Annem temizliğe dikkat etmiyor

Annem kendimi bildim bileli temizliğe dikkat etmiyor bu beni çok yoruyor evde asla düzen yok eline geçeni oraya buraya atıyo gardolabinda kendimi kaybetsem bulamam dağ gibi karmakarışık mutfak çekmeceleri karmakarışık bir şeyi bulmak işkence gibi tezgahı falan hergun silmez dolapları ayda bir silerse siler çoğu şeyi biz dersek belki yapiyo yaptığı bi işi de güzel yapmiyo parlamiyo yaptığı yer cam sıkıyı bulanık bulanık lekeli kaliyo hep diye diye dilimizde tüy bitti ben yapıyorum babam yapiyo işleri yardım ediyoruz ama gene kıymet bilmiyo ben dolapları düzenliyorum bak bozma düzenli kullan diyorum yok 1 hafta sonra gene aynı kendinde hiç düzen yapma gibi bi huyu yok olanı da mahvediyo zaten ben 22 yaşımdayım 3 4 yıl sonra evlenip gidicem belki o zaman bu evin hali ne olucak çok merak ediyorum ya da Allah korusun babam vefat ederse evi kim temizlicek bilmiyorum muhtemelen çöp ev olur istifçilik var biraz gereksiz bişeyi atmaz aylarca öyle durur diye diye zor atıyoruz ablamla beraber bazen gizli gizli çöpe atıyoruz bazı şeyleri ablamda evli ve çocuğu var kendi işlerini zor yapiyo o yüzden yardım edemiyo bana benim nerde yaşıyacagim belli değil evlenirsem uzak olursam yardıma gelemem evi de bok götürür diye korkuyorum anneanem de pis bi kadındı ona çekmiş hiç bişey öğretmemiş ama teyzelerim çok temizdir anneme bişey öğreten olmamış ya da öğrenmek istemedi belki de biz uyarınca bize kızıyo karşılık veriyo bahane üretiyo yoruldum artık yok mu bunun bi çözümü
Benim annemde cok benzer. Ne demek istedigini anladigimi dusunuyorum sadece ilk sayfayi okudum sana okb olabilir misin demisler ama, ben normal bi insanim temizlikte, duzen takıntim yoktur,temizimdir cok sik temizlik yapmam. Ama annem bu konuda acayip sen kisaca anlatmissin benim annem gözümun onune geldi. Kendisi ogrermendi emekli su anda ev neredeyse çöp ev olacak,ben evliyim kardeslerim bazen gizlice temizliyolar atıyorlar evden. yikadiklari kir içinde, fazla temizlik yapmaz ve cok daginik kiyafetler ordan burdan sarkar. Terapi almalari lazim, onu nasil yaptiracaksiniz bilemem zor bi durum

Annem kendimi bildim bileli temizliğe dikkat etmiyor bu beni çok yoruyor evde asla düzen yok eline geçeni oraya buraya atıyo gardolabinda kendimi kaybetsem bulamam dağ gibi karmakarışık mutfak çekmeceleri karmakarışık bir şeyi bulmak işkence gibi tezgahı falan hergun silmez dolapları ayda bir silerse siler çoğu şeyi biz dersek belki yapiyo yaptığı bi işi de güzel yapmiyo parlamiyo yaptığı yer cam sıkıyı bulanık bulanık lekeli kaliyo hep diye diye dilimizde tüy bitti ben yapıyorum babam yapiyo işleri yardım ediyoruz ama gene kıymet bilmiyo ben dolapları düzenliyorum bak bozma düzenli kullan diyorum yok 1 hafta sonra gene aynı kendinde hiç düzen yapma gibi bi huyu yok olanı da mahvediyo zaten ben 22 yaşımdayım 3 4 yıl sonra evlenip gidicem belki o zaman bu evin hali ne olucak çok merak ediyorum ya da Allah korusun babam vefat ederse evi kim temizlicek bilmiyorum muhtemelen çöp ev olur istifçilik var biraz gereksiz bişeyi atmaz aylarca öyle durur diye diye zor atıyoruz ablamla beraber bazen gizli gizli çöpe atıyoruz bazı şeyleri ablamda evli ve çocuğu var kendi işlerini zor yapiyo o yüzden yardım edemiyo bana benim nerde yaşıyacagim belli değil evlenirsem uzak olursam yardıma gelemem evi de bok götürür diye korkuyorum anneanem de pis bi kadındı ona çekmiş hiç bişey öğretmemiş ama teyzelerim çok temizdir anneme bişey öğreten olmamış ya da öğrenmek istemedi belki de biz uyarınca bize kızıyo karşılık veriyo bahane üretiyo yoruldum artık yok mu bunun bi çözümü
Annenin pis olması sonucu temizliği iyi bilen titiz bi kız olmuşsun işte ne güzell. Bende evliyken(şehirdışımdaydım) annemin evine geleceğimiz zaman arabayla önce kendimi annemin evine bıraktırırdım eşimi alışverşe yollardım o gelene kadar evi şööyle bi temzlerdim rezil olmayalım diye 😂 seni çok iyi anlıyorum benim annemde aynı hatta ablamda aynı kmse temzlk yapmaz benden başka ve çok şaşırıyorum 😂 gülüp geçiyorum artık çnkü annem felaket hasta ve bu da dert miymiş diyorum keşke sağlıklı olsada bütün evi pisletse ben temizlerim hiç sorun değil

Çok fazla temizlik yapmanın normal olmadığı gibi yapmamakta sıkıntı bence. Bal dök yala olmasına gerek yok düzenli olduktan sonra ev kendini yaptırıyor aslında. İpin ucunu bir kez bıraktı mı kaçıyor. En azından evde yapan birileri varken saygı duyması gerekir yapılana. Depresyon çıkıyor genelde altından.

Çeken bilir anlıyorum seni
Lütfen seni eleştirenler de yanlış anlamasınlar davulun sesi uzaktan hoş gelir tabi onlara demek ki öyle bir anneleri yok
İyi bari seninki bırak ben memnunum halimden diyomuş
Benimki bi de herkese ağlar eder çok hastayım diye alttan alta kızlarım gelim temizlemiyorlar mesajı verir herkese
Bütün iyi niyetinle boşver takma o annem diye telkin ederim derler toplarım bir haftaya yine aynı hal alır ev
Gezmelere gidecek gücü vardır temizliğe yoktur
Eskiden izne geleceğim zaman para gönderirdim biz gelmeden temizlikçi al diye yine temiz olmazdı evi
Geçenlerde diyo ki teyzeme özeniyorum keşke bizde yatalak olsak da ayağımıza dönen olsa. Teyzem sen ne diyosun Allah korusun dedi
Herşeyi geçtim gelip benim evimde durası gelir illa o zamanda evimi dağıtır
Neyse anlat anlat bitmez
Baksana çocukluğunda bile kaç defa bitlenmişsin
Onlar değişmez de biz değişeceğiz onları kabul edeceğiz
Kendi sınırlarımızı belirlemeyi öğreneceğiz
Kendine dikkat et seni hasta etmesin okb falan olursun sonra
Daha çok küçüksün önünde uzun bir yol var sen kemdi sınırlarını çizer hayatına müdahele ettirmezsen daha mutlu olursun canım

benim annem temizdir ama kendisi de der dağınık ve hiçbir şeyi atmaz çünkü lazım olur.sanırım eskiden yokluk daha çok olduğundan genelde annnelerimiz hep böyle,ya lazım olursa naparım diye herşeyi saklama huyları oluyor.yani anneniz takıntılı derecede temiz olmak zorunda değil,hatta dağınık ta olabilir,siz kendi alanınızı toplayın evde de gücünüzün yettiğini yapın yeter.ben kendi ailemde kirli sepetimden şampuanıma,havluma kadar herşeyimi ayrı tutardım.bireysel yaşardım.kendi eşyamı yatağımı toplu tutardım,eve istesem de yetişemezdim sizin için de mümkün olmaz.ama anneniz pisse başka,mesela yemek yaparken pisse,tuvaletten sonra elini yıkamayan,hijyen için temizlemeyen,ne bileyim mutfağa kullandığı bezle yer silen vs ise korkmakta hakkınız var. fakat mutfak dolabı silinmesi,çekmece düzensiz olması abartmamanız gereken şeyler.belli yaştan sonra alıngan oluyorlar bi de.üstüne gitmeden tatlılıkla anlatın.mesela şu temizlik hastalarındaki evleri izletin.çöp evleri falan belki o şekilde kendi kendine düşünür.

Merhaba bende yazınızı dikkatli okudum aslında Çok da üzüldüm sizi eleştirmek istemem ama ne de olsa sonuçta anneniz ben de burada bir anneyim benim evladım benim için böyle şeyler yazsa çok çok üzülürüm demek ki fıtrat veya kültürü gereği yaratılışı gereği onun da düzeni öyle diyelim ama yerden yere vuruşsunuz gibi geldi sanki bana sonuçta siz de bir evlat sınız onun yapmadığını siz yapın yani anneniz vefat etse babam ne yapar diye düşüneceğiniz e Allah korusun anneme uzun ömürler versin Rabb'im temizlik bir şekilde hallolur demenizi beklerdim....

ben yapıyorum babam yapiyo işleri yardım ediyoruz
merhabalar, sende babanda yardım etmiş olmuyosunuz o evde sizde yaşadığınız için zaten yapmak zorundasınız neden hep evdeki bütün işler annelerin göreviymiş gibi oluyo ?

Benim annem olsa “yumurtadan çıkmış kabuğunu beğenmiyor” derdi size.

Dolapları her gün mü silmemiz gerekiyordu? İnsan niye mutfak dolabı silinmiyor diye üzülür ki?
O söz kestane kirpisinden çıkmış da şimdi beğenmiyer olacaktı🤣

Oapatyaam afedersin sana cevap oldu yanlışlıkla ona yazmalıydım
ÇOK AYIP!! Sen yapp!!
Ne yapmış etmiş onları büyütmüş anneleri hem de bir yerilerinizii kırmadan bir yerini yakmadan kötü insanlara bulaştırmadan!! elinden geldiğince büyütmüş şimdi kendi yapacağı yerde !!! annem pistiyor diyor! Çok ayıpp!!zaten bunca yıl yapmış bıkmış da olabilir kadın !!Annemizin temizliğini bir zahmet üstleniverin de Kız günü görsün ömrü ahirinde kadıncağız!!!
Nasıl evlatsınn!

X