Annem Haklı mı?

Kızlar yorumlar için sağolun annemin asıl korkusu büyük ihtimalle ailesi durumları iyi ayrıca erkek arkadaşımın kariyeride iyi hakkını yemeyeyim en iyi yerden mezun olmuş şu malum bir üniversitede doktorasını falan yapmış birisi kendini üst görmez ama annemin temelde dediği davul dengi dengine diyor sanırım beni ona mı denk görmüyor :KK43:

ama damat adayımız :halay: ve ailesi gördüğüm kadarıyla hiç tavırlı üst gören insanlar değiller ya onlar da konyalı zaten damat bey bayramdan bayrama giden birisi
En iyi yerden mezun olmakla bu konunun alakası nedir, denklik böyle birşey mi?
siz de üniversite okumuşsunuz
Yani bakış açısı bana çok garip geldi açıkcası, annenizin demek istediği eğitim değildir belki hayat tarzıdır?
bizde belki malum üniversitelerde okuduk ama x y z üniversitesinden mezun olmayanlar bize layık değil diye düşünmedik 🤷🏻‍♀️

Erkek arkadaşımı nasıl överim bakın kimi buldum ben :KK47:

Ben de başta uzuluyor sandim. 🤭 Erkek arkadasinla aranda cok fark yok dedikçe Aaaa hakkini yemeyelim en iyi universiteden mezun şöyledir böyledir diye başladi hemen. 😁
Başta kendisi, kendine fazla gorup buyuttukce buyutmuş zaten.

Sadece aileler arasi bir fark oldugu gercek.

Ben de başta uzuluyor sandim. 🤭 Erkek arkadasinla aranda cok fark yok dedikçe Aaaa hakkini yemeyelim en iyi universiteden mezun şöyle böyle diye başladi. 😁
Başta kendisi, kendine fazla gorup buyuttukce buyutmuş.

Sadece aileler arasi bir fark oldugu gercek.
Hayata bakış açıları bir hayli farklı olmalı konu sahibinin anlatımına göre 🙄

Valla babam bile bu kadar iyi huylu gidiyorken erkek arkadaşıma annemin böyle yorumlarda bulunması üzüyor.. beni de yaraladı baya. Bu arada babamı küçümsemiyorum babam işçi emeklisi pirelliden emekli fakat asla babamı küçümsemem ki :KK43: 3 kız evladını okutmuş bir yerlere getirmiş birisi
Arkadaşımın kardeşinin de aynı şekilde babası işçi emeklisi, kayınpederi tıp profesörü. Aileler başka şehirlerde yaşıyorlar, gençler başka. Gayet memnunlar. Arkadaşım hatta düğünde falan kendilerine çok samimi davrandıklarını, artık biz bir aileyiz dediklerini anlatmıştı. Öğretim görevlisi olmak da çok güzel, yükselme ihtimali var, maaşı tatmin edici. Şimdiden hayırlı olsun

Bayadır takip ediyordum kısmet bugüneymiş bende bir derdim var kategorisine konu açtım :bicak:

Yaklaşık 1 yıldır beraber olduğumuz bir erkek arkadaşım var. Ailemle tanıştırdım, fakat annem bu bize fazla gelir kızım deyip duruyor. Ama erkek arkadaşım hayatta egoist birisi de değil annemi ikna edemiyorum. Babama kalsa hemen evlenmeliyim. Erkek arkadaşım öğretim görevlisi ben ise sınıf öğretmeniyim. Kendisi cidden bilgili sürekli geliştiren, okuyan birisi. Saatlerce sıkılmadan sohbet edebiliyoruz falan derken annem tanıştıktan sonra kızım bu bize bilmem kaç gömlek büyük demeye başladı ki hiç saygısızlıkta yapmadı. 2 defa geldi bize eli boş gelmedi saygıda kusura etmedi.

Babam kendi çocuklarından çok sevdi o derece ama annem hem kariyeri hem ailesi gereği böyle saçma bir yorumda bulunuyor. Erkek arkadaşımın durumu iyi anne baba doktor ama uzakta memleketindeler. Ailesiyle de tanıştım annesiyle daha doğrusu dünya tatlısı birisi egoistlikte yok.

Annem neden böyle düşünüyor olabilir çözemedim, benim babamda emekli annem ev hanımı fakat erkek arkadaşım hiç bir olumsuz bir şey yapmadığı halde annemin bu fikri neye göre oluştu anlayamıyorum.
Belkide sevgilinin annesinin karşısında kendini yetersiz hissetti. Sadece kendisini degil tüm ailenizi olabilir. Brgrnmezler diye endişeleri olustuysa karşılaşmaktan akraba olmaktan kaciniyordur.

Valla babam bile bu kadar iyi huylu gidiyorken erkek arkadaşıma annemin böyle yorumlarda bulunması üzüyor.. beni de yaraladı baya. Bu arada babamı küçümsemiyorum babam işçi emeklisi pirelliden emekli fakat asla babamı küçümsemem ki :KK43: 3 kız evladını okutmuş bir yerlere getirmiş birisi
Siz degil anneniz sizi çok altta görmüş. Normalde annenizde mukemmrliyetcilik varsa karsidaki ailenin kendilerinden ust olmasi onu rahatsız etmiş olabilir. Ama aile oyle degil diyorsanız soz ikna etmeye bakın. Mutluluklar size

Dengi dengine nerede bulacaksın ya illa bi dengezizlik olur annen haklı degil

Bayadır takip ediyordum kısmet bugüneymiş bende bir derdim var kategorisine konu açtım :bicak:

Yaklaşık 1 yıldır beraber olduğumuz bir erkek arkadaşım var. Ailemle tanıştırdım, fakat annem bu bize fazla gelir kızım deyip duruyor. Ama erkek arkadaşım hayatta egoist birisi de değil annemi ikna edemiyorum. Babama kalsa hemen evlenmeliyim. Erkek arkadaşım öğretim görevlisi ben ise sınıf öğretmeniyim. Kendisi cidden bilgili sürekli geliştiren, okuyan birisi. Saatlerce sıkılmadan sohbet edebiliyoruz falan derken annem tanıştıktan sonra kızım bu bize bilmem kaç gömlek büyük demeye başladı ki hiç saygısızlıkta yapmadı. 2 defa geldi bize eli boş gelmedi saygıda kusura etmedi.

Babam kendi çocuklarından çok sevdi o derece ama annem hem kariyeri hem ailesi gereği böyle saçma bir yorumda bulunuyor. Erkek arkadaşımın durumu iyi anne baba doktor ama uzakta memleketindeler. Ailesiyle de tanıştım annesiyle daha doğrusu dünya tatlısı birisi egoistlikte yok.

Annem neden böyle düşünüyor olabilir çözemedim, benim babamda emekli annem ev hanımı fakat erkek arkadaşım hiç bir olumsuz bir şey yapmadığı halde annemin bu fikri neye göre oluştu anlayamıyorum.
Bende ogretim görevlisiyim :KK66:
Annenizin ellerinden öperim. Erkek arkadaşınız sizi beğenmiş sevmis aileniz le tanışmaya gelmis.
Normalde anneler her zaman haklıdır benim için ama bu sefer degil.
Insallah cok mutlu olursunuz

İkiniz iyi anlaşıyomuşsunuz zaten gerisinin ne önemi varki nolucak yani durumu iyiyse ikinizde aynı mesleği yapıyosunuz ortak noktanızda çok olur durumunun iyi olmasıda güzel işte rahat bi hayat yaşarsınız 😁

Hala anlamıyorum biz meslek ile evlenmiyoruz ki burda bazı ablalarım denk olmak için diyor da meslekler denk olunca illa kafa da mı denk oluyor anlamadım? Annesi doktorsa ne güzel iyi tabi. Fakat statü farkı da bence meslekle alaklı olmamalı. Okumuş etmiş, lisans eğitimi yapmış ama işsiz kalan ya da çok düşük maaşa çalışan arkadaşlarım var. Şimdi bunların da mı statüsüne bakacağız? Ya da torpille işe giren ceo altında çalışan ve okumamış tanıdıklarımı da söylemeyeceğim. Biraz konudan çıktım ama bu statü olayının meslekle alakası olması bana üzücü geliyor cidden.

Bu yüzden bence siz kafanızın uymasına bakın. Gerisi önemli değil.
Hala anlamıyorum biz meslek ile evlenmiyoruz ki burda bazı ablalarım denk olmak için diyor da meslekler denk olunca illa kafa da mı denk oluyor anlamadım? Annesi doktorsa ne güzel iyi tabi. Fakat statü farkı da bence meslekle alaklı olmamalı. Okumuş etmiş, lisans eğitimi yapmış ama işsiz kalan ya da çok düşük maaşa çalışan arkadaşlarım var. Şimdi bunların da mı statüsüne bakacağız? Ya da torpille işe giren ceo altında çalışan ve okumamış tanıdıklarımı da söylemeyeceğim. Biraz konudan çıktım ama bu statü olayının meslekle alakası olması bana üzücü geliyor cidden.

Daha ailesini tanımamışsınız, adamın annesi ne diyor? tanışmayı düşünüyorlar mı?

Hiç sorun değil annenize bakmayın.
Aileler denk olsun derken medeniyet seviyesi ile ilgili bu denen şey.
İki tarafta aynı dünya görüşüne sahip ise sorun olmaz.

Mesele benim eşim 2 üni mezunu, yabancı dili olan, çalıştığı şirkette yönetici, acayip bilgili bi adam.
Ben ise ite kaka yeminle ite kaka 2 senelik önlisans bölümünü zorla bitirdim.
İyi şirketlerde çalıştım fakat eşimin yaninda esamem okunmaz.

Süper bi evliliğim var.
Ailesiyle de görüşmüyorum.
Hiç de sorun olmuyor.

Annenize kulak asmayın.

Denk dediklerini de gördük onlar daha çok sorun çıkarıyorlar.

Kıyamam ya anneniz erkek arkadaşınıza değil ailesi için öyle düşünüyor mesleki açıdan maddi açıdan olabilir belki düğünde yapabilecekleri kısıtlıdır mahcup olurum diye düşünüyordur ikna edilebilir diye düşünüyorum

Daha ailesini tanımamışsınız, adamın annesi ne diyor? tanışmayı düşünüyorlar mı?
bende bunu düşündüm okurken. belki erkek tarafı da başlık sahibinin annesi gibi düşünecek. zaten başlık sahibinin annesi ilerde oluşabilecek olumsuzlukları (kültür farkından dolayı)düşünüyor ve ondan caydırmaya çalışıyor. kaldı ki bu durumun birçok örneği ve önceki sayfalarda da herkes kendi çevresinden örnek vermiş. maddi durum olarak da soranlar olmuş ama maddi durumun önplanda olduğunu sanmıyorum.

Duyan da beyin cerrahı zanneder. Ne var öğretim üyesi ise? Sen de aslan gibi Öğretmensin. O çocuklar birkaç yıl önce lise sıralarında öğretmenlerin eğitiminden geçiyor. Anneniz saçmalıyor. Aldırmayın, karşınıza alıp konuşun bu hal ve hareketlerini karşı tarafa hissettirmesin. Unutmayın, insanlar size ancak kendinize verdiğiniz değer kadar değer verir. Vermeyeni tittir et gitsin..

Ayyhh bugün her bi şeyi tittir et beeee diyesim var...

X