Annem beni sürekli kendiyle karşılaştırıyor

Sasirdim bende.. kv desen anlardimda.. insan evladinin iyiligini istemez mi? Aklim almiyo

“Tipim genlerin ve yeme alışkanlıklarının sonucu. Genlerimi senden ve senin bana baba olsun diye seçtiğin kişiden aldım. Yeme alışkanlığım da küçükken seninle oluştu. Daha güzel olmamı istiyorduysan daha iyi genler ayarlasaydın. Benimle bir ilgisi yok. Ayrıca kendini benimle kıyaslama. Ben senin dengin değilim. İnsan çocuğuna güzel şeyler söyleyip destek olur, kendini iyi hissetmek için çocuğunu yermez” deyin.
Keske anlasa herkese anlattığı ben kızıma hiç bir şey diyemiyorum. Bir şey deyince hemen zıplıyor. Ama sen bana bunları dersen ben ne yapayım

Anneniz mutsuz ve içinde yenemediği bir savaş var sanırım. Babanıza tepkisini size yansıtıyor da olabilir. Hiç takmayın, gerekli görürseniz destek almasına yardımcı olabilirsiniz.

Ilginç ama gerçekten. Ben kilo mu aldım biraz desem; annem saçmalama kızım mankenlik ajansına götürcem seni der. Güzel olduğumdan değil, kirpi yavru hikayesi

Babanızla ilgili bir problemimi var acaba ? Oma benzetiyor ve beğenmiyor vs kurda yavrusu kuzu görünürmüş ama sizde tam tersi

Bende sarışın renkli gözlüyümdür , annemde tam tersi esmerdir. Bende iyiki babama benzemişim diye takılırım anneme. Annemde hadi canım hadi seni kim doğurdu diye övünür. Acaba bozuluyo mudur annemde yaa
Sizde annenize beni kim doğurdu diyin.

Bende sarışın renkli gözlüyümdür , annemde tam tersi esmerdir. Bende iyiki babama benzemişim diye takılırım anneme. Annemde hadi canım hadi seni kim doğurdu diye övünür. Acaba bozuluyo mudur annemde yaa
Sizde annenize beni kim doğurdu diyin.

Icten içe bozuluyordur elbette. Sizin ki de konu sahibinin annesinin söylediğinden farkı yok.

Benimki de öyledir. Yok iste ben senin yaşındayken saclarım çok sağlıklı çok kalındı yok bende hiç sivilce çıkmazdı yok ben her işi beceriridim yok ben çok güzeldim falann. Bir üye de demiş yukarda ben de kendisine sen yaşlisın bense taptaze gencim dedim. O günden beri tek kelime etnedi ama yaslilik kompleksine girdi.

Annenizin bence psikolojik sorunları var. Yada boş size sarıyor muhtemelen ama sürekli karşılaştırma yapması ilginç.

:KK76:Takma hiç y boşver özgüven emici anneler:)benim annem de böyleydi şimdi düzeldi biraz.anneme ne güzel kızın var dediklerinde tepkisi ben daha güzelim ondan oluyodu düşün artık:işsiz:
Benim eşimin ailesi de toprak zenginidir,hoş biz kendi maaşlarımızı harcıyoruz ama uzun vadede gayrımenkul zengini olucaz diye bekliyor herkes,anneme ne güzel kısmetli yere vermişsiniz burcağı diyolar,ben çok kısmetliyim bana çekmiş kısmeti ben iyi niyetli temiz bi insan olmayaydım burcak zor görürdü o aileyi diyor,hayır duyanda görücü usulüyle tanıştık annem yaptı sanar biz üniversitede tanıştık,annem her fırsatta kendini övüp beni yerdiği için kendisiyle alakalı olmayan durumları bile üzerine alır saçma sapan durumlarla:deli:

Annem biraz kilolu bir kadin ben uzulmesin diye yasina goee iyisin, genc gosteriyorsun diye yaglarim ballarim. O tipsiz birini gorunce "ayni sana benziyor" der. Ben medyum giyiyorum, sen siskosun diye xl bluz almis. 20 yildan beri hep cok kilo almisimdir, fizigim cok bozulmustur. Babam da ayni. Hep cok kilo almissin der, ki kendisi 170 boyla 100 kiloyu gordu. Halalarimin hic biri 100 kilonun altinda degil, biri evlenmeden once beni gorunce anneme "bu ne boyle dikkat etse ya genc kiz olacak bir de"dedi
58 kiloydum.
Annem de "kiz halaya ceker, size cekmis, bana cekse zayif ve guzel olurdu" dedi. Yanimda oluyor bu konusmalar. Annem gencliginde 40 kiloymus, bir zahmet de 40 kilo olmayim yani.

benimki böyle yapmıyor ama sevmedigim bir huyum varsa onu sevmedigi bir akrabamıza ya da arkadasına benzetip duruyor, bir seyi elestirsem mesela senin de bu huyun halana cekmis, ya da bir sey diyorum bugun onunla bulustun ya o etkilemistir seni. hayatı boyunca kendisi babamın dusuncelerine boyun eğerek yasadıgı icin benim kendi düsüncelerimin olması ona garip geliyor. allahım ya. böyle anneler yuzunden iste insanlar evden kacıyor.

Annem biraz kilolu bir kadin ben uzulmesin diye yasina goee iyisin, genc gosteriyorsun diye yaglarim ballarim. O tipsiz birini gorunce "ayni sana benziyor" der. Ben medyum giyiyorum, sen siskosun diye xl bluz almis. 20 yildan beri hep cok kilo almisimdir, fizigim cok bozulmustur. Babam da ayni. Hep cok kilo almissin der, ki kendisi 170 boyla 100 kiloyu gordu. Halalarimin hic biri 100 kilonun altinda degil, biri evlenmeden once beni gorunce anneme "bu ne boyle dikkat etse ya genc kiz olacak bir de"dedi
58 kiloydum.
Annem de "kiz halaya ceker, size cekmis, bana cekse zayif ve guzel olurdu" dedi. Yanimda oluyor bu konusmalar. Annem gencliginde 40 kiloymus, bir zahmet de 40 kilo olmayim yani.

Hele de sizin yanınızda konuşulması çok kırıcı bence. İnsanlar belirli bir yaşı geçince kendilerine bakmadan yorum yapma hakkı ediniyorlar heralde..

Ben de sadece ben öyleyim diye düşünüyordum. Demek ki bazı kadınlar yaşlanınca böyle komplekse gidebiliyor. Kadın doğası gereği kıskanç olabiliyor ama kendi yavrusuna bunu reva gören kadınlardan etmesin kimseyi. Inşallah çocuk sahibi olursak böyle olmayız. Annemize çekmeyiz

Hele de sizin yanınızda konuşulması çok kırıcı bence. İnsanlar belirli bir yaşı geçince kendilerine bakmadan yorum yapma hakkı ediniyorlar heralde..
Ben umursamiyorum. Eskiden cok kiziyordum. Yine 1 ay icinde 4 kilo aldim dedi. Her sey pahalandi diyorsun bir de kilo mu aliyorsun, demek ki sana gore o kadar da pahali degil, uzulme dedim sadece, guldu. Ben kilo aldim desem aboov ,neler neler der :)

X