Annem evlenmemize sorun çıkaracak gibi yardım edinn

Axies

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2016
17
3
30
5 yıldır çok güzel devam eden bir ilişkim var sevgilim benle aynı şehirde okumak için beni orada korukup kollamak için 1 yılını çöpe atıp tekrar sınava hazırlanıp yanıma gelecek şekilde fedakarlıklarda bulundu bunun gibi yüzlercesi ben şuan son sınıfım o ise benden bir alt sınıfta yani ben ondan bir yıl önce mezun olacağım seneye yazın nişan o mezun oluncada düğün yapmayı düşünüyoruz.

Esas problem şu . Benim annemi babası okutmamış ve kendince çok dindar biridir.Sevgilimin babası ise içinde alkol ürünlerinlerininde satıldığı bir işletmenin sahibi + emekli . Annem bu iş yerini sorun yapacak gibi duruyor.

İş yerini satmaya niyetlenmişti bir aralar ancak kalçası kırıldı dükkan kapandı 3 ay kadar bu süreç içerisinde zaten mevcut olan ev kredisi borcu daha da arttı babası henüz iyileşemedi bir akrabaları duruyor iş yerlerinde.
Mevcut borçların ödenmesi 2 çocuğun okuması vs. emekli maaşıyla olacak şey olmadığı için iş yerini satma gibi bir durum söz konusu değil henüz sakatlığından dolayı başka bir iş yapma durumuda yok .

Bu durumda nasıl bir tavır sergilemeliyim çok sevdiğim ve benim için hiç bir fedakarlıktan çekinmeyen adamı yarı yolda bırakamam. Öyle ki beni doktora götürmek için kilometrelerce yol gelmiş bir insan .

Annem sizce bunu sorun etmekte haklı mı ? O işi sevgilim değil babası yapıyor şuanda mezun olduktan ve evlendikten sonra farklı bir iş yapacak .

5 yıldır çok güzel devam eden bir ilişkim var sevgilim benle aynı şehirde okumak için beni orada korukup kollamak için 1 yılını çöpe atıp tekrar sınava hazırlanıp yanıma gelecek şekilde fedakarlıklarda bulundu bunun gibi yüzlercesi ben şuan son sınıfım o ise benden bir alt sınıfta yani ben ondan bir yıl önce mezun olacağım seneye yazın nişan o mezun oluncada düğün yapmayı düşünüyoruz.

Esas problem şu . Benim annemi babası okutmamış ve kendince çok dindar biridir.Sevgilimin babası ise içinde alkol ürünlerinlerininde satıldığı bir işletmenin sahibi + emekli . Annem bu iş yerini sorun yapacak gibi duruyor.

İş yerini satmaya niyetlenmişti bir aralar ancak kalçası kırıldı dükkan kapandı 3 ay kadar bu süreç içerisinde zaten mevcut olan ev kredisi borcu daha da arttı babası henüz iyileşemedi bir akrabaları duruyor iş yerlerinde.
Mevcut borçların ödenmesi 2 çocuğun okuması vs. emekli maaşıyla olacak şey olmadığı için iş yerini satma gibi bir durum söz konusu değil henüz sakatlığından dolayı başka bir iş yapma durumuda yok .

Bu durumda nasıl bir tavır sergilemeliyim çok sevdiğim ve benim için hiç bir fedakarlıktan çekinmeyen adamı yarı yolda bırakamam. Öyle ki beni doktora götürmek için kilometrelerce yol gelmiş bir insan .

Annem sizce bunu sorun etmekte haklı mı ? O işi sevgilim değil babası yapıyor şuanda mezun olduktan ve evlendikten sonra farklı bir iş yapacak .

ya babasının mesleği kötü değil ki adam dükkan işletiyor.
annene ne bundan ? ben onu anlamadım.

Kp adayınız kadın satmıyo annenizi zerre ilgilendirmez.

Bişey derse bunu söyle
Anlamaz ki okutmamış babası hep benim bildiğim olur benim dediğim doğrudur diyor laftan hiç anlamıyor.Hayır adam satacaktı isteyerek yapmıyor o işi ama mevcut borçlar sağlık durumu çocukların okuması buna zorluyor çok zor durumdayım sevgilimde kafasına çok takıyor bu durumu :KK43:

Anlamaz ki okutmamış babası hep benim bildiğim olur benim dediğim doğrudur diyor laftan hiç anlamıyor.Hayır adam satacaktı isteyerek yapmıyor o işi ama mevcut borçlar sağlık durumu çocukların okuması buna zorluyor çok zor durumdayım sevgilimde kafasına çok takıyor bu durumu :KK43:

siz büyüttüğünüz için annen de büyütecek
neden ezikleniyosunuz ki o işi yapmak istemiyor vs. diye.
adam işletmeci, YASAL bir iş yapıyor.
kimsenin bi söz söylemeye hakkı yok.
uyuşturucu kaçakçısı değil ya

İsteyerekte yapabilir ne var bunda kötü bişey değil ki .

Sokaltan geçenin kafadına şişeleri vurmuyodur merak etmeyin.

Okmamış olabilir ama kendini de geliştirmemiş siz okumuşsunuz destek olun annenize zihnindekileri değil doğruyu öğretin.

siz büyüttüğünüz için annen de büyütecek
neden ezikleniyosunuz ki o işi yapmak istemiyor vs. diye.
adam işletmeci, YASAL bir iş yapıyor.
kimsenin bi söz söylemeye hakkı yok.
uyuşturucu kaçakçısı değil ya

Bunu gelde anneme anlat işte. Alkol haram diyorda başka bir şey demiyor. Hayır sevgilim o işide yapmayacak nasıl ikna edeceğim bilmiyorun

Kimseye zorla satmıyor kp .İnsanlar kendi iradeleriyle gelip alıyorlar.Adam hırsız,katil,kadın satıcısı değil.Annenin sırf bu yüzden istememe hakkı yok.

İsteyerekte yapabilir ne var bunda kötü bişey değil ki .

Sokaltan geçenin kafadına şişeleri vurmuyodur merak etmeyin.

Okmamış olabilir ama kendini de geliştirmemiş siz okumuşsunuz destek olun annenize zihnindekileri değil doğruyu öğretin.
ne desem anlamıyor tvdeki hocalara ve dizilere inanıyor

Kimseye zorla satmıyor kp .İnsanlar kendi iradeleriyle gelip alıyorlar.Adam hırsız,katil,kadın satıcısı değil.Annenin sırf bu yüzden istememe hakkı yok.
Bunu anlatamam ki alkol satıyor mu satıyor benim için bu yeterli diyor.

o zaman kendin bilirsin anne diyicen.
dik durmazsan sindirirler
hep başkalarının isteklerini yaşarsın

hatta evlenince ben de açıcam bir rakı kocamla karşılıklı içicem diyerek yüreğini ağzına da getirebilirsin :KK70:

Senin tarafını tutacak bir aile büyüğü varsa annenle konuşsun.Çok saçma bir nedenden dolayı kıznın mutluluğunu bozması da hak değil.Hak adil olmalıdır ,herkese eşit,sana da hak olmalı .Annen hata ediyor .

günahsa adama günah
annene mi yazılıyormuş günahı?
adam belki ateist? belki inanmıyor günaha sevaba?
hem onun yaptığı iş kendi eşi ve çocukları dışındakileri bağlamaz..
Sevgilimin anneside abdestini alır namazını kılar ama onla konuşuyorum kızım Allah bizim rızkımızıda burdan veriyor ne yapsın işletmesinde hırsızlık mı yapsın diyor o da haklı

annenin anlamadığı şey herkesin günahı da sevabı da kendine.
başkasının karışmaya hakkı yok
annen kimmiş de başkasının yaptığına günah damgasını yapıştırabiliyormuş
Allah bilir kiminki günah kiminki sevap di mi?
senin savunmaya geçmen gereken bi durum yok annene karşı.

hem adam işini bıraksa annen mi verecek maaşını?

Bir sürü günah var herkes hepsinden sakınabiliyor mu

Annene ne onun günahından ya da Kv nin namazından vs

Net olun her kul sadece Allah a karşı sorumlu deyin ve konuyu kapatın

Ayy o zaman her köşe başı hırsız dolu tepeden tırnağa ne yapalım başka bir gezegene mi gidelim

annenin anlamadığı şey herkesin günahı da sevabı da kendine.
başkasının karışmaya hakkı yok
annen kimmiş de başkasının yaptığına günah damgasını yapıştırabiliyormuş
Allah bilir kiminki günah kiminki sevap di mi?
senin savunmaya geçmen gereken bi durum yok annene karşı.

hem adam işini bıraksa annen mi verecek maaşını?
Yani aynen öyle . İşte düğünü ordan gelen parayla yapacaklar eşyaları ordan gelecek parayla yapacaklaro para haram hayır getirmez gibi düşünceye sahip .

Alkol sattığı için sorun çıkarır almak satmak ticaretini yapmak günah diyor.
pardon da herkesin günahı kendine,annenize ne oluyor...
adam çalışıyoer kazanıyor ,o parayla da hem ev geçindirip hem çocuklarınız okutuyor..helalinden kazanıyor bu parayı da..başkalarına da yorum hakkı düşmez.dediğim gibi herkesin günahı sevabı kendine..anneniz çok dindarsa bunu bilmesi gerekli...

X