Annelikten mi?

TamBirRabia

"Şansı'na Münhasır Üye"
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Mart 2016
2.729
11.380
29
Mrb herkese, 3 aylık yeni anneyim zor bi hamileliğin ardından (konuma bakabilirsiniz) normal dogumla kızım doğdu. Doğumdan hemen sonra ellerimde sinir sıkışması uyuşma yanma elektrik çarpma hissi hareket ettirememe gibi sıkıntılar yaşıyorum bebeğimi kucaklarken karnını doyururken altını değişirken gözümden yaş geliyor acıdan şuan bile yazarken karıncalar dolanıyor sanki elimde :KK43: bu halimin dogumla ilgisi varmı normal mi geçici mi? Dr.a gitmeli miyim hangi bölüme gidebilirim yaşayan varmı bu durumu?

Mrb herkese, 3 aylık yeni anneyim zor bi hamileliğin ardından (konuma bakabilirsiniz) normal dogumla kızım doğdu. Doğumdan hemen sonra ellerimde sinir sıkışması uyuşma yanma elektrik çarpma hissi hareket ettirememe gibi sıkıntılar yaşıyorum bebeğimi kucaklarken karnını doyururken altını değişirken gözümden yaş geliyor acıdan şuan bile yazarken karıncalar dolanıyor sanki elimde :KK43: bu halimin dogumla ilgisi varmı normal mi geçici mi? Dr.a gitmeli miyim hangi bölüme gidebilirim yaşayan varmı bu durumu?

merhaba ,

çok geçmiş olsun çok benzeri bende var yalnız ben anne değilim
hamilelikte de oluşabilen bir durum diye biliyorum nöroloji doktoruna gittim ben
sinir sıkışması karpal tünel sendromu dedi muhakkak git tedavi ol inanılmaz artıyor ağrılar çünkü

Yani hareket ettiremiyorsun bi doktora git bence. !!!

hayır ettiriyorum nasıl anlatym aşırı uyuşma sinir sıkışması hali oluyor gün içinde sık sık ve gece uykudan uyandırcak kadar bazen.. Başlarda bu kadar sık değildi geçici bi durum belki dedim ama geçmiyor, çevreden de dogumdan sonra olur normal gibi tepkiler alıyorum, dr.a gidicem elbette

merhaba ,

çok geçmiş olsun çok benzeri bende var yalnız ben anne değilim
hamilelikte de oluşabilen bir durum diye biliyorum nöroloji doktoruna gittim ben
sinir sıkışması karpal tünel sendromu dedi muhakkak git tedavi ol inanılmaz artıyor ağrılar çünkü

Nette bende rastladım bu sendroma, çevreden geçer gibi tepkiler alınca bekledim bide ilaçta kullanamam emziriyorum dye düşündüm ama gerçekten hayat kalitemi etkilemeye başladı :KK43: Bazen ışığı açmak için prize yaklastryorum parmağımı elektrik çarpıyor resmen, hani prizle alakalı değil dokunmadan çarpıyor hareket ettrdiğim için ;(

Doğum esnasında bel bölgesindeki tüm kemikler yer değiştiriyor doğuma hazırlık için bu esnada sinir sıkışması bel kayması olabilirmiş bir ebe nin bana söylediği

Bana doğumlar iyi geliyordu iltihap vardı bende doğum sonrası çok rahatliordu bel agrilarim

Muhakkak git canım doktorda çok geçmiş olsun

Bebeğine de Allah hayırlı güzel bir ömür versin inşallah 💕

Aynı sıkıntıları bende yaşadım doğum sonrası. Oğlum şu an 7.5 aylık. 6 aylıktı oğlum kendiliğinden geçti ama o zamana kadar epey can sıkıcıydı.

Doğum esnasında bel bölgesindeki tüm kemikler yer değiştiriyor doğuma hazırlık için bu esnada sinir sıkışması bel kayması olabilirmiş bir ebe nin bana söylediği

Bana doğumlar iyi geliyordu iltihap vardı bende doğum sonrası çok rahatliordu bel agrilarim

Muhakkak git canım doktorda çok geçmiş olsun

Bebeğine de Allah hayırlı güzel bir ömür versin inşallah 💕

Çok teşekkür ederim canm evet belli ki kendiliğinden geçmiycek dr.a gidicem :KK43:

Nette bende rastladım bu sendroma, çevreden geçer gibi tepkiler alınca bekledim bide ilaçta kullanamam emziriyorum dye düşündüm ama gerçekten hayat kalitemi etkilemeye başladı :KK43: Bazen ışığı açmak için prize yaklastryorum parmağımı elektrik çarpıyor resmen, hani prizle alakalı değil dokunmadan çarpıyor hareket ettrdiğim için ;(

çok iyi anlıyorum seni bileklik kullan derim
ama en önemlisi mutlaka doktora git

Aynı sıkıntıları bende yaşadım doğum sonrası. Oğlum şu an 7.5 aylık. 6 aylıktı oğlum kendiliğinden geçti ama o zamana kadar epey can sıkıcıydı.

Beni en iyi sen anlarsın öyleyse, evet bayağı bi can sıkıcı insan ne yapacağını şaşırıyor. 6 aydan sonra geçtiğini duymak bile güzel kalıcı olmasın da :KK43:
Çok geçmiş olsun teşekkür ederim

Aynı şeyi hamileliğimin son ayında ben de yaşamaya başladım ve doktouma sordum hamilelikte normal olduğunu Doğumdan sonra geçebileceğini söyledi geçmezse muhakkak doktora görünmemi istedi
Doğum yaptım hala devam ediyor karpal tünel olabilir diye düşünüyorum çünkü annem aynı sebepten ameliyat olmuştu
Bi an önce doktora gidin lütfen yaşam kalitesini gerçekten çok azaltan bişe çünkü :KK43:

Fizik tedavi doktoru ile halletim ben sıkıntılarımi nöroloji fayda etmemişti ama sen de uyuşma karıncalanma varmış her ikisinede çıkabilirsin aslında

Sanırım nörolojiye görünücem karıncalanma elektrik çarpma hissi yaşıyorum o an ellerime bakıyorum rengi değişicekmi diye görünürde hiçbişey yok psikolojim bozuldu iyice

X