Kaderime mi kizayim kendi kafasizligima mi anneme mi kocama mi?

Dün aklıma gelmiştiniz tam da,önceki konu başlığını ya da nickinizi hatirlasam bakicaktim merak etmiştim sizi,acaba eşi şimdi nasıl davranıyor diye..

Her halükarda bir işe girseniz,yaş geçtikçe is bulma olasılığı azalıyor çünkü..Çocukları kreşe verirdiniz iş tecrubeniz olsun,paranızı alır mı bilmiyorum da birikim yapsanız..
Kadının okuması çalışması ne kadar önemli...

bu günler de geçecek. yapabileceklerinize bakalım. çocukları büyütüp işe girmeye odaklanın. korunma konusuna dikkat edin, 3. bir çocuk olmasın. kendinizi korumaya, zamanı geçirmeye çalışın. yazmak bile üzücü ancak kendinizi koruyacak bir yol düşünmeye çalışıyorum. bedenen sizden çok mu iri?

Para sakla

keske ısı bırakmasaydınız
madem donmek zorunda kaldınız barı para bırıktırırdınız bır sure kendı kendınıze yetene kadar bekler ayrılık ıcın hazırlanırdınız
hemen ıs bulun derım

keske ısı bırakmasaydınız
madem donmek zorunda kaldınız barı para bırıktırırdınız bır sure kendı kendınıze yetene kadar bekler ayrılık ıcın hazırlanırdınız
hemen ıs bulun derım
İnanın para biriktirmeyi bırakın artık akşamdan sabaha annemin tavirlarina gücüm kalmamıştı.Yoksa işim çok iyiydi oraya girebildim diye çok mutlu olmuştum.Eğitimdir evraktir kaç gün emek verdim. Çok zor durumda olmasam bırakır mıydım.Mesela bı gün işteyken annemi aradım çocuklari sormak için. Bana dedi ki sen yoksun diye sabahtan beri yemek yemediler her odada seni arıyorlar.Esim de sürekli arayıp sen nasıl annene guvenip cocukları bırakırsın başlarına bir şey gelse sorumlusu sensin diyordu.Dayanmadim işte bı anlık buhranla tamam gel bizi al dedim. Çok pişmanım anlatamam. Çok zor kurtulmuştum.İki ay yeni hayatımız için ne mücadeleler verdim.Onlara üzülüyorum hazmedemiyorum. Şimdi ben bı daha nasıl kurtulucam diyorum.Adam bana seninnl gidecek yerin mi var gittin olmadığını gördük dedi.

Dün aklıma gelmiştiniz tam da,önceki konu başlığını ya da nickinizi hatirlasam bakicaktim merak etmiştim sizi,acaba eşi şimdi nasıl davranıyor diye..

Her halükarda bir işe girseniz,yaş geçtikçe is bulma olasılığı azalıyor çünkü..Çocukları kreşe verirdiniz iş tecrubeniz olsun,paranızı alır mı bilmiyorum da birikim yapsanız..
Kadının okuması çalışması ne kadar önemli...
🙏
Oturduğumuz yer şehire uzak buraya taşınmayı da hiç istemedim onun zoruyla geldim. Her yere uzak olduğu için işe gitmem de zor ama bı yer var servisi varmış oraya sorucam. Eşim taktın işe diyor çalışırsan madem borçları kapatırız diyor.Sen planlar yapıyorsun ise girince benden boşanacak son biliyorum diyor. Ama dinlemicem onu.İşine gelirse dicem. Gelmezse mahkeme orada dicem.Para falan da vermicem.Hic kusura bakmasın.İstersende baksın. Adam gibi koca olsaydı canımı bile verirdim.

Ev konforu olmadigini, telefonun yasak oldugunu, suça sürükleyebilecek baska kadinlarin da oralarda olduğunu duymustum ben de. Ama hepsi, dayak yemekten ve cocuklarinin buna sahit olmasindan daha iyidir diye düşünüyorum. Bir müddet çalışır, para biriktirip kendi düzenine çıkardı.
En son çare onu yapicam..

tutunacak dala ihtiyacları olmasın kendi kökleriyle ayakta kalsınlar diye kadınlar okusun çalışsın diyoruz
annenize kocanıza yarın çocuklarınıza tutunmak istemiyorsanız ayağa kalkmanız lazım
geç değil elli yaşında tıp okuyanlar var
okumadıysanız dışardan lise üni bitirir yine ayaklarınızın üzerinde durursunuz
en önemlisi de çocuklarınızı da ona göre yetiştirirsiniz
Ben üniversite mezunuyum.Bu adam hep önüme taş koydu.Calisirsan çocuklara kim bakacak vs diye.

İyi akşamlar herkese💐
Özet geçeyim bilmeyenler için.Uzun yıllar fiziksel şiddet psikolojik şiddet her yönden baskı gördüğüm bı evlilikten zor bela kendimi ilk defa annemin evine attım. 2kucuk çocuğumla ona sığındım. Ağır geldik ona. Sürekli çocuklar yüzünden gergindi. Geri dön herkes evine böyle olmaz tarzı konuşmalarina,ev sahibin çok gürültu oluyor çıkın demesine annemin krize girmesine, işe gittiğim için isten çık çocuklarına bak demesine ve eşimin aşırı baskısına dayanamayıp henüz yeni girdiğim işimi de bırakıp dönmek zorunda kaldım. Sanki cenazem geldi bu eve. Yatıp kalkıp ağlıyorum.Anneme çok kızgın ve kırgınım geldiğimden beri görüşmüyorum.Eşim olacak insana çok ofkeliyim.Ne yaptı etti yine o kazandi.Simdi.soyleyin kızlar bı kadının hiçbir yere ait hissedememesi hayallerinin yıkılışı ne olacak? Sevememek sevilmemek..Böyle ne kadar ve nasıl gidecek? Benim tesellim tutundugum dalım ne olacak.?😔Çok kötüyüm çok. Sanki nefesim bana yetmiyor 😔
Kardeşim nerede yaşıyorsun bilmiyorum ama başka seceneklerin olurdu niye döndün ah...

Çocuklarınız için ayakta dimdik durun. Bu günler geçecek. Allah yardımcınız olsun.
Allah razı olsun inşallah geçer pek inancım umudum kalmadı şuan dibin dibindeydim. Ağlayıp ağlayıp uyuyorum. Beni hiçbir şey.mutlu etmiyor.Oturdum resmen hayallerimin yıkılışını izliyorum. Çok zoruma gidiyor. Kendi istediğim değil onların istediği oldu ah anne yaktın beni aklıma geldikçe öfke basıyor. Ben evlenene kadar okul tatillerinde çalışıp kira ödedim.Bitanecik oğlu hiçbir desteği olmadığı gibi hep zarar. Ama hep el üstünde tuttu annem onu. Üstelik doğru düzgün muamele görmüyor oğlundan.Ben para verirken iyiymisim.

Kardeşim nerede yaşıyorsun bilmiyorum ama başka seceneklerin olurdu niye döndün ah...
Abla böyle deme daha çok kahroluyorum. Beni çaresizliğe ittiler. Çok pişmanım ama kalamazdim daha fazla.Bana bunu yapmicaklardi. Ben hep anneme maddi.manevi destek oldum. Kontörüne kadar ben yükledim. Kocam kizmasin diye bozuk para biriktire biriktire yardım ettim. Evindeki çoğu eşyayı ben verdim.O bana ve torunlarına iki ay destek olamadı. Ben verirken iyiymisim.Omur boyu yük olmayacaktim ki istese de kalmicaktim sadece biraz zamana ihtiyacım vardı.

🙏
Oturduğumuz yer şehire uzak buraya taşınmayı da hiç istemedim onun zoruyla geldim. Her yere uzak olduğu için işe gitmem de zor ama bı yer var servisi varmış oraya sorucam. Eşim taktın işe diyor çalışırsan madem borçları kapatırız diyor.Sen planlar yapıyorsun ise girince benden boşanacak son biliyorum diyor. Ama dinlemicem onu.İşine gelirse dicem. Gelmezse mahkeme orada dicem.Para falan da vermicem.Hic kusura bakmasın.İstersende baksın. Adam gibi koca olsaydı canımı bile verirdim.
güzel güzel
size yakışan davranışlar bunlar

İnanın para biriktirmeyi bırakın artık akşamdan sabaha annemin tavirlarina gücüm kalmamıştı.Yoksa işim çok iyiydi oraya girebildim diye çok mutlu olmuştum.Eğitimdir evraktir kaç gün emek verdim. Çok zor durumda olmasam bırakır mıydım.Mesela bı gün işteyken annemi aradım çocuklari sormak için. Bana dedi ki sen yoksun diye sabahtan beri yemek yemediler her odada seni arıyorlar.Esim de sürekli arayıp sen nasıl annene guvenip cocukları bırakırsın başlarına bir şey gelse sorumlusu sensin diyordu.Dayanmadim işte bı anlık buhranla tamam gel bizi al dedim. Çok pişmanım anlatamam. Çok zor kurtulmuştum.İki ay yeni hayatımız için ne mücadeleler verdim.Onlara üzülüyorum hazmedemiyorum. Şimdi ben bı daha nasıl kurtulucam diyorum.Adam bana seninnl gidecek yerin mi var gittin olmadığını gördük dedi.
E çocuklar babada kalsın?

Sen çok güçlü bir kadınsın her şeye rağmen denemişsin. Kazanma kaybetme olarak düşünme bunu. Çalışmaya devam et, birikim yap. Çocukların da büyüsün toparlansın annene muhtaç olmadan bir hayat kurarsın. Asla kötü hissetme bir kez yaptın bir kere daha başarabilirsin. Üstelik şimdi ne yapman gerektiğini daha iyi biliyorsun, yolun açık olsun umudunu asla kaybetme.

Ev konforu olmadigini, telefonun yasak oldugunu, suça sürükleyebilecek baska kadinlarin da oralarda olduğunu duymustum ben de. Ama hepsi, dayak yemekten ve cocuklarinin buna sahit olmasindan daha iyidir diye düşünüyorum. Bir müddet çalışır, para biriktirip kendi düzenine çıkardı.

Sığınma evi son çaresi olan insanların gittiği yer haliyle ev konforu yok. Telefon yasak evet sadece belli zamanlarda telefon görüşmesine izin var o da dinleniyor bunun sebebi de gizlilik. Olur da kadınlardan biri telefonda konuştuğu kişiye yerini ifşa etse oradaki herkes tehlike altında demektir. Başka kadınlar da var tabi sadece eşinden şiddet gören insanlar başvurmuyor sığınma evine. Yine de ben de size katılıyorum şu anki durumdan daha iyidir. En azından kimse ona şiddet uygulamaz, kendi yolunu kendi çizerdi

Şöyle düşün karın tokluğuna bir eve hizmetçi olarak girmişsin huysuz bir adamın evine çocuklarına bakacak sende yemek temizlik yapacaksın bu arada köşeye para atabilirsen at kendini geliştir mesela dil öğrenmeye çalış ayrılınca sana faydası olacak herşeyi yap.. Çocuklar istediğin yaşa gelince napıcan biliyorsun tek bir kelime etmeden gizlice çıkıp gidersin davanı açarsın..eş kişisine sürekli tamam deyip alttan alsanda sana şiddet gösterebilir ama dikkat et çocukların bunu görmesin mutfakta oyalan o evdeyken VS bende o yollardan geçtim rabbim yardımcın olsun ama pes etmedim

🙏
Ne güzel işte, boşarsan rahat rahat Rusya Belarus yapar.

X