Annem herkes evine dedi

Affınıza sığınıyorum annenizdir ama annenize ve size geçmişe takıldığınızı söyleyenlere akıl fikir diliyorum.

Sonu cinayetle biten bir haberi izleyeli en fazla 15 dakika olmuştur, 2 çocuklu bir kadın 10 yaşındaki kızının doğum gününü kutlayacağı gün, eşi tarafından evin kömürlüğünde katledilmiş.
Koca olduğunu sanan kişi eşine bugüne kadar hiç şiddet uygulamadığını iddia etmiş, bu iddiaya ölen kadının annesi "Yalan söylüyorsun, benim gözümün önünde kızımın boğazını sıkmıştın" cümlesiyle itiraz etmiş.

Bir kadın daha bir erkek tarafından hayattan koparıldı, yıllarca şiddet gördü belli ki, belki çocukları için katlanmayı seçti veya ailesi öldürüleceğini düşünmeden kocandır bir daha yapmaz deyip sabretmesini söyledi, bu olayda kimler ne kadar sorumlu bilmiyorum ama sizin konunuzda anneniz yüzde yüz sorumlu.

Asla ama asla annenize hak verip boyun eğip şiddet gördüğünüz eşe geri dönmeyin, genelde maalesef hiç şaşmadı eli bir kere vurmaya alışan erkek bunu hep yapıyor ve ne acıdır ki artık çoğunlukla sonu kadınlarımızın ölümüyle sonuçlanıyor.

Siz siteyi ne kadar zamandır biliyor, konuları ne kadardır takip ediyorsunuz bilmiyorum, siteden içimizden biri, neredeyse her gün haberlerden takip ettiğimiz koca şiddeti sonucu öldürüldü, 2 evladı vardı öksüz kaldılar.

Kendiniz ve evlatlarınız için annenize dahi direnin, direnin ki çocuklarınızda aynı şiddetin kurbanı olmasınlar.
Size ve herkese desteği için çok çok ama çok teşekkür ediyorum inanın okurken öyle duygulaniyorum ki😔 Kan bağım olmayan insanlar beni anlıyor destekliyor.Bu kadar baskının içinde bana çok iyi geliyor güç veriyor.İyi ki varsınız KK Bdv💐💐💐💐

Size ve herkese desteği için çok çok ama çok teşekkür ediyorum inanın okurken öyle duygulaniyorum ki😔 Kan bağım olmayan insanlar beni anlıyor destekliyor.Bu kadar baskının içinde bana çok iyi geliyor güç veriyor.İyi ki varsınız KK Bdv💐💐💐💐
Sizde iyi ki varsınız, kendinizin kıymetini bilin anneniz dahi olsa kimsenin baskısına boyun eğmeyin, gerekirse kendiniz ve çocuklarınız için tırnaklarınızı çıkarın yine de hayatınızın dizginlerini annenize veya şiddet yaşam biçimi olan eşe itaat etmeyin.

Bazen hayata karşı güçlü durabilmek için duyguları da kenara bırakmak gerekir, anneye duyulan sevgi duygusu da dahil.
Annenizdir sevin ama söylediklerini dinleyip pes edecek kadar duygularınıza yenilmeyin çünkü sizde artık bir annesiniz, boşanmaya karar vererek yalnızca kendinizi değil çocuklarınızı da kurtarıyorsunuz zira emin olun dövmeye alışmış bir erkek gün geliyor çocuklarına da düşmana vurur gibi vuruyor, şiddetin içinde büyüyen çocuklar ömür boyu izini taşıyor.

Tüm güçlü kadınlara merhaba!
Ben bı cikmazdayim. Artık kendim ne duygularımı ne düşüncelerimi ayırt edemiyorum.O yüzden size ihtiyacım var.Ben iki çocuklu bir anneyim. 9yillik fiziksel şiddet psikolojik şiddet baskı paronayak kıskançlık aile tartışmaları ve bir yığın hakaretle geçen bı evliliğim oldu.Her yolu denedim hep affettim ama içimden affedemedim o ayrı.Bosanmayi defalarca istedim.Cocuklar ne olacak korkusuyla vazgeçtim. Eşim de tehdit etti gidersen öldürürüm vs ama yapacağından değilmiş hep manipüle edilmisim.Cok korktum gecelerce öldürülür muyum korkusuyla.Evliliğimi anlatmaya sayfalar yetmez ayrıca bı soru gelirse cevaplarım.Ben şuan ki durumdan bahsedeyim.Guc bela evden çocuklarımla ayrılıp nihayet başka şehre anneme geldim.Kesin kararlıydım bu sefer bitecekti. Ama eşim geldi bir yığın vaatler..Ne istersen o olacak, tedavi olucaz,istediğin yerden ev tutucam, istersen ise de girersin.Sana çok baskı yaptım.Hatami anladım.Cok büyük ders aldım.Eger bi daha aynı şeyleri yaşarsak kendi elimle bosanicam söz dedi Annem de geldiğimden beri yuvana dön bu çocuklara günah babalarından ayırıyorsun o adam da baba onu da düşün ben emekli maaşıyla nasıl yetisicem, evde düzen diye bir şey kalmadı, çocuklar hiç durmuyor terbiye ver,herkes kendi evine hadi hadi dedi en son dün gece 😔Allah aşkına bana bir şey söyleyin ben ne yapıcam çok kötüyüm nefes zor alıyorum 😔Siz olsanız ne yapardınız?
Yazıp yazıp siliyorum vallahi. Allah yardımcın olsun. Bende 3 gün kalmıştım annemde. Bunları duymadım ama nasıl battı baba o ev

Diyorum anneme azıcık sabret böyle gitmeyecek bu bı süreç nafaka alana kadar biraz sıkıntı çekeriz sonra zaten işe girerim diyorum.Yok çocukların için katlanacaksin senin hayatın diye bı şey yok,bende katlandim, çocuklar daha kötü olacak psikolojileri bozulacak, boyunları bükük kalacak vs vs
Cocugunu dusun tamam ama kendini de dusun. Cocuklarin psikolijisi bozulmasin diye evliligini devam ettirdigini, katlandigini soyleyen anneniz, siz buyuyunce hic mutlulugunuzu ve psikolojinizi dusunmuyor anlasilan. Kendinizi dusunun. Ben mutlu bir anneye sahip olmayi, mutsuz ve babamin siddetine boyun egen anneye tercih ederdim.

Siz annenizi olmadi baska yakininiz tek basina yasayan kadin dostunuz varsa guvendiginiz, onlari ikna egmeye bakin. Ayaklarinizin ustunde durun. Oyle koca olmaz

Çekişmeli boşanma için barodan avukat talep etmek için gittim. Tüm bankalar, vergi dairesi,SGK,araç tescil,tapu vs vs her yere tek tek gönderdiler üzerime mal varlığı olup olmadığına ve yardım almadığına,hesapta para olmadığına dair.Tam 5 gün bilmediğim şehirde ordan oraya kosturdum.simdi hepsini hazırladım.Bugun adliyeye gidip verecektim ama annem öyle diyince bir de buraya yazayım istedim.
Boşanma sebebınız ne ?Çocuk var mı

Kızım diyecek kocam beni dövüyor ben de git hadi evine diyeceğim öyle mi?
Gerçekten şok oluyorum bazı annelere
Bu anneler torun bakmak istemeyen ananeler oluyo genelde! Kızı geri donunce duzeni bozuluyo evde oturma odasını cocuk odasına cevirmek zorunda kalıyo misal, önceden sessiz duzenli kalan evi surekli cocukların sesiyle yankılanıyo ev daha cok ve surekli pisleniyo cocuklardan kaynaklı
Evli kızının ayrılıp geri yanına donmesi annen icin meali
Kızı artık çalışmak zorunda kalacak ve o işteyken torunlarına bakmak zorunda kalacak demek
Daha cok ve değişik yemek yapmak demek
Daha cok gıda alısverisi demek
Artan faturalar giderler ihtiyaclar demek
Daha cok temizlik yapmak demek
Rahatın kacması demek
Birde arada cıkan evdeki surtusmeler huzursuzluklar vardır
Yeniden Kaos demek evli kızın bosanıp anne evine dönmesi!
Tek olsaydı kızı çocuksuz misal boyle davranmazdı annesi buyuk ihtimal
Yani aslında dert acan kızın bosanıp gelmesinden cok cocuklarla dönmesi
Bu noktada kızın anası babası torunların derdini cekmektense o yükü hergün taşımaktansa kızına
“Kal evinde kocandır dover de sever de, aamaaan her erkek aldatıyo nolmuş bizimkiler de yaptı zamanında, kocanı baska karılara yem etme otur evinde bekle zamanla duzelir, bak sen evini bırakırsan o kadın gelip oturur, sabretmeden kale alınmaz ses etme otur, koca ekmeği meydan ekmeği baba ekmeği zindan ekmeği” diyen anneler oluyo!
Boyle bir annenin evinde bosanıp da rahat yaşanmaz yalnız onu soyleyim
Gecici boyle bir anne musvettesinin yanına sığınabilirsin belki bikac ay 1 yıl falan idare edersin ama yıllarca aynı evde yasanmaz bu tiplerle. Anne evinde de cocuklarla rahat edemeyeceğini,
Acil çocuklarla kendi düzenini kurmak zorunda kalacağını da bil…. SagYanimSolYanim SagYanimSolYanim

Son düzenleme:
ben emekli maaşıyla nasıl yetisicem,❌ evde düzen diye bir şey kalmadı, ❌çocuklar hiç durmuyor terbiye ver,❌
Kadın, cocukları ve seni istemiyo evinde net ‼️

X