Annem onunla evlenmeme onay vermiyor ne yapabilirim ? Ayrılmalı mıyım?

Sizinle meslektaşmışız ne güzel. Yerinizde olsam evliliği ikinci plana atarım önce ayaklarınız sağlam bassın yere. Gençsiniz de evlilik elbet olacaktır ama bir başınızı alıp başka bir yere gitmekten bahsediyorsunuz bu çok cesaret ve fazla düşünme isteyen bir konu. Başkasının ailesi dışarıdan iyi görünebilir yağmurdan kaçarken doluya tutulmayın.
Zaten birtürlü cesaret edemiyorum ki adımlarım hep korkarak geri geri çok fazla düşünmekten yoruldum susmayan sesler var içimde ruhumda ruhum acıyor gidemiyorum da oysa gitmek istiyorum da

Yazdıklarınızın hukuk mezunu birinin dilinden dökülenler olamaz diye düşünüyorum. Diğer konunuzla birlikte okudum. Annenizin 900 TL olan yetim aylığını vermediğini yazmışsınız. Hatta tüm parayı değil yarısını verse bile kabulünüz imiş. Hukuk mezunu bir olarak belirli konularda özel ders verseniz not satsanız dahi bu parayı çıkarırsınız. Bu parayı takıntı haline getirmişsiniz. İşe giremem diyorsunuz ama en kısa yoldan en kısa sürede erkek arkadaşınızın yanına gidip bir süre annesiyle kalacağınız eve yerleşmek istiyorsunuz.

Engelli kardeşlerinizin olduğunu yazmışsınız. Annenizin uzun süredir psikolojik olarak yıpranması çok doğal. Sizin sınavı atlatır atlatmaz işe girmeniz ve annenize maddi manevi destek olmanız lazımken evlenmeyi düşünüyorsunuz.

Annenizin yurtdışına gideceğini yazmışsınız. Annenizin çift vatandaşlığı mı var? Nasıl gidecek?

Doğruları yazarsanız daha sağlıklı cevaplar alırsınız. Yazdıklarınız birbiriyle çelişiyor. Gerçek ise, çok yanlış yapıyorsunuz.

O beni beklemez ama yaşı olmuş 36 benim 25 açık açık söylüyor da bekleyemem diye ailesi benim onu oyaladigimi düşünüyorlarmış ah aldım ben ayrılırsam başka batağa saplanmış olacağım yani günah batağına
Yahu ne günah batağı? Sizi seviyorsa o da size destek olacak ve bekleyecek. Ne kadar garip garip şeyler yazıyorsunuz. Ayrılan kendisi olursa siz neyin ahını almış olacaksınız beklesin beyfendi bir zahmet mesela? Günah batağına saplanmak falan.. Kim kimden ayrıldı diye günah batağına saplanıyor? Evlendikten sonra boşanıyor yahu insanlar. Lütfen çıkın şu psikolojiden bana hiç sağlıklı gelmedi.

Bazı şeylerden sıkıldığın için mi gidip evlenmek istiyorsun yoksa gerçekten aile kurmaya hazır mısın ve bu insana güveniyor musun öncelikle ondan emin olmanı tavsiye ederim.
Evlenip gittiğinde hayal kırıklığına uğrarsan şu an ki durumdan daha büyük çıkmazların olabilir,bu riski de hesap et..
Çünkü kolay bir hayatınız yok ailece belli.Annenden yıpranmış bir kadın muhtemelen...eşi ölmüş,2 engelli çocuğu var vs..
Bunlar seni kolay yola yani evden gitmeye itiyor olabilir.
25 yaş çok genç bir yaş, eğer şu an görüştüğün kişi beklemezse..işini eline almış,hayatını daha yoluna koymuş bir şekilde başka flörtlerinde olacaktır.
Bu arada bir arkadaşımızın yazdığı gibi ders vermek gibi yan kazançların olabilir.Bu seni bir miktar daha nefes aldırır ve kafan rahatken daha iyi görürsün bazı şeyleri,geleceğin için daha iyi kararlar verirsin...

Anlamadım ne demek istiyorsunuz ? Yalan mi söylüyorum yani çok değişik ve önyargılı bir cümle sezinledim gerçekten. Beni tanımıyorsunuz bile burda sadece derdimi anlattım başka ne dedim ??

Ben kendi hissiyatımı yazdım.
Tanımadığım için 'gibi' ifadesini kullandım.

Şayet yazdığınız gibi hukukçu iseniz biraz daha tuttuğunuzu kopardın.
İfadelerinizi daha düzenli, olay örgüsünü daha düzenli şekilde yansıtın.
Zira bir olayı savunurken bu şekilde savunmak sizin davayı almanızı sağlamaz.

Mesleğinizi burada daha hatrı sayılır bir meslek olarak yansıtmak daha iyi yorumlar alabilme olasılığınızı arttırmaz. Bana yeterli gelmedi ifade şekliniz, yaşınız.

Söyledikleriniz doğru ise zaten buraya yok annem yurt dışına çıkacakmış yok şöyle yok böyle demek yerine restleşmeden kendinize düzgün bir hayat kurmaya bakardınız diye düşünüyorum.

Sağlıklı düşünecek durumda değilim zaten olmadığımı kabul ediyorum kafam baya karışık yani iki tercihte belki doğru olmayabilir ama başka seçenek yok işte. Sizin dediginiz gibi not satmakla işler yürümüyor benim hayatimda hep bariyerler var yani kurdular beklemekten başka çarem de yok alanimdaki işi icra etmek için. Çaresizim. Erkek arkadaşımi seviyorum ayrılacak benden bu gidişle zaten defalarca söz verip hiçbirini tutmuyorum.

Şimdi sen herşeyi geride bırakıp kaçıp gitsen ne olacak zannediyosun.
Önce kaynana evine seni alacaklar.
Muhtemelen nikah falan da olmaz su yetim maaşı kesilmesin diye.
Nikah,düğün hak getire.
Sonra bilmem kaç kişi yaşayacaksınız ayrı ev diye tutturacaksin ama sana o deger verilmeyecek.
Bir sene olmadan hamile de kalırsın.
Sonra okumussun,atanmissin önemi bile kalmaz.
Arkada kalan anneni geçtim kardeşlerin kalacak.
Yazık değil mi.
Ne zannediyorsun herşey toz pembe mi olacak 🤷

Böyle batıl düşünmeyin insaniz sonuçta elimizde olmayan sebeplerle herşey olabilir.
Seven insan 1 sene değil 10 sene de bekler.
Bak o kadar okumussun bunları seninde bilmen lazım.
Bu panikle yanlış karar verme.
Sen sakince ve sabırla bekle.
Bugün yanına geleceğimi söyledim ona ama olmadı tabi, biraz daha bekle dersem beklemez ayrılır biliyorum güvenini sarstim sözler verdim tutmadim sevse bile bana güveni zedelendi beklemez. Çok umutlandi sayemde.

Bugün yanına geleceğimi söyledim ona ama olmadı tabi, biraz daha bekle dersem beklemez ayrılır biliyorum güvenini sarstim sözler verdim tutmadim sevse bile bana güveni zedelendi beklemez. Çok umutlandi sayemde.
Sen sevgilini,anneni falan bırak biran önce psikolojik destek al.
Gercekten iyi değilsin sana o kadar tavsiye verildi hala benden ayrılacak diyosun.
Kendine yazık edeceksin benden uyari

Şimdi sen herşeyi geride bırakıp kaçıp gitsen ne olacak zannediyosun.
Önce kaynana evine seni alacaklar.
Muhtemelen nikah falan da olmaz su yetim maaşı kesilmesin diye.
Nikah,düğün hak getire.
Sonra bilmem kaç kişi yaşayacaksınız ayrı ev diye tutturacaksin ama sana o deger verilmeyecek.
Bir sene olmadan hamile de kalırsın.
Sonra okumussun,atanmissin önemi bile kalmaz.
Arkada kalan anneni geçtim kardeşlerin kalacak.
Yazık değil mi.
Ne zannediyorsun herşey toz pembe mi olacak 🤷
Kardeşlerim için canımı bile veririm annem izin verse keşke onunla yaşamak çok zor sabir lazım bende o yok

O beni beklemez ama yaşı olmuş 36 benim 25 açık açık söylüyor da bekleyemem diye ailesi benim onu oyaladigimi düşünüyorlarmış ah aldım ben ayrılırsam başka batağa saplanmış olacağım yani günah batağına
Kafalara bak pırıl pırıl arkadaş haklı hiç eğitimli kültürlü birine benzemiyorsunuz ne batağı ne günahı olmadı bitti dersiniz biter kendi günahınıza girmek daha mı mantıklı hemde sizi aldatan bu mal için

Sen sevgilini,anneni falan bırak biran önce psikolojik destek al.
Gercekten iyi değilsin sana o kadar tavsiye verildi hala benden ayrılacak diyosun.
Kendine yazık edeceksin benden uyari
Kimse bilemez geleceği Tanrı'dan başka oysaki , ne beni tanırsınız ne de erkek arkadaşımı.

Bir sürü sıkıntı var hayatında...muhtemelen onunla da paylamıssındır durumunu...bu kadar ısrarcı olması hatta sende bırakırım giderim izlenimi yaratması da çok sağlıklı değil...Gerçekten seviyor olsaydı beklerdi veya senin için işleri biraz kolaylaştırması gerekmiyor mu?
Hem bekleyeceği de 1 sene...

Kendinden 10 yaş büyük, 2-3 defa gördüğün, 36 yaşına gelmiş işsiz ve annesiyle yaşayan (seni de orada yaşatacak) bir adamın yanına gitme düşüncen bana çok korkunç geliyor. Aslında tek isteğin o evden kurtulmak, yağmurdan kaçarken doluya tutulacaksın. 1 yıl daha sık dişini, mesleğini eline al kendine güzel bir hayat kur. Anlık bir öfkeyle hareket edip hayatını mahvedeceksin, yapma.

Bir sürü sıkıntı var hayatında...muhtemelen onunla da paylamıssındır durumunu...bu kadar ısrarcı olması hatta sende bırakırım giderim izlenimi yaratması da çok sağlıklı değil...Gerçekten seviyor olsaydı beklerdi veya senin için işleri biraz kolaylaştırması gerekmiyor mu?
Hem bekleyeceği de 1 sene...
36 yaşında belki yaşından da dolayıdır ama bende sizin gibi düşünüyorum haklısınız.

Kendinden 10 yaş büyük, 2-3 defa gördüğün, 36 yaşına gelmiş işsiz ve annesiyle yaşayan (seni de orada yaşatacak) bir adamın yanına gitme düşüncen bana çok korkunç geliyor. Aslında tek isteğin o evden kurtulmak, yağmurdan kaçarken doluya tutulacaksın. 1 yıl daha sık dişini, mesleğini eline al kendine güzel bir hayat kur. Anlık bir öfkeyle hareket edip hayatını mahvedeceksin, yapma.
işsiz değil erkek arkadaşım çalışıyor işsiz olsa neden gideceğim

Ya annenden bı kadar sikayetciysen ve gerçekten kurtulmak istiyorsan tek çıkış kaçmak olmamalı.
Sığınma evine gitsene sen annenden kurtulmuş ve kaçmış olmazsın.
Kendi hayatına bir adım atmış olursun
Neden bunu hiç konuşmuyorsun en azından daha mantıklı bir çare.

X