Annem neden böyle yapıyor

Yeni evlilikte oluyor malesef bende annemi tanıyamamıştım bocalıyorlar mı nedir bizim hiç bir şeyimizi beğenmezdi evimiz bahçe dublexti hırsız girsinde görün filan yapıyordu sonra onun 4. Kattaki evine girdi hatta 😄😄 Allah büyük ya temiz evimize pasak içinde kir içinde diyip gelince eline vileda almalar filan sebep nedir bende çözemedim canım boşvermek en iyisi

Aslında annem memnun olmuyor ne yapsam benzini çok söyledim mesela gezintiye çıkmadan önce koycam diye bana bosver dedi mesela hem bosver diyor hem böyle diyor çözemedim
O boşver dese bile sen yap bence.Boşver dediği şeyi sonradan başına kakıyor baksana.Kafan rahat olur en azından.

Nokta virgül diye bir şey duymadınız mı? Karınca duası gibi oluyor böyle yazınca, her şey birbirine giriyor lütfen konu açanlar nokta kullanın. Onun dışında anneniz sorunlu gibi, çok ciddiye almayın bence.

Annenizin sıkıntısı bu işte, sizden maddi beklentileri var, siz de karşılamıyorsunuz. Tabi sizi tanımıyorum belki elinizden geleni yapıyorsunuzdur. Ama demek ki annenize yeterli gelmiyor. Annenize hediye alabilirsiniz, alışverişe götürebilirsiniz, sonrasında yemek olur, kahve olur. Kız anneleri kızları çalışırken bu beklentilere girebiliyor, haklılar da, bizi büyütüp okutuyorlar gönüllerini hoş tutmak gerek. Şimdi burada benim annem beklemez vs diyenler çıkar, herkesin durumu aynı değil, belki sizi okuturken kendi isteklerini gözardı etmiştir, çalışmadıysa kendi parası gibi rahatça harcayamamıştır, bunları sizden bekliyordur kızım çalışınca istediğimi alırım gibi.
Bu kızı kendisine para getirsin diye mi doğurmuş? Normal değil maddi beklenti.

Ben hariç herkes konuyu anlamış valla şaşırdım.
Okurken bunaldım ve anlamadım kim kime ne almış, kime götürmemiş vs.
Paragraf, noktalama işaretleri kullanın lütfen

Ben de zar zor okudum. Kapris yapıyoruz sanıyorlar ama okumak çok zor böyle nokta kullanılmayan konuları. Cümleyi bitirince nokta konulması gerektiğini 2. sınıfta öğretiyorlar.

Okurken karşında biri konuşuyor gibi düşünün, o zaman anlaşılıyor.

Annenizin sıkıntısı bu işte, sizden maddi beklentileri var, siz de karşılamıyorsunuz. Tabi sizi tanımıyorum belki elinizden geleni yapıyorsunuzdur. Ama demek ki annenize yeterli gelmiyor. Annenize hediye alabilirsiniz, alışverişe götürebilirsiniz, sonrasında yemek olur, kahve olur. Kız anneleri kızları çalışırken bu beklentilere girebiliyor, haklılar da, bizi büyütüp okutuyorlar gönüllerini hoş tutmak gerek. Şimdi burada benim annem beklemez vs diyenler çıkar, herkesin durumu aynı değil, belki sizi okuturken kendi isteklerini gözardı etmiştir, çalışmadıysa kendi parası gibi rahatça harcayamamıştır, bunları sizden bekliyordur kızım çalışınca istediğimi alırım gibi.
Ama buda sorun.Bu beklentiye erkek annesi girse yiyici deriz.Erkeğede aileci erkek sınır koyamıyor çekirdek ailesi olduğunun farkında değil annesinden kopamamış deriz.Kadının annesi olunca gönüllerini hoş tutulmalı diyoruz.Nasıl olacak.

Ama buda sorun.Bu beklentiye erkek annesi girse yiyici deriz.Erkeğede aileci erkek sınır koyamıyor çekirdek ailesi olduğunun farkında değil annesinden kopamamış deriz.Kadının annesi olunca gönüllerini hoş tutulmalı diyoruz.Nasıl olacak.
Yok bence erkek de annesinin gönlünü alsın, arada alınan hediyelerin yenilen yemeklerin kimseyi rahatsız edeceğini sanmıyorum. Erkek anneleri oğlunun evliliğine müdahale ediyor yada sürekli bana baksın modunda oluyorlar o yüzden sorun yaşanıyor. Doğrusunu söylemek gerekirse ben bunları eşimin annesine ve ablalarına da yaptım ama değeri bilinmedi.

Yok bence erkek de annesinin gönlünü alsın, arada alınan hediyelerin yenilen yemeklerin kimseyi rahatsız edeceğini sanmıyorum. Erkek anneleri oğlunun evliliğine müdahale ediyor yada sürekli bana baksın modunda oluyorlar o yüzden sorun yaşanıyor. Doğrusunu söylemek gerekirse ben bunları eşimin annesine ve ablalarına da yaptım ama değeri bilinmedi.
Hediye almama yemek yedirmeme gibi bir durum yok zaten sorun o

Abinizin ve gelin kizin yanında gercekten biz aldık ama annem getirtmedi demeniz hoş olmamış..
Abiniz in misafir davet edip üstüne içecekler yetmeyecek demesi de ilginç olmuş.bu ev sahibinin sorunu misafire yansıtma dan halletmeli degil mi..anneniz damadın yanında bir kere yemek ısmarlarsın iz demis ikinci bir sefer söyletme nize kizmis olabilir.benzjn için gerek yok demiş ama alsanız da hoşuna gidermiş.tatli yi ve içeceği Abinin geri getirmesine hiçbir şekilde anlam veremedim.cok değişik bir aile dinamiginix var..

X