Annelikten mi?

Sol elimin işaret ve baş parmağında bendede hissizlik var :KK43: bebeğim biraz toplu bi bebek 3650 dogdu 3.aya yeni girdik 8 kilo şimdi, onunda etkisi varmıdır bilmiyorum inşallah geçici bi durumdur hersey bi yana..
hay maşallah diyesim geldi :)
benim bebek 3250 doğdu 4 aylık olmak üzere kilo 5100
ben 4 kiloyken elim kolum ağrıyordu
seninki iyice zordur tabiki

Noroloji bölümüne git Mr çekti bence beyin ve omurilik.sadete yaşadım için söylüyorum ben ms hastasıyım 2 sene oldu öğrendim. Doğumdan sonra atak geçirme riski %70lere varır demişti Dr. Belki bilmiyosun ms semptonlari vardır. Korkma kafanı takma sadece öneri baktır inşallah bişey in yoktur da bana bol bol küfür edebilirsin

Nette bende rastladım bu sendroma, çevreden geçer gibi tepkiler alınca bekledim bide ilaçta kullanamam emziriyorum dye düşündüm ama gerçekten hayat kalitemi etkilemeye başladı :KK43: Bazen ışığı açmak için prize yaklastryorum parmağımı elektrik çarpıyor resmen, hani prizle alakalı değil dokunmadan çarpıyor hareket ettrdiğim için ;(
Ya bu yorumunuzu okuyunca bir topraklansanız acaba iyi gelir mi dedim. :KK43:

Sonuçtu çok sağlıklı, hiç bir zararı olmaz. Yalın ayak çime toprağa basmayı deneseniz bir.

Sanırım nöroloji ilgilenir. İlk önce bileklik verirler. Sinir sıkışması var gibi. Tabi emin olamayız tabi. Bileginizle zorlayıcı hareketler yaptınız mı? Dantel ormek, bilgisayar faresini desteksiz tutmak, çok camasir, bez ovalamak, sıkmak gibi? Arkadasimda vardı. Ellerinizde hissizlik var mı bir de? Bunlar yoksa boyun fıtığı yönünden bir incelesinler. Her halükarda nörolojik gibi görünüyor. Değilse yönlendirirler zaten.

Noroloji bölümüne git Mr çekti bence beyin ve omurilik.sadete yaşadım için söylüyorum ben ms hastasıyım 2 sene oldu öğrendim. Doğumdan sonra atak geçirme riski %70lere varır demişti Dr. Belki bilmiyosun ms semptonlari vardır. Korkma kafanı takma sadece öneri baktır inşallah bişey in yoktur da bana bol bol küfür edebilirsin
Çok geçmiş olsun size. Ablam ms hastası ve resmen şans eseri bulundu. Siz bir atak geçirdiğiniz mi ve şu an nasılsınız?

merhaba çok geçmiş olsun öncelikle. Doğumdan kısa bir süre sonra sağ elimin yüzük parmağı belki 2 ay sonrasında da diğer elimin yüzük parmağında sinir sıkışması oldu. Özellikle sabahları parmağım takılıyordu açamıyordum ve feci acıyordu açarken. Fizik tedavi de parafin uygulaması yapıldı ve öylelikle geçti. Doğumdan sonra olabiliyor demek ki!

Çok geçmiş olsun size. Ablam ms hastası ve resmen şans eseri bulundu. Siz bir atak geçirdiğiniz mi ve şu an nasılsınız?
Çok geçmiş olsun canım. Benim bir yaz günü Sabah saatlerinde denize gitmiştik antalya da yaşıyorum ki erken saatler 11 de geldik bir baş ağrım tuttu sanki beynim patliyo daha sonraları baş dönmem oldu vertigo dan şüphelendim sonra yuzumun yani sağ kolum ve parmaklarim uyuştu karincalanma hissizlik sonra uzgun gecirdigim bir gecenin sabahi uyandım ve sağ gözüm bulanık goruyo 1 2 güne hiç görmedi teşhis tedavi kortizon plazma afarez falan hastanede yattım ve nur topu gibi ms hastasıyım artık gözüm halen bulanık böyle kaldı duzelmicek tek göz le idare ediyorum çok şükür Allah a bugumumuzden geri koymasin yine şükür yine şükür hayat felsefem değişti artık .hayat 1 gündür o da bugündür, kötü dediğin bu günün belki hayatının en güzel günü

kolumun güçsüzlüğünden çocugumu taşıyamazdım dogum yaptıgım zaman
dr gittim sinir uçlarına elektrik akımı verdiler sıkışma varmı diye çok şükür birşey çıkmadı ,
ellerini kollarını hareket ettir spor yapıyor gibi

şuan ne haldesin dersen kollarım daha güçsüz ama eskisi gibi hiç değilim

estagfrllh aksine teşekkür ederim samimi yorumun için ♡ Allah bol şifa sağlıklı ömürler versin inşh. Herşey olabilr tabi nette araştırıp öyle konu açtım kesin bseyler yazmıyor hersey olabilir deniyor.. Annem kansızsın o yuzdende olabilir dedi hamileyken kan degerlerim 9lara düştü dogum sancısı çekerken sıtma nöbetleri geçirdim 4 ebe bekledi başımda annemle beraber, fazla kasılıp sinirlerin zedelenmiş olabilr diyor tabi dr.a gidilicek artık o ayrı..

Ya bu yorumunuzu okuyunca bir topraklansanız acaba iyi gelir mi dedim. :KK43:

Sonuçtu çok sağlıklı, hiç bir zararı olmaz. Yalın ayak çime toprağa basmayı deneseniz bir.

Ya inanırmısınız bahceli evde oturuyoruz asla topraga dokunamam börtü böcek çıkıcak dye misafir gbi girip çıkarım herseyle esim ilgilenir ben sevemiyorum bahce vs falan çok saçma bi huy inşh aşarım en azından kızımı alıştırırım bana çekmez inşh..

Gidebileceğin bölümleri arkadaşlar sıralamışlar zaten.
Ancak muhakkak gitmelisin ihmal etme.
Doğum ile bağlantılıdır muhakkak, ben öyle tahmin ediyorum.
Ancak yine de sen tetkiklerini yaptır, farklı durumlar da çıkmasın, için rahat etsin.
Çok geçmiş olsun, bebeğinizi sağlıkla büyütün inşallah.

Sanırım nöroloji ilgilenir. İlk önce bileklik verirler. Sinir sıkışması var gibi. Tabi emin olamayız tabi. Bileginizle zorlayıcı hareketler yaptınız mı? Dantel ormek, bilgisayar faresini desteksiz tutmak, çok camasir, bez ovalamak, sıkmak gibi? Arkadasimda vardı. Ellerinizde hissizlik var mı bir de? Bunlar yoksa boyun fıtığı yönünden bir incelesinler. Her halükarda nörolojik gibi görünüyor. Değilse yönlendirirler zaten.

hiçbişey yapmadım zaten gebelikte herhangi bi ödem uyuşma vs bişeyim yoktu dogumdan sonra birden şiddetli başladı bebeğimle yalnız ilgileniyorum duşunu tek basıma aldryorum vs ellerimi dinlendirme şansım hiç olmadı, zor bi gebeliğin ardından yoğun bi annelik dönemine geçtim herkeste olduğu gibi. Zorlamışsam bu şekilde zorlamışımdır bebeğim de maşh biraz toplu olunca tuz biber oluyor uyuşma ataklarına.. Çok şükür yinede o iyi olsunda 💕

kolumun güçsüzlüğünden çocugumu taşıyamazdım dogum yaptıgım zaman
dr gittim sinir uçlarına elektrik akımı verdiler sıkışma varmı diye çok şükür birşey çıkmadı ,
ellerini kollarını hareket ettir spor yapıyor gibi

şuan ne haldesin dersen kollarım daha güçsüz ama eskisi gibi hiç değilim

benim şimdilik bileklere kadar yanma hali oluyor çok nadir sağ kol dirseğime kadar etkiliyor geceleri..

Ya inanırmısınız bahceli evde oturuyoruz asla topraga dokunamam börtü böcek çıkıcak dye misafir gbi girip çıkarım herseyle esim ilgilenir ben sevemiyorum bahce vs falan çok saçma bi huy inşh aşarım en azından kızımı alıştırırım bana çekmez inşh..
ama eski insanların işte bu yüzden bizden çok daha sağlıklı...çorap olsa da olur, bi deneyin, oturduğunuz tabureden ayağınız çime bassın. 5 dk sonra bacaklar 3 kg hafifliyor sanki.

Canım geçmiş olsun öncelikle konu bi kaç gün eskimiş ama yazmak istedim aynı durum benim de başıma geldi doğumdan sonra sağ bileğim hiç bende yoktu sanki ağlardım her sabah Kalktıgımda çocugu beşikten kucagıma alırken nörolojiye gittim mr çekildim bilekten elektrik verdiler sinir uçlarına karpal tünel sendromu çıktı ama çok şükür herhangi bi işleme gerek kalmadan 5 Ay sonra kendiliğinden geçti inşallah senin de bir an önce geçer :anne:

Canım geçmiş olsun öncelikle konu bi kaç gün eskimiş ama yazmak istedim aynı durum benim de başıma geldi doğumdan sonra sağ bileğim hiç bende yoktu sanki ağlardım her sabah Kalktıgımda çocugu beşikten kucagıma alırken nörolojiye gittim mr çekildim bilekten elektrik verdiler sinir uçlarına karpal tünel sendromu çıktı ama çok şükür herhangi bi işleme gerek kalmadan 5 Ay sonra kendiliğinden geçti inşallah senin de bir an önce geçer :anne:

İnşallah benmde geçer :KK43: henüz fırsatım olmadı ama bende dr.a gidicem işte geçmiş olsun cnım sanada♡

Bendede olmuştu 2 ay sonrasında başladı fizik tedaviye gitmiştim bebeği ilk zamanlar biraz fazla kucaklayıp yormuşum ondan demişti fizik tedavi ve ele komple takılan bir ateşle geçmişti

Mrb herkese, 3 aylık yeni anneyim zor bi hamileliğin ardından (konuma bakabilirsiniz) normal dogumla kızım doğdu. Doğumdan hemen sonra ellerimde sinir sıkışması uyuşma yanma elektrik çarpma hissi hareket ettirememe gibi sıkıntılar yaşıyorum bebeğimi kucaklarken karnını doyururken altını değişirken gözümden yaş geliyor acıdan şuan bile yazarken karıncalar dolanıyor sanki elimde :KK43: bu halimin dogumla ilgisi varmı normal mi geçici mi? Dr.a gitmeli miyim hangi bölüme gidebilirim yaşayan varmı bu durumu?
Lütfen banada cvp verin o ebeye gittikten sonramı gebe kaldınız acaba ebe nerde nerde lütfen cvp

X