var.. ne sekil dusunecegimi sasirdim. goremedigimiz ne var? spor yaptigim donem oldu simdi gidemiyorum salona..

calistigim donem oldu simdi izinliyim.. okula gittigim donem oldu cok yogundu.. bu yogunluklarda fark etmeden kafaya takmadan gebe kalirim diye dusunuyordum nasip olmadi.. hep derler ya kafani mesgul tut dusunme diye..

ne sekil dusunsem.. hangi bakis acisiyla baksam.. denemedigim bir seker ver gluteni kesmekti ona basladim.. hikayelerinizi duymaya ihtiyacim var. her sey gonlunuze gore olsun.
Eğer denemediysen kesinlikle şeker ve gluteni kesmek yapacağın ilk şey olsun. Normalde bizim asla ağzımıza sürmememiz gereken iki şey bunlar. Karbonhidratta sorun yok bakliyattan veya glutensiz ürünlerden bunu alabilirsin.

yalniz kalpler

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2019
5.223
10.107
Eğer denemediysen kesinlikle şeker ve gluteni kesmek yapacağın ilk şey olsun. Normalde bizim asla ağzımıza sürmememiz gereken iki şey bunlar. Karbonhidratta sorun yok bakliyattan veya glutensiz ürünlerden bunu alabilirsin.
tesekkur ederim. eylulden beri aklimda ama benim bu yokdaki handikapim adetimin duzenli olmasi. o duzenli gelince sorun teskil etmiyor. cenemde sivilceler var ama evliyim ve esim begeniyor beni, rahatsiz olmadigini soyluyor o sebeple rahat davraniyorum. anne olamamak ve sivilcelerden kurtulmanin bir yolu olarak gluten free ve sugar free denemeye karar verdim. kilom normal. bir donem inositol kullandim ama bilmiyorum insulin direncim var mi gebelige engel mi? karbonhidrati dogal yollardan almayi dusunuyorum glikozu da oyle.. kuru meyveler hurma bal pekmez yemeyi dusunuyorum. yoksa tamamen mi kesmeliyim..

ayneyn

Kayıtlı Üye
10 Nisan 2014
1.135
1.323
yalniz kalpler yalniz kalpler
Ayrıca takviyelerle alakalı olarak eğer insülin direncin yoksa benim anladığım nac faydalı olabilir. Curcumin yine vücutta glutenin ve şekerin neden olduğu enflamasyonu atmana yardım eder. Her gün az miktar da olsa probiyotik bir şeyler tüketmeni öneririm. Bu anlamda yapacağın ilk şey internetten ev yapımı sirke nasıl kurulur diye bakmak olabilir :)
Ayrıca d vitamini ve omega 3 de çok önemli. Güneşlenme, egzersiz, düzenli bir hayat olmalı. Diğer başlığa gel istersen orası daha aktif. Hem orada 12 haftalık gebeliğe hazırlık programı var.

ayneyn

Kayıtlı Üye
10 Nisan 2014
1.135
1.323
tesekkur ederim. eylulden beri aklimda ama benim bu yokdaki handikapim adetimin duzenli olmasi. o duzenli gelince sorun teskil etmiyor. cenemde sivilceler var ama evliyim ve esim begeniyor beni, rahatsiz olmadigini soyluyor o sebeple rahat davraniyorum. anne olamamak ve sivilcelerden kurtulmanin bir yolu olarak gluten free ve sugar free denemeye karar verdim. kilom normal. bir donem inositol kullandim ama bilmiyorum insulin direncim var mi gebelige engel mi? karbonhidrati dogal yollardan almayi dusunuyorum glikozu da oyle.. kuru meyveler hurma bal pekmez yemeyi dusunuyorum. yoksa tamamen mi kesmeliyim..
Doğal gıdalarda bir sorun yok. Hazır pekmezlerdeki şeker ilavesi ve sahte baldan uzak durduğun sürece zararı yok. Kuru meyveler de aynı şekilde.