Annem onunla evlenmeme onay vermiyor ne yapabilirim ? Ayrılmalı mıyım?

Ohoo hâlâ ne iş yaptığı belli değil. Zaten analiz falan deyince bir iskillendim. Adam hiç analiz yapabilen biri gibi davranmıyor çünkü bu konuda anlatılanlara bakılırsa 😅
Hem işçi diyor hem rapor analiz. İşçiler rapor yapar mı?

Kendisinin de hukuk mezunu olduğuna inanmıyorum. Hayal dünyası.

Eğer özellikle erkek arkadaşınıza karşı bir tepkisi varsa onda hoşuna gitmeyen bir şey hissetti belki de🤔 gıdaysa finans sektörü olmaz tam olarak. Finanstan bahsettiğim bir aracı kurumda, bankada falan mı anlamında. Orada iyi kazaniyor analistler çünkü ve çok zor bir iştir. Beden değil ama kafa istiyor öyle söyleyeyim.
Ben annemin ne hislerine ne de samimiyetine güvenmiyorum

Az ötede oynayın siktirin gidin terbiyemi daha fazla bozmak istemiyorum sizin olmayan akillarinizin verdiği akla zerre kadar ihtiyacım yok ruh hastalığınız olabilir doktora gidin önce

Hehehe öyle ne diyorsanız doğru herşeyi sizdaha iyi bilirsiniz müneccim de olabilirsiniz
E bizim onayımıza niye ihtiyaç duyuyorsunuz ki o zaman?? Madem sevgilinizden ve kararinizdan o kadar eminsiniz neden arkasında durup gitmiyorsunuz da binbir bahane sunuyorsunuz?

Aslında işçi yerine mavi yaka beyaz yaka diye sormak lazım. Beyaz yakalar da işçi sayılıyor çünkü 😅😅

E bizim onayımıza niye ihtiyaç duyuyorsunuz ki o zaman?? Madem sevgilinizden ve kararinizdan o kadar eminsiniz neden arkasında durup gitmiyorsunuz da binbir bahane sunuyorsunuz?

Aslında işçi yerine mavi yaka beyaz yaka diye sormak lazım. Beyaz yakalar da işçi sayılıyor çünkü 😅😅
Ya siz ne içtiniz bilmiyorum ki kafanız iyi mi ? Burada ev hanımı tipiyle okumuş bir insana saçma sapan yorumlarda bulunuyorsunuz ilkokul terk galiba 😄😏

900 liralık yetim maaşının yarısına tamamim diyen birisi mi sadaka gibi diyor,alın terini beğenmiyor.
Siz iyice haddinizi astiniz.
Burada milleti mi trolliyorsun aklınca.
Sana insan gibi destek olmaya çalışan da kabahat.
Git başını yak bizde kurtulalım bune ya.
Hem devlete arkanı yasla,annen hem engelli kardeşlerine baksın birde senle ne uğraşsın.
Neymis hayali avukatlık değilmis dalga mı geciyosun sen yok sınavım var yok bir sene yok 2 sınav.
@Mune lütfen müsait zamanında bakar mısın konularına ve cevaplarına.
Gece gece asabim bozuldu.
yok yaaa onun derdi kaçacak bu adama
devletin ona verdiği parayı da yiyip nikahsız oturacak bu adamla
haspama bak sen dilencilik yapsa daha çok kazanırmış
nato kafa nato mermer!!!

Onların kiralik evleri var onun parasiyla geçiniyor kira parası yani. Annemin derdi erkek arkadaşım başlı başına asgarî ücretle markette çalışan bir cocuk var mesela yaşıtım onun için bile olabilir diyor şaka gibi birşey. Özel sektör finans gibi evet gıda sektörü.
İsterse kırk yerden kira alsın bu asalak gibi yattığı gerçeğini değiştiriyor mu ? Bir de eğitimli birisiniz çalışmak sadece para kazanmak için değil ki bu asam resmen geçinecek yer arıyor açın gözünüzü

Sağol ya sen dedin diye ben hemen evleniyim en iyisi hatrin kalır mazallah sonra

Onu seviyorum peki size göre bu hiçbirşey ifade etmiyor mu ? Ayrılık bu kadar kolay mi yaşanmışlık varken
Vallahi yaşamış biri olarak diyorum yaşı o kadar büyük biri ise ayrılık evet kolay olabilir sonra pişman olmaktansa. Yaşanmışlık da çok yok aslında sizde sadece yazı dilinde ve bir kaç kez görüşme. Siz akıl istiyorsunuz biz veriyoruz kimse size o adama gidin demez kusura bakmayın.

Ben ona da gitsem mesleğimi her türlü elime alacağım zaten. Sadece bu süreçte yanimda olacak

Ve yine önyargıli bir yorum daha. Öncelik benim yerimde olmadan bunları yaşamadan beni yargılayamazsınız değil mi ? Hâlâ kendimi düşündüğümü söylüyorsunuz o kadar şey yazdım. Bencil olmayi çok istedim zaten geleceğim için. Ama yapamadım bencil biri değilimcunku olsaydim gitmiştim çoktan ki erkek arkadaşımla yaşamak annemle yaşamaktan çok daha iyi bir seçenek bir dedigimi iki etmezdi. Ders kitaplarımi bile o aldı senelerdir yahu ne biliyorsunuz siz annem okul taksidini ve geçim parasını verdi ama kitaplari erkek arkadaşım.
:) Sizin için sadece iyi dileklerde bulunabilrim.
Umarım bir gün güzellikle annenizi anlarsınız.
Ve umarım el oğlunun anne yerini tutmayacağını acı çekmeden, hayatın acı gerçekleriyle karşılaşmadan anlarsınız.
Ben sizi sadece yazdıklarınız üzerinden yorumluyorum siz ne yazıyorsanız ben onları açıyorum.
İnanın erkek arkadaşınızın yaptığı üç kuruş katkının çok daha fazlasını yapan kişi anneniz.
Ama şuan bunu görebilecek akıl ve mantık henüz sizde oluşmamış.
Ne diyeyim şuan yaşadığınızı sandığınız acılar bu düşünce ile devam ederseniz gelecekte yaşayacağınızın yanında çok çok küçük kalır.

Umarım yaşayarak öğrenmezsiniz.

Çok darıldım yazdığınıza. Ev hanımları okumuşlara yorum yapamaz mi akıl veremez mi?
Hayat tecrübesi okumakla çok farklı bunu unutmayın. Herşey de okuyup sizin gibi küfür etme seviyesine dahi inmek değil. Bir ev hanımı olarak sadece kırıldım. Gençliğinize veriyorum diyeceğimde nerdeyse aynı yastayiz. Okumakla olmuyor demekki. Umarım hayat tokat atarak ogretmez size hiçbir şeyi.

Erkek arkadaşımla 2 seneyi geçti sevgiliyiz daha öncesinde sanaldan arkadaştık 2 ,3 senedir yani internette tanıştık kısa sürede birbirimize alıştık yaşadığım şehre birkaç defa geldi gitti önce birbirimizi tanımak istedik sonra sevgili olmaya karar verdik ama annem bu ilişkiyi asla onaylamıyor annemle anlaşamıyorum da çok pinti bir insan aylığımi çekiyor isteyince vermiyor anca çok az miktar arada. Erkek arkadaşıma gidecegim konusunda ne kadar kararlı olduğumu sanırım o da anlamış olacak ki iyi düşünmemi söyledi hem hasta olmakla suçladı beni önce sonra geldi devletten aldığım aylığı masama banka kartıyla birlikte bıraktı dilediğin gibi harca paranı ama yemeğini de kendin alırsın o parayla dedi insan sevinse mi üzülse mi bilemiyor . Bahsettiğim para 900 tl bazen 700 800 değişiyor. Ne yapmaya çalıştığını anlayamadım. Madem beni masraf olarak evde görüyor neden gitmeme izin vermiyor vicdan yaptirmaya çalışıyor birde yurtdışına gidecekmiş orada hayat kuracakmış kendine kardeşlerimi de alıp götürecekmiş izini sürmeyeyim diye beni cezalandirmak adına. Her zaman söylüyor bu kapıdan bikere çıktın mi gidişin olur da dönüşün olmaz diye. Beni 4 sene okuttu bunu da başıma kakıyor yıllardır kardeşlerimin bakım parasıyla okutmuş sen yat kalk engelli kardeşlerine dua et diyor ben yetim aylığını almazsam sen çocukların parasindan mi yiyeceksin içeceksin diyor utan diyor. Böyle söylemesine çok üzülüyorum birde evden gitmek istememin sebebi kardeşlerimin engelli olmalarıymiş meğer öyle söylüyor ona göre ben onları sevmiyorum ama onlar için anneme katlandim bunu hiç bilmiyor. Gidersem aklım kardeşlerimde kalacak ama gitmezsem de ah almış olacağım yine erkek arkadaşıma onca sözler verdim geleceğim evleneceğiz dedim umutlandirdim onu çok üzülecektir ona hayal kırıklığı yaşatacağım . Buarada annem erkek arkadaşım dışında beni herkesin yanına yakıştırıyor maşallah birtek o çirkin diyor onun için. Ben anlarım karakteri de iyi değil gözünü aç biraz diyor .Annem erkek arkadaşıma yazdığı mesajlarda onca hakaret yağdirmisti oysa erkek arkadaşım saygısını korumuştu anneme karşı mesajları bende okumuştum. Onu seviyorum ama annem inanmiyor bana onu sevdiğime, erkek arkadaşım hep maddi destek oldu.Annem "sevgilin tabiki olacak destek oldu diye onunla evlenmek zorunda değilsin" diyor anlamıyor beni. Annem bana değer vermiyor eşyalar ve paraya benden daha çok değer veriyor. Özel ihtiyaçlarım için asla para vermiyor son zamanlar. Senin ihtiyaç dediğin ne şampuanın 90 liradan aşağı değil hep lüks ama ihtiyaç değil diyor normal olmadığımı söylüyor defalarca. Ayrıca insanlara dışarda beni çekistiriyor tanıdım avukata gidip kızım duşta çok uzun süre kalıyor demiş mesela yakınmış ben anlam veremedim. Duşta kalmamin sebebi de temizlik buarada sonra duş alıyorum.
Kafam karmakarışık ne yapacağım bilmiyorum. Erkek arkadaşımin ailesi iyi insanlar tanışmıştım gidersem evimiz de olacaktır zamanla. Annem kesinlikle istemiyor buarada hukuk mezunuyum. Savcılık sınavına hazırlanıyorum evde. Ama sınavı kazansam da atanmam martı ve belki seneyi bulacak o da en erken kimbilir.
Öncelikle atanın ve elinizde mesleğiniz olsun. Evlilik kaçmıyor. Karşı taraf seviyorsa bekleyeceksin, sevmiyorsa da yolu açık olsun. Evlendikten sonra okul biraz daha zor oluyor. Su an içinde bulunduğum durum. Eşimle vakit geçirmek istiyorum ama hep bir sınav hazırlığı ve stresi... içlerine girmeden kimin iyi kimin kötü olduğunu anlayamazsınız. Hukuk mezunusunuz ve kararlar alırken daha mantıklı cevapları hakkaniyetli cevapları bulabileceğinizi düşünüyorum. Kendi hayatiniz icin doğru olan ortada iyi bir şekilde hazırlanıp nereye ataniyorsaniz atanın. Annenizin üzerinizde bir emeği vardır. Onunda gönlünü hoş edin gectigi yollar kolay değildir. Önce is hayatınızdaki yolculugunuzu bir neticeye ulaştırın sonrasında aşk evlilik falan bunlara sıra gelsin derim ben

Annenizin kolay bir hayatı yok anladığım kadarıyla evlatlarının sorumluluğu onu çok yormuş belliki... Yanı annenizin sorunu sizinle değil kendisiyle ama size olumsuz yansıyor büyük ihtimalle... Ekonomik özgürlüğünüz yokken ailenizi bırakıp kaçtığınız adamın gözünde şuanki değerinizde olmayacaksınız malesef... Şuan hakkına girerim söz verdiğim dediğiniz erkek için hiçbir garantiniz yok sizin hakkınıza gitmeyeceğinin... O nedenle önce mesleğinize kavuşun ondan sonra evlilik konusunu düşünürsünüz...

Çalışma imkanim vardi da ben mi çalışmayı tercih etmedim acaba ? Ben sıradan bir işte çalışmak istemiyorum geleceğim için burda uğraşıyorum. Annem ise esirgemeye başladı bendenherseyi. Ders çalışmaya çalışıyorum sadece bu suç mu ?
Neden imkanınız yok pardon? Sıradan bir işte çalışmak istemiyorsunuz ama evlenmek istiyorsunuz? Çalışmanın zamanı değil, evlenmenin zamanı. Hayatı böyle ters yaşayın. Gidicem evlenicem ne demek ya hu.
Kadına verdiğiniz 700 liranın hesabını da yapıyorsunuz. 700 lira sizin masraflarınıza yetiyor mu sizce??
Ben de okudum okurken sıradan işlerde çalıştım😀 okulumu da bu şekilde ödedim. İnsanlar yapıyor böyle şeyler.

X